В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот Admin » Пет Окт 28, 2011 12:01 pm

Волна (но все пак нагласена) програма за 29 и 30 октомври 2011 г.

29.10.2011 г. - изследователско каране над Бакьово и Огоя
Среща в с. Бакьово. Намира се след с. Батулия (ако и това не знаете къде е, ще трябва да упражните уменията си за търсене). Бакьово е встрани между реката и пътя - до него се отклонява улица от една серпентина на главния път (като е главен, не значи, че е по-широк от 3 м) и по нея си стига до нещо като площад с мизерна кръчма/магазин - ей там ще се чакаме.
Тръгването от София мисля да е към 9:00 ч, така че срещата в Бакьово - между 10:30 и 11:00.
Начало на карането - в 11:00 ч.
Маршрут:
- Бакьово - с. Огоя - по шосето.
- с. Огоя - билото - по черен път, вероятно доста стръмен, среден наклон 10%, начертан по OFRM, непроучен на живо.
- спускане от билото до Огоя - по черен път, който познавам и после по пътека, която знам къде започва, но още не съм карал.
- качване от Огоя до едно по-малко, вътрешно било и каране по него по черен път до над Бакьово.
- спускане до Бакьово по пътека, начертана по Гугъл, която вече се появи и в последната версия на OFRM. Част от пътеката ще е стръмна и технична, но по-голямата изглежда нормална.
Обща дължина - над 30 км, обща денивелация (изкачване) - вероятно към 1000 м. Вероятност за храсталясване - малка. Вероятност за трудни и технични пътеки - средна.
GPS следа: http://www.mtb-bg.com/download/Bakiovo-Ogoya.gpx (червените тракове са проверени, сините не са, пътеката към Огоя липсва напълно в картите, не се забелязва и в Гугъл, но я има, проверено е.
Транспорт - още не зная дали ще разполагам с моята кола и ще стане ясно чак довечера, така че за предпочитане е желаещите да се включат да имат собствен транспорт. Даже, ако някой има място за мен, ще е екстра, че иначе не знам как ще дойда. :D

30.10.2011 г. - най-доброто от с. Ябланица
07:00 - 10:00 ч - съвестните граждани упражняват дълга си и гласуват за президент на България.
10:30 среща в София.
12:00 - среща в с. Ябланица (то се намира още по-нагоре от Батулия и Бакьово.
Карането ще е по напълно познати за мен пътеки - две от тях са със със средна степен на трудност и са много, много хубави, третата е с висока и пак е хубава, но не за всеки. (Можете да видите края на третата в профила ми във ФБ.). Качването е по леки и приятни черни пътища. Дължината ще е нещо от сорта на 20 км, максимум 25, денивелацията поносима. Ще използваме топлите следобедни часове и после се прибираме.
Транспорт - и за тогава още не ми е ясна колата, така че ще доуточняваме.

Желаещите да пишат и да казват кой е с кола, кой без, та да гласим нещата (за утре) до довечера. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот pascoff » Пет Окт 28, 2011 12:50 pm

Аз съм за първия ден но при условие, че се приберем до 6 часа в София. Ако има вероятност да се замотаме, тогава ще избера втория ден. Кола незнам дали ще мога да взема, но ако мога, ще има място за още 2-ма с 2 колела.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот Antares » Пет Окт 28, 2011 12:50 pm

Аз съм безколен. Ако има кой къде да събере един дългокос Трекинатор - да пише :D
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Окт 28, 2011 1:25 pm

Пиши ме за неделя! :)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот Admin » Пет Окт 28, 2011 1:46 pm

Мите, прибирането в събота до 18 ч е доста на кантар, защото маршрутът е над 30 км, а групата се очаква да е голяма или най-малкото разнородна - плюс това, че голяма част от маршрута не е карана досега и може да се натъкнем на изненади. Така че щом си ограничен вечерно, по-добре за неделя се гласи! ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот pascoff » Пет Окт 28, 2011 2:18 pm

Значи оставам за неделя за сега.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот Yavkata » Пет Окт 28, 2011 4:25 pm

Хммм...я къде бил ключа от палатката. Аз съм на работа до към 11 часа в събота, но ако извия ръцете на жената може и да се навие да се присъединим, че и с преспиване евентуално. Семейния съвет ще се събира довечера. Хау! Ако стане, ще се търсим по баирите.
При друго развитие (че май имаше някакъв детски РД в неделя) ще съм за неделя сам. Това ще значи място за един байк + един в багажника -разглобен.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот Admin » Пет Окт 28, 2011 7:29 pm

За утре имам кола и 1-2 неясни пътници в нея. За другиден по-скоро нямам.
Това означава, че ако някой иска да се присъедини утре, да ми звънне до 12:00 ч тази вечер на тел. 0887321695.

За неделя аз вероятно ще се сбутам в колата на Жоро Радев, така че ако има желаещи, трябва някак да се организирате с транспорт... поне засега. Ако се промени нещо при мен за неделя, ще е в последния момент, така че по-добре не разчитайте.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот Yavkata » Съб Окт 29, 2011 5:19 am

Тъй, събота си хартисвам- ще врътна по обедно малко из Софийска планина и ще ви "гледам отдалеч". В района до Огоя се сещам общо взето за две пътечки - едната излиза над гробището (спомен за обраслост) другата е в края от към църквата( стръмна и брутална -бутал съм я нагоре). Всичко друго дето се сещам са пътища...и храсти. Ако е същата пътечка за края на спускането (излизаща под Бакьово) , края и е много готин. За съжаление няма кака да отворя трака и да видя.
За неделя предпочитам малко по -ранно тръгване , примерно 9.30 (най -късно 10.00), ще съм сам в колата , с още едно място място за колело върху покрива , и еветнуално едно разглобено в багажника. Ако Антарес и Админ си намерят друг транспорт, ще кача следващия дал заявка.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот Antares » Съб Окт 29, 2011 7:03 pm

Подавам заявка.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот Admin » Съб Окт 29, 2011 7:28 pm

Така, нямам време да дам отчет за днес, че трябва да излизам, но ето програмата за утре:

Изтегляме нещата с половин час по-рано с оглед смяната на времето, та да не изпуснем най-топлите часове. Не забравяйте да си сверите часовниците тази нощ. ;)
Утре е препоръчително тръгване от София около 10:00 ч.
Среща в центъра на с. Ябланица в 11:30 ч. Тръгване оттам най-късно в 12:00 ч.

Аз утре нямам кола, ще се возя при Жоро Радев.

@Хамстер
taurus13 и Явката ще идват с коли - най-близо си до Милко, но и от Явката не си далеч. Свържи се с някой от тях и се разберете да те качат.

@Пасков
Мите, ти идваш ли? С кола или без? Проблемът е, че ако е без, не знам дали ще остане място при Жоро - мога да разбера по-късно вечерта, като се прибера, защото това пък зависи от негови приятели дали ще дойдат и колко. Пиши тук какво ти е дереджето и се надявам да успея да ти се обадя не много късно, ако трябва да ти измислим транспорт.

А иначе днес бая храсталясахме, кажи речи половин ден това правихме. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот pascoff » Съб Окт 29, 2011 8:19 pm

При мен нещата се усложниха още. Утре към обяд ще трябва да пренасям един диван и надали ще успея за срещата. Ако идвам, ще съм с кола направо на Ябланица. Колко време е пътя до там от центъра на София да речем? При всички случаи ако ще идвам ще звънна за синхрон ... ако не ще покарам на Витоша евентуално, че ми е по-близо. Сори, че така се получи ама какво да се прави, семейни задължения :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Окт 29, 2011 8:39 pm

Самохода на днешното каране ми дойде в повече и ще пасувам за утре!
Приятно каране!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот taurus13 » Съб Окт 29, 2011 8:49 pm

Страхотен ден - топъл, слънчев, красив, зареждащ. Е на някои пък все им беше студено, ама не им вярвайте. :D Жалко, че си забравих фотото. Ядохме ябълки, шипки и дренки. Жоро намери уникална шипка, кръстоска с кактус, която има бодли по плода, но пък бе най-мармаладена. Ама чак пък да сме храсталясвали....мне - набарахме, най-красивия пътеко-път в района който не е отбелязан на никоя карта и има защо - просто малко преди билото свърши, което наложи да поносим напряко през гората, пък тя бе стръмна и по моите стандарти. За пръв път виждам дама, която да понесе това :D :agree: , въпреки, че може да има вече едно наум, когато някой напише, че вероятността за храсталясване е малка. Накрая спуснахме и цели две пътеки, ама поотделно - част от групата пусна едната, ние с Жоро другата. Така изпълнихме плана за две спускания, макар и по малко по-инакъв начин. :lol: На всичко отгоре се спуснахме преди да се стъмни.
Утре съм с кола и имам едно свободно място(другото се зае), но тъй като живея в Люлин, не ми се ходи много из града, така че ако накой си търси превоз, компромисната точка на среща е Руски паметник.
П.С. Вече нямам свободно място.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот Admin » Съб Окт 29, 2011 10:14 pm

Мите, пътят до Ябланица е час и половина - 55 км са, ама повече от половината са по пътища с остри завои, като от Реброво нататък е и тесен пътят, така че следната скорост е ниска. При късмет може и за час да се вземе, ама малко да има задръстване някъде и скача веднага времето.
Ако не успееш, здраве да е, ще те водя друг път - районът изобилства от възможности. :beer:
А днес наистина беше чудесен ден, като изключим носенето, ама не за друго, а защото това упражнение го не понасям. Но пък се забихме в супер изолирано дере, приказно красиво и спокойно, после по билото беше много приятно и жалко, че трябваше да бързаме и не можехме да се мотаем там. Нашата пътека (към Огоя) беше доста хубава - технична, разнообразна и, за съжаление, кратка, но допълнена от черни пътища с внезапно изникващи крави. Нищо де, в момента и без туй съм с накладки за тестване. :lol:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот Yavkata » Нед Окт 30, 2011 5:24 pm

Ааааааа! БиБруталноооо!Чудесно пътче нагоре, готина пътечка надолу, прекрасно време, супер компания, разкошен Балкан!Сингълтрака към Бакьово е лудница!

П.П. Водка, доматен сок, сол, черен пипер и ендорфинов удар. Нямам размазано яйце за емотикон. Щастлив, щастлив , щастлив Yavka!
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот Admin » Пон Окт 31, 2011 11:41 am

Аххх, как го написа това... сега ще трябва още тази седмица да се връщам за тая пътека към Бакьово! :^:

Невероятна неделя, наистина! То нямам думи, нямам и снимки, които дори да загатнат колко хубаво беше, но понеже обещах, пускам тук малкото недъгави кадри, които направих и се надявам снимките на Милко и кадрите от GoPro-то на Жоро да покажат повече.
http://tranzit.dir.bg/load.php?id=4lshI ... 4M61015244
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Окт 31, 2011 11:53 am

Хубаво беше - ама другия път да дойдете и вие да си поиграете на сипея : - Р
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот taurus13 » Пон Окт 31, 2011 12:14 pm

Ей , спускането по сипея беше върха...Горе беше по-твърдо и се караше, но по едно време стана меко и вилката взе да се суче и затъва. Тогава спрях, за да я напомпам почти до заключено състояние. Това подобри осезаемо движението, тъй като при среща с мекото, просто го разбива, вместо да се мачка и да гаси енергията - става нещо като движение в дълбок сняг. За съжаление, не уцелихме чиста линия до долу и на средата се наложи да траверсираме встрани през едни ерозионни улеи. Втората част на спускането обаче беше страхотна - гази се в около 15 см мека маса от натрошени скали, които звънят като стъкълца. Малко ми приличаше на карането по хвойната. Това пак ще го пускам и вече с по-висока скорост, след като видях че е напълно безопасно - терена е мек и дори да паднеш, най-много да се поопрашиш. :D
А тези улеи, дето ги блянуваше Жоро Радев, не са толкова ужасно стръмни - даже мисля, че и аз бих се пуснал, макар и костенурската :lol:
Пацо пък се спусна по една крива пътечка по ръба отстрани, която пак завършвала с малко спускане по пясъците. Абе готино е на Ябланица - трябва пак да идем за простотии малко.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот taurus13 » Пон Окт 31, 2011 2:52 pm

Ето и малко снимки от мен. :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот Admin » Вто Ное 01, 2011 7:21 pm

:clap:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот Antares » Сря Ное 02, 2011 12:19 pm

...което ме кара още повече да псувам вируса, който ме срина :/
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот hrissim » Сря Ное 02, 2011 10:32 pm

:clap: За карането.
Търси се предна главина за 9 мм. ос, 32 спици, за предпочитане с лагер/и/ и по-голям диаметър при захващането на спиците откъм диска :crap:
Трее го налазвам Пацо :D
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: В дните на размисъл и избори - да гласуваме за Балкана!

Мнениеот pascoff » Пет Ное 04, 2011 8:42 am

Някой зарибен да направим същото каране Кремиковци-Ябланица тази неделя?
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 91 госта