MTB-клуб С.К.А.

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот ivan_radev1 » Пет Сеп 10, 2010 9:34 pm

И аз съм навит за утре, ако метеорологичната, сеизмологичната и епидемиологичната обстановка позволяват.

Мисия "Черни връх" ще е изследователска. Витоша е изгаснал вулкан и ние трябва да се качим и да проверим дали не е решил да се събужда. Ако е така, ще споделим впечатления какво е да караш по лава и кои гуми се представят най-добре по стичаща се магма.

Как ще ходите до Брезите? Ако е на самоход, предлагам да тръгнем заедно от София. Да кажем, в 8:00ч на Била на България?
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Пет Сеп 10, 2010 10:26 pm

Иване, нека видим какво ще е утре към 7.30
Ще имаме време да се доберем до Железница...
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Sartor » Пет Сеп 10, 2010 10:30 pm

Отивам да спя - до утре у форума в 7:30

Ако искате може да се разберем направо по скайп: tzarsartor :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Съб Сеп 11, 2010 6:30 am

За съжаление прогнозата за неделя не се промени, така че днес ще се щурмува.
Неделната група ще изпробва късмета си утре, като днес се пали свещ за св. Минчо Празников... :D

Тръгваме в 10.00 от http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 7&t=h&z=17
Храна, вода, боза, чорба, протекции - подразбира се...
Темпо - стегнато.
Цел - ЧВ + спускането по трасето на ралито ЧВ http://www.velorali.com/images/karta-big.jpg

Ако на някой му дойде нанагоре, не е срамно да се спусне обратно към Железница, или от ЧВ да се прибере по Царския път.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Sartor » Съб Сеп 11, 2010 6:32 am

Аз ще пътувам със 68/69 от Дървеница - ако някой също не му се въртят по хАслалтовите баири педали да си хаби гумите да заповяда, ще гледам да взема автобуса в 8:45 или най-късно в 9:15. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот ivan_radev1 » Съб Сеп 11, 2010 6:38 am

Аз тръгвам на ход в 8:15 от Била на България. Ако някой иска да ме придружи, да бъде там, а най-добре да ми звънне на 0889 38 86 19, за да не се разминем.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот azsa-bachinito » Съб Сеп 11, 2010 6:41 am

Браво Радев. N 1. :clap: :D :beer:
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Съб Сеп 11, 2010 5:26 pm

Така като гледам прогнозите за утре, май времето няма да е срещу нас, та дайте да се разберем кой, къде, какво :)
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот ivan_radev1 » Съб Сеп 11, 2010 6:10 pm

Получи ни се много добре. четирима представители на СКА - Великов, Инопланетянин, Сартор и моя милост - изкачихме Черни връх откъм Железница. Трима се спуснахме по маршрута на велоралито, а Сартор предпочете царския път. Единственото, за което може да съжаляваме е, че през цялото време имаше гъста мъгла и липсваха гледки.

Пожелавам на колегите, които ще карат утре, времето да е толкова хубаво, че ние четиримата да се изядем от яд, че не оставихме за неделя. :beer:
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Съб Сеп 11, 2010 6:21 pm

Ей, хора, така не се бях изкефвал на каране от доста време!
Чак ме е яд, че от поне година не съм спускал ЧВ... :banghead:
Подценяваме я тази планина, да знаете!

Ето какво се случи днес:
- 8.00 с Иван поемаме към Железница
- 10.30 на спирката над "Брезите" идват Извънземния Любо и Сартор (закъсняха, ще ги глобим...). Поне разбраха къде спира автобуса :crazy:
- Поемаме по "апокрифната" пътека и след около час каране, започва бутане. Едва на платото преди ЧВ може да се кара около километър (говорим за лежер и разнородна компания). Състезател би карал на около 60-80% от качването (Уоутър на 99%).
- Шкембето на ЧВ е разкош
- Сартор поема на изток, а останалите трима хващаме "бързия влак" Рали Черни връх...
- 22км спускане, като на "Кумата" продължихме направо (пътеката е скрита в тревата! :bigeyes: ) и без да искаме попаднахме на разкошна бърза пътека, където се размазахме от кеф! Има от всичко на нея и при повечко кураж е 100% караема! Свършва на "Мостовете" и оттам до "М. скала" всеки знае как.
- последната фаза е спускането от "М.ск." до финала в Бояна.

Разкош на квадрат!
И времето ще имаме да го черпим. :beer:

Пожелавам същото каране и на утрешната група, разгледайте добре картите, които съм качил по-нагоре, вземете си сухи и топли дрехи и чорапи (номерът с калцуни пази краката сухи).
Карането е дълго и тежко - от Сф общо направих към 67 км! При лежерно каране с изчакване и шкембето на ЧВ, ще ви отнеме поне 8-10 часа.
Има две места, на които може да объркате пътя - ако се наложи, обадете ми се. :agree:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот bobivg » Съб Сеп 11, 2010 6:37 pm

Kpoko написа:Така като гледам прогнозите за утре, май времето няма да е срещу нас, та дайте да се разберем кой, къде, какво :)

Аз успях да си освободя неделята така, че съм на линия.
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Sartor » Съб Сеп 11, 2010 7:58 pm

Преди всичко искам да благодаря за страхотния ден, който прекарах - извинявам се, ако се е налагало да ме чакате на места. Чакам следващото ни С.К.А.лно начинание с нетърпение. :beer:

Страхотно каране се получи днес и въпреки, че времето се опита да ни го набута, ние го победихме с "ефирно" настроение и размятане на курбели и въртене на педали!!!

След като се отделих имах малък инцидент, но добре, че го забелязах навреме - QR-a на преднатта гума се беше разхлабил... :fight: А според километража се движех с 48 км/ч. :eyebrow: :crazy:

Минах после през палавите пътечки, които предния път Добри ми показа - с единствената разлика, че минах под драгалевския лифт и една знойна DH-ка взе да ми прави забележки да пусна тея спирачки и да нарогя тоя коч - къде ти, вече се движех с 30км/ч... рекох й да мине пред мен, а тя: "Да бе да и да ти се открие гледка, та после да се пребиеш" - е, хвана ме и аз се отцепих на една "пътечка" (само не разбрах кога започнаха да ми се превиждат - явно е заразно :crazy: )

Минах през още няколко такива места, защото ми се видаха като пътеки за каране... :eek3: :banghead:
Ако Радо беше с мен, щеше да получи душевен оргазъм. :lol2:

Ето и целия албум: http://www.facebook.com/photo.php?pid=3 ... 1158377361
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Съб Сеп 11, 2010 8:49 pm

kvelikov написа:Тръгваме в 10.00 от http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 7&t=h&z=17
Храна, вода, боза, чорба, протекции - подразбира се...
Темпо - стегнато.
Цел - ЧВ + спускането по трасето на ралито ЧВ http://www.velorali.com/images/karta-big.jpg

Ако на някой му дойде нанагоре, не е срамно да се спусне обратно към Железница, или от ЧВ да се прибере по Царския път.

Ми, освен и ние така да направим :)

Боби, на самоход или с рейса до Железница?
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот bobivg » Съб Сеп 11, 2010 9:21 pm

Ми на самоход дай да се разберем някъде в София да се видим?
Аз тръгвам от Пирогов кажи къде ще ти е удобно да се срещнем и в колко часа. Пиши ми ако искаш на skype bobivg
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Съб Сеп 11, 2010 9:43 pm

Днес доволен и аз много :peace: Приятно каране и за пръв път да отбележа - най-се израдвах на спускането :D С Великов и Иван се сурнахме по много интересни маршрути - частта от Кумата до Златните беше най-най :eyebrow: Благодарности на Великов, Иван, Sartor за хубавата компания :beer:
Сартор - къде са ти снимките, аз нищо не видях из албумите :dontknow:
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Sartor » Съб Сеп 11, 2010 9:48 pm

ИНОПЛАНЕТЯНИН написа:Сартор - къде са ти снимките, аз нищо не видях из албумите :dontknow:


Опа, ето: http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 063f071b37
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Съб Сеп 11, 2010 10:00 pm

Така, срещата в Железница - 10:00 на спирката на рейса.
Среща в София, за който му се върти - 08:00 на езерото Ариана. Много е вероятно да вали, така че подгответе за мокро каране. Ако сутринта вали много, може и да отменим карането.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Съб Сеп 11, 2010 10:21 pm

Съвет:
1. Разстоянието Сф-Жел.(спирката след "Брезите") е около 25 км.
Ще трябва да карате доста стегнато, за да стигнете там в 10.00
2. Пътеката тръгва от тук, затова пътуващите с бус-а да попитат шофьора дали се качва до обръщача след "Брезите".

:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Нед Сеп 12, 2010 6:21 am

Навън не вали, така че ще караме :D
Ако някой е решил в последния момент да дойде и случайно не стигне за срещите - 0888596111
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот KiselotoMliako » Нед Сеп 12, 2010 7:05 am

Аз тръгвам с кола в 9.30 от младост 4, някой ако иска да се включи, а не му се върти до Железница: 0878 340 349 имам място за един човек с колело, т.к. шофьорката ще върне колата.
Аватар
KiselotoMliako
 
Мнения: 630
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 1:25 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Нед Сеп 12, 2010 4:39 pm

Така...ми, не го качихме :), съответно не го и пуснахме. Някъде по пътя между Белчева скала и Купена, ма след стръмното изкачване, решихме че няма смисъл да продължаваме във вятър, мъгла и лек дъждец, че не се знаеше какво ще е по-нагоре и последвахме примера на Койота, който беше обърнал наобратно няколкостотин метра по-надолу, след като почна да пръска и се върнахме в Железница. То Кольо и Боби имаха известни колебания дали да не продължим към върха все пак, ма мен през две блузи и ветровка така ме пронизваше, че ми убиваше целия ентусиазъм. Пък и тях с половинки ръкавици не ги виждах как ще я карат до връо и най-вече след него. Хапнахме и пийнахме в Железница, двамата адаши хванаха асфалта, а ние с Боби врътнахме по обиколната.
Общо взето мразя да се предавам, ма в тоя случай мисля, че постъпихме разумно (или поне така се залъгвам). Нищо, друг път, при по-хубаво време, пък и според думите на човека от Синята стрела, това била най-хубавата част на Витоша и и се откривали страхотни гледки. Сигурно е така, ма ние на повече от 15-20 метра нищо не виждахме :)

П.П. А всичко тръгна толкова добре, с Боби в 9:30 пиехме чай в Железница.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот sos » Нед Сеп 12, 2010 4:52 pm

Иво, момчета, не съжалявай правилно сте постъпили :D Рисковете в планината не бива да се подценяват :nono: Аз така на майтап два пъти съм се губил във Витоша :eyebrow:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Нед Сеп 12, 2010 4:59 pm

А, за губене не става дума, ма нали идеята е да го правим за кеф, а в това време на Черни не знам какво щеше да е, а премръзнал да спускаш, не, благодаря. Както и да е.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот bobivg » Нед Сеп 12, 2010 5:21 pm

И аз мисля, че постъпихме правилно въпреки, че не може да не ме е яд както предполагам и не съм единствения. Нещо на мен с тоя Черни връх не ми върви винаги изниква нещо в последния момент за да не мога да тръгна и се отлага във времето, а днес пък времето ми скрои номер. Мисля, че реална опасност да се загубим нямаше, но не си струваше усилията да се продължи в силен вятър, мъгла, дъжд и ниски температури за връх който ти е в задния двор и може по всяко време (хубаво) да се качи. Мен също ме притесняваше и спускането пътеката от Кумата до Зланите си я побутвам на места дори и при сухо време, а на мокро не ми се мисли какво ще я правя. И в крайна сметка къде ще ми е кефа? Нито нагоре премръзнал и гледащ еднообразната мъгла нито надолу спускането та мисля, че добре направихме все пак ни се събраха 70км по-добре е от нищо.
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот KiselotoMliako » Нед Сеп 12, 2010 5:42 pm

Е, чак пък яд, тоя връх все пак си го гледаме от прозорците, не се е родило още тва земетресение дето ще го премести.
Обичам да бутам и да пускам, но и бира да пия и шкембе да ям - еле па да маам пръжки с лук в Ресторант "Витоша" в Железница.
Кръчмето е чук за завършек на каране, не е за пропускане ако Железница е финална дестинация, особено ако няма много баби, че сервитьора малко геронтофил го раздава.
Аватар
KiselotoMliako
 
Мнения: 630
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 1:25 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот azsa-bachinito » Нед Сеп 12, 2010 5:47 pm

:offtopic:
KiselotoMliako написа: - еле па да маам пръжки с лук

Вълшебната дума е пилешки кожички.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Vikingonbike » Нед Сеп 12, 2010 6:21 pm

Момци, евалата все пак за ентусиазма! :agree:
Тъкмо ще мога да се включа в щурма следващия път, защото нещата не бива да се оставят недовършени :eyebrow:
Моята глава си дойде на мястото, след снощните близки срещи с една бургазлийка 63ти набор :rofl: :beer:
Айде чайове, ромове и прочие одеколони, както казва д-р Великов ;)
КМЯ!
Аватар
Vikingonbike
 
Мнения: 992
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:27 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Нед Сеп 12, 2010 7:03 pm

Vikingonbike написа: ...след снощните близки срещи с една бургазлийка 63ти набор :rofl: :beer:
Айде чайове, ромове и прочие одеколони, както казва д-р Великов ;)


Пич, да не се свършиха студентките и младите досадени майки, че отиде на 63-ти набор... :bawling:
Верно, че според СЗО, жените получават най-силните си оргазми след 40 г. възраст, но все пак... :dontknow:

Иначе по темата:
При такива обстоятелства сте постъпили разумно. Знаейки къде сте били при второто обаждане на Кроко, до ЧВ сте имали поне още 1-2 часа.
Не бива карането за кеф да се превръща в измъчено студомръзобутовлачене с неясен край!

Поради невероятния кеф, който изпитах вчера (особено при спускането), с удоволствие бих повел войС.К.А.та следващата седмица.
Пътеката (и гледките) нагоре наистина си струват, освен това тези 67 км. (ако сте от Сф. на самоход) са си едно много добро натоварване за деня.
Дано и прогнозата е по-благоприятна (засега е!).

Ако пък ви е взел страха и искате нещо по-спокойно, Балша - Владо Тричков чука на вратата...
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Vikingonbike » Нед Сеп 12, 2010 9:15 pm

Краси, мислиш ли, че след бургазлийка 63ти набор, ЧВ ще ме уплаши :rofl:
Става въпрос разбира се за тази читава (ако говорим за купешка) ракия Бургас 63 :nuts:

Смееш ми се ти, ма съм качил явно левъл пред теб, щом вече се обръщаш към мен с "пич" а не "мишок" :rofl: :rofl: :bowdown:

Айде дано този уикенд е по-благосклонен към нас, аз лично ще се постарая да нямам ангажименти, дори и изненадващи :D

Успешна седмица на цялата войС.К.А!
КМЯ!
Аватар
Vikingonbike
 
Мнения: 992
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:27 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Нед Сеп 12, 2010 9:36 pm

Е, когато става въпрос за набор 63, "мишок" е някак неуместно... :D

А и покрай всичките "рилски" изпълнения, за спускането от ЧВ просто бях забравил... а и си мислех, че повечето хора от Сф са го правили.
Много бях изненадан, че не е така.
Аз се "запознах" с това трасе на миналогодишното "рали ЧВ", когато бях още с първото си колело (Mongoose Tyax).
Новобранец с няколко месеца стаж - като видях камънака, си казах "Е сега си *ба *амата...".
Странно, но го спуснах някакси и дори бях в средата на класирането... :dontknow:

С риск да се повторя, споделям:
целият участък (независимо дали сме по оригиналния маршрут нагоре или през Железница), е МТБ-класика!
Има от всичко и то с високо качество!
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 91 госта