MTB-клуб С.К.А.

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Сря Юли 14, 2010 6:36 am

Гад - знаеш как да изкушаваш... :banghead: :D
Аз съм готов да тръгна навсякъде, но нека мнозинството реши - повечето хора не могат да отсъстват два дена, а Кюстендил е еднодневен и на 80 км. от София.
Ботев ми е стара любов и със сигурност ще бръкна в раната - ако не сега, то есента със сигурност!
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Сря Юли 14, 2010 6:54 am

ААбее,аз мъж ли съм,или на калинка *****а...ааа :(!:
За 24-25.07.....вр.Руен,може и за един ден,нямам против.
Жената лъска доспехите,децата чешат и оседлават коня... :D
Предлагам,както за колегите комунисти вр.Бузлуджа е символ,нашия да е вр.Мусала........ :D :D :D
Надявам се довечера да мога да дойда в 1516,да пийнем по биричка.
За този уикенд,със сигурност няма да мога да покарам 2 дни,събра ми се много работа,,, :bawling: ,ако има някакво събиране за неделя,ще трябва да повъртя,че ми залепна веригата... :eyebrow:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот RedHawk » Сря Юли 14, 2010 8:55 am

nicky bike написа:Аз пък тогава мислех да ви предлагам да направим Ботев със спускане към Карлово, или ако Кибиков дойде и ни преведе към Калоферските Манастири. :crap:
Ето и малко снимчици от там. :eyebrow:

Аз повече клоня към Ботев, че и на мен ми е слабост, но ще се преценява. Определено обаче съм се затъжил за Ботев.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kojota » Сря Юли 14, 2010 9:06 am

kapitanblood написа:За този уикенд,със сигурност няма да мога да покарам 2 дни,събра ми се много работа,,, :bawling: ,ако има някакво събиране за неделя,ще трябва да повъртя,че ми залепна веригата... :eyebrow:


На мен ми мина жената път :crap: - но за неделя мисля нещо близко около софия - затова ако някой друг също пропуска Амбарица . . . :nuts:
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Vikingonbike » Сря Юли 14, 2010 10:09 am

THEZOGGO написа:
kvelikov написа:24.07. и/или 25.07. - Кюстендил, Осогово.
Връх Руен ни зове!!!
Жоро твърди, че има яки пътеки, а и Админ е писал нейде по маршрутите(http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... -travel032).

Отсега търся транспорт за връх Руен. По възможност някъде да качим 2 колела.
Моля :praying: :^:


Ако не усея отново да лиша баща ми от комбито, ставаме двама (аз само с едно колело :D ) :beer: Ако успея обаче - поне едното колело може да е при мен ;)
Излишно е да казвам, че се навих едва едва за 24-25 :rofl:
КМЯ!
Аватар
Vikingonbike
 
Мнения: 992
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:27 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Sartor » Сря Юли 14, 2010 7:16 pm

kvelikov написа:
24.07. и/или 25.07. - Кюстендил, Осогово.
Връх Руен ни зове!!!


Оу, почвам да си търся транспорт! Даваме бира и бензина в едната посока :beer: :D
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Сря Юли 14, 2010 9:46 pm

Притеснена група членове на С.К.А. ми зададоха въпроса дали да не направим двудневно карането до в. Руен следващата седмица. ;)
Нека се изкаже и уважаваният член Жоро (Кюстендил), за да не настъпят вътрепартийни брожения... :D
Аз нямам против която и да е от двете фракции - един или два дена, все ще е хубаво!
Ако надделее мнение за двудневен преход, моля, инициаторите му да поемат организацията по настаняването на С.К.А.-членовете в подходящо за положението им изискано заведение... :eyebrow:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот THEZOGGO » Сря Юли 14, 2010 9:54 pm

Не мен не ми пука какво ще е карането дали за един или за два дни ще е.
Искам само здрав гърч нагоре и надолу!
Поне като се ходи да се смажем от каране!
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Сря Юли 14, 2010 9:54 pm

Един глас за двудневен преход.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Сря Юли 14, 2010 9:59 pm

Алллооооуууууу,момченцето с миловидната физиономия,,да ти точно ти фитилджията,ергенчетоооо :nuts: :smash: ,я паккк ,ние сме от партийната вихрушка,фююю,а не някакви притеснени членчета....много моляя.... :smash:
С две думи,ръководството,взе решение да се ходи на вр.Руен
С голямо уважеие приканваме,Жоро-Кюстенджа... :eyebrow: ,да сподели,къде може да се спи.Аз лично мога да се измъкна за 1 ден... :bawling:
Вр.Ботев,ще се отложи за някой,друг уикенд. :dontknow:
Ако ,ще има организация за 2 дни,от сега е времето да си кажат без срам....
Всеки,да си прецени възможностите,силите и подготовката.
Краси имаш ЛС.... :nuts: :smash:
За сега толкова.....утре пак. :D
Последна промяна kapitanblood на Сря Юли 14, 2010 10:12 pm, променена общо 1 път
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот g.loumbev » Сря Юли 14, 2010 10:06 pm

Поднасям извиненията си на членовете на новоучереденият клуб защото мисля че ще съм възпрепятстван да карам през следващите няколко уикенда :banghead: :bawling: :banghead: имам богат роднина който държи да работя за него през уикендите срещу символично възнаграждение :puke: срамувам се от себе си,не съм достоен да карам с вас,ще ходя да пълня гушите на милионерите :banghead: :banghead: :banghead:
Аватар
g.loumbev
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 2:16 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот THEZOGGO » Сря Юли 14, 2010 10:06 pm

Атакаааааааааааааааааааааааа

Изображение

:smash:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот taurus13 » Сря Юли 14, 2010 10:20 pm

Може да се спи на х. Трите Буки. Доколкото ми е известно е ремонтирана и даже май се води хотел, а не хижа. Аз пък съм ходил там като бях студент....ще рече преди ...ъммм 15-ина годинки. :eyebrow:.
п.с. Човека, който ще работи за богатите си роднини ли е Жоро, който знае спусканията? - щото ако е така явно ще се наложи да се импровизира по гпс или да се чака лоцман.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Сря Юли 14, 2010 11:39 pm

taurus13 написа:Може да се спи на х. Трите Буки. Доколкото ми е известно е ремонтирана и даже май се води хотел, а не хижа. Аз пък съм ходил там като бях студент....ще рече преди ...ъммм 15-ина годинки. :eyebrow:.
п.с. Човека, който ще работи за богатите си роднини ли е Жоро, който знае спусканията? - щото ако е така явно ще се наложи да се импровизира по гпс или да се чака лоцман.

Не ,май е друг индивид...СМЪРТ на капиталистите,използващи байкърския труд(събота и неделя) :smash: :smash: :smash:
Любо,има трак за ГПС,може да се разчита на него,,,,,говорехме тая вечер по темата...
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Сря Юли 14, 2010 11:50 pm

Един вече даде фира в битката с Руен... :angel:
Другите, обаче, не ще се спрат!
Жоро ще даде точни инструкции и атаката ще бъде още по-яростна - :flamethr: :uzi: :sniper:
"Двудневките" да се разберат кой ще организира нощувката.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Vikingonbike » Чет Юли 15, 2010 7:26 am

Честно казано, аз имам възможност и един и два дни.
По-скоро решението ми ще се определи от това коя група ще е по-голяма :hbang2:
Ако сме повече хора за два дни щуротии - ок, и за ден да е, ще изкараме подобаващо :beer:

....Добре де, признавам си - ходи ми се за два дниии, да се махна от София за малко повече, да се събудя в планината...
КМЯ!
Аватар
Vikingonbike
 
Мнения: 992
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:27 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Чет Юли 15, 2010 7:57 am

Ако,трябва да бъдем честни,ходи ми се 1-2 седмици някъде,да избягам малко,от лудницата на големия град,Но пусто,много работа имам,затова мога да си позволя само един ден ..... :bawling:
Идеята,за 2 дни е да се отпразнува С.К.А..... :D
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Kpoko » Чет Юли 15, 2010 8:08 am

Ми, най-добре ще е да се разделим на две - едните ще отидем в събота да караме, ще спим вечерта в хижата, предложена от Милко и в неделя ще се съберем с останалите и ще качим Руен.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Vikingonbike » Чет Юли 15, 2010 8:21 am

Kpoko написа:Ми, най-добре ще е да се разделим на две - едните ще отидем в събота да караме, ще спим вечерта в хижата, предложена от Милко и в неделя ще се съберем с останалите и ще качим Руен.


:agree: :agree: :agree:
В тази връзка - търся транспорт + 1 колело :D
КМЯ!
Аватар
Vikingonbike
 
Мнения: 992
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:27 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот RedHawk » Чет Юли 15, 2010 8:22 am

И аз като че ли клоня към един ден. Но пък все ще се намери решение. И две групи става. :beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Чет Юли 15, 2010 8:28 am

Ето ви компромисен вариант - до х-л Трите буки има асфалтов път и "еднодневките" спокойно могат да си оставят там колите, преди да щурмуват Руен.
"Двудневките" пък могат да спят в бунгалата (3 легла по 10 лв. на легло), но има добра и лоша новина.
Добрата е, че ще могат да покарат наоколо и вечерта да полеят С.К.А. :drunk:
Лошата е, че пътят от Кю дотам е асфалтов и скучен... :sleeping:
Ако Жоро Кю изисли някакъв "палав" маршрут за първия ден, нещата може да придобият по FR вид. Но той самият ще е с нас само духом. :angel:
Може би ще е най-добре всички да паркират на Трите буки, като със сигурност ще има къде да се кара наоколо - на Google ври и кипи от черни пътища...

http://www.tribuki.com/rooms.aspx
http://maps.google.com/maps?q=42.180955 ... 19727&z=13

Добре е да се изясним отсега кой ще спи в събота, за да се резервират места - мястото е популярно сред гражданите на Кю и може да се окаже, че всичко е заето!
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот TheAnimal » Чет Юли 15, 2010 9:36 am

Аз съм за два дена.
А вариянта №2 за изкачване от хижа Осогово , така ще може и на хижата да се спи.
Иначе по пътя преди Трите буки има едно пионерско градче, в което преди също даваха да се спи. Мизерно е, но хубавата част е в това че никой няма да ни притеснавя и да мрънка че се вдига шум.
п.п.Търся си транспорт
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Daniel Panev » Чет Юли 15, 2010 9:38 am

Искам и аз, искам и аз...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот 4getcredo » Чет Юли 15, 2010 9:41 am

Вижте описанието на Админ-а тук - това е добро алтернативно качване до Трите буки.
Също така може да използвате спускането на този маршрут за качване. Черен път е и ще е по-приятно от асфалта... с някои кратки по-стръмни изкачвания. Имайте предвид и големия пек от 1500 м. нагоре... има доста ждрапане по голи баири.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Vikingonbike » Чет Юли 15, 2010 10:23 am

Аз съм за два дни :wavey:
Ще се транспортирам със служебната си кола, като мога да си взема моето колело вътре и още двама души без колелата!
Ако някой се интересува - wellcome :beer:
КМЯ!
Аватар
Vikingonbike
 
Мнения: 992
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:27 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Чет Юли 15, 2010 11:20 am

Daniel Panev написа:Искам и аз, искам и аз...

Очертава се,един много приятен уикенд(за мен само 1 ден ще е),с готина компания,и яко каране.... :D
Както е казал Мечо Пух=="Колкото повече,толкова повече"==>и умрял от свръх доза кока...
:offtopic: @Daniel Panev,много следка дъщеричка имаш,да ти е жива и здрава,много радости да ти носи.. :offtopic:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Admin » Чет Юли 15, 2010 11:46 am

За нощувка горещо ви препоръчвам бунгалата към хотел "Трите буки" - добро място почти за без пари, има си и туристическа кухня/столова, където може сами да си сготвите, ама не знам как ще замъкнете храната без коли (ние имахме поддръжка в това отношение единия път, та бая добре похапнахме). :D Ако ли не, в хотела има и ресторант с цени горе-долу като софийските. В хижа "Осогово", която е на около километър по равен път, също сме хапвали вкусно.

За изкачването първия ден ви препоръчвам маршрута Кюстендил - Ново село - Трите буки - има го като маршрут с GPS трак в сайта, включително и вторият ден ви е готов - през Руен към международния път Кюстендил - Гюешево и оттам в Кюстендил.

Ако има хора, които ще се бъхтят за един ден, има два варианта:
1. Закарват се сутринта с коли до Трите буки, карате и после някой от двудневките с неговата кола качва шофьорите на еднодневките догоре, за да си вземат колите.
2. Правите си срещата чак на вр. Руен и еднодневките виждат голям зор дотам, като трябва да тръгнат и доста рано. Макар показателите за разстояние и денивелация от Кюстедил до Трите буки да не изглеждат твърде стряскащо, по някаква причина това изкачване си е доста тежко, хем аз съм го правил със сенчести отклонения през гората. Така че който може, нека се възползва от двудневния вариант. Ако на някой му е малко карането първия ден, мога да му дам инструкции за 1-2 кратки обиколки в района (не съм ги маркирал още, но лесно се намират, така че в сряда мога да ви упътя).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kvelikov » Чет Юли 15, 2010 2:32 pm

Временна рекапитулация:

Група 1. Еднодневки - Радо, Red Hawk

Група 2. Двудневки - Великов, Добри, Жоро, Виктор, Animal, Кроко, Даниел

Група 3. Неяснодневки - Милко, Сартор

Ако батю ви Добри качи байковете на Кроко и Animal , сметката с транспорта излиза.
Неясноти остават само около придвижването на групите 1 и 3... :dontknow:

Все си мисля, че най-оптималния вариант ще е да акостираме пред Трите буки - те са в центъра на събитията. Оттам ще може да се ходи навсякъде в района, вкл. и на в. Руен в неделя. Около комплекса е пълно с върхове около и над 1900м (Човеко, Кулин камък, Просечник, Шопов, Копривата и т.н.).
От една страна ще имаме достатъчно време за каране, мотане и бъркане в носа (има и басейн), от друга, ще сме на 5-10 км. от хотела и колите.
В неделя мятаме Руен и се връщаме към Буките или по същия път (за изморените), или се отдаваме на мощно храсталясване, с цел откриване на нови алтернативи (за неизцедените).
Следобеда към 17.00 кой откъдето дошъл.

Чесането на езици и споделянето на снимки по-късно във Форума се подразбира от самосебе си... :D

П.П.
Звъннах в хотела (мързели такива!) и се оказа, че има само две свободни бунгала. Всичко друго е пълно! Утре ще разбера къде ще настаним девойката (Animal).
Последна промяна kvelikov на Чет Юли 15, 2010 3:10 pm, променена общо 2 пъти
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот Daniel Panev » Чет Юли 15, 2010 2:44 pm

kvelikov написа:Група 3. Неяснодневки - Даниел, Милко, Сартор

Дву, дву...
Байка мисля да си го кача сам.
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: MTB-клуб С.К.А.

Мнениеот kapitanblood » Чет Юли 15, 2010 3:06 pm

Група 1. Еднодневки - Радо, Red Hawk

В понеделник или вторник,ще знам със сигурност,дали ще мога за 2 дни,,,,другото ,което ме притеснява е ,че няма кола,и незнам с транспорта как ще се справя..... :smash: (това в случай,че съм за 1 ден)...
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 97 госта