Габровци и други .

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Мнениеот nicky bike » Сря Май 07, 2008 2:22 pm

kosiani написа:За събота-10.05-се заформя каране с преспиване на Българка,така че си правете плановете от сега. :beer:


Кой го организира.
Да ме включите и мене - ако може.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Пет Май 09, 2008 10:06 pm

За11.05.2008. сбор в 09.00 пак при Денизов.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Май 11, 2008 6:26 pm

Ето и днес позавъртяхме някой и друг километър. Събрахме се трима, Виктор, Борката и мое величество. С леко и разпускащо темпо се качихме до Узана , и на Партизанска песен хапнахме чорбички.Позадържахме се докато спре дъжда, който заваля точно когато пристигнахме в хижата. От там пак по асфалта обратно към Габрово.Леко мокри и доволни ,че все пак не беше проспан и този ден, се прибрахме. Видяхме се с Гопа , и ни каза че вчера до хижа Българка е имало порядъчно количество кал, но били доволни като цяло от излета.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Вто Май 13, 2008 8:37 pm

За неделя 18.05.2008. се очертава хубаво време.Идеята е следната. В 07.30. се събираме пред Денизов, и се натоварваме на бус до хижа Партизанска песен. От там хващаме посока Мазалат, Пеещите скали, Седлото, смесито при хижа Тъжа, село Тъжа, село Ясеново, и от там катерим към Узана от където тръгваме.Ще бъде натоварващо, предполагам че и сняг ще се гази, така че събирайте сили.Приемаме гости от всякъде, никого няма да върнем.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот botroid » Вто Май 13, 2008 9:42 pm

Оиееее, супер! :clap: Приветствам идеята за мероприятието :agree: Цяла зима и пролет чаках този момент! :) В който след след дългите мрачни и хладни дни, идващото лято напомня за себе си и позволява да се вдигнем на така мечтаните и очаквани с нетърпение дълги преходи из Балкана, които граничат, а понякога и влизат в полето на мазохизма :crazy2: Айде дигайте се сички! Да сте готови за обилни количества кал, а и сняг ще има тук-таме, няма как. Прехода ще е тежък, събирайте всичките си сили, дано сте във форма и издръжливоста ви да е на ниво, за да оцелеете по пътя ;) Най-трудно ще е не преди вр. Росоватец, а двучасовото катерене през Химитлийския проход, когато силите са към края си.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот botzi » Сря Май 14, 2008 2:30 pm

Силвестров с вас съм дано само времето се не прецака, не че не сме го правили и в лошо време де ама :).
А и бански да си нося ли за фотосесия или ? :rofl:
botzi
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 8:56 pm
Местоположение: Gabrovo

Мнениеот kosiani » Сря Май 14, 2008 2:54 pm

Засега ме пишете и мене ако няма форсмажорни обстоятелства :agree:
Аватар
kosiani
 
Мнения: 172
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 8:55 am
Местоположение: Габрово BG

Мнениеот vitorino » Сря Май 14, 2008 9:53 pm

Още един....в групата :^:
vitorino
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 3:20 pm

Мнениеот botroid » Нед Май 18, 2008 8:18 pm

Леле-мамо, сцепихме се! 120 км. каране. Идеално беше, никакви инциденти и проблеми нямаше, вървеше ни като по вода. 30 километровото спускане от вр.Росоватец до с.Тъжа е рай за спускача. Ах какви гледки само! Красиви водопади, изумителни урви и пропасти, впечатляващо високи отвесни скали. Килими от сини минзухари и припкащи планински козички. Красотата на Централния балкан не може да се опише с думи, нито да се види на снимки. Ах тази гореща и равна Розова долина, с палещото слънце и южняшко усещане. Слабост ми е :)
Изкачването от 13 км от с.Ясеново до Узана наистина поставя карача на границата на възможностите му, защото след 8 часово каране, на това място силите са към края си. Но поне се кара на сянка, иначе не ми се мисли кво ще е.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот Popa » Нед Май 18, 2008 8:53 pm

козите много отдавна ги избиха видял си 'голямата стьпка'
Аватар
Popa
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 5:43 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнениеот vitorino » Нед Май 18, 2008 10:23 pm

:offtopic: Рора: Щом като казваш, ама след като го потвърдиха служителите на парк "Централен балкан" на пропусквателния пункт / "Арката"/ откъм с. Тъжа..... на теб ли да вярваме, на тях или на очите си, па макар и Ботройдовите ? Иначе карането беше супер. Снимки от Пешо след време.
vitorino
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 3:20 pm

Мнениеот kosiani » Пон Май 19, 2008 8:41 am

Имаме нов участник във форума.Крайно време беше.Добре дошъл и без жлячни коментари. :hbang:
Аватар
kosiani
 
Мнения: 172
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 8:55 am
Местоположение: Габрово BG

Мнениеот vitorino » Вто Май 20, 2008 11:41 pm

С любезното съдействие на Пешо Фьодоров, най-сетне представяме пред форумната общественост снимки, част от огромния му албум, на пролетната обиколка на Мазалатите, проведена тази неделя от самоотвержена осемчленна група от Габрово. Приятно единадесетчасово изживяване, красота, емоции и още нещо.... Ей ги на : http://www.snimka.bg/album.php?album_id=248038.
vitorino
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 3:20 pm

Мнениеот L-E-G-O » Сря Май 21, 2008 11:28 am

Страхотни снимки, страхотно сте си прекарали ;)
Гледам към Мазалат вече се е стопил снега, а към Тъжа знаете ли как е положението. Като минавахте през сечищата имаше ли много кал :popcorn:
Вода и RAM тръгнат ли ... нямат спиране
Аватар
L-E-G-O
 
Мнения: 264
Рейтинг: 1367
Регистриран на: Нед Авг 06, 2006 6:35 pm
Местоположение: Севлиево

Мнениеот botroid » Сря Май 21, 2008 5:40 pm

L-E-G-O написа:Гледам към Мазалат вече се е стопил снега, а към Тъжа знаете ли как е положението. Като минавахте през сечищата имаше ли много кал


На х.Мазалат няма сняг, на вр.Мазалат е минимален, на вр.Ботев все още е доста, но до 2 седмици ще се стопи и там, с оглед на очакваните горещини другата седмица. Кал за мое голямо учудване нямаше никъде. Пътищата бяха сухи. Към х.Тъжа не сме ходили, но отгоре се виждаше че няма сняг там, както и на вр.Марагидик. Големия сняг почва от вр.Юрушка грамада.
До събота ще паднат обилни дъждове и пътищата отново ще станат разлигавени, ама кво да се праи, караите с гамаши :)
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Пет Май 23, 2008 8:13 pm

Ха да видим кой ще дойде с нас тази неделя.Та, събираме се в 08.00 пред Денизов.От там поемаме Потока, Шипка, Узана, Люляци и се пребираме.Заповядайте.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Сря Май 28, 2008 9:15 pm

Наближава поредната неделя, а апетитът ми към каране става все по голям.За тази неделя 01.06.2008.да вземем да слезем до южна България, че не сме слизали скоро.Да се качим през Потока, Бузлуджа,Бедеци, Енина, и катерим обратно.Сбор в 08.00. часа пред Денизов.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот botroid » Чет Май 29, 2008 8:18 pm

Йеее, чудесно е да виждам хора с все по-голям апетит за каране :) В неделя на х.Младост ще решим по кой от двата пътя ще слезем до с.Енина, оттам леко ще врътнем шосенце, преминаваме през гр.Шипка и ще се изкачим до Узана по пътя край р.Голяма варовита. Оказа се, че само аз го знам тоя път, така че ще се радвам да ви преведа през него. А и две седмици подред слизам и се качвам през Химитлийския, та разнообразяване ще ми дойде добре.

Гласете се за юни месец. Тогава, като стадо планински тигри, ще налазим двата най-високи върха в Балкана - в.Ботев и в.Голям Кадемлия.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот Popa » Пет Май 30, 2008 5:11 pm

Преди 7години минах по пътя покрай р. ГОЛЯМА ВАРОВИТА, бях с желязно колело, така че мисля че е трудно само ти да го знаеш тоя път, ЧЕТАТЕЛЮ НА ПЛАНИНСКИ ПЪТЕВОДИТЕЛИ :offtopic: :offtopic: :offtopic:
Аватар
Popa
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 5:43 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнениеот vladimirov-doktora » Нед Юни 01, 2008 4:08 pm

Mомчета,май ще е добре да се съберем и да си прочистим трасетата!Пътя от Бузлуджа за Шипка е орасъл,същото е от Шипка за Узана!Като минах от там поочистих,но не е за сам,има много клони и паднали дървета!
С поздрави!
vladimirov-doktora
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 4:26 am
Местоположение: Gabrovo

Мнениеот bojidar » Пет Юни 06, 2008 8:29 pm

Приемате ли севлиевски байкър единак, че това колело трябва да се кара, както преди време ми каза Николай при Денизов, но не ми оставаше време, но все пак има лятна ваканция за тази работа и много съм се нахъсал, та въпросът ми е дали мога да се присаединя към вашта група за някое каране, че с мойте съграждани- байкъри нещото трудно ще се разбера.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот vitorino » Пет Юни 06, 2008 9:47 pm

Добре дошъл! :beer:
vitorino
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 3:20 pm

Мнениеот bojidar » Пет Юни 06, 2008 10:49 pm

След карая на месеца, само ще обявите по- рано и идвам.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Съб Юни 14, 2008 7:24 pm

Много дъждове се изляха, много време за каране пропуснахме, а да видим утре как ще е . Ако е добро времето, в 09.00. пред магазин Денизов.Заповядайте.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Юни 15, 2008 1:10 pm

E, пропуснахме и тази неделя.Да си кажа от далече, докато има повечко време за подготока и размисъл.На 29.06.2008. се уговаряме да покараме до Ботев връх. От къде ще се атакува върхът, през Острец или през Калофер, не се знае. Това ще се уточнява по нататък, в оставащите две седмици. Всички са добре дошли, не зависимо от къде са. Дерзайте, подготвяйте се, няма да е лесно.Препоръчително е да се уговориме по от далече, за да се знае колко човека ще сме. Все пак има и транспорт а трябва да се уреди според броят ни.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот bojidar » Нед Юни 15, 2008 3:24 pm

Ако е възможно да го отложите за следващите събота и неделя, че съвпада с Чумерна, ако се разберем, ще се пресъединим около 4- 5 севлиевски байкъра, кажете да си правим сметката.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Вто Юни 17, 2008 10:03 pm

Другата неделя29.06.2008. ясно, Ботев. Тази неделя нека се опитаме да слезем до южна, да се съберем в 08.00 пред Денизов.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот botroid » Сря Юни 18, 2008 8:17 pm

Кво си правите бе планински козли? :D Гоните ли козичките, дет рипат по скалите, загащвате ли ги натясно нейде, отдет не моат да избегат? :nuts: Ахяхяхххх, еиий отга не съм ви виждал ве! От близо месец няма мероприятия, такоз нещо не е ставало дори и зимата! Ах тези дъждове, дано поспрат вече, че не се издържа. Чувствам се адски незадоволен, откъм яки карания, след които съм като парцал, но пък много доволен.
Чудесно е, че се планира връткане до Ботев, но засега няма да се радвам и да предвкусвам карането, защото не се знае времето кво ще е, та да не остана разочарован, ако се окаже, че ще плиска дъжд.
Тая неделя времето ще е супер, най-сетне дочакахме. Ще се юрнем към Казанлъшко, този път дано нищо не ни спре, че провалено каране ме докарва до депресия кажи-речи :boggled:
Между другото днес сефте ми се случи да падна точно на главата си! :ouch: Заорах в един коловоз, излетях през кормилото и и каската пое силен удар, след който за минута бях замаян. Ако не беше тя, щях да си пръсна главата.
bojidar написа:ще се пресъединим около 4- 5 севлиевски байкъра...

Като ви гледам на снимките как карате без каски, ако дойдете без такива ще ви връщаме да знаеш :)
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот vitorino » Вто Юни 24, 2008 10:48 pm

Хайде Борко, пътеписче......носят се слухове, че имало и силна културно-масова-историческа част ;)
vitorino
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 3:20 pm

Мнениеот nicky bike » Сря Юни 25, 2008 12:16 am

vitorino написа:Хайде Борко, пътеписче......носят се слухове, че имало и силна културно-масова-историческа част ;)

Даже се е включил към групата на иследователите по разкопките .........................................................................на завоите :beer: :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта