Национален шампионат

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Национален шампионат

Мнениеот prokalnatiq » Нед Юли 24, 2011 10:18 pm

downhillman написа:Тия дето по-горе храните боровец може да ме хванете за паламарката и да се люлеете ако имате претенции,че можете нещо по-добро като трасе дай да видим но ако не е по-добро отново се качвайте на дебелия ;)

Не знам дали си разбрал (защото си т*п) , но аз говоря за Крос Кънтри състезанието! Като почнеш да караш тази дисциплина по това "трасе" на Боровец тогава ще ми говориш така. Не може в такова състезание , спускането да е час от трасе за DH (8мо трасе), защото състезанието е XC, нито байковете нито екипировката ни позволяват такова спускане. Вярно не паднах, но по цялото спускане (особено в средата) вонеше на скара (препечени накладки).
Затова като не разбираш си трай!
Не съм спускал DH трасето затова за него мнение нямам!
Сега ще ме хванеш ли ти за дебелия?
Трасета много мога да изброявам (за мойта дисциплина), които са в пъти по-добри.

Поздрави!
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Национален шампионат

Мнениеот dEcLiNe » Нед Юли 24, 2011 10:41 pm

8мо ако е DH и мене мое ме фанеш за дедовия
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: Национален шампионат

Мнениеот EccentricMOTION » Нед Юли 24, 2011 10:43 pm

Резултати от DH? Национален шампионат, а още не се знае кой е шампиона...?
Силно ви подкрепях от джакузито, броейки всяка секунда до сваляне на гипсовата купа от крака ми, спечелена на състезанието преди месец :beer:
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Национален шампионат

Мнениеот Editor » Нед Юли 24, 2011 10:47 pm

prokalnatiq написа:
downhillman написа:Тия дето по-горе храните боровец може да ме хванете за паламарката и да се люлеете ако имате претенции,че можете нещо по-добро като трасе дай да видим но ако не е по-добро отново се качвайте на дебелия ;)

Не знам дали си разбрал (защото си т*п) , но аз говоря за Крос Кънтри състезанието! Като почнеш да караш тази дисциплина по това "трасе" на Боровец тогава ще ми говориш така. Не може в такова състезание , спускането да е час от трасе за DH (8мо трасе), защото състезанието е XC, нито байковете нито екипировката ни позволяват такова спускане. Вярно не паднах, но по цялото спускане (особено в средата) вонеше на скара (препечени накладки).
Затова като не разбираш си трай!
Не съм спускал DH трасето затова за него мнение нямам!
Сега ще ме хванеш ли ти за дебелия?
Трасета много мога да изброявам (за мойта дисциплина), които са в пъти по-добри.

Поздрави!

Ако искаш да мина през осмо трасе с xc колело, като твоето без да вони на феродо? И после пак ще се питаме кой, кого за какво хваща.
Как реши че осмо е "DH" не ми е ясно...
Чудно ми е колко човека от xc карачите споделят твоето мнение относно спускащата се част от xc трасето.
Всичко е въпрос на техника. Ако наблягаш само на катеренето през дните в които тренираш нямаш шансове да не напсуваш което и да било спускане. Отиди и разгледай xc трасетата извън България, най-вероятно ще ти се промени мнението за "XC".
П.С
Нищо лично... :beer:
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Национален шампионат

Мнениеот prokalnatiq » Нед Юли 24, 2011 11:13 pm

Дори в сайта на Боровец байк парк 8мо трасе е обозначено само за спускане и то с червено (difficult). Маркировката за кросскънтри е друга. Аз съм на мнение, че не всеки XC колоездач е длъжен да може да спуска такива трасета (според мен ти си караш DH и за това ти знае много устата). И съм сигурен, че ако ти е така дигната седалката както при XC велосипедите и на теб ще ти е трудно. Щом на Лоутър не му хареса като цяло трасето, за какво говорим (той може и да спуска много добре и постави рекорда на трасето).
На спускачите им е лесно да викат на нас. Ама те се качват с лифта и се спускат а ние въртим и по нанагорнищата. Това не го смятате, все пак ни се измарят краката и на спусканията няма как да сме толкова бързи, пък и с тея колела.
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Национален шампионат

Мнениеот arney » Нед Юли 24, 2011 11:15 pm

На Боровец съм виждал човек да се спуска с клаймър с ХЦР и в-брейкове от ДХ трасето така че не се оплаквайте , трасе 8 било ДХ да бе КУРА МИ ЯНКО.
Аватар
arney
 
Мнения: 341
Рейтинг: 1162
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 9:11 am
Местоположение: Ботевград

Re: Национален шампионат

Мнениеот sharky » Нед Юли 24, 2011 11:50 pm

:offtopic: Момчетеа, спрете да псувате и да пишете глупости бе. Дръжте се прилично, това не е секцията за коментари във Вбокс, а българския сайт за планинско колоездене. Ох, не съм писал тук от години и сега си припомних защо...

8 трасе е фрирайд-разцъкване. Има хора, които са начинаещи в спускането и там им е достатъчно предизвикателство. Байкпарка се развива така, че да има за всички по нещо. Както ски пистите имат различна трудност така е и с трасетата, драги ми смехурковци. Истина е, че ХЦ колелата са с по-различна геометрия и спускането там за тях наистина си е предизвикателство, според мен.

Състезанието беше много приятно, надявам се скоро да го има класитрането и снимки :)
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

Re: Национален шампионат

Мнениеот Pinky76 » Нед Юли 24, 2011 11:53 pm

Аз ще кажа нещо последно за XC-то,тъй като го карах и знам какво беше и нека не пишете глупости момчета и момичета.Палите се за глупости и маловажни неща според мен.

Трасето не отговаряше на никакви изисквания за XC трасе,но не за спускането,а за изкачването.Спускането не беше такова да застраши живота на който и да е било,дори човек със по-слаба техника на каране.Има къде,къде по-стръмни трасета по XC на които съм карал.

А там където се пресичаше DH трасето(а именно горе долу 300 метра след като се включим по широкия черен път нагоре - ето само този участък не бих го спуснал с каквото и да е колело засега(ако се престраша някой друг ден може),ама набързо осъзнах разликата в дисциплините и че това не е по моите възможности,а аз се имам за един от най-добрите спускачи с прилична техника сред XC карачите.А там всички момчета,които го спускаха си правиха кефа все едно беше равно.
Това е мнението ми относно тази малка дискусия.

А сега за изкачването на XC-то:
1.Само един широк черен път,няма пътеки,няма технични участъци с камъни,с голям наклон.Кратко казано - не отговаря на изискванията на UCI за ХС трасе.

2.Отделно Уолтър го мина за 1.07.30 някъде,Даниел за 1.09.30 да кажем и аз за 1.10.30 приблизително.Разгледах времената на нас първите малко след финала и горе долу такива бяха разликите.Ще съм много благодарен да се дадат точните времена на участниците,а не само списък с имена и класиране без времена.Та казвах,че състезанието трябва да трае за мъже Елит от 1.30.00 до към 1.45.00,а за юношите - около 1 час.

3.Трасето трябва да има 5-6 изкачвания и спускания,които да се редуват,да е разчупено;не 4 -5км баир и то по широк черен път и след това само спускане.

Мнението ми е,че за нашата дисциплина бяха направени нещата набързо и за отбиване на номера.Ако се прави пак XC състезание на Боровец,нека да е на друго трасе или просто трасето да се разчупи на части и да се минава зиг-заг или нещо от сорта,но да се редуват стръмни баири с определна дължина с по-полегати баири с кратък,но много техничен участък спускане,с бърза пътека и т.н..Това е само пример,но нека да прилича поне малко на XC трасе.

А това,че на медалите пише ДЛОШ,а отборно класиране нямаше е вече доста нелепо.БКС ли са виновни,организаторите,за нас участниците няма значение.Това са ваши работи,но нека се развиваме и правим нещата както трябва да се правят.

Поздрави Тодор! :agree:

:beer: :beer:
Последна промяна Pinky76 на Пон Юли 25, 2011 12:03 am, променена общо 2 пъти
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Национален шампионат

Мнениеот Pupinator » Нед Юли 24, 2011 11:54 pm

prokalnatiq написа:Дори в сайта на Боровец байк парк 8мо трасе е обозначено само за спускане и то с червено (difficult). Маркировката за кросскънтри е друга. Аз съм на мнение, че не всеки XC колоездач е длъжен да може да спуска такива трасета (според мен ти си караш DH и за това ти знае много устата). И съм сигурен, че ако ти е така дигната седалката както при XC велосипедите и на теб ще ти е трудно. Щом на Лоутър не му хареса като цяло трасето, за какво говорим (той може и да спуска много добре и постави рекорда на трасето).
На спускачите им е лесно да викат на нас. Ама те се качват с лифта и се спускат а ние въртим и по нанагорнищата. Това не го смятате, все пак ни се измарят краката и на спусканията няма как да сме толкова бързи, пък и с тея колела.


Брат не знам кой те е прокълнал... ама на теб май не ти е много ясно как изглежда истинско спускане на ХС състезание. Я погледни (покарай) трасетата от Световната купа или Олимпийските игри и тогава се върни с коментари. Ако не те устройва - качвай се на шосейката (която най-вероятно караш) и марш на асфалта. Ще ти пишем като пуснат 4-ти лот на магистрала Боровец, за да дойдеш и да се пуснеш.

:beer: :beer: :beer: - За организаторите и за усилията им.

Бира за прокълнати няма - поздрави от номер 666.

Pupinator OUT :combust:
http://www.championsfactory.bg

With all the money in the world you can't buy my respect :nono: :nono: :nono: :nono: !!!
Аватар
Pupinator
 
Мнения: 530
Рейтинг: 1818
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 6:14 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Национален шампионат

Мнениеот Exorcist » Пон Юли 25, 2011 12:04 am

Победителят от днес в DH е:
Изображение

Изображение

Прекрасно състезание, хубаво време, аз бях от зрителите с фотоапарат в ръка и се забавлявах с летящите безстрашни байкъркии :)
Изображение
Изображение
Изображение

и байкъри
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ще пусна (като го направя и кача) линк към архив, където има 90- на снимки на състезателите от и около дропа и преди финала от DH. Благодаря ви за прекрасния неделен ден!
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Национален шампионат

Мнениеот Анелия » Пон Юли 25, 2011 12:42 am

Искам да поздравя всички участници в двете дисциплини! За подготовката, която се изисква и за усилията, които полагат за поддържане на форма, техника, екипировка и велосипеди. Също така поздрави за организацията. Кусури имаше, но нека да не съдим прекалено много.
Аз лично си изкарах чудесно в планината, съчетах състезание с туризъм и се получи един страхотен уикенд :angel2:
Може ли да поместите и времената на финиширалите :peace:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Национален шампионат

Мнениеот TheAnimal » Пон Юли 25, 2011 7:15 am

TheAnimal написа:К*р за Боровец!

Или по-точно за националният!
50 лв за два дни, тренировка до 15 часа ОК, това се преглътна. Реално погледнато повечето хора в събота покараха 3-4 часа. Спряха да пускат на лифта и затвориха трасето в 15 ч. , както си е редно. Има доста темерути сред нас и реално можеше да станат инциденти ака пускаха да се кара по другите трасета. Мислиш си: "Еми добре, така и така съм дал толкова пари, Ситняково експрес е затворен, що да не покарам на кабинката". Е да ама неее, картата ти и там ти намига от автомата в червено. Тъпооо, много тъпо. По Мусаленска не минава ХС-то и фактически ти си платил карта за цял ден, та и отгоре и не можеш да я използваш. :dontknow:
Вечерта седиме и гледаме програмата: 1.30 за тренировка, 3 часа квалификация :eek3: И се питаш, за около 100 човека 3 часа квалификация не са ли малко множко. Горе-долу през 3 минути да пускат. Като са видя ли , че са толкова малко да бяха оптимизирали програмата. На следващият ден разбрах защо има 3 часа. Квалификацията започна с 40 минути закъснение, по време на спускането на състезателите имаше няколко дупки от по 10-тина минути. Половият орган не е към Боровец, а към организаторите на състезанието. От толкова години се правят състезания и почти винаги едни и същи неща. Как не си взехте полука и не си оптимизирахте работата? Всички видях ме , че може да се проведе състезание което да мине перфектно, на миналият Боровец, но това беше защото е в програмата на UCI и за да не се изложили сте си свършили работата. А за обикновенните състезания ви мързи да си мръднете дупенцата.
Иначе евала за маршалите, съвестни и интелигентни хора :beer:
Доста хейт чух по адрес на състезанието тези дни. По-голямата част от състезателите са разочаровани от организацията.
@Pinky76 много добре си написъл за ХС-то.
Имам една критика към ХС-тата, спрете да си хвърляте боклука, никой не ви е длъжен! аман от състезатели! Уоутър в една друга тема ви го каза доста добре.
Обещавам ви, на състезание където видя че някой си изхвърля бутилката или опаковка, лично ще я взема и ще я навра между розавите бузки на мърляча. :eyebrow:

п.п. Тези където,ще ми подават паламарки искам да ви помоля, капацитета ми е до 5 от там на татък ще ме затрудните ;)
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Национален шампионат

Мнениеот airborneone » Пон Юли 25, 2011 9:25 am

Айде стига плюли Боровец.
Те показаха, когато са организатор на какво са способни.
В случая е К*Р ЗА БКС!!!!
Показа се старите разбойници колко разбират от колоезедене различно от шосейното / пистовото.
Разбра се и кой спъва най-много развитието на спорта в последните години.
Ще трябва да се яде орел с ориз, да се пооправят нещата.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Национален шампионат

Мнениеот DTD » Пон Юли 25, 2011 9:30 am

TheAnimal написа:
п.п. Тези където,ще ми подават паламарки искам да ви помоля, капацитета ми е до 5 от там на татък ще ме затрудните ;)

:D

Като цяло нещата бяха добре, но лично мен ме издразни това, че квалификациите и финалът бяха в един ден. Този път маршалите бяха супер, време-измерването се поомаза по едно време, но като изключим тези неща, лично аз се забавлявах доста.
Човешката глупост е безкрайна.
DTD
 
Мнения: 1312
Рейтинг: 1793
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 10:43 am
Местоположение: гр.Шумен

Re: Национален шампионат

Мнениеот caspar » Пон Юли 25, 2011 10:24 am

"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Национален шампионат

Мнениеот icemanlovers » Пон Юли 25, 2011 10:31 am

Снимки от събота и неделя на Боровец :agree:
Малко да разведрим темата с някой друга снимка от Joro DH :beer:
http://icemanlovers.snimka.bg/sports/bo ... 367871.big - надясно :peace:
Аватар
icemanlovers
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1038
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 10:23 pm
Местоположение: Стойновско

Re: Национален шампионат

Мнениеот eMcKu » Пон Юли 25, 2011 11:43 am


Ами, що не кръстихте сайта downhill-bg.com ? :confused:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Национален шампионат

Мнениеот caspar » Пон Юли 25, 2011 11:51 am

Въпросът ти е породен от?!
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Национален шампионат

Мнениеот airborneone » Пон Юли 25, 2011 12:36 pm

caspar написа:Въпросът ти е породен от?!

От липсите тук:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Национален шампионат

Мнениеот kikon » Пон Юли 25, 2011 12:38 pm

Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Национален шампионат

Мнениеот caspar » Пон Юли 25, 2011 12:47 pm

airborneone написа:
caspar написа:Въпросът ти е породен от?!

От липсите тук:


Липси на кое?
Последна промяна Ozzie на Пон Юли 25, 2011 1:51 pm, променена общо 1 път
Причина: Швъ замоля, придържайте се към добрия тон и не си показвайте чувствата взаимно! Благодаря! :))
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Национален шампионат

Мнениеот Borovets Bike Park » Пон Юли 25, 2011 1:28 pm

Ето ги пълните класирания за Даунхил-а - http://borovetsbikepark.com/bg/events/k ... ne-35.html :smash:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borovets Mountain Bike Park
www.borovetsbikepark.com
[email protected]
Аватар
Borovets Bike Park
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:44 am
Местоположение: Borovets

Re: Национален шампионат

Мнениеот Borovets Bike Park » Пон Юли 25, 2011 1:45 pm

За някои хора, няма да си правя труда да пиша и да обяснявам, защото няма смисъл - човек като иска да храни, все ще нaмери причина да го направи. Единственото което ще кажа, е че незнам къде го засече това закъснение от 40 минути, но както и да е. Относно програмата -тя се изготвя предварително, за да може всички да я знаят и да няма изненади в последния момент. Ако беше променена със сигурност пак щеше да се намери някой, който да се сърди че е променена. За кабинковия лифт - нямам идея защо не са те пуснали - принципно не би трябвало да е така, за което се извинявам от името на парка. :agree: Съжалявам, че си останала с такова впечатление, но всеки си има право на мнение. Относно останалите неща - излишно е да ти обяснявам, но е хубаво да се има в предвид, че ти не си сред участниците в състезанието, които са платили по 50 лв такса за участие, така че няма смисъл да коментираш. Всеки прави своя избор.

За кроскънтри категорията - за първи път се прави такова състезание на Боровец - нормално е да има някакви грешки - цялото мероприятие (Национален шампионат) е организирано за 2 седмици, които за съжаление въобще не са достатъчни... така се случи, по независещи от нас обстоятелства. Отворени сме към всякаква градивна критика, защото искаме нещата да се случват както трябва и хората да са доволни. През септември най-вероятно ще има още едно състезание, за което обещаваме да се погрижим както трябва, защото ще го организираме изцяло ние и ще имаме достатъчно време да се подготвим както трябва :beer:
За класиранията с време - очакваме да ги получим от БКС, и ще ги публикуваме веднага като стигнат до нас - за съжаление това е всичко което имаме.

Поздрави,
Ема
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borovets Mountain Bike Park
www.borovetsbikepark.com
[email protected]
Аватар
Borovets Bike Park
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:44 am
Местоположение: Borovets

Re: Национален шампионат

Мнениеот icemanlovers » Пон Юли 25, 2011 1:53 pm

Ето някой по интересни клипчета който заснех през финалното спускане в неделя след 14:30ч.
http://vbox7.com/play:187056b23c - Ева корени след старта.
http://vbox7.com/play:0543f0ce8f - Колегите се приготвят за Старт.
http://vbox7.com/play:b318efb90e - Корени,корениии и пак корени.
http://vbox7.com/play:9ef589583b - Дропа преди трапеца.
http://vbox7.com/play:8ff9684b6d - Крис на правата от Старта преди корените.
http://vbox7.com/play:0c67f0bdbc - Финал на Георги Радев.
http://vbox7.com/play:7cf5427785 - Е няма да падна и пак няма да падна .... :agree: Браво :peace:
http://vbox7.com/play:1fdc9f7d57 - N:24 Финал - С.Гатев
http://vbox7.com/play:c52e02cb81 -N:88 Финал - Р.Ковачев
Аватар
icemanlovers
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1038
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 10:23 pm
Местоположение: Стойновско

Re: Национален шампионат

Мнениеот Анелия » Пон Юли 25, 2011 1:57 pm

Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Национален шампионат

Мнениеот Borovets Bike Park » Пон Юли 25, 2011 2:04 pm



Малко, но от сърце :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borovets Mountain Bike Park
www.borovetsbikepark.com
[email protected]
Аватар
Borovets Bike Park
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:44 am
Местоположение: Borovets

Re: Национален шампионат

Мнениеот DEMON BOY 13 » Пон Юли 25, 2011 2:07 pm

Borovets Bike Park написа:


Малко, но от сърце :D

Както винаги репортажът свързан с планинското колоездене е кратък,а репортажите свързани с футбола безкрайни... :(!:
Аватар
DEMON BOY 13
 
Мнения: 802
Рейтинг: 1231
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 11:37 am
Местоположение: In the middle of NoWhere!

Re: Национален шампионат

Мнениеот Borovets Bike Park » Пон Юли 25, 2011 2:10 pm

За съжаление винаги е така, но какво да се прави. Надяваме се някой дан да успеем да променим това :agree: :praying:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borovets Mountain Bike Park
www.borovetsbikepark.com
[email protected]
Аватар
Borovets Bike Park
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:44 am
Местоположение: Borovets

Re: Национален шампионат

Мнениеот kikon » Пон Юли 25, 2011 2:11 pm

icemanlovers написа:http://vbox7.com/play:187056b23c - Ева корени след старта.


Благодаря, че си го заснел! :beer: Това беше най-якият момент от цялото състезание за мен :)
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Национален шампионат

Мнениеот icemanlovers » Пон Юли 25, 2011 2:59 pm

Аз престигнах в събота,не съм участвал в състезанието,но през съботния ден карах по всички трасета.
Много съм доволен от това относно настаняването в предвид че бях с женами и детето,нямаше проблеми и тарифирането ме
острой,като цяло съм много доволен,ще кажа единствено и само за доброто на парка и развиването му в по одбра насока няколко думи.
1.Маркировката на някой от трасетата може би малко трябва да се поработи въхо това,става дума за някой който е за сефте
да не се претиснява като дойде някое кръстовище на каде хване,аз нямах големи затруднения примерно 9та едвам я
намерих от каде почва имаше и бутане .
2.Евала за това че като се качвах към Ястребец за колелоот ми оделиха спецялна платворма(с цел да не се разглобява)
става дума за кабинковия лифт,но проблема доиде при спускането по Мусаленската пътека(път) тоя който е осеян сам ос камани :)
е на тоя път се развива доста висока скорост а по него минават хора!!!!! аз намалях исе съобразявах на места спирах,но може би
да има колеги който не биха се съобразили,малко е опасно за пешеходците а се води пътека за спускане със син цвят!
3.Минах по DH трасето точно преди финала в неделя пеша до горе и надоло и от маршалите съм доволен,каквото питах казваха,но може би за напред малко да им бъде овеличена бройката защото имаше интервали не малки кадето нямаше никой,а паднеш ли там няма кой да ти помогне!Маршалите бяха на доста добро ниво от това което видях ина 2те състезания.
4.Казвам го като човек който е карал Шосе,DH и малко XC (непрофисионално)относно спора за XC състезанието и отсечката кадето минава през трасе N:8 аз бях там на винала и видях няколко падания имено заради това че наклона на някой от уцасниците им доиде в повече,валеше,гумите им не са като на DH колелата,но !!!! там е малко 50/50 които е карал стръмно няма проблем,който не е му е проблем,на мен отсечката през трасе 8 м исе стори не подходяша ЗА НЯКОЙ от учасниците(зам не е проблем)
5.Относно награтите с много хора си говорихме (аз като публика) за наградния фонд,бяхме на мнение че е редно да има финансово поуштрение на 1-те 3ма от всяка една дисциплина и състезание (ПАРИ ИМА !!!!) и няма смисъл да се говори че няма , това не е само мое мнение,ДХ-50лв. на човек,ХЦ-20лв. на човек ,значи пари има,просто е има ли финансова награда по различно се гледа на нещата.
6.Може би за напред е добре да се измисли нещо от рода плащаш за 2дена и картата ти е 30лв. вместо 40лв. за спането на колегите занимаващи се със спорта(МТБ),това също се говорише и острани се чуваше а и от колеги,имено че картата от 20 лв. спането и бензина за 2 дена (говоря за дни извън състезанието) са високи да не говориме някои ако реши да се повози от Варна,Добрич,Шумен или Стара Загора.
Не съм дете и това го споделям с вас не като критика или недоволство(това не е само мое мнение)а да се предприемат някакви мерки към по добро за спорта и за вас и за нас,защото има разлика дали за 2 дена ще дам 180 или 100лв. (само пример)
Успехи в следващите организаций,поздрави на всички колеги и на тея с травмите(има и такива) да се възтановяват бързо.
Моля никой който не е от организаторите на състезанието да не отговаря на темата ми,писана е за тях :)
Поздрави от Троян на Боровец,много ми хареса всичко,надявам се скоро пак да покарам при вас :) :beer:
Аватар
icemanlovers
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1038
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 10:23 pm
Местоположение: Стойновско

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 78 госта