BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот Pupinator » Пон Юни 27, 2011 12:34 pm

@Alpina: Немога да разбера за какво се заяждаш с Росен?

"Това горното дъщерна страница на http://www.dragbicycles.com/ ли трябва да се явява?
Или нескопосан опит за реклама на отбора?"

Отговорът и на двете е НЕ. Това е собствен проект на Росен.

"Всъщност малко излишни въпроси, защото още от първото си изречение си проличава за какво иде реч..."

Предполагам си добре запознат с програмата на състезанието и какви категории имаше в него? И че категория Ветерани нямаше?

Причината за всичко това бе - това което е написано в сайта - предложението за брак на Любо. И за да не ме контрираш, че това е "Реклама на Драг" или "Реклама на отбора" ще ти кажа само че това е лично решение на Любо подпомогнато организационно от екипа на състезанието.

След твоята забележка очевидната пунктуационна грешка явно бе поправена :beer:

"Ако ще се претендира за "Последните новини от световната и БГ байк сцена!" поне гледайте да не е толкова очевадно за какво иде реч..."

Аз лично преди да пиша подобно нещо бих разгледал по-обстойно сайта. Има доста интересна информация, която не е свързана с Drag или Drag Racing.

А това кой е най-добрия отбор мисля че два златни, един сребърен и един бронзов медал са достатъчно доказателство за това.

Pupinator OUT :combust:

ПП: Държа да подчертая, че нямам нищо общо със сайта на Росен. Просто излагам позицията си :).

ПП2: Това е лично мнение.
http://www.championsfactory.bg

With all the money in the world you can't buy my respect :nono: :nono: :nono: :nono: !!!
Аватар
Pupinator
 
Мнения: 530
Рейтинг: 1818
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 6:14 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот caspar » Пон Юни 27, 2011 12:41 pm

Alpina написа:
caspar написа:Чакам с интерес :popcorn:


И аз ще почакам да прекратиш редактирането на статията, защото така е невъзможно за коментиране. :popcorn:
След поне третата такава - естествено е думите ми да загубят донякъде значението си... Все едно аз да кажа, че статията ти не струва, ти да напишеш "Няма такова нещо, точно обратното", след което да сменя мнението си на "Статията е страхотна" и твоето да остане :nuts:


От многото ти напъни какво стана с кафявото, не разбрах?!
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот Alpina » Пон Юни 27, 2011 12:50 pm

Pupinator, понеже след промените, статията не е същата, ще кажа само две неща:

Първото - причината за "Или нескопосан опит за реклама на отбора?" беше това, че след всяко име на състезател от отбора ви, беше изписано (DRAG Racing), докато след имената на останалите такова уточнение не беше правено. Ако статията е написана в стил, в който след името на състезателя се споменава отбор - би било редно това да е валидно за всички имена, ако имат отбор, а не само след тези на един единствен. Ако това навежда само мен на такава мисъл - моля да приемете извиненията ми, но ще има такива, само ако ми докажете обратното. Все пак това не е "Сайта на отбора DRAG Racing" за да такова нещо не прави впечатление, ами сайт обявяващ се независим в това отношение...

Второто - нищо лично срещу Любчо , но "Церемонията започна с импровизирано награждаване на ветераните, където “победителят” Любомир Тодоров (DRAG Racing)"
Ясно е че такава група - ветерани нямаше, но тогава как той е "победител", след като трима други от тази "категория" имат по-добри резултати.
Една от редакциите на статията беше с "един от първите при ветераните" - което е напълно коректно.
Така "Церемонията започна с импровизирано награждаване на ветераните, където един от първите при ветераните Любомир Тодоров (DRAG Racing) изненада половинката си като и предложи брак пред всички, на рождения и ден. Честито и им пожелаваме дълъг и щастлив семеен живот!" беше удачно начало (една от редакциите беше написана така), защото на първо място е хронологична - с това започнаха церемониите, второ случилото се е повече от основателна причина статията да започне с това страхотно събитие.

Както споменах - статията в момента не е това, което коментирах сутринта, за да продължаваме коментарите по нея. :beer:

Последното което имам да кажа е, че на накои хора не им прави чест да променят статията си и в същото време да коментират така, все едно това не се е случило и всеки, който я види в дадения момент да си кажа "Абе тоя Alpina какви ги бръщолеви да го......." Както споменах - ако беше във вида си, в който е в момента изобщо не бих си правил труда да пиша каквото и да е.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот caspar » Пон Юни 27, 2011 1:06 pm

Абе Алпина, какви ги пишеш бе?

Това стоене пред компа ти е промило мозъка, понеже гледам, че си малко ограничен и не схващаш нещата - победителят е победител на друго място, което май при теб ще е трудно да стане. Как всички си го разбраха без теб, не знам, сигурно не си заинтересуван от жените особено...

До колкото за имената на отбора - при всички си го има.

Все ми е тая дали си търсиш повод да се заяждаш и дали четеш сайта, имаме си достатъчно доволни читатели!
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот Doncho* » Пон Юни 27, 2011 1:09 pm

Това ни е тъпата държава..
Как 1 път не поздравихте някой, в случея @caspar че е допринесъл с нещо за нашето "просперирало" българско колоездене.
И както виждате във сайта (bike-bg.com) има много различна информация, освен за драг...
Подкрепяйте се малко бе...
Аватар
Doncho*
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1069
Регистриран на: Вто Май 19, 2009 9:32 pm

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот Pupinator » Пон Юни 27, 2011 1:12 pm

Alpina според мен в случая ти не си прав. Защото единственото, което Росен направи е да постне линк към сайта си и да каже, че там има резултати. Ако имаше някакви забележки относно темата му можеше спокойно да му напишеш ЛС и да му изложиш съображенията си. Тази тема е за състезанието на Боровец, а не за езиковите възможности и начините на изразяване на автори от други сайтове.

Ти просто започна едно безсмислено заяждане.

Pupinator OUT :combust:
http://www.championsfactory.bg

With all the money in the world you can't buy my respect :nono: :nono: :nono: :nono: !!!
Аватар
Pupinator
 
Мнения: 530
Рейтинг: 1818
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 6:14 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот Admin » Пон Юни 27, 2011 1:15 pm

Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот Alpina » Пон Юни 27, 2011 1:22 pm

След като е безсмислено заяждане и "смисъла е ясен на всички" - защот статията беше променена толкова пъти?

Ето отново е написал, че "имената на отбора - при всички си го има" което изобщо не беше така... Ма "ходи го доказвай"...
"Победата" на Любчо беше относно такава при "ветераните", след което стана "един от победителите при ветераните" след което някой се усети да превърне думата "победа" в коренно различно значение (за отговара "Да") и отвново "Alpina не знае къде се намира" :rofl:

И е много забавно, как след като се оправи критика към нещо, автора веднага се започва ответна атака, а не "Да, може би наистина е така - готово, променено е".
В случая беше направена промяна, последвана от "абе какви са тези глупости, ние сме номер едно"...

Обяснявайте после, кой е изпития мозък...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот caspar » Пон Юни 27, 2011 1:30 pm

Що говориш глупости, като знам кое как е написано!
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот F1-MAN » Пон Юни 27, 2011 1:37 pm

Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот 4getcredo » Пон Юни 27, 2011 1:52 pm

Alpina, caspar, мисля, че е време да престанете с размяната на реплики. Стана ясно за какво иде реч. Всеки е свободен да пише и чете, каквото си иска и както му се струва за уместно, стига да не се натрапва прекомерно. Вече взехте да ставате прекомерни с размяната на коментари. :agree: :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот Borovets Bike Park » Пон Юни 27, 2011 2:03 pm

http://borovetsbikepark.com/bg/gallery/ ... 011-7.html ----> Малко снимки от нас :beer:

Нядяваме се всички да сте си изкарали добре и да сте останали доволни :)
Благодарим на всички за подкрепата!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borovets Mountain Bike Park
www.borovetsbikepark.com
[email protected]
Аватар
Borovets Bike Park
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:44 am
Местоположение: Borovets

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот EccentricMOTION » Пон Юни 27, 2011 3:28 pm

Поздравления за организацията, точността във времето, трасето.

Бих искал да отправя критика към хлапетата по трасето, които вие наричате 'маршали'. Недопустимо е събитие от подобен клас да бъде следено и контролирано от подобни недоразумения разположени по трасето. Въпросите са към организаторите:
-нормално ли е маршали да изливат вода по трасето 'за да е по-интересно'?
-нормално ли е да има паднал човек по трасето на състезателното спускане и никой да не знае къде е той/Хари, N205/?
-нормално ли е маршалите да крещят на преминаващия състезател 'падай, копеле..'?
-нормално ли е да лежа вкъщи със счупен крак понеже обезопасителния дюшек, който трябваше да поеме удара беше изместен извън състезателното трасе, докато маршала на този пост кротко си пийваше студена водичка? /първия дървен шор/

Ако това е нормално поведение, замислете се за следващото събитие и какво може да стане ако някой не си свърши работата. Ако намеря снимка на падането ми, показваща изхвърления извън трасето обезопасителен дюшек какво следва да направя и към коя по-точно институция да се обърна?
Поздрави: Николай Христосков, N245, Не финиширал
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот yavka » Пон Юни 27, 2011 4:21 pm

Много добра организация. Всичко мина идеално, по програма. Нямаше проблеми с времеизмерването както на някои от предишните състезания.

EccentricMOTION написа:...

Бих искал да отправя критика към хлапетата по трасето, които вие наричате 'маршали'. ...


Доста безотговорно си вършеха работата маршалите.
- на финалното спускане (стартирах около 15:45), като бях един от последите състезатели (след мен имаше още 8 момчета, които трябваше да се пуснат) и първия маршал, който видях на трасето беше в началото на новия участък след тейбъл топ-а.
- отново на финалното спускане един маршал, който явно много добре си знаеше работата си размахваше жълтия и червения флаг без причина, което обаче ме накара значително да намаля скоростта, за да мога да спра, ако има някакъв проблем.
Аватар
yavka
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1945
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:57 pm
Местоположение: София

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот Unik » Пон Юни 27, 2011 4:39 pm

имаше отсечки на които и аз не видях маршали а можеше значително да се скъси трасето на места ... :smash:
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Юни 27, 2011 5:49 pm

Unik написа:имаше отсечки на които и аз не видях маршали а можеше значително да се скъси трасето на места ... :smash:


Да се бяхте възползвали! :)
Много вероятно дори да ти се рамзине, дори да те види някой маршал!

Бях доста втрещен, след като при падане от страна на маршала не видях адекватна реакция - нито кога и как трябваше да спре състезателите (докато не беше подканен от ПСС момчетата), нито знаеше кога да ги пусне!
Маршалите са един много голям проблем по състезанията у нас...
Знам, че има доста амбиция и се полагат доста услия за стигане до UCI Class-1 състезание и дори кръг от Световната Купа....
Е от машалите трябва да се започне!
На място където имаше зарязани флагчета помагах на паднал състезател (вместо да го снимам, например?)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот dimochito » Пон Юни 27, 2011 5:50 pm

Някои маршали си вършеха работата добре, но други наистина бяха под всякаква критика. Ситуацията с Хари наистина беше много кофти.
Недопустимо е организация, бореща се за UCI клас 1, да бъде в такова неведение!
Недопустимо е обезопасителните дюшеци да НЕ са си по местата (лично видях няколко примера за това!)
Да, организаторите бяха взели мерки срещу маршалите, които не си вършат работа, но явно не е било достатъчно.

@EccentricMOTION: Бързо оздравяване. :)
did написа:Сега видях - всъщност желязното е пластмасово, но направено от алуминий.

Price/weight/performance my friend. Pick 2.
Аватар
dimochito
 
Мнения: 372
Рейтинг: 1391
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 3:15 pm
Местоположение: Пловдив

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот Borovets Bike Park » Пон Юни 27, 2011 6:23 pm

Грешката с маршалите категорично няма да се повтори повече. Ние също сме много недоволни от 80 % от момчетата. През цялото време по трасето обикаляха хора от нашия екип, които се опитваха да ги контролират, но за съжаление нямаше как през цялото време на всеки един пост да има човек от нашия екип, за да ги контролира, защото в този един момент сами ние щяхме да сме маршали. За радост нищо по-сериозно не се случи. Пожелаваме на всички пострадали да се възстановят бързо. И наистина това със сигуност няма да се повтори. Съществува много голям проблем с намирането на адекватни маршали, а особено когато бройката им беше 25 човека. За дюшеците - трасето беше строго инспектирано от комисаря на UCI, но е възможно да е имало и пропуски. Следващия път по-добре.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borovets Mountain Bike Park
www.borovetsbikepark.com
[email protected]
Аватар
Borovets Bike Park
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:44 am
Местоположение: Borovets

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот naskoj » Пон Юни 27, 2011 6:24 pm

EccentricMOTION написа:Поздравления за организацията, точността във времето, трасето.

Бих искал да отправя критика към хлапетата по трасето, които вие наричате 'маршали'. Недопустимо е събитие от подобен клас да бъде следено и контролирано от подобни недоразумения разположени по трасето. Въпросите са към организаторите:
-нормално ли е маршали да изливат вода по трасето 'за да е по-интересно'?
-нормално ли е да има паднал човек по трасето на състезателното спускане и никой да не знае къде е той/Хари, N205/?
-нормално ли е маршалите да крещят на преминаващия състезател 'падай, копеле..'?
-нормално ли е да лежа вкъщи със счупен крак понеже обезопасителния дюшек, който трябваше да поеме удара беше изместен извън състезателното трасе, докато маршала на този пост кротко си пийваше студена водичка? /първия дървен шор/

Ако това е нормално поведение, замислете се за следващото събитие и какво може да стане ако някой не си свърши работата. Ако намеря снимка на падането ми, показваща изхвърления извън трасето обезопасителен дюшек какво следва да направя и към коя по-точно институция да се обърна?
Поздрави: Николай Христосков, N245, Не финиширал




здравей

първо да попитам понеже не знам да си подписвал документ за освобождаване от отговорност . ако не си веднага говориш с адвокат . ако не друго поне ще получиш обезщетение и на тях ще се наложи глоба , защото такова нещо е недопустимо това е опасен спорт, и трасето трябва да бъде обезопасено .
Желая ти бързо и пълно оздравяване


тези "маршали" явно са били по всякаква критика . това е просто безобразие . просто нямам думи да кажа каква простотия е .
naskoj
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1083
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 7:01 pm
Местоположение: Варна

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот Unik » Пон Юни 27, 2011 6:45 pm

на састезание всеки идва с някой приятел, роднина а според мен това е най-добрата опция за маршали. Например знам, че в Англия е така.
Ако има желаещи организаторите са винаги ЗА, а и така работата се взима присърце, и изпада и някои лев :)

не съм се възползвал от липсата на маршали просто и не е в мойта натура !!! но може някой друг да се е възползвал не виня никой .
Грешка на организаторите или на маршалите, човек се учи от грешките си :)
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот TheAnimal » Пон Юни 27, 2011 8:06 pm

Това с маршалите е вярно. Безотговорни бяха, но то и друго не може да се очаква от деца.
Съвет от мен, за следващото състезание наемете по-зрели и отговорни хора.
Опита и от Сопот покозва, че невръстни 16 годишни не стават за тази функция .
Иначе състезанието беше невероятно, времеизмерването за първи път нямаше проблем. И всички много се забавляваха. Евалата :beer:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот EccentricMOTION » Пон Юни 27, 2011 8:36 pm

Borovets Bike Park написа: За радост нищо по-сериозно не се случи. .................... За дюшеците - трасето беше строго инспектирано от комисаря на UCI, но е възможно да е имало и пропуски.


Какво е 'по-сериозното' за вас - да изкараме от състезанието момче в черен чувал ли?! Това ли е по-сериозното?! Вашите пропуски по трасето ми костват 1 месец вкъщи на легло, изгубени средства в резултат от невъзможността да бъда на работа, край на сезона за мен. Благодаря за ОТГОВОРНОТО ВИ поведение.
Другия път по-добре, вместо две счупени кости, дано да е само една....

Прекалено съм ядосан, за да се занимавам в момента със съдебната система, но знайте, последствията за Вас можеше да са фатални...Поздрави: Николай Христосков N245, DNF
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот Borovets Bike Park » Пон Юни 27, 2011 9:40 pm

Naskoj,
Редно е да си присъствал, за да взимаш отношение - не е хубаво да създаваш повече напрежение.... Това е единствения коментар, който заслужаваш...

Ники,
Едва ли си мислиш, че по някакъв начин подценяваме контузията ти. Поне така се надяваме. На трасето имаше 45 дюшека и трасето бе инспектирано 2 пъти от комисаря (сложихме мрежа в долната част например. Надявам се да се съгласиш, че не можем на всяко дърво да сложим дюшек.

Ще се радваме ако може да разкажеш по-подробно къде и как се случи. Разбира се ако искаш...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borovets Mountain Bike Park
www.borovetsbikepark.com
[email protected]
Аватар
Borovets Bike Park
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:44 am
Местоположение: Borovets

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот Alpina » Пон Юни 27, 2011 9:45 pm

EccentricMOTION, а аз може ли да попитам - нормално ли е човек, който не може да кара и това трасе е много над възможностите му - да се спуска по него в състезателен режим? Още повече - с кои очи после да се оправдава с организацията?
Аз като не мога - седя от страни и гледам/снимам.

Както всички останали съм на мнение, че болшинството от маршалите не си вършеха работата и дори им правехме забележки, НО това едва ли е конкретната причина за твоят инцидент. Не може да има дюшек на всяко дърво, всеки камък, всяко препятствие, а в същото време буквално всяко едно от тях могат да причинят такава, че и по-сериозна контузия.

Като цяло съм на мнение, че това е беше най-доброто състезание, на което съм бил и че всичко с изключение на маршалите (не че е незначително) беше повече от прилично ниво. Просто е удоволствие за мен, дори като страничен наблюдател да съм на такова мероприятие.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот arney » Пон Юни 27, 2011 10:04 pm

Евала за състезанието , естествено няма как да бъде перфектно , но като изключим работата на маршалите всичко друго беше на ниво. Просто е дразнещо да се спускаш и маршала да тича до теб и да вика "падни , падни..." заслужаваше един бой да изяде ,но беше на финалното спускане а аз така или иначе съм си бавен. :nono:

Дано успеете да направите още едно състезание тази година на това трасе - уникално е. :agree:
Аватар
arney
 
Мнения: 341
Рейтинг: 1162
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 9:11 am
Местоположение: Ботевград

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот TeDo_BaPHa » Пон Юни 27, 2011 10:05 pm

За маршалите е ясно, за разликата от миналата година на състезанието в Боровец, където ми бе направило МНОГО добро впечатление подборката на маршали, то тази година положението беше плачевно... Не може 30 минути след начало на тренировки МЪРШАлите още да не са се натуткали, след като преди 1 час сме ги видели да се качват на лифта... Също така да се събират на групички по 2-3-ма на едно място и едни 200 метра да останат без надзор. Да не говорим за един маршал, който ми изскочи след завой без видимост и времето за реакция не ми стигна и за нещастие маршала го отнесе и литна назад... Произволното свиркане със свирката за кеф вече въобще не го забелязвам... Не мога да разбера как аз стоя в някой участък без видимост за предния и очаквам да се ориентирам от свирката на предния маршал дали идва някой и съответно кога да тръгна, той да свири през 10 секунди и 1 минута никой да не идва. Времеизмерването ми направи МНОГО добро впечатление! Май за пръв път графиката се спазваше почти до секундата с изключение на 7 минутното закъснение за финалите, което всъщност отново ми направи МНОГО добро впечатление, при положение, че принципно това закъснение е поне 30 минути :agree: ! Новите участъци бяха доста интересни на места, с изключение на премахнатия голям спийд джъмп преди гората с дабълите :(. И да не забравя да питам, но какъв беше смисъла от 4-те камъка наредени като редичка след дропа, преди тейбълтопа? :magnify: Цялото състезание ми донесе много весели моменти и се забавлявах през цялото време :).Още положителни емоции ми донесе и веломивката ;)! Положението със състезанията и вдигането на нивото не само на организацията, но и на карането вече напълно се променя! :) Някаква информация дали ще се състои и второ състезание тази година ;)?
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот tanec » Пон Юни 27, 2011 10:08 pm

yavka написа:Много добра организация. Всичко мина идеално, по програма. Нямаше проблеми с времеизмерването както на някои от предишните състезания.

EccentricMOTION написа:...

Бих искал да отправя критика към хлапетата по трасето, които вие наричате 'маршали'. ...


Доста безотговорно си вършеха работата маршалите.
- на финалното спускане (стартирах около 15:45), като бях един от последите състезатели (след мен имаше още 8 момчета, които трябваше да се пуснат) и първия маршал, който видях на трасето беше в началото на новия участък след тейбъл топ-а.
- отново на финалното спускане един маршал, който явно много добре си знаеше работата си размахваше жълтия и червения флаг без причина, което обаче ме накара значително да намаля скоростта, за да мога да спра, ако има някакъв проблем.


И това с UCI категорията да е първа е МЕГА ГЛУПАВО!!! Публиката си тръгна точно, когато тя приключи, а явно и маршалите! Предполагам, че дори организаторите не са искали това да е така!

Всичко останало беше на 6+, времеизмерване, лифт, график.
Аватар
tanec
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1992
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 8:22 am

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот Borovets Bike Park » Пон Юни 27, 2011 10:44 pm

И това с UCI категорията да е първа е МЕГА ГЛУПАВО!!! Публиката си тръгна точно, когато тя приключи, а явно и маршалите! Предполагам, че дори организаторите не са искали това да е така!

Всичко останало беше на 6+, времеизмерване, лифт, график.


Такова беше искането на комисаря от UCI.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borovets Mountain Bike Park
www.borovetsbikepark.com
[email protected]
Аватар
Borovets Bike Park
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:44 am
Местоположение: Borovets

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот buffalo17 » Пон Юни 27, 2011 11:25 pm

EccentricMOTION написа:-нормално ли е да има паднал човек по трасето на състезателното спускане и никой да не знае къде е той/Хари, N205/?


А какво е станало с Хари ??? :crazy: :dontknow:
Аватар
buffalo17
 
Мнения: 182
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Апр 28, 2009 9:02 pm

Re: BOROVETS MOUNTAIN BIKE PARK OPEN CUP 2011

Мнениеот Borovets Bike Park » Вто Юни 28, 2011 9:34 am

Натъртен таз - без счупвания. Дано се възстанови бързо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borovets Mountain Bike Park
www.borovetsbikepark.com
[email protected]
Аватар
Borovets Bike Park
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:44 am
Местоположение: Borovets

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 95 госта