15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот snej » Сря Май 04, 2011 8:39 am

Н А Р Е Д Б А
За провеждане на състезание по планинско колоездене дисциплина ХС
”Купа N-Bike 2011”

1. Време и място: гр. Стара Загора – 15.05.2011 г. парк Аязмо записване и старт – финал площадките за бадминтон.
2. Възрастови групи:
- Юноши до 18 години
- Мъже от 19 до 35 години
- Мъже от 35 до 45 години
- Мъже над 45 години
- жени
3. Програма:
- 8.30 до 10.00 часа – записване, обработка на документи, получаване на състезателни номера и проверка на велосипедите;
- 10.30 часа – старт на първата група;
- 14.30 приблизителен час за награждаване.
4. Изисквания към състезателите:
Всеки участник е длъжен:
- да участва в състезанието с изправен велосипед;
- да ползва предпазна каска;
- да представи застраховка злополука валидна за периода на състезанието за минимална стойност от 1000 лв.;
- да представи медицинско свидетелство, издадено не по-рано от 3 дни преди състезанието.
5. Класиране и награди:
- класирането е индивидуално по групи;
- класиралите се от 1-во до 3-то място ще се награждават с медали и грамоти.
6. Записване: на старта в деня на състезанието.
7. Стартова такса 10 лв.
За информация: Email: [email protected] тел. 0888062884, 0899122283 и 0878714758 – Доброслав Добрев, тел. 0888101080 – Николай Костадинов.
snej
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1492
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 9:23 am

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот prokalnatiq » Сря Май 04, 2011 9:35 am

А на обиколки ли ще е, (май) както беше миналата година? :agree: :beer:
А, и колко км ще е?
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот Анелия » Чет Май 05, 2011 3:45 pm

Хм, юношите пак ли ще са в една категория :dontknow:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот eMcKu » Чет Май 05, 2011 4:24 pm

За пореден път питам - Юноши до 18 години - определят се по година на раждане или не навършени 19 ....... :agree:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот Pinky76 » Чет Май 05, 2011 7:14 pm

eMcKu написа:За пореден път питам - Юноши до 18 години - определят се по година на раждане или не навършени 19 ....... :agree:


За юношите,ако си роден 1993 и нагоре си при тях,ако си 1992 или по-голям си мъже вече.Така би трябвало да е и досега винаги се е гледала годината на раждане,а не на колко години си сега в момента или дали като утре навършиш 18 да се чудиш дали си юноши или мъже.

Анелия написа:Хм, юношите пак ли ще са в една категория :dontknow:


Чудих се доста преди да отговоря и аз на въпроса(въпреки че не е зададен към мен) и ето.
Хубаво е да има юноши младша и старша,а и деца дори,ама къде са по състезанията,че не ги виждам последно време?Или чакат да се направи и тяхната категория,че ги е страх да карат с 1-2 години по-големите?

По същата логика(не го приемай лично) с много момчета сме го обсъждали и повечето пъти те са повдигали темата,а именно за жените.Само ти си най-сериозната,коята кара навсякъде и има 2-3 още които участват епизодично.Ако дойдат да карат както разказвате 10 българки както на Тасос,евала и дано стане по-скоро.Незнам какво ги спира другите.И така де та сме си говорили,еди кой си да намери колело на сестрата,приятелката и да я докара на състезание.И да бута само трябва да завърши и хоп ще е в тройката и ще вземе наградка и медал(ако не са повече от 3 жените),а това е рядкост голяма в България.Та по тая логика жените би трябвало да са към ветераните над 45 години категорията,ако няма поне 3 на старта,същото е и с други категории,където участниците сад под минимума.Досега обаче винаги от уважение,че участват поне 1,2 жени на определено състезание винаги са в отделна категория.

Та аз мисля,че знам защо няма други категории за юноши,защото най-вероятно ще дойдат едва 1,2 младша и за третия предварително направения медал на кого?За жените като са 1,2 на някои стартове ми е чудно всъщност какво го правят този медал който остане.Така или иначе на него пише дата и година и състезание.Явно остава за организаторите. ;)

Та сега се сещам,че преди 2 години имаше точно на същото ХС състезание на Аязмото и за юноши младша и те караха отделно преди нас и бяха поне 10.Та защо ги няма вече по състезанията?Страх ги е да дойдат,не искат,нямат мотивация или какво - искат пак отделно състезание?Еми супер идея според мен.Неко Колъо обяви,че ще има и категория юноши младша,да направи каквото трябва,а който познава такива млади състезатели да ги навива,води и да идват да карат.

Та да обобщя,аз само мисля на глас и нахвърлям идеи.Колъо е добър организатор и той първи,ако не се лъжа въведе категория ветерани от 35 до 45 и освен това ветерани над 45(преди имаше само една група),така че ако той не го направи няма кой друг според мен.

По интересната категория обаче според мен ще е под 23 години мъже.Където има доста състезатели вече,които карат при мъжете,а така ще имат и собствено поле за изява.Пък направете го както и в чужбина ако бият мъжете на състезанието да бъдат класирани и при Елит мъже категорията и ако са наистина много добри да вземат 2 медала и така....

Някой организатор на някое от другите състезания да направи вместо ХС или велорали да въведе новата дисциплина- ХСЕ (ХС с елиминации),където ще се кара на серии и ще е супер интересно и разчупено.

Нека има промяна някаква и да опитваме нови неща.Ако не се получи нещо винаги може да върнем стария формат. :agree:

Поздрави Тодор!
:beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот Анелия » Чет Май 05, 2011 7:39 pm

Сещам се за това състезание на Аязмото, защото там бяхме с едни момчета младша от Шумен. Ще ти кажа сега какво правят: ходят на състезания по стънт с мотори. :dontknow: Има още 2-3 ентусиасти от Шумен, ще ги питам дали не им се идва.
За мен гимнастиката ще е малко по-голяма, защото искам да посетя и мероприятието на Мазалат същия уикенд и ще се опитам да се придвижвам някак по пътя Шумен-Габрово-Стара Загора.
И аз съм си го задавала този въпрос с това ако не се съберат 3 жени не е ли логично и нашата група да се "слее" с някаква друга, но все ми е любопитно с коя и досега не са ни сливали никога. Това с медалите какво ги правят организаторите като останат. Ами на нашите не пишеше дата и година, не че ще тръгна да ги ползвам същите, но просто си остават.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот Pinky76 » Чет Май 05, 2011 9:32 pm

Анелия написа:Сещам се за това състезание на Аязмото, защото там бяхме с едни момчета младша от Шумен. Ще ти кажа сега какво правят: ходят на състезания по стънт с мотори. :dontknow: Има още 2-3 ентусиасти от Шумен, ще ги питам дали не им се идва.
За мен гимнастиката ще е малко по-голяма, защото искам да посетя и мероприятието на Мазалат същия уикенд и ще се опитам да се придвижвам някак по пътя Шумен-Габрово-Стара Загора.
И аз съм си го задавала този въпрос с това ако не се съберат 3 жени не е ли логично и нашата група да се "слее" с някаква друга, но все ми е любопитно с коя и досега не са ни сливали никога. Това с медалите какво ги правят организаторите като останат. Ами на нашите не пишеше дата и година, не че ще тръгна да ги ползвам същите, но просто си остават.


Незнам защо но си мисля,че ти би искала да имаш повече конкуренция при жените(до миналата година включително) се намираше Таня да те бие на някое състезание.Но сега като гледам си толкова много напреднала,че то е ясно както при нас мъжете още преди старта.И това не е добре и за тези,които доминират и за доминираните.Не че при вас са много участничките,но това е може би още един аргумент в подкрепа на това да се пробваш и при ветераните над 45 как ще се пребориш там.Защо не се направи така,че жените да карате пак отделно в своя категория и коята обаче победи мъжете ветерани да им взима медалите и наградите.Така и едните ще искат да не ги бие жена,а ти ще видиш колко си напреднала.Интересно предложение - другото такова е ветераните от 35 до 45 ако бият мъжете да им заемат мястото и наградите също както и ако се въведе и 23 години категорията.

Контра аргументите:
Еми може да се окаже,че все едни и същи хора са на стълбичката по няколко пъти,а други остават без нищо.Еми щом се оставиш да те бие жена или ветеран,а ти мъж в разцвета на силити си - определно има още доста да тренираш,пък ако не искаш да го правиш и си там за кеф,защо се бориш за медали и класиране?
В чужбина има само на места обединение на под 23 и мъже Елит.Ама тук не сме толкова много народ участници,пък и няма плътност най-отпред,така че кой знае.То е ясно,че докато няма единна система(уж щеше да се прави МТБ Лига с точки от всеки старт и тем подобни,ама май на никой не му се занимава) всеки организатор може да си прави каквото поиска.А тук не сме световна купа и е хубаво според мен да се поразчупи малко еднообразиито по повечето състезания - гледай ти може да се запалят още хора за спорта.
Кой знае ;)
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот colson » Съб Май 07, 2011 7:22 pm

Ако може някаква информация за трасето.. То така или иначе ще сме там, ама все пак...
Карай всеки ден!
Аватар
colson
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1795
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:02 pm
Местоположение: София

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот geco » Пон Май 09, 2011 10:42 am

Да ще е полезна информацията за трасето за тези, които не са ходили.Колко обиколки по колко километра са и ако може един трак на маршрута?
geco
 
Мнения: 274
Рейтинг: 1279
Регистриран на: Вто Фев 10, 2009 3:43 pm
Местоположение: stara zagora

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот pacy4 » Вто Май 10, 2011 8:20 am

Toзи път вече ще участвам. Дано времето е хубаво да си направим приятна разходка.
Аватар
pacy4
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Bulgaria, Stara Zagora

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот Stoks1 » Вто Май 10, 2011 6:09 pm

Днес се обадих на Доброслав Добрев и каза, че тази вечер ще изясни групите как ще са, смисъл там с годините после да няма сърдити там! Колко желаещи има, досега от вас съфорумници? :) (може да се видим)

П.П. И аз искам да видя, какво ще е трасето?
Аватар
Stoks1
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 1:32 pm
Местоположение: Димитровград

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот snej » Сря Май 11, 2011 7:57 am

Трасето е същото както миналата година ,обиколката е 4 км.средно до силно пресечено, асвалт под 1 км,кара се предимно по пътеки в парка.
Трак няма да дадем поради някои съображения.
Всеки които иска да мине и огледа трасето ще има тази възможност преди старта или за по рано дошлите събота след обяд.
Тошко имахме идеята наистена да е по различно и да го направим с елиминации ,но много хора според нас нямаш да им се идва за 1км. каране.

Анелия юношите ще са в една категория и не виждам проблем в това.
snej
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1492
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 9:23 am

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот pesho__shumen » Сря Май 11, 2011 8:58 am

пффффф добре е как може да сравнявате 12 годишни със 18 годишни :crazy: :crazy: еднакво ли карат :crazy: :crazy: :crazy: . НЯМА ДА ИДВАМ. не че ви интересува.
pesho__shumen
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1184
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 3:52 pm

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот Pinky76 » Сря Май 11, 2011 10:00 am

pesho__shumen написа:пффффф добре е как може да сравнявате 12 годишни със 18 годишни :crazy: :crazy: еднакво ли карат :crazy: :crazy: :crazy: . НЯМА ДА ИДВАМ. не че ви интересува.


Ти на колко години си?На 12?
Ти спадаш още при децата(не си младша още ако си на толкова),ама щом си от Шумен говори с Анито.Тя ще те убеди да дойдеш въпреки всичко.

Наистина е хубаво да има няколко категории за юношите,ама ще се съберете ли 3-ма души при най-малките?
Иначе незнам,ама аз бих се амбицирал дори повече да се състезавам с по-големите и да покажа,че не е важно на колко си,а колко можеш да караш.Ела,няма да съжаляваш.

snej написа:Тошко имахме идеята наистена да е по различно и да го направим с елиминации ,но много хора според нас нямаш да им се идва за 1км. каране.


А относно това,прав си Колъо.Но аз имам идея като свърши ХС-то състезанието и който има желание да кара още малко да си направим едно неофициално каране по новата дисциплина с елиминациите.Трасе сигурно има,само желание от състезателите остава и хем ще покараме още малко след състезанието.За още 1-2 км каране не вярвам някой да му е трудно и да видим как ще изглежда точно. :agree:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот Stoks1 » Чет Май 12, 2011 2:23 pm

Как сте колеги искарахте ли си медицински и застраховки? Аз ще съм там ако времето е хубаво в неделя и не се провалят нещата :)
Аватар
Stoks1
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 1:32 pm
Местоположение: Димитровград

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот mrdaka » Чет Май 12, 2011 4:45 pm

Някой ще обясни ли какво е това медицинско свидетелство ? Да не става въпрос за същото, което се вади при постъпване на работа. Като знам, как ги вадят тези медицински се чудя за какво ги искате въобще ?
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот snej » Чет Май 12, 2011 6:48 pm

Както на всяко състезание се изисква медицинско в което пише че сте клинично здрави,това става на лесно при посещение на личния лекар ,а не такова за започване на работа .
Да добавя и коя група колко обиколки ще прави:

юноши -5 обиколки
мъже- 6 обиколки
мъже 35-45г.-5 обиколки
ветерани -4 обиколки
жени- 5 обиколки
До сега не е валяло тук и трасето е сухо.
При желание от ваша страна ,на записването може да дойдете с готова попълнена декларация за да стават по лесно и за вас и за нас нещата .Декларацията може да намерите тук http://mtb-zarata.com/index.php?option= ... d=4&id=101
Благодарим предварително .
snej
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1492
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 9:23 am

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот prokalnatiq » Чет Май 12, 2011 9:33 pm

Може ли да мина без тази медицинска бележка, защото лекарката ми утре е 2ра смяна, а аз съм на училище? До колкото си спомням сте пускали хора без такива бележки (незнам дали точно ти но ...). :D :agree: :beer:

Поздрави! Сигурно ще се видим. :beer:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот uBaH » Пет Май 13, 2011 7:30 am

И аз ще идвам, макар и този път само като транспортьор-механик-зяпач-фотограф (малко ли е :D ).
Ще се радвам да се видя с Анелия, prokalnatiq и компания :beer:
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот Stoks1 » Пет Май 13, 2011 7:57 am

uBaH написа:И аз ще идвам, макар и този път само като транспортьор-механик-зяпач-фотограф (малко ли е :D ).
Ще се радвам да се видя с Анелия, prokalnatiq и компания :beer:


Този коментар ми хареса uBaН, ще се надявам всичко да мине както трябва и да изпробваме велобагажниците :)
Ако стане нещо ще имам сериозен механик!
Аватар
Stoks1
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 1:32 pm
Местоположение: Димитровград

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот gilb » Пет Май 13, 2011 12:31 pm

Хайде идвайте :clap: да се позабавляваме из горите :roll2:
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот pacy4 » Пет Май 13, 2011 2:14 pm

Застраховка за състезанието си направих в Уника до Перун на 1-ви етаж за 82 стотинки :)
Аватар
pacy4
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Bulgaria, Stara Zagora

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот exiteyes » Пет Май 13, 2011 2:34 pm

"Момчета" ще има ли място и за още един отчаян като любител повече на спускането зяпач :D
Аватар
exiteyes
 
Мнения: 1262
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 8:11 pm
Местоположение: София, България

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот Tonkataa » Пет Май 13, 2011 3:32 pm

Аз съм на 14 ще може ли да участвам
Tonkataa
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 4:17 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот Stoks1 » Пет Май 13, 2011 9:52 pm

Tonkataa написа:Аз съм на 14 ще може ли да участвам


Да но трябва да имаш декларация от вашите, че те пускат на състезанието :agree:
Аватар
Stoks1
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 1:32 pm
Местоположение: Димитровград

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот Stoks1 » Съб Май 14, 2011 2:46 pm

Можете ли да ми кажете, къде е точно мястото (бадминтон площадката), утре като идваме да не се объркаме? И има ли място там къде да паркираме?
Аватар
Stoks1
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 1:32 pm
Местоположение: Димитровград

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот snej » Съб Май 14, 2011 9:34 pm

До старт-финалът не може да се стигне с кола ,има паркинг на около 600м ,там трябва да оставите колите.Сегашния старт се намира на 150м от този на 17.04 за купа Зарата. А паркингът се намира под зоопарка,стигнете ли до там попитаите пазача на бариерата и той ще ви опъти или се обадете на някои от тел. за връзка.
snej
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1492
Регистриран на: Пон Окт 22, 2007 9:23 am

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот colson » Нед Май 15, 2011 5:18 pm

:clap: :clap: :clap:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Карай всеки ден!
Аватар
colson
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1795
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:02 pm
Местоположение: София

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот uBaH » Нед Май 15, 2011 5:31 pm

Браво на всички участници. Една от мен, а другите няколкостотин :D ще качи Stoks1 малко по-късно:

Изображение

ПП: Запознах се лично само с Анелия, другите които бяха там да вземат да си признаят :eek3:
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: 15 май XC купа N-BIKE Стара Загора

Мнениеот Pinky76 » Нед Май 15, 2011 5:53 pm

uBaH написа:Браво на всички участници. Една от мен, а другите няколкостотин :D ще качи Stoks1 малко по-късно:

Изображение

ПП: Запознах се лично само с Анелия, другите които бяха там да вземат да си признаят :eek3:


Аз съм индивида с номер 25,който си бърше носа май на снимката :D
Останалите,които се виждат най-отпред са все познати лица,но честно да си кажа имаше доста момчета и едно момиче,които не си спомням да са редовни участници по състезанията по ХС досега.
Надявам се да се виждаме с вас по често момчета! :agree:

Поздрави Тодор!
:beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Следваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 91 госта