Borovets Winter Bike Duel 2011

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот nisanz » Съб Яну 22, 2011 9:25 pm

BurNiNg_IcE написа:Дадоха ме по БТВ, заедно с asench :D :banana:
Иначе добро състезание стана, жалко че хванах 4-то място, ама такъв ми бил късмета... :(
Поздравления на всички победители! :beer:


4-то място е добро постижение,браво :) Иначе аз те гледах одеве по БТВ :D :agree:
nisanz
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1133
Регистриран на: Вто Май 19, 2009 3:20 pm

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот outfaced » Съб Яну 22, 2011 10:39 pm

щеше да е доста по-динамично и забавно ако снега беше една идея по-утъпкан и твърд, ама кат за сефте бива ... стана веселото :D :beer:

Имаше доста ПРО-папараци :) ... и аз съм снимал съм, който ми е минал пред обектива http://tranz.it/load.php?id=hle6T6W6pKqLBo18733535 (50мб.)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Яну 22, 2011 11:44 pm

"Балетната стъпка" на Любо от Сопот '08 стана демоде!

Изображение
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот Teodor40 » Нед Яну 23, 2011 2:58 am

Още ме е яд, че не теглихме чоп, а направо се набих у средата на полуфиналната 3-ка...
Иначе снимката rullzzz не за сефте ;) :agree:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот TheAnimal » Нед Яну 23, 2011 10:30 am

когато те дръпнат с 70 метра винаги ще се намери кол който да играе за теб. Честито на шампиона ;)
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот Alpina » Нед Яну 23, 2011 8:09 pm

Ахахха... наистина някои хора са готови на всичко, за да спечелят което и да е състезание :D
Беше "смешен" момент...

Едва ли има и друго състезание в което на финалното спускане публика навлиза на трасето и един от нея сваля с дървена плоскост от колелото и я захвърля върху тялото на състезателя, след което се опитва да му го открадне, докато състезателя се държи за задната гума с последни сили и се влачи на задни части по трасето :rofl:
Просто няма такъв филм...

Странно ми стана и нещо друго - точно преди награждаването "помолиха" Денис за нещо... ще видя дали това ще е нещо ново за сезона или бяха други причините... ще си проличи скоро :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот ThE_UfO » Нед Яну 23, 2011 9:56 pm

Обяснете и на простолюдието какво се е случило. Освен че някой са го били с дъски да не спечели, а другия са го "помолили" нещо си преди награждаването...?
ThE_UfO
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Нед Юни 08, 2003 3:55 pm
Местоположение: Nepal

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот NWD » Нед Яну 23, 2011 11:18 pm

ThE_UfO написа: някой са го били с дъски да не спечели, а другия са го "помолили" нещо си преди награждаването...?

Става въпрос за един и същ състезател ;)
Аватар
NWD
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1056
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 5:44 pm
Местоположение: Пакистан

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот spirov92 » Нед Яну 23, 2011 11:22 pm

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1792970233575 За това става дума. Много яко е било, жалко, че не можах да отида :(
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот Antares » Пон Яну 24, 2011 11:20 am

За първи път виждам MTB събитие да бъде отразено в официална спортна медия.

gong.bg
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот diddy » Пон Яну 24, 2011 12:00 pm

При жените приза за първо място взе Илинда Евтимова, на второ място с отлично представяне финишира Ева Димитрова, а трета позиция взе Мария Амзина


И как се става трети без да се качиш на колело?!?!? :nono:
Life's a climb but the view is great!!!
Аватар
diddy
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1333
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 9:51 pm
Местоположение: София

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот Stiwi » Пон Яну 24, 2011 12:16 pm

diddy написа:
При жените приза за първо място взе Илинда Евтимова, на второ място с отлично представяне финишира Ева Димитрова, а трета позиция взе Мария Амзина


И как се става трети без да се качиш на колело?!?!? :nono:


Tе слагат 16,17 годишни в група "Мъже 19+" ти питаш как се става трета без да се качиш на колело .. :D :agree:
Аватар
Stiwi
 
Мнения: 429
Рейтинг: 1328
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 10:27 pm
Местоположение: София

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот diddy » Пон Яну 24, 2011 12:21 pm

Stiwi написа:
diddy написа:
При жените приза за първо място взе Илинда Евтимова, на второ място с отлично представяне финишира Ева Димитрова, а трета позиция взе Мария Амзина


И как се става трети без да се качиш на колело?!?!? :nono:


Tе слагат 16,17 годишни в група "Мъже 19+" ти питаш как се става трета без да се качиш на колело .. :D :agree:

Има 16-17 годишни, които карат по-добре от половината 19+. Но след като видях това все още не мога да го проумея :bigeyes: как става ...
Life's a climb but the view is great!!!
Аватар
diddy
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1333
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 9:51 pm
Местоположение: София

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот TheAnimal » Пон Яну 24, 2011 12:59 pm

NWD написа:
ThE_UfO написа: някой са го били с дъски да не спечели, а другия са го "помолили" нещо си преди награждаването...?

Става въпрос за един и същ състезател ;)

Не, става въпрос за двама различни състезатели.
Първия направи типична селска проява.
При вторият ДениЗ си беше типична ЗЛЕ проява .
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот did » Пон Яну 24, 2011 1:09 pm

Аз не бях там, но след като видях една снимка на abs, абсолютно съм възхитен от комплексния подход на организаторите!

Освен, че е било проведено първото състезание по снежно спускане с велосипеди в България, явно е било проведено и първото в СВЕТА състезание по снежно алпийско катерене с велосипеди:

brb.jpg
brb.jpg (81.45 KiB) Прегледано 1606 пъти
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот BurNiNg_IcE » Пон Яну 24, 2011 1:34 pm

diddy написа:
При жените приза за първо място взе Илинда Евтимова, на второ място с отлично представяне финишира Ева Димитрова, а трета позиция взе Мария Амзина


И как се става трети без да се качиш на колело?!?!? :nono:

Дам и аз си зададох същия въпрос, като я наградиха?? :deal:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот TeDo_BaPHa » Пон Яну 24, 2011 2:04 pm

BurNiNg_IcE написа:
diddy написа:
При жените приза за първо място взе Илинда Евтимова, на второ място с отлично представяне финишира Ева Димитрова, а трета позиция взе Мария Амзина


И как се става трети без да се качиш на колело?!?!? :nono:

Дам и аз си зададох същия въпрос, като я наградиха?? :deal:


Aми примерно се е регистрирала и я има в листата на участниците..? А да не забравяме един много важен факт, това е публично събитие ;), отразявано от медиите! Не мисля, че би повлияло много добре(както всъщност е от много време насам) да се види как в дадена категория има свободно 3-то място, това ще значи, че само 2-ма участника са се записали.. Това води до извода, че съществува нисък интерес към даденото събитие и поради ниския интерес на публиката последва нисък интерес от страна на спонсори и прочее, а кой иска да спонсорира нещо безинтересно... ;)? А нали всички ние искаме колоезденето да се развива, без спонсори е трудно :).
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот diddy » Пон Яну 24, 2011 2:17 pm

@TeDo_BaPHa
ДА, но в категориите с малко участници се изискваше да финишират, за да се класират дори и да караха сами!!! Освен това няма какво да се лъжем - в категория жени няма много жени да карат (броят се на 2пръста). :deal: Правилата трябва да се спазват все пак се дисквалифицираше за пропуснато колче, какво остава за цяло трасе?!?!?! :roll2:
Life's a climb but the view is great!!!
Аватар
diddy
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1333
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 9:51 pm
Местоположение: София

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот dEcLiNe » Пон Яну 24, 2011 2:23 pm

did написа:
Освен, че е било проведено първото състезание по снежно спускане с велосипеди в България, явно е било проведено и първото в СВЕТА състезание по снежно алпийско катерене с велосипеди:


:agree:
Организация - :thumbd:
Трасе - :thumbd:
Отношение към участниците - :thumbd:

Водещ - :thumbd:

@taurus13 - Снега нека го оставим на страна, но да си мислиш, че си направил трасе, като си очертал два завоя, сложил си три пръчки и няколко бабуни просто не може. :dontknow:
Последна промяна dEcLiNe на Пон Яну 24, 2011 3:18 pm, променена общо 1 път
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот taurus13 » Пон Яну 24, 2011 2:44 pm

За съжаление снегът е лош - този изкуствен сняг е като морски пясък и не позволява истинско каране, но това са дадености и не зависят от организаторите.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот kikon » Пон Яну 24, 2011 5:29 pm

Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот bikerider » Пон Яну 24, 2011 8:20 pm

Критиките ги задръжте за следващите състезания, това е първо на сняг в България и е нормално да има някои кусури. Макар, че тия простотии с лопатите за сняг и спрея за трасе смъкнаха нивото до махленска идиотщина с няколко рекламни банера.

Ще е мнооого готино ако следващите такива събития са по-добре организирани и са на естествен сняг... ако следващия път се получи истинско спускане в ски-смисъла ще е ужасен кеф :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот Teodor40 » Вто Яну 25, 2011 2:21 pm

dEcLiNe написа:
did написа:
Освен, че е било проведено първото състезание по снежно спускане с велосипеди в България, явно е било проведено и първото в СВЕТА състезание по снежно алпийско катерене с велосипеди:


:agree:
Организация - :thumbd:
Трасе - :thumbd:
Отношение към участниците - :thumbd:

Водещ - :thumbd:

@taurus13 - Снега нека го оставим на страна, но да си мислиш, че си направил трасе, като си очертал два завоя, сложил си три пръчки и няколко бабуни просто не може. :dontknow:


Организация - :agree: всичко беше възможно най-стегнато и измислено
Трасе - :agree: айде направи ТИ трасе след нощното каране предишният ден и то при такива високи температури и изкуствен сняг!
Отношение към участниците - :agree: Какво не ти хареса? На старта бяха супер готини гора, на записването имаше малко съвпадение с моето име и един неявил се участни. Отнесоха се супер загрижено и се занимаваха с мен 20мин!

Водещ - :thumbd: е тук съм съгласен само, можеше и по-добре, но поне не беше Спенс нали :lol:

"Снега нека го оставим на страна, но да си мислиш, че си направил трасе, като си очертал два завоя, сложил си три пръчки и няколко бабуни просто не може. :dontknow:"

Верно ли? А колко завоя и бабуни искаш да има на толкова дълго трасе? Ако е разгърнато на по-голяма площ нямаше да има никаква видимост от публиката! Наклона беше перфектно избран и не позволяваше изграждането на повече завои. Най-зрелищната част със скоковете беше построена точно където трябва-до финала!

Моята лична оценка клони към 6, особено като се има в предвид, че това е първото по рода си състезание и времето не беше на наша страна тази зима с този изкуствен сняг.

Сашо, :agree:

diddy написа:@TeDo_BaPHa
ДА, но в категориите с малко участници се изискваше да финишират, за да се класират дори и да караха сами!!! Освен това няма какво да се лъжем - в категория жени няма много жени да карат (броят се на 2пръста). :deal: Правилата трябва да се спазват все пак се дисквалифицираше за пропуснато колче, какво остава за цяло трасе?!?!?! :roll2:


Как да кара, като още си раздвижва ръката от счупването на Боровец?
Можеше Любчо да го наградят, но айде :lol: http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 8754_n.jpg
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот Night_Falcon » Вто Яну 25, 2011 2:33 pm

Teodor40 написа:
Организация - :agree: всичко беше възможно най-стегнато и измислено

Страхотно измислено беше да ни сложат със Стиви в мъже, и след като им обърнахме внимание на грешката да си ни оставят в мъже, при което накрая Стиви да кара срещу Гайдов, и то 2 пъти!
За мен няма особено значение, но със карането си Стиви беше един от претендентите за подиума при юноши.
Аватар
Night_Falcon
 
Мнения: 1227
Рейтинг: 1376
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 12:21 pm

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот THEZOGGO » Вто Яну 25, 2011 2:51 pm



студентите от софийския


"софийския" се пише с главна буква --> Софийския. ;)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот Jumpup » Вто Яну 25, 2011 4:19 pm

Било е нещо уникално изкарали сте си страхотно. Аз толкова се навивах да дойда и накрая да ме връхлетят непредвидени ангажименти :bawling: Нищо следващият път живот и здраве. :beer:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот Tonko » Сря Яну 26, 2011 12:25 pm

Наистина не мога да ви разбера за какво се оплаквате, момчетата са киснали през нощите, за да направят нещо (което както се знае е изсмукано от пръстите им и не знам още от къде) интересно и забавно, а вие малчугани ламтите за титли. Всичко беше направено отлично, като се вземат предвид ъзможностите, а и на всичкото отгоре Сашо поясни в същата тема, че не се знае какъв точно ще е формата поради факта, че нищо не зависи от организаторите ( времето си е време ). На всичкото отгоре всеки имаше възможност сутринта да разгледа снега и да прецени дали да участва, голяма част от участниците имаха възможност да обходят така ДЪМГОТО трасе и да си направят сметката. Та моля ви престанете да храните момчетата ( организаторите ), а кажете едно Благодаря за усилията и ентусиазма.

Аз лично много се забавлявах и не съжалявам нито за парите, нито за времето !!!!

Едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички момчета, които мръзнаха за наше удоволствие.
Аватар
Tonko
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 8:37 pm
Местоположение: Eindhoven, The Netherlands

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот veskoz » Сря Яну 26, 2011 12:34 pm

Те едни и същи си смърдят след всяко организирано събитие на което са участвали. Не обръщай внимание. Като гледам снимките е било забавно. Кой как си го направи. :agree:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот i love bikes » Сря Яну 26, 2011 1:18 pm

Тонка, Тедо, и аз съм на мнение, че организацията си беше на ниво. Лично мен трасето ме изкефи, то не бяха дрифтове, не бе чудо! :Д
Чудя се, защо слагат такива водещи? Това че изпълнява рап, хип-хоп, не означава, че може да води едно състезание по планинско колоездене. Не може ли някой, който поне малко разбира от този спорт и знае що-годе кои са топ състезателите в България, да бъде водещ... :dontknow:
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Re: Borovets Winter Bike Duel 2011

Мнениеот cvb » Сря Фев 02, 2011 8:53 pm

spirov92 написа:http://www.facebook.com/video/video.php?v=1792970233575 За това става дума. Много яко е било, жалко, че не можах да отида :(

:) :roll2:
майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 90 госта