съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот THEZOGGO » Пон Яну 17, 2011 9:26 pm

borislav написа:Искама да кажа едно голямо ЕВАЛА на Козера, това момче не кара колело, той лети с него.

:agree: :bowdown: :^:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот Reactor » Пон Яну 17, 2011 9:54 pm

Макар,че за съжаление не можах да присъствам,от всичко видяно и прочетено до тук,разбрах,че това е било едно уникално Мероприятие.
Браво на всички ,които го направиха и на всички,които участваха.
Поредния незабравим ден в Планината :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот GECKO » Пон Яну 17, 2011 10:13 pm

Подозрителна работа... тотално бях забравил този event но въпреки това в 14:00 вчера, сякаш инстиктивно, бях наблизо и в типичен мърда стил - седнах в "Дедо Мацо" (за незапознатите това е кръчма точно под пистата), защото до там ми стигна мотивацията.

Искам и аС награда за Мърда!!!

:D :beer:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот taurus13 » Пон Яну 17, 2011 11:01 pm

Чух, че в следващото издание, дисциплината Сръчни щяла да се проведе във Факултета. Основната цел на сръчните, е да излязат на колело от махалата. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот HighFlyer331 » Пон Яну 17, 2011 11:40 pm

Аз и колегата Константин Димов имаме въпрос който вече е зададен няколко пъти :d
Къде са останалите снимки?????????????????????????????????? :evil:
Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride....
Аватар
HighFlyer331
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1109
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 1:36 pm

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот kvelikov » Пон Яну 17, 2011 11:46 pm

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот Admin » Вто Яну 18, 2011 12:12 am

Ще използвам тази тема, първо, защото е още "новогодишна", и второ, щото гледам, че има интерес към нея от поне част от адресатите на следното:
Ако и през тази година смятате да пискате за снимки по- 2-3 пъти на всяка страница в темите след поредното състезание и да смятате, че някой е длъжен на момента да си публикува всичко, за да ви угоди, не само, че няма да получите такива, ами е почти сигурно, че ще получите и временно блокиране на профила. Научете се малко на възпитание! :(!:

С.К.А., извинявайте за това включване, ама ми писна от тия вопли за снимки и клипове. Вероятно утре ще се появи репортажът от събитието, включващ най-вече снимки. Ако останат кадри и за галерия, толкоз по-добре. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот taurus13 » Вто Яну 18, 2011 8:37 am

Пак да кажа за снимките - за съжаление спускането беше през втората част на деня, когато слънцето се скри, заоблачи се и стана тъмно. При такива условия, снимането на летящи обекти е доста трудно - необходими са скъпи свтлосилни обективи, външни светкавици и опит. Това е причината много от снимащите, да не са направили страхотните снимки, които се очакват от някой с голям черен фотоапарат. :) Ако Любо и Пешо са успяли да направят някоя снимка, това ще е...
Но и без снимките, скачахте добре - да ви завиди човек, че от толкова млади имате възможност да се занимавате с този спорт.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Вто Яну 18, 2011 9:46 am

Копирам и слагам в профила си във фейс-клюкарника снимки на които съм аз. Ако от фотографите някой има против - да ми казва на ЛС ! :peace: :peace:
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот RedHawk » Вто Яну 18, 2011 9:48 am

borislav написа:Искама да кажа едно голямо ЕВАЛА на Козера, това момче не кара колело, той лети с него.

:agree:
И се забавлява, а гледано от страни резултата от това е много красив! :thumbu:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот Bobi » Вто Яну 18, 2011 9:58 am

http://www.bikestore-bg.com
Боби бомбата
Аватар
Bobi
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1585
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 6:34 pm
Местоположение: София,България

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот 4getcredo » Вто Яну 18, 2011 10:41 am

:) Добронамерена критика!

Един съвет към Краси Великов и Боби Бомбата. По-нагоре прочетох, че смятате да говорите с кмета на района за запазване на скоковете. От множеството снимки, които изгледах (от един момент нататък точно с идеята да си съставя по-точно мнение) в този си вид (остри и без попивки) някои от скоковете са откровено опасни. По време на състезанието нещата са били контролирани (лекар и пр.), но помислете какво би могло да стане, ако местните деца, вдъхновени от уменията на батковците, които скачаха с лекота онзи ден, почнат да се мятат от там и, не дай си Боже, някой пострада... по-лоша услуга за този спорт е трудно да си представим. :agree:

Боби, ти си не малко твърдоглав ;), но мисля, че трябва да се вслушаш в това, което казвам. :beer: Казвам ти го съвсем добронамерено. :)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот kvelikov » Вто Яну 18, 2011 11:19 am

Критиката се приема и по темата е мислено! :agree:

Кое е по-добре?
1. Да развалиш "нещо", което с малко усилие от феновете (местните, много от нас, които минават оттам при всяко каране и т.н.) може да стане един мини байк-парк.
2. Да дариш "нещото" на район Витоша и то да е за всички.

Засега се спряхме на второто.
Говоря в множествено число, защото зад него не съм само аз.
От района са съгласни да остане (дори ни благодариха), като си има процедура, по която ще си го заприходят.
Ако се окаже, че има проблем, ще демонтираме трите скока и всичко ще е постаро му.

Няма как да контролираме всеки безумец, който с лагерна количка или тротинетка ще реши да се пребие над Княжево, или където и да е... :dontknow:
В района на пистата има поне три места, които са далеч по-опасни от скоковете:
- необезопасено колело от стария лифт
- необезопасени стълбове от стария лифт
- мостче без перила
Със сигурност има и още...
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот 4getcredo » Вто Яну 18, 2011 11:37 am

Краси Великов, Боби, ще добавя и още един ефект от "дарението" - нагледен и одобрен от районния кмет модел "как не трябва да се правят скокове". После се чудим защо из парковете изникват бабуни и неадекватни купчини пръст по иначе хубавите пътеки.

Желанията и положените усилия са налице. Не искам да ги обезценявам. Имате позволението на кмета - направете нещо наистина хубаво и безопасно. Не казвам нищо повече от това! :)

Едит: печатни грешки!
Последна промяна 4getcredo на Вто Яну 18, 2011 11:43 am, променена общо 1 път
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот Crimson » Вто Яну 18, 2011 11:40 am

Аз бих препоръчал написаното от 4getcredo да бъде прочетено пак, по-внимателно и с повече мисъл!!! И за напред би било добре да се вниква малко повече в неговите постовете :beer:
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот azoic » Вто Яну 18, 2011 11:47 am

4getcredo написа:... не дай си Боже, някой пострада...

+1
Краси,
Лошото е, че когато се обърне колата - пътища много. Отговорноста (дори косвенна) ще падне върху тези който са ги оставили т.е. нас. :crazy:
Изображение Изображение
Аватар
azoic
 
Мнения: 375
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот kvelikov » Вто Яну 18, 2011 11:56 am

Момчета, ако някой нещо ще прави, това ще са хората, които ще ги ползват.
Въпреки голямото ми желание да правя полезни и хубави неща, сам не бих успял.
Момчетата от С.К.А. също не са длъжни да бъдат навсякъде.

Получихме разрешение, проведохме състезание, феновете се изкефиха, сняг (а оттук и нормални попивки) липсваха.
По план трябваше да демонтираме скоковете още в неделя, но поне 10-15 от байкърите ни помолиха да ги оставим.
Поради тази причина се свързах и с район Витоша, за да чуя и тяхното мнение.

Ако някой иска да прави нещо добро - да заповяда.
Ако ли не - скоковете ще бъдат прибрани и ще си ги ползваме за следващите М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р.-и.

И понеже разбирате, че нямам никакво желание тази тема да стане като едни други теми, повече за скокове и попивки няма да говоря... :D
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот Kpoko » Вто Яну 18, 2011 12:07 pm

Всъщност, мисля че най-добре ще е, ако се потрудим още малко по тези скокове и те да останат, но за целта ще имаме и нужда от малко помощ, на мен лично не ми пречи да отделя някой и друг ден от уикенда, а и не съм само аз, така че, ако някой знаещ и можещ иска да помогне - добре е дошъл. Иначе ще ги махнем.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот EmZo » Вто Яну 18, 2011 12:11 pm

Аз също с най-добри чувства към това, което правите споделям мнението на Митко. Още като гледах първите снимки на скоковете от мероприятието, дори изключвайки от уравнението опасноста за здравето, бидейки използвани от опитни хора, честно казано доста се учудих, как въпросните опитни хора нямат нищо против да си причинят подобно нещо на колелото.

Всичко това което правите е хубаво и похвално. Но моя съвет е, ако правите нещо да го правите веднъж и до край. :peace:

Кpoko :agree:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот NWD » Вто Яну 18, 2011 12:14 pm

Kpoko написа:Всъщност, мисля че най-добре ще е, ако се потрудим още малко по тези скокове и те да останат, но за целта ще имаме и нужда от малко помощ, на мен лично не ми пречи да отделя някой и друг ден от уикенда, а и не съм само аз, така че, ако някой знаещ и можещ иска да помогне - добре е дошъл. Иначе ще ги махнем.

Ама те още ли са там :evil:
Аватар
NWD
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1056
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 5:44 pm
Местоположение: Пакистан

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Яну 18, 2011 2:39 pm

Ето малко (но от сърце) кадри от мен!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот Bobi » Вто Яну 18, 2011 3:36 pm

EmZo написа:Аз също с най-добри чувства към това, което правите споделям мнението на Митко. Още като гледах първите снимки на скоковете от мероприятието, дори изключвайки от уравнението опасноста за здравето, бидейки използвани от опитни хора, честно казано доста се учудих, как въпросните опитни хора нямат нищо против да си причинят подобно нещо на колелото.

Всичко това което правите е хубаво и похвално. Но моя съвет е, ако правите нещо да го правите веднъж и до край. :peace:

Кpoko :agree:



Какво да ти кажа,не го очаквах от тебе,само да кажа,че въпросните скокове се скачаха от много момчета с твърдаци даже и от едно лапе с DRAG THE BOMB....та какво толкова да сме си причинили на колелата,те са за това.Пък и най-високия скок е 1.30 стълбите на НДК са по-високи и пак нямат попивка.
http://www.bikestore-bg.com
Боби бомбата
Аватар
Bobi
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1585
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 6:34 pm
Местоположение: София,България

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот Bobi » Вто Яну 18, 2011 3:38 pm

И все пак благодаря за съветите ама вземете поскачайте малко и тогава давайте съвети...нищо лично
http://www.bikestore-bg.com
Боби бомбата
Аватар
Bobi
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1585
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 6:34 pm
Местоположение: София,България

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот HighFlyer331 » Вто Яну 18, 2011 3:54 pm

Не,скоковете наистина бяха без попивка,НО не са били кой знае колко големи за да си направим нещо на колелата!В крайна сметка нали са за това,аз пък правя евалата на бомбата че за такъв кратък период от време са направили толкова много и на следващото издание може да ме викнете и аз да покопая ако имате нужда от помощ :agree: :beer:
Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride....
Аватар
HighFlyer331
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1109
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 1:36 pm

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот Shu » Вто Яну 18, 2011 4:00 pm

Bobi написа:И все пак благодаря за съветите ама вземете поскачайте малко и тогава давайте съвети...нищо лично


Хахах .. правилно какво се оплаквате .. особенно хората с мекици скоковете се скачаха дори и от хора с рамки за ХС .. :snorkel:
Shu
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1174
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:06 pm

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот HighFlyer331 » Вто Яну 18, 2011 4:05 pm

Shu написа:
Bobi написа:И все пак благодаря за съветите ама вземете поскачайте малко и тогава давайте съвети...нищо лично


Хахах .. правилно какво се оплаквате .. особенно хората с мекици скоковете се скачаха дори и от хора с рамки за ХС .. :snorkel:


А козера с твърдака утепа рибата,тоя човек си стъпваше всичко като котка... :bowdown:
Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride....
Аватар
HighFlyer331
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1109
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 1:36 pm

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот veskoz » Вто Яну 18, 2011 4:11 pm

Bobi написа:Пък и най-високия скок е 1.30 стълбите на НДК са по-високи и пак нямат попивка.

Е да де ама... НДК... нали...
Важното е че всички са живи, здрави и задоволени от уЙкенда.
Аз обаче подкрепям мнението на Щуров. Там не ходят само пичове дето колелата са им "за т'ва".
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот RAM-FR » Вто Яну 18, 2011 4:27 pm

Bobi написа: ама вземете поскачайте малко и тогава давайте съвети

Аз бих казал
Bobi написа:...нищо лично. Какво да ти кажа,не го очаквах от тебе
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот caspar » Вто Яну 18, 2011 4:34 pm

Понеже нямам време да чета всичко, ще ви го кажа направо - МАХНЕТЕ СКОКОВЕТЕ! Не стават за каране, а и даже на самото мероприятие аз и отборът ми дълго се чудихме дали да участваме заради тях. Попивки не могат да им се направят даже и от сняг.

Имам доста добра идея за това място и за преработване на трасенцето и с малко усилия ще стане добре, но това чак на пролет. В моята идея всичките дървени рампи са излишни. Ако имате желание се свържете с мен и ще и кажа как да стане.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - зима 2011г.

Мнениеот DonDanito » Вто Яну 18, 2011 4:44 pm

:popcorn:
Дани, тел. 0878 808 991 :)
Аватар
DonDanito
 
Мнения: 470
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 6:09 pm
Местоположение: София, ж.к. Левски Г

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 104 госта