Велорали "Узана" 2010

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот milestone » Сря Сеп 29, 2010 10:19 am

Келеша написа:Брадъра е на 14 Позиция първият ден :rofl: да ама си беше в хижата :nono: беше болен и изобщо не стартира :DЯвно заради повече бройки ли са го вмъкнали :deal: Николай Дончев :dontknow:

Хаха, голЕм майтап, ама то като чуят вече Търговище и ви класират без да карате даже.
На сериозно - явно съдиите са имали друг спешен ангажимент и ще оправят нещата защото ние дето бяхме дошли от село само за борбите мисля, че се накефихме максимално на съботното каране (поне аз де, въпреки здравата кал), но на тези, за които класирането има значение въобще не им е весело от тия недоразумения.
За маркировката - изглежда на такива съсътезания и вниманието оказва влияние върху класирането освен бързото каране, защото аз със сигурност съм минал след хората от Вивело, Свиленград и останалите през местата, на които са се загубили, но нямах проблем с намирането на маркировката. Около Черни връх имаше една бяла лентичка, която ме подведе да хвана грешния път, и не само мен.
Аватар
milestone
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1771
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 4:37 pm

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот did » Сря Сеп 29, 2010 10:32 am

Хм... Щом са класирали неучаствали, трябва и аз да се потърся в класирането. Току виж са ме наградили за най-бързо лежане пред телевизора. Сега ще погледна...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот dimitrov » Сря Сеп 29, 2010 10:38 am

Маркировка имаше и то много ,на всички посоки :D
dimitrov
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 1:40 am

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот sensation_blue » Сря Сеп 29, 2010 11:04 am

hitar_potar написа:ОМГ!!! Уоутър профуча покрай мен..........
всички го зяпахме как лети с доста висока скорост надолу по шосето И ВЪРТИ....

вярно е, че не можах да участвам в подготовката, но аз поне не знам трасето да минава някъде около пистата по шосето :dontknow: Надявам се да греша, но... къде точно въртеше надолу и другите ли минаваха от там? Дано поне е нямало автомобили...

milestone написа:......За маркировката - изглежда на такива съсътезания и вниманието оказва влияние върху класирането освен бързото каране, защото аз със сигурност съм минал след хората от Вивело, Свиленград и останалите през местата, на които са се загубили, но нямах проблем с намирането на маркировката. Около Черни връх имаше една бяла лентичка, която ме подведе да хвана грешния път, и не само мен.

Един човек да каже че няма проблем с маркировката :D Само дето на Узана няма Черни връх :rofl:
Иначе има много диви прасета и сърнички, може да са си играли пък те на художествена гимнастика с лентите, а и вятъра беше сериозен ... :agree: имам предвид, че може никой да не ги е махал нарочно ... :)
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Велорали "Узана" 2010

Мнениеот nikoi » Сря Сеп 29, 2010 11:52 am

ХАОС....
Това май се случи с тазгодишното издание на Велорали Узана. За втора поредна година открадната (преместена) маркировка. От кого ли тази година ?!? :dontknow:
Само да не се окаже, като миналата, че някой е забравил да сложи... Разбира се, пак почнаха с обвиненията. Тази година поне има напредък, обвинянията са срещу неизвестен извършител... :rofl:
Хубаво е да си с добро класиране в състезанието, особенно ако въобще не си стартирал.
Още по-хубаво ще е ако си стартирал и финиширал, като "без да искаш" си пропуснал някоя контрола, ей тей за по-напряко. Разбира се това е "невъзможно" нали контролите "следят" за номерата, които минават през тях. :dontknow:
А дали не е компрометирано цялото класиране...
Метлосвайки по трасето имах възможност да се насладя на "организацията" и ми се появиха тези мисли. Реших да ги споделя, това са изцяло мои мисли и не искам да ангажирам никого с тях :D
Някой учени вярват, че живота във вселената се е родил от ХАОС дано догодина и на Узана да се роди нещо хубаво от него..... :agree:


Изображение
Изображение Изображение Изображение
Аватар
nikoi
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Нед Фев 23, 2003 8:23 am
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот al » Сря Сеп 29, 2010 1:53 pm

Най добре ще е според мен,да се кара по трак, недостатъка е ,че всеки трябва да има GPS.
Отпада нуждата от всякакви маркировки, контроли и заетост на хора да записват кой минал и кой не, остават само подкрепитените пунктове.Преди състезанието ти вкарват трака и после всичко се засича по устройството, няма лъжа и измама.
Като си пропуснал контролна точка (waypoint) отпадаш.Така практикуват при състезанията с мотори ендуро например, за съвет може да попитате Жоро Хаджиев от офроуд форума, въпреки че на много от вас ви е съвсем ясно за какво говоря.Всичко това го давам просто като идея,
далеч съм от мисълта да наливам акъл на някой.
Изображение
Аватар
al
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 9:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот dimitrov » Сря Сеп 29, 2010 3:16 pm

хубава идея ,за съжаление трудно приложима за момента в бг :agree:
dimitrov
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 1:40 am

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот cholla » Сря Сеп 29, 2010 3:18 pm

al написа:... недостатъка е ,че всеки трябва да има GPS.
...


Така е и този недостатък си е голяма пречка... все още. Един ден, обаче ще стане !
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот hitar_potar » Сря Сеп 29, 2010 6:09 pm

sensation_blue написа:вярно е, че не можах да участвам в подготовката, но аз поне не знам трасето да минава някъде около пистата по шосето :dontknow: Надявам се да греша, но... къде точно въртеше надолу и другите ли минаваха от там? Дано поне е нямало автомобили...

подозирам, че състезанието беше свършило вече, става дума за 11.30-12 на обяд. мястото - за пръв път идвам към Узана, но бяхме спряли малко под разклонението, от което се тръгва нагоре към DH -traseto. най-хубаво може да го опише Силвестроф, той беше с нас, също с нас бяха Миро, Иво и още 1 момче с РАМ DHX (извинявам се, че не помня името му :beer: ), от Габрово. Уоутър профуча покрай нас, въртейки надолу по пътя, дигна ръка за поздрав и изчезна яко дим в мъглата. 10 секунди по-късно се чуха пищящи спирачки иззад завоя (спирачки на байк, да не се ошашкате нещо). :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот sensation_blue » Сря Сеп 29, 2010 6:34 pm

да да разбрах вече че ставало дума за 2рия ден и трасето е било съкратено заради лошите метеорологични условия. Извинявам се за горния си пост.
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот pil4oka » Сря Сеп 29, 2010 6:41 pm

УвЪжаеми велосипедари абе аз съм си Ногу доволен бе :lol: Ето вижте класирането 14 ти никак не е зле трасето си го знаех от миналата година що да се бъхтам пак затуй реших да джитна до градо...Километрите пак са толкоз пък и с колата по разнообразно ми дойде,времето го вижте под 5 часа го зех :dontknow: с кафе и дремване около час :nuts: Айде сега пооо тематааа:АШКОЛСУН НА НАРОДА ДЕТ СА БОРИ ДВА ДЕНЯ :bowdown: ВИЙ СТЕ ГЕРОИ :clap: БРАВО НА ВСИЧКИ КОИТО НАПРАВИХА ТОВА СЪСТЕЗАНИЕ,ЗАЩОТО ТЕ СИ ЗНАЯТ КАК СТАВА...и до нови срещи приятели :wavey: Щото почвам яките тренировки за догодина,да няма после-АМА ЩО ТЪЙ :nono:
Нация която се напива с бира не може да учи нация която изтрезнява с бира.
Аватар
pil4oka
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1328
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:19 am
Местоположение: Търговище

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот denizov » Чет Сеп 30, 2010 7:05 am

Брей...много помия се е изляла тука и то заради една съдийска грешка
Дали има още някой да се включи в хоровото плюене?
Някой замислил ли се е защо вече в Русе и в Плевен няма състезания
Заради помията.
Аватар
denizov
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1385
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 8:38 am
Местоположение: Gabrovo

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот todor_todorov » Чет Сеп 30, 2010 8:10 am

:wavey:

Стига бе,
хора сме, правят се грешки, не е първата няма да е и последната :beer:
относно състезанието мисля, че се получи само деот времето си направи гаргара с няс втория ден, покарваше ми се ама не се пристраших, изведнъж удоволствието се изпари :dontknow: и все пак поклон :bowdown: пред всички стартирали втория ден (според мен те са истинските ПОБЕДИТИТЕЛИ в РАЛИТО :peace: ).
Относно маркировката, наистина на места беше доста трудно за ориентиране, аз пак се загубих на ИСПОЛИН и пак през гората както миналата година :rofl: , добре че по-нататък го знаех трасето, иначе имаше и подвеждаща маркировка като например на последното изкачване преди финала, там много се чудих дали да не я преместя след като видях трима души които се връщаха от там и не ме послушаха да карат с мен (но си казъх ще станат пак някви скандали като миналата година), и все пак само организаторите си знаят как се маткира толкова дълго трасе така че няма смисъл да ги съдим, както се каза по-горе само тези които са бързали са се изгубили :D
Хайде стягайте се за Средна Гора, и се озъртайте, да няма после къде са лентичките :beer: , аз ще го пропусна (избомбиха ме да бачкам събота :bawling: )
Дано само догодина времето да е с нас, снимки съм правил само в хижата и малко простотии в стаята :nuts:, така че мисля да не ги споделям :D , и все пак ако някой иска от хижата ще му ги дам :agree:
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот milestone » Чет Сеп 30, 2010 8:39 am

sensation_blue написа:Само дето на Узана няма Черни връх :rofl:

Хубаво де, така да бъде, ти си местен и по-добре познаваш района, пък който иска да погледне на картата как се казва кота 1360.2 северозападно от Информационния център. Ама простено ми е - първо стъпване в планина ми е все пак ;)
Аватар
milestone
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1771
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 4:37 pm

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот sensation_blue » Чет Сеп 30, 2010 9:00 am

Извинявай мислех си, че си се объркал нещо ;) виновен съм - вярно че имаше такъв :blush: :blush: :blush:
Иначе наистина ми е кофти за състезателите, които са се объркали, но наистина си е трудно маркирането на трасета с такава дължина и то за 2 дневно състезание, при условие че там се разхождат много хора, че и ловджии също, и мотористи..... може да се очаква всичко с маркировката...
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот Capoeira » Чет Сеп 30, 2010 3:41 pm

Добре де може аз да не разбирам от организация, но в момента в който има класиран на 14-то място участник който не е стартирал, значи има нешо много нередно. Може да звучи малко просташко но някой или нещо си плаче за УВОЛНЕНИЕ!
Без да засягам спортните или личностните качества на участниците, само организаторите и съдийте, кое гарантира някое време или някой състезател още да не е "дописан" в смисал това е гаф от астрономически пропорций.
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот PowerSlide » Чет Сеп 30, 2010 4:19 pm

Aз предполагам, че някой състезател, който е карал и е дал въпросното 14-о време, е изгорел (в смисъл го няма изобщо в класирането) поради недоглеждане и объркване на номерата :dontknow:
Иначе гафа е епичен, още вечерта там се чудехме какви ги вършат "международните съдии" :roll2:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот nicky bike » Чет Сеп 30, 2010 6:13 pm

Ето и първа част от снимките които са направени с нашите фотоапарати. Следващата порция ще е от фотографа на състезанието Велизара от Плевен (Kleo76) за което и благодарим.

Малко думи от мен по състезанието.
След като чета коментарите след състезанието започвам да се чувствам виновен за това ,че съм бил част от организацията на мероприятието. Започвам да мисля не кога ,а дали да се захващам отново с организация на подобно събитие отнемащо толкова време и нерви. Оказва се ,че май от децата недоволни няма нито имаше загубили се нито пък ,че трасето им било по кално от нормалното. Всички си тръгнаха с награди, усмихнати и доволни.
bokichaa написа:...Не знам саботирана или не, но според мен маркировката беше оскъдна по Габровски...:

Не знам на колко състезания си ходил ,но аз лично мисля,че трасето не бе по -лошо маркирано от другите такива в БГ (за такава такса участие).
did написа:Хм... Щом са класирали неучаствали, трябва и аз да се потърся в класирането. Току виж са ме наградили за най-бързо лежане пред телевизора. Сега ще погледна...

Ще ти дадем нашите награди от маратона, :lol2: Дали пък не е голяма награда - цяла щафета??? :D
al написа:Най добре ще е според мен,да се кара по трак, недостатъка е ,че всеки трябва да има GPS...

Коментирал съм вече темата, но никой (поне в Габрово) не се наема да даде 50 - 60 апарата под наем. Така ,че вариянта отпадна още преди половин година.

По въпроса за класирания на първия ден на 14-то място може да се обърнете към Републиканската Съдийска Колегия. Не стоварвайте всичко върху организаторите ние за това сме ги поканили за да няма проблеми с класирането на тях това им е работата.

Благодаря на всички които уважиха мероприятието.
Благодарим на всички спонсори които се отзоваха:
Голямата награда беше предоставена от TOP BIKES
Top Bikes.png
Top Bikes.png (188.31 KiB) Прегледано 6880 пъти

Велосипед от LEADER
Рамка и много предметни награди от DRAG
И много фирми от Габрово.

Тошко каската ти бе намерена под едно борче пред инфо центъра. При нас в магазина е прибрана. Аз пук си загубих ръкавиците Progrip с протектор. :crap:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот Pinky76 » Чет Сеп 30, 2010 6:52 pm

Тошко каската ти бе намерена под едно борче пред инфо центъра. При нас в магазина е прибрана. Аз пук си загубих ръкавиците Progrip с протектор.


Мерси за това Ники. :) Ако някой от вас ще идва в Стара Загора на състезанието ако може да я донесете,ще съм ви много благодарен.Ако не,на някое друго каране. :agree:

Иначе относно състезанието,аз отдавна мислех да напиша коментар,но по една или друга причина се въздържах.Сега пак мислех да пиша обстойно моето виждане за вело-рали "Узана 2010",но ще кажа само няколко думи:

Значи,относно имената,отборите и времената,наистина имаше обърквания,като Миро от Казанлък го бяха писали,че е от Варна и времето му с това на Николай от Варна беше объркано и разменено,както и още доста примери.Но това са грешки на съдиите,не на организаторите.

И за да не се смята,че ги защитавам или съм против тях,аз просто изразявам личното си мнение и гледам да е възможно най-обективно.За мен лично това беше едно от най-слабите състезания като представяне от моя милост.Иначе относно силата на състезанието - най-силното откъм конкуренция и потенциал на състезателите от няколко години насам.То това се разбра и след старта,където се откъснахме група от 5-10 души,начело с момчетата от Вивело и след нас още поне 10-15 момчета,които карат наистина много сериозно.Жалко,че се получи това с маркировката;особено на Исполин и след това малко преди финала,където имаше ленти на грешно място и се оказа,че аз и Николай Стамболийски от Варна бяхме финиширали от грешната страна на финала и ни върнаха да минем от другата страна(това са едни 5-6 км отгоре) с тежкия баир накрая(а ние вече бяхме почти умрели от напъване.Аз поне вече не знаех къде се намирам от умора).Това се отрази 2-я ден и логично нямах ама грам силички останали и не можах да се преборя с другите момчета за подиума.Жалко,само хора,които знаеха трасето и/или са го карали миналата година не се губеха и подвеждаха по грешна маркировка(който и да я беше сложил) и за тях е било много по-приятно изживяването по време на ралито отколкото на мен и на други момчета.

Уважавам ви и теб Ники и другите хора от организацията за всичко,което правите и тук аз и другите момчета не се опитват да ви плюят,а по-скоро изразяват тяхното мнение,което е малко или много емоционално и е плод на това,което са преживяли на ралито като участници.Другите,които не са карали,мисля,че не могат обективно да кажат,пък и не знаят какво ни беше на нас участниците.Дано не се отказвате,както аз и другите момчета не се отказваме(дори след толкова трудности по време на това рали),аз догодина пак ще бъда тук и да се губя или не,да се вайкам и да се страдаме пак толкова,не трябва да се отказваме толкова лесно и ще се видим дано пак догодина. :agree:

Само една моя лична вметка относно как може да се подобри маркировката: на състезания в чужбина,а и на някои в България на грешните пътища при един кръстопът се слага по един голям "Х" малко след отклонение и така този който се е объркал по каквато и да е причина да види,че това не е верния път и да се върне веднага,а не да се лута оше доста.А също и вместо лентички на завои/отклонения,кръстопъти - по една табелка със стрелка,сочеща вярната посока.Знам,че са скъпи тези табелки,но махнете ако искате от наградния фонд малко,не той е най-важното нещо,а да се развиваме и да стават самите състезания по уредени и качествено подготвени във всеки един аспект.Нека вървим напред,да не се плюем едни други,а да се учим от грешките си и ние състезатели и организатори и зяпачи и да ставаме по-добри в това което правим. :agree:

И който и да е сложил грешната маркировка(аз съм сигурен,че не е човек от организацията),а някой доброжелател,който само гледа сеир.Едно въпросче към него/тях: Аве що за хора сте?Харесва ли ви да гледате как другите хора се мъчат и страдат или се лутат безцелно насам натам?Определено има нещо грешно и нередно тук и не вярвам да сте щастливи от станалото,защото омразата винаги води до омраза,единствено чистата любов прави човека по-добър.Това какъв си го определяме ние самите и избора който правим.Това ни различава един от друг и всеки дано взима правилния избор не само за себе си,но и за останалите хора. :agree: :)

Това е от мен и до нови срещи :agree:

:beer: :beer: :beer:
Последна промяна Pinky76 на Чет Сеп 30, 2010 7:07 pm, променена общо 2 пъти
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот marfi » Чет Сеп 30, 2010 7:04 pm

nicky bike написа:По въпроса за класирания на първия ден на 14-то място може да се обърнете към Републиканската Съдийска Колегия. Не стоварвайте всичко върху организаторите ние за това сме ги поканили за да няма проблеми с класирането на тях това им е работата.


Моля?

Кой си канил? Бус на РСК да си видял?
Изображение
Аватар
marfi
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1620
Регистриран на: Пет Юли 24, 2009 8:17 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот tanec » Чет Сеп 30, 2010 7:08 pm

marfi написа:
Моля?

Кой си канил? Бус на РСК да си видял?


И вас ви видяхме колко сте добри ...
Аватар
tanec
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1992
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 8:22 am

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот nicky bike » Чет Сеп 30, 2010 7:59 pm

marfi написа:Моля?

Кой си канил? Бус на РСК да си видял?

Не, БУС не сме канили. Поканихме само съдии от РСК. ;)
Или може би очакваш да има фото финиш за да не стават проблеми при пристигането ви на по десет минути един от друг. ;)
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот did » Чет Сеп 30, 2010 8:03 pm

Ники, спрете да се занимавате с БКС и разни доказано неадекватни хора. Ако наистина искате да правите нещо, правете си го вие.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот outfaced » Чет Сеп 30, 2010 8:51 pm

Амбициозно нещо си е доброто маркиране на толкова дълго трасе и хитч не е за подценяване.
Те хората с GPS и трак на него се губят, пък само на една маркировка в лошо време какво остава.
Не че оправдавам някой, но лично аз не бих се наел с такова нещо в тия мащаби и при такива условия, защото не ми хрумва начин как да се направи безгрешно и да няма изгубили се, без това да надхвърли в път и бюджета на състезанието като пари и хора. Не е за пропускане и факта, че и самите състезатели понякога проявяват завидно творчество в губенето си :D
Целта е ясна, всеки се стреми да е по-добре следващия път. На тоя етап нито състезатели, нито организатори са на ниво, каквото може да се види само няколкостотин км. по на запад и още много има да се учим.
Междувременно нека критиките са конструктивни и да си помагаме. С караници няма да стане тая работа.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот bikezilla » Пет Окт 01, 2010 8:42 am

Някои критики са наистина малко по-горчиви от необходимото, което има потенциала да доведе до обратен ефект, а предполагам не е това целта ;)

Няма да коментирам състезанието, щото не съм бил там ... иначе за сравненията с летвата в чужбина, мисля ще бъде полезно Wouter Cleppe да сподели своите впечатления от маркировка, организация, конкуренция и поведение на състезателите, сравнено с многобройните събития на по-високо ниво, които е посещавал в чужбина. :)

...

Wouter, if you happen to read this thread, would you be so kind to share your thoughts on the race, compared to the numerous (I suppose higher-level) events you have attended outside Bulgaria? The most interesting topics are signage of the course, the organisation as a whole and the attitude of the participants, and of course, everything else that you have noticed or would like to comment on. It would be a nice feedback for future improvements. :)
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот denizov » Пет Окт 01, 2010 9:40 am

Изпратено на: Чет Сеп 30, 2010 10:28 pm
От: Statev
До: denizov
Здравейте,

искам да попитам защо ме няма в класирането първия ден - Станимир Статев от Зарата Стара Загора номер 4.
Финиширах заедно с Бойко Танчев и Димитър Димитров, като двамата ме дърпаха тъй като бях останал без верига.

Поздрави,
Станимир

Аватар
Statev
Позволявам си да цитирам това ЛС защото то дава отговор на въпроса кой е 14 ти в класирането първия ден. Друг е въпроса как номер 4 е видян като 10.Засега от името на организаторите - нашите извинения към всички на които сме причинили неудобство :agree: Мисля, че скоро ще последват такива и от съдиите.
Аватар
denizov
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1385
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 8:38 am
Местоположение: Gabrovo

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот sensation_blue » Пет Окт 01, 2010 9:50 am

denizov написа: Друг е въпроса как номер 4 е видян като 10

нали имаше мъгла - аз гледах на webcam-a състезанието... ама не се виждаше нищо :agree:
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот Admin » Пет Окт 01, 2010 10:47 am

bikezilla написа:Няма да коментирам състезанието, щото не съм бил там ... иначе за сравненията с летвата в чужбина, мисля ще бъде полезно Wouter Cleppe да сподели своите впечатления от маркировка, организация, конкуренция и поведение на състезателите, сравнено с многобройните събития на по-високо ниво, които е посещавал в чужбина. :)

...

Wouter, if you happen to read this thread, would you be so kind to share your thoughts on the race, compared to the numerous (I suppose higher-level) events you have attended outside Bulgaria? The most interesting topics are signage of the course, the organisation as a whole and the attitude of the participants, and of course, everything else that you have noticed or would like to comment on. It would be a nice feedback for future improvements. :)


Днес ще публикувам статията за велорали "Узана" 2010. Тъй като нямаше как да бъда едновременно в Габрово и в Боровец, т.е. не присъствах лично, статията ще се състои от впечатленията на четири "страни" в състезанието, т.е. помолих 4 човека да споделят накратко как са видяли велоралито. Единият от тях е Уоутър. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот did » Съб Окт 02, 2010 12:36 pm

Admin написа: Тъй като нямаше как да бъда едновременно в Габрово и в Боровец, т.е. не присъствах лично, статията ще се състои от впечатленията на четири "страни" в състезанието, т.е. помолих 4 човека да споделят накратко как са видяли велоралито. Единият от тях е Уоутър. :agree:

Поздравления за подхода! Ей така се прави обективно отразяване - като дадеш право на глас на повече пряко замесени :agree: :beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Узана" 2010

Мнениеот allstars » Съб Окт 02, 2010 11:56 pm

Браво на всички ! :peace:
Искрено се извинявам за допуснатите правописни грешки!
Ебаси изтрещелия ми мозък........... :smile_g: :lolup: :hbang2:
Аватар
allstars
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Сеп 19, 2010 3:46 pm
Местоположение: Plovdiv

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 93 госта