Национален шампионат по планинско колоездене 2015 - XCO

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Национален шампионат по планинско колоездене 2015 - XCO

Мнениеот Admin » Съб Юли 04, 2015 11:07 am

Изображение
Колкото и да е неясно и мътно положението в БКС, изглежда, че тази година ще има национален шампионат в дисциплината ХСО. Събитието всъщност е организирано от КК Янтра-Исполин, затова мястото на провеждане е местността Узана над Габрово. Датата е 19 юли 2015 г.
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... hips-uzana
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Национален шампионат по планинско колоездене 2015 - XCO

Мнениеот Pinky76 » Вто Юли 21, 2015 8:39 pm

Здравейте приятели,
аз съм Тодор Ангелов,за които не ме знаят по ник-а тук.
Искам да споделя личното си мнение и преживявания за провелият се тази неделя на Узана Национален Шампионат по планинско колоездене - XCO (крос-кънтри олимпик),тоест обиколки по затворено трасе.

Първо относно състезателната част.Получи се едно от най-силните състезания по МТБ досега в България като участваха всички най-добри състезатели за момента.
Нивото се е вдигнало и плътността от средата на класирането както в миналите години вече отива в челото.
А не бяхме в топ-форма повечето състезатели поради едни или други причини,така че мегдан за напредък има още отсега,стига да се захванем за съзнателна и целенасочена работа и тренировки всеки един от нас.
От моята гледна точка беше много силно и оспорвано състезание от началото до края и борба за всяка позиция с малки разлики между състезателите спрямо други години.Като излезе протокола сами ще видите.Погледнете и класиранията от предишните Шампионата и други състезания и ще разберете за какво говоря. :agree:

Първата обиколка бяхме заедно 6-8 души почти до върха на първото изкачване и всеки се бореше за позиция.А се караше на мах темпо.
Аз съм изключително доволен от себе си,защото дадох всичко,което имах и карах концентрирано,позитивно и силно до края,въпреки че формата ми е спаднала от Балканиадата и се мъчих доста по трасето.А то беше с едно открито дълго изкачване по гола поляна,където слънцето ни печеше много силно и едно много стръмно изкачване в гората,където аз се мъчих много всяка обиколка.
Браво на Сашко Алексиев за силното и умно каране и победата на Шампионата.След това на Добрин Лиловски (Добри мускулите),който се е подобрил от Балканиадата и досега през сезона и кара много силно и завърши на 3 минути след Сашко и 2 след мен,като не се умори на края.Скоро ще стане още по-оспорвано ако нещата вървят в тази позитивна насока на развитие и напредък от всички състезатели.
Димитър Михайлов на почти 40 години завърши 4-ти в генералното и 3-ти при Мъжете като много млади и други опитни състезатели има над какво да се замислят и да поработят.Нека това им бъде като една добра мотивация,а за Митко да продължи да показва воля,а и той има още доста какво да поработи най-вече в спусканията и техниката по черно и ще стане интересно скоро. ;)

Браво на Иван Мухтаров от нашия отбор за 2-рото място при Мъже до 23 и 5-то Общо.Победи много силни състезатели и показа максимума за момента,скоро ще стане много по-добър така,че да му мислим тези преди него.
Васко Василев,който до скоро имаше здравословни проблеми и пропусна зимната подготовка също вече участва на всички състезания и тренира и едно евала на този прекрасен човек с много силна воля и дух.
Емо Стойнев е 7-ми малко зад него и тези 4-мата са на много малки разлики един до друг.Добра плътност.
Малко след тях е и Влади Гюров,който тази година е поне една класа по-силен и стабилен от миналата.Само напред приятелю. :agree:

При юношите имаше много голяма масовост,като затова допринесаха няколко досега предимно шосейно ориентирани отбори,като Нова Загора и ЦСКА (като шампионът при юношите старша възраст е от него отбор),както и нашия отбор ''Несебър Shockblaze'',който от тази година развива активно и планинското колоездене и при мъжете и при юношите.Само хубави неща.
Браво на отбора домакин от КК Янтра-Исполин за многобройния брой състезатели и при юношите и при Мъжете.Тук защитаваха честта на отбора бившите състезатели по шосе Светослав Чанлиев и Даниел Петров.Нека скоро с работата,която те вършат в отбора с младите състезатели да даде резултати и да ги заместят достойно младите ни таланти.А такива има навсякъде.
Другото много позитивно нещо за отбелязване е, че вече всички най-добри състезатели караме за отбори със спонсорски колела и ни се поемат разходи за състезания,дори сме на заплати и премии някои.Вече не сме само индивидуални състезатели,но и караме за отбори,имаме отговорности и към отбора и спонсорите и към другите момчета в отбора.Различно е и тепърва се уча конкретно аз, как да мисля не само за себе си,но и за отбора.
Всички фирми в България на колелета се включват активно,правят отбори,спонсорират отделни състезатели,интересуват се повече от състезателната част на спорта,има вече повече отзвук и реклама.Всеки има интерес да го прави.

Благодаря на отбора и чичо Иван за подкрепата и на това се дължи доброто ни представяне,като спечелихме отборната купа при Мъжете.Браво на всички ни.

На съорганизаторите от КК Янтра-Исполин за хубавото и балансирано трасе и всичката работа по организацията.
Както и на БКС (Българския Колоездачен Съюз) за един много добре организиран Шампионат с добро съдийство.
Единствено програмата леко закъсня,но това се случва на всички състезания дори международни,но да се има предвид като градивна критика.
Даже ние като състезатели не спазвахме правилника и си минавахме по трасето,когато течеше състезание в друга категория и ако бяха достатъчно строги съдиите,да ни бяха наложили едни заслужени наказания и дори дисквалификация.Така,че има всеки какво да се замисли и състезатели и съдии и организатори и всеки като спазва правилника и работи както трябва и ще има напредък.Ще вървим напред.

Да спомена и за Балканиадата.От състезателна гледна точка и аз и Сашко Алексиев имахме малшанс и на него това му попречи да се бори за 3-4 място,а на мен място в десетката.Все още ме е малко яд,защото се чувствах много силен,но знам че вече ще съм така силен и занапред и ще има къде да покажа какво мога.Така си мисля,че мислят и другите момчета.А за двамата тренъори с нас:Петър Евстатиев и Даниел Петров от Габрово,които са доскорошни състезатели и с тях се чувствахме много добре.Погрижиха се за нас прекрасно в техническо,тактическо и духовно отношение.Бяхме щастливи и си прекарахме добре,догодина пак.Благодаря ви.

Аз съм оптимист,нека всеки си гледа неговата чиния и да не се оправдаваме с другите,всеки го прави.Аз също като загубя състезание преди все колелото ми било тежко,нещо съм нямал късмет..... Късметът сами си го правим.
Аз съм щастлив и доволен от неделята и Шампионата и само хубави емоции имам от Узана.Нещата се променят,не веднага,но с взаимна помощ и всеки да прави максимума ,което може в работата,с която се занимава и поне малко ако го прави и за доброто на другите хора и нещата се променят.

Лека вечер и до скоро. :agree:

:beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Национален шампионат по планинско колоездене 2015 - XCO

Мнениеот wheels » Вто Юли 21, 2015 10:56 pm

За всичко си прав без всичко свързано с БКС.
1. Липса на идея какво да правят на брифинга - чакаха отборите сами да си решат кои категории да стартират. Липса на номера и стяжки/безопасни игли, с който да се сложат номерата.
2. Липса на игли отново сутринта на старта.
3. Как да не минаваме през трасето след като старт-финала е с единствен достъп през трасето?!
4. Дисквалифицираха ли колоездача от юноши-старша, който дойде на старт-финала със спукана гума и взе друг велосипед БЕЗ НОМЕР, с който направи още две обиколки и завърши състезанието или тактично си затвориха очите?
5. Защо се пускаха да участват колоездачи без номера на гърба? (Да, имаше и от моя отбор)
6. Колко сбъркани лиценза имаше тази година?

Не става с компромиси.
Аватар
wheels
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 9:20 am
Местоположение: Шумен

Re: Национален шампионат по планинско колоездене 2015 - XCO

Мнениеот daangel » Сря Юли 29, 2015 12:46 pm

Едно нещо се чудя... С кой акъл продължавате да подкрепяте това нещо наречено БКС, че даже и да им благодарите... Каква ви е ползата? Финансова? В личен план? За чест ли? За да покарате с приятели или съперници...
Вас ви няма за БКС, както няма никого, който не е част от схемата за точене на пари от държавата...
Нивото се било вдигнало... Кое ниво? Слезте рязко на земята и се огледайте! Замислете се...

Защото докато подкрепяте прояви свързани с това БКС, с този му устав и с този му начин на работа всички ще си останем... първи, но на село... и както сега липсват 1,2 милиона, другата година ще се окажат повече... Затова и не желая аз и моята организация да бъдат свързвани с доутрепването на БКС... Вие как мислите? :banghead:
daangel
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:16 am

Re: Национален шампионат по планинско колоездене 2015 - XCO

Мнениеот Бат'Весо » Вто Авг 04, 2015 8:26 pm

Ако предлагате нещо по-добро аз съм с вас , защото времето минава и мерака също ! :agree:
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm


Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта