24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот RAM-FR » Пон Сеп 08, 2014 9:21 pm

did написа:
RAM-FR написа:Едно от интересните спускания в началото беше забито през някаква тясна и безмислена гора, защото главния път бил с коловози и било опасно. Карането по моста било опасно. Като те е страх от мечки не ходи в гората, като не моеш да караш, не ходи в гората !

Спускането беше опасно за МОСТА бе, Айрянчо, не за теб! Затова не искахме там да се кара.

RAM-FR написа:Ай със здраве и догодина може и да не се видим, неприятни сте.

Това състезание не е за теб. Ти си келеш. И си смени лекаря - нищо от предписаното не е наложително, ако не си чесал яко раната и не си я инфектирал.

Ти па си изкуфял.

Отровата на стършела има осем различни съставки. Една причинява дискомфорт, друга наранява тъканите, а трета пуска миризма, която може да привлече още стършели. Алергичните към пчели могат да умрат от ужилването, но някои умират от самата отрова, която може да е фатална в големи дози.


Ама ти явно много добре знаеш кое как действа на всеки един човек и знаеш кое трябва и кое не.

П.п. преди няколко емсеца в Габрово има случай на човек с ампутиран крак след ухапване от стършел.
Последна промяна RAM-FR на Пон Сеп 08, 2014 9:42 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот outfaced » Пон Сеп 08, 2014 9:31 pm

Едно е сигурно ... не може да се угоди на всички :D
Спускането избягващо изровения черен път беше в пъти по интересно от него. Имаме желание да има предизвикателни места по трасето, но нямаме желание да караме хората да се пребиват. А хората имат навика да се надценяват малко в състезателна обстановка. Затова в това състезание никога няма видите участъци, които да се минават "на косъм". Щот косъма много бързо се къса, когато си въртял над ХХ часа и вече не знаеш кое е горе, кое е долу. То и реката можеше да се мине, ако внимаваш. Щафетите в случая нямат думата.

А относно преките пътища ... крайно време е да се научим да сме честни. Преки пътища винаги ще има и ние не сме пъдари, нито имаме намерение да ограждаме трасето с бодлива тел. Ако някой е дошъл да избива комплекси по такъв начин - жалко за него. Надявам се че повечето изпитват удоволствие от честната борба.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот Sve3 » Пон Сеп 08, 2014 9:33 pm

did написа:
RAM-FR написа:Едно от интересните спускания в началото беше забито през някаква тясна и безмислена гора, защото главния път бил с коловози и било опасно. Карането по моста било опасно. Като те е страх от мечки не ходи в гората, като не моеш да караш, не ходи в гората !

Спускането беше опасно за МОСТА бе, Айрянчо, не за теб! Затова не искахме там да се кара.

RAM-FR написа:Ай със здраве и догодина може и да не се видим, неприятни сте.

Това състезание не е за теб. Ти си келеш. И си смени лекаря - нищо от предписаното не е наложително, ако не си чесал яко раната и не си я инфектирал.


Ти, извини ме, с висше медицинско образование ли си, и ако да - от кой точно ВУЗ?
За справка само да ти дам, от подобно нещо преди около месец на мъж на 40 години са му отрязали крака от средата на бедрената кост, защото е ходил на лекар след 3 дни.

+ Първия мост си беше екстра след 24ч каране.
+ маркировката найстина беше пълен ташак, 5 човека група се изгубихме на първата обиколка (двама от тях споделиха, че не им е за първа година състезанието), тъй да се каже - аз да съм кьорав - хубаво, ама 5 души заедно..
+ Кой е келеш и кой не - не си компетентен да решаваш и определяш ама по какъвто и да било начин, без условия и без значение. Не ти отива на годините най-малкото /хубаво, че го изтри/.
+ Състезанието е за всеки, който отговаря на условията да се състезава : платил е съответната такса, притежава велосипед, има желание, /осветлението разбрахме, че е задължително през тъмните часове/, и е в добро физическо здраве. Ако има някой от организаторите, който не е съгласен с мен - не му е мястото там. Личното отношение запазете за личните си разговори. Няма да изгрубявам за да няма сърдити - подчертавам изрично.
+ Абсолютно недопустимо беше арогантното поведение на инспекцията по велосипедите. Подхвърляния от типа "пф, ти с тва колелоооо..." ; "момчета, тука поне по един комплект накладки тряя си носите", "аз т'ва го не броя за фар" и т.н., да не издребнявам. Всеки кара 1. каквото му е приятно, 2. каквото може да си позволи, 3. поведението на въпросния член на екипа на организаторите не беше провокиран по какъвто и да било начин.
+ Липсата на връзка с контролния пункт и това, че трябваше около 10минути да се моля на всичките организатори в 12:30 да се обадят да проверят минал ли е контролата определен състезател, тъй като се е забавил повече от час и половина и телефона му е изключен - НЕ ВИ ЛИ Е СРАМ?? Радвайте се, че няма някой загинал, че тогава не ми се мисли за скромната Ви организация на какъв кръст щеше да бъде разпната от всички, навсякъде.
+ Относно белите бусове - 1. в буса с надписи True Riders / SantaCruz музика нямаше и не защото не слушаме, а защото технически самото МПС няма монтирана музикална система, която да озвучава достатъчно самия бус вътре, да не говорим за целия "лагер". Ако Вие завиждате, че се бяхме подготвили с подходящо място за почивка, предвид прогнозата за времето - това не е наш ангажимент и/или проблем.
+ Имате ли обяснение за липсата на линейка/ПСС и/или видимо обозначен медицински пункт?

Ако държите мога да продължа да пиша още около час, но едва ли някой ще прочете и това. :)
Аватар
Sve3
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 12:55 pm
Местоположение: Sofia

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот RAM-FR » Пон Сеп 08, 2014 9:35 pm

outfaced написа:Едно е сигурно ... не може да се угоди на всички :D
Спускането избягващо изровения черен път беше в пъти по интересно от него. Имаме желание да има предизвикателни места по трасето, но нямаме желание да караме хората да се пребиват. А хората имат навика да се надценяват малко в състезателна обстановка. Затова в това състезание никога няма видите участъци, които да се минават "на косъм". Щот косъма много бързо се къса, когато си въртял над ХХ часа и вече не знаеш кое е горе, кое е долу. То и реката можеше да се мине, ако внимаваш. Щафетите в случая нямат думата.

А относно преките пътища ... крайно време е да се научим да сме честни. Преки пътища винаги ще има и ние не сме пъдари, нито имаме намерение да ограждаме трасето с бодлива тел. Ако някой е дошъл да избива комплекси по такъв начин - жалко за него. Надявам се че повечето изпитват удоволствие от честната борба.



Упрекът с преките пътища не беше към вас.
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот kibikoff » Пон Сеп 08, 2014 9:52 pm

kibikoff
 
Мнения: 1428
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот galin_krastev » Пон Сеп 08, 2014 10:26 pm

Ето някои любителски кадри, даже и не преразглеждани и сортирани. https://www.facebook.com/galin.krastev. ... 882&type=1
SIngle Speed 8кг
whell: 26"
gear: 32x18
tyres: Geax AKA Pluma 1.8
Аватар
galin_krastev
 
Мнения: 209
Рейтинг: 1538
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 8:04 pm
Местоположение: Шумен

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот Moretti » Пон Сеп 08, 2014 10:31 pm

RAM-FR -> Освен това имам имформация за преките пътища, които са използвали отбора на Авител.
Моля те кажи ми къде са преките пътища, през които сме минавали,че аз нещо не съм информиран. Откъде си сигурен?
Moretti
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Пон Апр 02, 2012 6:11 pm

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот compira » Пон Сеп 08, 2014 11:39 pm

RAM-FR написа:
... Карането по моста било опасно. Като те е страх от мечки не ходи в гората, като не моеш да караш, не ходи в гората...


Аааа, значи ти си тарикатчето което видях да минава по моста карайки... И колко секунди спечели? Не забелязах да ти се радва някой на постъпката!
:rofl: :rofl: :rofl:


... а иначе по същество... плаването беше страхотно! След четири години пак! :drunk: (я какъв цвят са бутилките...)
Евала на организаторите които в тези условия успяха за броени часове да подготвят ново трасе, което нормално отнема седмици подготовка!!
За всички усмихнати хора от това приклучение респект, догодина срещата е неизбежна!
:beer:
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот galin_krastev » Вто Сеп 09, 2014 7:25 am

Аз като участник във състезанието за 2 година мога да кажа че маркировката не се различаваше от миналата година като по-честа или по рехава. От миналата година имах представа за трасето, но не и за измененията му тази, а те са само в последните 2-3км, а и сингъла (на склон) преди втората рекичка . В първата обиколка карах с Васко Рачев и още едно момче от Крива. Изпреварвахме се един други според възможностите ни на отделните участъци. Карах с по-високо темпо, което бе предпоставка да се объркам и аз, което тази година ми се случваше често по други състезания, но тука не се получи. Трасето бих казал този път ми допадна повече, защото в долната част дългото спускане вече не е, а са вкарани две три мини изкачвания, а това бих казал е по добре. Като го видях това се зарадвах, че няма да изоставам много на спускането. Като си погледнах графиката на GPS-а се оказа че дори и да има преки пътища надали са по-бързи. Смятам че доста от участниците не познават какво означава маркировката когато е сложена в ляво или вдясно на завоя или разклонението, по рано и аз така бях, но всичко се учи с времето. Забелязах че захождането до блатото към палатковият лагер имаше участници които пропуснаха да завият надясно, а там маркировката подсказва че трябва да се завива, а не да се кара направо. От нашата щафета "Илчов Баир" също имаше объркал се във втората обиколка, а в първата се е ориентирал по участник пред него, но не го питах къде се е объркал точно. Докато аз карах до 4 обиколка не ми е направило впечатление маркировката да се е променила в такава липсваща, а се е запазила. Дървените временни мостчета са опасни, и беше нормално да се внимава като се преминава по тях. Това първото след старта си беше наистина колебливо и трябваше да се внимава повече отколкото на последното направено от кръгли дървета. Кръглите дървета е било бързо решение, което се е взело, но така или иначе там пак преминаването щяло да бъде със спиране и бутане или носене. Да правиш баланс на такова мостче и да не паднеш също се иска тренировка, а когато и пренасяш колелото. Моите наблюдения относно състезанията е че няма такова безгрешно отстрана на организация и участници.
SIngle Speed 8кг
whell: 26"
gear: 32x18
tyres: Geax AKA Pluma 1.8
Аватар
galin_krastev
 
Мнения: 209
Рейтинг: 1538
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 8:04 pm
Местоположение: Шумен

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот Admin » Вто Сеп 09, 2014 9:39 am

Ето го моят репортаж от събитието:
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... ace-report
В следващите дни, като ми остане време да обработя снимките, ще има и галерия, а може и фоторепортаж, защото не липсват интересни моменти. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот bikezilla » Вто Сеп 09, 2014 10:57 am

Здравейте,

Ще се радваме ако участниците в състезанието тази и предишни години, и хората, които имат желанието да дадат конструктивна критика попълнят следната
Анкета

Искаше ми се да кажа нещо по-свежо но някак си махленския тон на дискусиите по-горе ми изпари всякакво желание.
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот boriss13 » Вто Сеп 09, 2014 11:29 am

Жестока работа!!! :snorkel: Браво на участниците!!! Яд ме е, че в началото на годината си купих фар специално за случая, и после не успях да участвам...
bikezilla написа:Искаше ми се да кажа нещо по-свежо но някак си махленския тон на дискусиите по-горе ми изпари всякакво желание.

То това е след всяко състезание.Дребните хора са на всякъде, повсеместен хейт. :thumbd:
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот мляко с ориз » Вто Сеп 09, 2014 4:59 pm

Привет и от мен след 23 часовото приключение :smash:
На 6 септември, за мен бе 6-то поредно участие в това велико мероприятие и все в категория соло. На Мътеница за 3-та поредна година.
Определено това издание бе епично и предизвикателно за всички.
Беше ми приятно, че отново бях на това място, сред хубави хора, събрани с една идея, реализирана с желание и силен дух на група юнаци от неслучаен велоклуб :beer:
Да се превърне едно събитие в традиция, да бъде винаги актуално и интересно, се изисква всеотдайност, постоянство, страст и други качества, които се изграждат с години. И всичко това е за хората обичащи този спорт и предизвикателствата. Всички преборили себе си, са победители :usclap: И след цялото преживяване, за всички остават спомените и колкото и да е трудно, винаги може да се "откраднат" запомнящи се мигове от деня и нощта :popcorn:

Ще споделя, какво аз успях да си открадна от 23 часовото препускане :nuts:

Както стана ясно, старта бе отложен за 15:00, поради приливането на язовира, поради което се наложиха промени в трасето.
Реката близо до старта, постоянно напомняше за излятия дъжд през изминалата нощ. Тя очакваше юнаците, дръзнали да стартират в това състезание и им гарантираше едно, че сухи те няма да останат :D
Старта бе даден. Трасето бе влажно и мокро! Температурата бе приятна. Караше се по летен екип. Обиколка след обиколка. До стъмване ги въртях за по-малко от час.
Трасето в първата си част, бе като цяло същото, като предната година. Този път едно от стръмните спускания бе заменено от спускане в страни през горичка. Интересно беше.
Втората част бе от горната контрола до старт финала. Спускане което винаги те държи нащтрек . Започващо със черен път, преминаващо в стръмна пътека с виражи и скалички. Леки изкачвания, спускания, преминаване през рекички и горички. Поле с хубави изгледи. Трасето си беше идилия. Колкото и да се пише не може да се опише цялостно.

Стъмваше се! бях сложил фаровете! Малко преди това заваля :banana: Времето не беше фактор, който може да ме спре или да ми влоши и развали настроението. Карах с кеф, на първата нива гледах как стената от дъжд идва от Стара Планина. Тъкмо трасето ме отведе в разнообразното и приятно изкачване към първа контрола и заваля. Бях в прегръдките на гората и по скоро чувах как вали отколкото да го усещам.
На следващата обиколка нощта бе факт! Фаровете вече светиха. Започнах 7-ма обиколка. Трасето се напояваше, калта се увеличаваше, локвите увеличаваха своя размер и заемаха целият път на места. Дори сега се сещам за една, точно след правите отсечки до нивата и преди песъкливото спускане. Карам си аз и си знам че локвата се заобикаля от ляво и точно пред нея виждам, че това място вече е залято....

На път към горната контрола, на равните места между изкачванията, вече се караше трудно, хубава смесеца между кал и вода затрудняваха движението.
Тук някъде паднах за първи път! Скоростта бе малка и падането бе от типа "полегнала е Тодора" :sleeping:
Стигане на горна контрола, заверяване и потегляне на долу. Отново локви заели целият път. Първо стръмно спускане и десен завои. На самият завой имаше малки коловози образувани от отичащата се вода. Тук нещо занесе колелото и падането бе леко болезнено. Станах наместих каската и продължих! Следващото падане в същата обиколка бе на скаличките, след преминаването със салто на една от тях, видях само как ми хлътва предната вилка и как колелото е над мен аз под него и това някъде между земята и небето :nuts: Имаше откършени парчета от каската! Станах пораздвижих се и отново на колелото. Следващото падане отново в тази обиколка, бе на спускането преди реката с двете мостчета, направени от няколко дървета, където се пазеше трудно баланс. Та тук в гъстата горичка, усетих удар в главата и се озовах на земята. Причината бе нисък клон :D бях забравил колко е нагъл :boggled: фаровете ми светиха предимно надолу, и така не съм видял клона. Челника на каската и той хвръкна. Нещо му стана и отказа! Този път малко ме заболя главата, въпреки, че бях с каска :D
Казах си " е добре, ясно, обиколките по тъмно ще ги карам без грам риск, яко за удоволствие. И така продължих до старт финала.

Някъде към 22:00 мисля, че затворих тази 7-ма обиколка. Спрях за вечеря!
След почивката тръгнах отново. Чорапи дрехи сменени, естествено краката постоянно бяха мокри. Защото се преминаваше през няколко реки, които за по весело сега и бяха придошли! Карах си, кал, вода, беше ми добре. Дори приятно! За някои необяснимо, но така е :D мисля, че завъртях една обиколка и на следващата накъде до нивата, на равното, задният оптигач отказа. Започна да се сучи и вие. Искаше да влиза в спиците, правеше йога пози и си мислеше, че е бодър :D Не можеше да се кара. Бях минал няколко километра. Казах си: продължавам бутайки, тикайки, по бутвайки с един крак на педала с друг си помагах по земята, газех в кал, ловки, вече го приемах за съвсем нормално. Стигнах горната контрола, дори минах един участник с бутане. на горната контрола не можаха да ми помогнат и така продължих напред. През спусканията, горите, локвите, скалите.. бутайки, носейки, возейки се. Сигурно съм изгубил доста време. На приятното спускане преди язовира с гледка към равнината на Пловдив.... си се возя като Лудий Финес и си наблюдавам някакви светлинки от нея посока.... яко беше, трасето ми вдигаше духа :popcorn:

Стигнах старт-финала. Понеже много не разбирам от оптигачи, веднага попитах организаторите, някой може ли да помогне, че така не ми се продължаваше. Оказа се, че някакъв щифт бих фръкнал и поради това оптигача се сучеше. Няколко юнака гледаха, някои казаха, че не можеше да се оправи на този етап, други предлагаха идеи, малко остана да му ковним и един перон с теслата :D
Бях си взел градския байк и мислех да го ползвам за резервно колело, ако нещо стане със състезателното. Не ми се тръгваше с него, нямаше амортисьори, гумите бяха за сфалт, трагедия.Тъкмо взех да прехвърлям фаровете на него и един юнак съдия от Крива Спица, предложи да свали своя от колелото и да ми го даде :bowdown: Така и направихме. След сигурно час в бокса бях готов и тръгнах по трасето. Направих една обиколка, вече не валеше, беше към 03:00 часа. Дори имаше и звезди :^: Кеф :banana:

И така, кал, вода, големи реки. Пред някои от тях спирах за да търся алтернатива по-горе или по-долу по течението, да но нямаше. Единственият начин бе засилка и каквото такова. някои ги преминавах, на други засядах вътре и си цопвах :nuts:
В обиколката след ремонта, отново някъде покрай нивата ми отказа силния фар... челникa по рано го бях строшил от удара с клона, остана ми един елементарен фар... който издаде багажа на спускането след горната контрола :D Екселент, следващото предизвикателство е на лице, без фарове по това трасе. Пробвах се да пусна отново фаровете. Силният тръгна на икономичен режим, светва за няма и секунда и 5-6 не свети.. така с това премигване продължих през калта и локвите, побутвайки. Докато светваше и показваше престоящото и спираше, така продължавах напред. След време отказа и силният фар. За светлина ползвах светлината на луната, която беше закрита от облаци, но въпреки това ми осигуряваше някаква светлина за да виждам контурите на дърветата, на места дори покарвах. Атмосферата беше странна и приятна.... Интересно бе преминаването на опасните мостчета, на които се пази трудно баланс без фарове :D а сега и водата бе придошла и замалко не ги заливаше. След време пуснах отново фаровете, този път тръгна елементарния и така успях да се добера до старт финала.
Смених батериите и взех други фарове от юнака Пламен Андонов, колоездач, планинар, турист, човек отдаден на спорта и природата ( през предните две години участва в Мътеница, но сега нямаше подходящо колело), юнака беше дошъл през късният следобед, малко след старта. Дъжд се сипи, застоиш ли се, започваш да замръзваш. Слагам фаровете и сменям накладките за 3-ти пореден път, много бързо се износваха.
Така тръгнах за още една обиколка в режим стандартна процедура. За моя беда, някъде 3км след старта, смененият заден оптигач започна да се усуква. Спирах и на ръка, колкото можех закърпвах положението. Най леката предавка отказа. Завъртях и тази обиколка. На старт-финала реших да закуся, оправихме оптигача колкото можахме, след което тръгнах за още една обиколка. След няколко километра се извади жилото на задния оптигач, не можеше да се кара. Нямах гайчен ключ или лула, за да затегна гайката, която притиска жилото. Добре, че след време един юнак ми помогна с инструмент, нито аз разбирах, нито той, но закърпихме положението. Сега карах на равното и на спусканията, като внимавах много, трудно превключваше, позлвах само тежките скорости, леките отказваха. Така на места бутах, газех. За разнообразие си правех и кални бани. Пътеките бяха повече от всякога напоени с вода. Плъзгаща, занасяща, затъваща Кал. На места самите гуми занасяха и се озовавах по учи в калта :sleeping: :nuts:
Завъртях и тази обиколка. На старт-финала, един човек предложи да направи каквото може за да оправи положението. В този момент бях 3-ти... След близо час, колелото беше готово, но 4-тият юнак вече беше 3-ти и ми беше направил близо 40 минути разлика. Изчисленията ми показваха, че ако тръгна ще направя равен брой обиколки на неговите, но той щеше да затвори обиколката по рано. Така реших да не тръгвам. И във 11:00 се отказах. Бяха изминали 19 състезателни часа, едно 5 часа от които отидоха във проблеми.

Мътеница, балнолечение и физиотерапия за ценители :peace: ! Радвам се, че участвах в купона.Във всяко и от всяко нещо можеше да се открадне нещо хубаво и запомнящо се :beer:

Поздравявам всички замесени в Мътеницата! Поздравявам участниците, които се изправиха и победиха себе си!
Благодаря на всички, които ми помагаха с каквото можаха :bowdown: Преди състезанието, имаше анкета и един от въпросите беше, дали искаме да се смени трасето за следващите издания... аз писах да и то какво се получи, съвсем непланувано се наложи организаторите да променят трасето, за да осигурят сигурността на участниците. В този си вид трасето ми хареса. Имаше позната част и съвсем нова :peace: та това беше добър вариант :beer:
Радвам се, че бях част от това мероприятие! Поздравявам юнаците качили се на подиума :beer: Поздравявам щафетите и най вече Илчов Баир, със своите 4 човека, 3-ма от които бяха под 18 години, сред които и едно момиче, водени от Васко :clap:
Поздравявам Христо Смилков за първото място :beer: с който имах честта да се състезавам не само тази година а и през изминалите :agree:
Благодаря на родителите си, че ми помагаха и развеселяваха :beer: те сами изявиха желание да дойдат и ме питаха: какво става тази година ще ходиш ли пак :D
23 часова идилия в Мътеница :banana:
Това успях да си открадна от Мътеница :D като превъртам лентата в главата си, изкачат още и още любопитки, не само от това издание а и от другите :nuts: но спирам до тук.

Организатори и участници обединени от духа на маратона, пожелавам ви да бъдете Живи и Здрави,
Само Напред!


П.П Клипчето е чудесно :clap: някой знае ли как се казва песента в него :blush:
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот outfaced » Вто Сеп 09, 2014 6:24 pm

Свежар и позитивен както винаги :beer: :clap:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот kvelikov » Вто Сеп 09, 2014 7:53 pm

Ех, да бяха поне половината хора така позитивни... личи, че млякото е с ориз! :agree:
Парчето е на Sabaton - Primo Victoria.
Кавърът е на Van Canto.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот vess_csm » Вто Сеп 09, 2014 8:16 pm

Хората се оплакват, че са се изгубили в първата обиколка, но в крайна сметка какво загубихте от тва? 5мин за 23 часа? Вероятно сте се класирали позиция по-ниско с тези 5мин.
И аз се изгубих на първата обиколка и то в самото й начало, до таква степен, че газих през отводнителния канал на язовира. Но какво от това? Не се случи повече до края на съзтезанието, дори и в тъмното, като се има предвид, че преди нощта съм направил една обиколка на светло.

Трасето и условията бяха супер. Кеф голям беше това съзтезание :)
Аватар
vess_csm
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 11:09 am

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот overjoyed » Вто Сеп 09, 2014 11:07 pm

малък подбор и от мен, преди да излязат всички снимки ;)
https://www.facebook.com/AdelinaGStefan ... 838&type=3
"My ally is the Force, and a powerful ally it is."
Аватар
overjoyed
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 11:00 pm

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот overjoyed » Сря Сеп 10, 2014 12:17 pm

Извинявам се на хората, които не ползват фейсбук и нямаше как да разгледат снимките, за това отново качвам албума, този път видим за всички :beer:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... a9be483c58
"My ally is the Force, and a powerful ally it is."
Аватар
overjoyed
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 11:00 pm

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот borislav » Сря Сеп 10, 2014 6:02 pm

Намерих едно стопче Сигма. Ако някой си го търси да ми пише ЛС, за да се разберем.
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот мляко с ориз » Чет Сеп 11, 2014 6:00 am

kvelikov написа:Ех, да бяха поне половината хора така позитивни... личи, че млякото е с ориз! :agree:
Парчето е на Sabaton - Primo Victoria.
Кавърът е на Van Canto.
:beer:

Мерси за информацията :beer: песничката е супер :hbang2: Още веднъж поздрави и само напред :wavey:
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот Tyno » Чет Сеп 11, 2014 3:45 pm

Екстра беше всичко. Участието е въпрос на избор, както и всичко свързано с него.
Лично за мен, маркировката беше прекрасна + добавено светлоотразително фолио.
Не искам да критикувам организаторите или да ме разбират с лоши чувства, по-скоро с идея за подобряване на събитието имам следните препоръки, които някога ги е имало:
Ако е възможно да няма само сладки неща по постовете, вафли и барове всеки носи. Макар и 23-часа аз умрях за сол и добре, че бяха моите приятели да ми носят по някой сандвич. Това го казвам във връзка, че преди е имало по-интересни подкрепителни неща, който тази година липсваха, но историята седи и заблуждава бъдещите участници.
Втората ми препоръка е също да не се занемарява организацията по трофеите. Това е един безценен спомен, който остава за цял живот с история към деца, внуци и тнт.
За пръв път участвам на мероприятие, в което няма награждаване за 2-ро и 3-то място. Именно Крива Спица имаха едни от най-красивите медали, които вече явно само ще ги сънуваме, финансова или предметна награда не би била от такова значение, поне не и за мен...
Всичко останало е перфектно, а по повод шорткъти и стимуланти със сигурност не липсваха, но в крайна сметка едно е ясно, че за награда черен дроб и бъбреци няма да раздават и всеки рано или късно ще си носи последствията. Изключително неприятно ми става, когато истински хора, като Васко Рачев попадат в капана на зависимостта от желязото, което яздим само 23-часа. При тези условия и аз лапнах бибата. Поне успявах да се движа за разлика от него, който както винаги успяваше да замаскира ситуацията със своята усмивка. :beer:
Едно е ясно, догодина пак и пак и пак и в условия чудесни по криви пътеки интересни! :D
Благодаря на организаторите, на хората, които запечатаха чудесен спомен във снимков и видео материал.
Благодаря на всички участници, без които събитие не става.
Специални благодарности на хората, които ме подкрепяха във всичко до последната обиколка.
А сега е време за анкетка. :) :beer:
Изображение
Изображение
Аватар
Tyno
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 9:31 pm
Местоположение: София

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот outfaced » Чет Сеп 11, 2014 7:20 pm

Културно отправени критики приемаме винаги :agree:
Но все пак имаше айрянче. По хубава опция за вкарване на сол, здраве му кажи :) Отдавна няма сандвичи, защото преди, когато имаше по голямата част ги хвърляхме - много бързо се скапват.
Голяма част от организацията зависи от доброволци и за съжаление не всяка година всички могат да са на линия. Явно беше, че готвача тая година горе го нямаше :D

Медали също винаги е имало само за 1во място ... традицията е такава съвсем умишлено.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот Admin » Чет Сеп 11, 2014 9:54 pm

Обработвам си аз разни снимки и получавам за една от тях следния въпрос:
- Това негър ли е? :rofl:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот Tyno » Пет Сеп 12, 2014 1:45 am

outfaced написа: Медали също винаги е имало само за 1во място ... традицията е такава съвсем умишлено.

Значи съм се заблудил.... Здраве да е! :beer:
Изображение
Изображение
Аватар
Tyno
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 9:31 pm
Местоположение: София

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот cvb » Пет Сеп 12, 2014 6:15 am


:agree: AКО знаех за мацките щях да участвам :8D: :banghead: :magnify:
майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот arsenala5 » Пет Сеп 12, 2014 5:06 pm

arsenala5
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 5:54 pm

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот Admin » Съб Сеп 13, 2014 10:01 am

24-часов маратон по планинско колоездене 2014 - галерия на Любомир Ботушаров
http://www.mtb-bg.com/index.php/gallery ... botusharov
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот outfaced » Пон Сеп 15, 2014 9:38 am

Чудни ! :clap:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот Admin » Съб Сеп 20, 2014 10:43 am

Добавяме още много (и хубави!) снимки на Аделина Стефанова:
http://www.mtb-bg.com/index.php/gallery ... -stefanova

Важно уточнение е, че от снимките на тази авторка също можете да поръчвате оригинали за направа на календар чрез нашата услуга mtb-bg.fotobook.bg . Подробности за нея можете да научите тук: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/m ... g-fotobook
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 24 часа Мътеница, 6-7 септември 2014 г.

Мнениеот outfaced » Чет Окт 09, 2014 8:13 pm

Малко подбрани спомени от 23 часовия потоп.
Благодарско и на фотографите, че и те се постараха :D :agree:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта