Обиколка на Витоша 2015

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikiorlov » Съб Юни 13, 2015 9:42 pm

Напишете си стартовите номера! Може и на лично. До измервателя съм...

Това за сега е преварително класиране!!!
Аватар
nikiorlov
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 8:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот doodko » Съб Юни 13, 2015 10:52 pm

Чудесно състезание, отново! Аз карах някъде в средата и поздравявам всички (с малки изключения) за коректното поведение! Организацията пак беше на много високо ниво, възхищавам се на хората и приятелското им отношение по контролите. Пак бяха добре заредени, като изключим месните и млечните "деликатеси". На едно място, малко преди Симеоново маркировка липсваше на един разклон и аз с още около 6-7 човека се засвиткахме в грешната посока, та малко камънак надолу и бутане на обратно. Склонен съм да допусна, че е имало нещо, но е било премахнато от някой приятел на колоезденето сред туристите... Не знам дали би дало резултат, но ако 2-3 седмици преди състезанието догодина се разлепи/разпространи информация, че предстои Обиколката на Витоша, може би част от хората ще си спестят разходката точно този уикенд точно там, основно около Железница-Бистрица. И така ще се спестят конфликтните ситуации между колоездачи и туристи (със скороходците може би не е чак толкова важно). Мисля, че тази година нямаше зулуми от разни льольовци и класирането си е обективно.
Браво на всеки, получил медал, заслужил си го е! До догодина! :wavey:
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот jeku. » Съб Юни 13, 2015 11:48 pm

А пък може другата част като разбере за състезанието, да реши да го саботира умишлено :D Все пак става дума за пенсионери и селяци.
jeku.
 
Мнения: 626
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Ное 19, 2012 6:25 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Анелия » Нед Юни 14, 2015 4:39 am

wheels написа:
krach написа:. Изключвам 1вите 10-20-30-100 които гонят време и позиции ама те няма да си правят път един на друг. Всички останали са олимпийци! :beer: :beer:

Само не си прав за тази част. Точно там само казваш от коя страна изпреварваш и те пускат. Няма смисъл да задържаш по-бързи от теб, това не е Формула 1. :)

Точно така се оказа :(!:
За лош късмет спуках гума точно преди въпросния тесен участник. Едно 15 мин се размазвах с бози и спрей докато се оправя и потегля. Вече ме бяха минали стотици, натрупаната преднина в изкачването се стопи, попаднах в "тапа", но никой не искаше да ме пусне. "Почивах си" цели 11 км до асфалта, за да тръгна тогава наистина да карам. Освен времето за гумата, бях изгубила доста време в чакане на участници, които не искаха да ме пуснат въпреки молбата ми.
По-нататък, когато започнах да изпреварвам още по-бързи участници (бяха по-напред все пак) и все повече толерантността се увеличаваше. Явно това са хора, които знаят къде са и какво правят. Докато тези, които бяха тръгнали уж на олимпийски принцип не искаха да жертват от секундите си.
Здраве да е :wavey:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот dominot » Нед Юни 14, 2015 5:50 am

Голямо благодаря на организаторите, всичко беше организирано перфектно по снабдителните пунктове. Даже ми се струва, че бяха повече от необходимото- на половината не съм спирал.
dominot
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:38 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Zuk » Нед Юни 14, 2015 6:58 am

И аз съм впечатлен от организацията - пунктовете бяха заредени, някои вкл. с гуми и подготвен механик. На Брезе видях как, докато аз хапвах, механикът намери и смени счупено ухо на едно момче, което обясни, че е бутало 10 км преди да стигне пункта.
След това имаше един пункт с напитки harmonica - айрянът много ми се услади! :clap:
По-добре късно, отколкото по-късно.
Аватар
Zuk
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:06 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Friz » Нед Юни 14, 2015 8:40 am

doodko написа:На едно място, малко преди Симеоново маркировка липсваше на един разклон и аз с още около 6-7 човека се засвиткахме в грешната посока, та малко камънак надолу и бутане на обратно. Склонен съм да допусна, че е имало нещо, но е било премахнато от някой приятел на колоезденето сред туристите...

И аз бях в групата загубихме доста време, но нали знаете като тръгне един и всички след него може би вината си е наша :dontknow: Като изключим това всичко беше супер. На постовете всички бяха много позитивни взимат ти шишето щом спреш и ти пълнят вода през това време ти дават друго да пиеш, а храната беше ..... много и от всичко. Много съм доволен и догодина ще се опитам да следя маркировката по-добре. :bigeyes: :beer:
Аватар
Friz
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:36 am
Местоположение: Разлог

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот zImage » Нед Юни 14, 2015 9:35 am

С разделянето на 3 стартови групи определено имаше подобрение! Браво, че най-после се реализира тази идея!

Не беше идеално, защото не се следеше по никакъв начин кой в коя секция влиза. А аз чак се чудех дали ще ме допуснат в "под 6 часа" и дали за всеки случай да не си напечатам листче с резултати от други състезания :-) Според мен в тази "под 6 часа" имаше поне 200 души сред които такива с много съмнителна вероятност да завършат под 8 часа. На мен ми беше неудобно да правя забележка или дори просто да ги питам дали са прочели табелката на входа, защото съм никой и може да излезе, че ги подценявам или дори обиждам... Имаше човек с доооста сериозно шкембе и колело от супермаркета, един пич с джапанки, други двама които доучх да си говорят, че за първи път са на състезание и т.н.

Не съм убеден, че бяха влезли в тази секция, за да се наредят по-напред, а по-скоро изобщо не са обърнали внимание, че има табелки. Това се потвърждава и от познати участници с които се видях след обиколката, някои от които се изненадаха като им казах, че загражденията били с определена цел. Трябва малко по-активна кампания: надявам се 2016 (живот и здраве) информация за секциите да се публикува на уеб сайта, както и да има по-очевидно разделение при самите секции (повече, по-големи, по-крещящи табели?). Също така да има леко задържане между стартовете на секциите (дори 1 минута е достатъчно).

В крайна сметка беше яко :beer:
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот m1rtyyy » Нед Юни 14, 2015 9:36 am

nikiorlov Моя номер е 307. Финиширах в 13: 13 / Време 7 часа и 13 минути :beer:
Благодаря!
m1rtyyy
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Фев 11, 2013 11:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот zImage » Нед Юни 14, 2015 9:52 am

Анелия написа:
wheels написа:
krach написа:Изключвам 1вите 10-20-30-100 които гонят време и позиции ама те няма да си правят път един на друг. Всички останали са олимпийци! :beer: :beer:

Само не си прав за тази част. Точно там само казваш от коя страна изпреварваш и те пускат. Няма смисъл да задържаш по-бързи от теб, това не е Формула 1. :)

Точно така се оказа :(!:
За лош късмет спуках гума точно преди въпросния тесен участник. Едно 15 мин се размазвах с бози и спрей докато се оправя и потегля. Вече ме бяха минали стотици, натрупаната преднина в изкачването се стопи, попаднах в "тапа", но никой не искаше да ме пусне. "Почивах си" цели 11 км до асфалта, за да тръгна тогава наистина да карам. Освен времето за гумата, бях изгубила доста време в чакане на участници, които не искаха да ме пуснат въпреки молбата ми.

Sorry за гумата :crap: На мен това ми действа супер демотивиращо, а ти много сериозно си наваксала. Браво!
По-нататък, когато започнах да изпреварвам още по-бързи участници (бяха по-напред все пак) и все повече толерантността се увеличаваше. Явно това са хора, които знаят къде са и какво правят. Докато тези, които бяха тръгнали уж на олимпийски принцип не искаха да жертват от секундите си.
Здраве да е :wavey:

По-принцип съм съгласен, че толерантността (on average) нараства при по-бързите, но не е абсолютна истина. Малко преди да излезем на асфалта над Железница имаше пак един single track на който ти беше точно зад мен (и малко падна). Там има поредица от кратки, но резки спускания и изкачвания и се получи тапа, тъй като хората слизаха да бутат. Може би трябваше по-гласовито да помоля да сторят път, защото определено не се сетиха сами и се налагаше да спирам(е) и да чакам(е) да се избутат. Поне 5-6 пъти. Ти успя да се промушиш в един момент, но аз продължих да се возя на влакчето още 10-ина минути. Е, поне си починах :peace:

Аз се състезавам най-вече с часовника. Класирането по места е от второстепенно значение за мен. Ако някой кара с моето темпо нямам голяма мотивация да го задмина, но ако ме бави се дразня.
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот AviMC » Нед Юни 14, 2015 10:19 am

И аз благодаря на nikiorlov за корекцията! :beer:
Аватар
AviMC
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 4:23 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот rock » Нед Юни 14, 2015 10:26 am

Защо има такива огромни разминавания на времената на участниците, цели часове???
Аватар
rock
 
Мнения: 238
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 11:49 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот mirrro » Нед Юни 14, 2015 11:18 am

1. Пунктовете бяха достатъчно с храна за свинете и за хората, които знаят как да се хранят.
2. Има къде да си оправиш байка и да смажеш веригата.
3. Мноооооого олигофрени, които пречеха и дразнеха, но честно казано мен ме размиваха.

На пункт "Чуйпетела" имаше един забавен, който търсеше лекарска помощ, защото много бил "крампирал". Разправяше как пил магнезий, но не му помагало. :rofl: Е к'во няма да крампираш като се надценяваш и аз карам два пъти в годината ама не крампирам, защото всичко е в ритъм.

Тръгнах баш с последните и имаше много надценили се и още на първата чешма изглеждаха така сякаш боя е свършил, а той тъкмо почваше. В приятната разходка до финала изпреварих над 400 човека (според тайминга на сайта). Имаше такива, които ме вадиха от ритъма, но не е болка за умиране.

Срещнах много колоездачи помагащи на непознати със спукани гуми или други проблеми. Шапка им свалям! Много е хубаво, когато помогнеш и видиш благодарността в очите на хората. Имаше и супер олигофрени, които си говориха по мобилния в средата на пътеката, ами и аз говорих, но извън трасето. Много се разтегнах :)

4. Беше яко!

5. Много добре знаете в колко часа сте тръгнали и в колко сте финиширали, тъй че к'во значение има тайминга след като не сте между първите... 100!
mirrro
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1010
Регистриран на: Вто Юни 17, 2014 12:48 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Euler » Нед Юни 14, 2015 11:32 am

Организацията беше супер, за разлика от много от "съзтзателите"
Доста неприятно беше на "влакчето" на пътеката към Кладница (една от любимите ми). Хората (или някой, който правеше задръстването) спираха да бутат през многото канавки, което ме изуми. За нищо и никакви препядствия се спираше.
И още по дразнещето, хората , които ги задминавах с каране, като стане тапата се бутат да минат пред другите :(!: :banghead: Вместо чинно да си изчакат реда, те бутат колелото и хората за минат по-напред в навалицата.
И след това трябваше да ги задминавам пак. След няколко такива упражнения се отказах да карам и просто се возих на досадното влакче. :V:


Хубавото е , че вторият, Boyko Tanchev е карал с пусната Strava, и можеш да видиш как е минава през трасето, различните отсечки и т.н...
Гледам и bace Marsi е в челото на класациите :clap:
Ако се чудите дали колелото, което сте си харесали, а не може да пробвате, ще ви пасне... Ако се чудите, дали позицията ви върху байка е подходяща...
Предлагам инженерно-графично решение на проблема. :)
Euler
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:55 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот m1rtyyy » Нед Юни 14, 2015 1:48 pm

mirrro съглсен с това което си написъл! лично аз на 2 пъти спирах да помагам... освен да караме и да си правим кефа в такива моменти е нужно и да сме задружни! повечето бяхме така! :popcorn: :beer: :beer:
Относно 5-тата ти точка / да всеки знае кога е тръгнал и в колко е финиширал, но нали се сещаш че като си свалиш грамотата от сайта (тази година не ги раздават, всеки си я сваля..) и на грамотата ти пише 9 часа + а ти си я минал за 7... ще се чустваш малко тъпо нали се сещаш!....
Иначе да, няма особено значение важно е да има кеф и КАЛ! :D :D :beer:
m1rtyyy
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Фев 11, 2013 11:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот wizard7791 » Нед Юни 14, 2015 2:04 pm

Впечатления от състезанието. Участвам за 3 път (като първия не се броеше въобще :D ). Втория път т.е. 2014г. го минах за 9:54, като със спътника ми спирахме на всеки пункт и почивахме доооста. След състезанието бяхме крайно мотивирани да тренираме цяла година и да смъкнем поне 3 часа. Е започна 2015г. ние все още нямахме сериозно каране. 2 седмици преди състезанието се сетихме да караме по-сериозно. И така, дойде състезанието, бяхме загубили надежда да подобряваме време. Отидохме там рано рано, наредихме се накрая на първата група (около 400-ното място), мислех си че мястото ни не е там, но все пак останахме и просто бяхме по-предпазливи за минаващите ни. Оказа се, че темпото на хората около нас накрая на първата група ни мотивира и до Тихия кът карахме много добре, без бутане, което беше напредък за нас. На спускането изпреварихме много хора и после дойде тапата на пътеката преди Кладница, общо взето почивка 10км., бяхме огромна колона и на всеки завой или по-голям корен - спиране. На пункта на Кладница не сме спирали въобще, продължихме към язовира. По поляните горе ни се взе здравето от жегата *не карайте с черни каски на слънце*. Стигнахме пункта преди изкачването за Боснек, където спряхме за 1 чаша кола. От там нататък най-тежкия за мен участък Боснек-Чуйпетлово, минахме го, като ни подминаха около 20-30 човека. На пункта преполовихме състезанието и починахме за 5-10 минути. На спускането от платото към Ярлово минахме около 30-40 човека и от там нататък въртяхме с колкото сила имахме. По алеята над Железница и Драгалевци имаше супер мноого пешеходци, някои викаха и ни мотивираха, други се опитаха да ми мушнат пръчка в предните спици (малко злобно момченце, за чиито родители ще оставя коментара на вас :confused: ), разбира се имаше и сърдити пенсионери. По спусканията към Бояна въртяхме на макс. и гледахме да минем максимално много участници. Финиширахме 2-мата със спътника ми заедно хванати за ръце *доста драматичен момент* :rofl:

Равносметката

Свалихме времето си точно с 2 часа, противно на очакванията ни(7.53). Състезанието за втори път остава като незабравим спомен и тръпка и въпреки, че като финиширах си казвах "ако се наложи отново, ще се откажа", сега 1 ден по-късно вече горя от нетърпение за следващото 2016. Поздрави за хората по пунктовете, които всеки път успяваха да повдигнат духа ни. Храната беше точно подбрана и имаше в изобилие *сандвичи не пробвах, но пък за сметка на това - стафидите, лимоните, айряна :bowdown: * Чувствам се особено горд със себе си, особено след посрещането ни на финала от водещия и от всички, които викаха и ни поздравяваха. По техни думи сме били едни от първите непрофесионалисти, които пристигат.
Поздрави, Валентин Железов 4132
Валентин Железов, 17
София
Аватар
wizard7791
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 11, 2013 7:50 pm
Местоположение: София, Овча Купел

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikiorlov » Нед Юни 14, 2015 2:28 pm

Състезанието за нас продължава и в момента със скороходците!

Класирането ще бъде наред!
Ще е нужно търпение... Сложно е за по телефона ;)
Аватар
nikiorlov
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 8:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот araX » Нед Юни 14, 2015 5:12 pm

Един смешно-интересен разказ на една "оцеляла":
http://www.dnevnik.bg/sport/2015/06/13/ ... i_sebe_si/
:rofl:
araX
 
Мнения: 211
Рейтинг: 1415
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:20 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Euler » Нед Юни 14, 2015 5:45 pm

araX написа:Един смешно-интересен разказ на една "оцеляла":
http://www.dnevnik.bg/sport/2015/06/13/ ... i_sebe_si/
:rofl:


Свирепо спускане! По чакъл!
:rofl:

Наистина преди с камъните и коловозите беше доста по-добре, но чак пък "свирепо" :D
Ако се чудите дали колелото, което сте си харесали, а не може да пробвате, ще ви пасне... Ако се чудите, дали позицията ви върху байка е подходяща...
Предлагам инженерно-графично решение на проблема. :)
Euler
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:55 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот noncho » Нед Юни 14, 2015 8:10 pm

Като ви чета преживяванията и емоциите ми се прииска пак да се пусна някой път :)
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Inzagi » Нед Юни 14, 2015 8:24 pm

https://www.youtube.com/watch?v=sU4mDyj8DSI

Благодаря на човека който намери изгубените ми ключове от колата !
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Exorcist » Нед Юни 14, 2015 10:12 pm

За пръв път я завъртях по време на състезание. За ценителите на истинското разнообразно страдание, дълбоката мазна лепкава кал и безкрайния километраж, адреналин и веселба. Обичам такива дни! Уникална организация и подкрепителни пунктове. Успях да се изтегля в началото и да не попадна в бавна тапа по пътеката преди Кладница, с малки изключения пред мен не се зацикляше.
Любо налива вода на страдалците по средата на баира към Чуйпетлово :clap:
Първата голяма локва, след края на асфалта и началото към Студена - не видях начин да се заобиколи и от силното влизане ми падна смазката и яко скърцане долу и айде спирай суши и мажи. Четири пъти смазвах тая верига.
И аз се зачуках накрая в група/мястото, описано по-горе, но го отдавам колкото на скъсана маркировка, толкова и на лична грешка, защото все пак маркировка бе останала зад беседката и пътя го знаех така или иначе и ако бях по-внимателен а не на сляпо след даунхилърите, щях да я забележа, ма като си вече изморен и в транс...
Доволен съм, защото успях да се подхраня и разпределя правилно и даже се подцених и финиширах с доста резерви.

Може ли някое каране с практически съвети да се организира как да караме/преминаваме с минимални щети през рязка дълбока дълга кал и големи локви? Или поне теоретично да се обясни заготовката, от знаещите. Обичам калта и мизерията, но ми липсва техника, за да насладя докрай на усещанията и предимно мизерствам в тези участъци :)

Изображение
Изображение
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот bigchicken » Пон Юни 15, 2015 12:10 am

Анелия, това е обяснимо. Когато настигаш някой от бързите той няма какво друго да си помисли, освен, че си по бърза от него и да те пусне. Попаднеш ли в масовката ситуацията е съвсем друга и най често не е от лошотия задържането. Първо, не знаят как да направят място и второ, на човек му писва в един момент. Аз направих няколко рисковани изпреварвания на сингъл трака и покарах доста време сам с добро темпо. В един момент настигнах група от силни, като за моментното им класиране каращи, но зле технически. И се почна съответното спиране на всяко камъче, след това газ и после пак спиране... Настигнаха ни хората, които изпреварих преди това и на всяко спиране те се шмугваха напред, избутвайки си колелетата... В един момент на човек му писва от подобни изпълнения и е готов да се озъби на всеки, натискащ отзад. Сигурен съм, че всеки би те пуснал, ако знае коя си. И ако може да се обърне да те види :)
Аз редовно "страдам" на такива карания, защото заради липса на тренировки и по вехто ЕГН съм по слаб физически и изоставайки заради това не съм си на мястото от технична гледна точка. И на най готините места ми развалят удоволствието. Ама пък никой не ми е виновен. Но си се чудя все пак... Всеки знае къде тръгва и ако не е карал е хубаво да пробва преди мероприятието, да се понаучи. И ако не му се получава по камъните да ходи на бревети :) Забавно е да гледаш как някой гази в кал до над глезена, вместо да я прецапа с колелото, но става и досадно и опасно в един момент. Когато разликата в скоростите стане два три пъти, или пък някой направо си спре на невъзможно за спиране място мамата си трака...
Пък по въпроса за крампите - ми доживях и такова да ми се случи точно сега и провали цялото каране. И аз мислех, че няма как точно на мен, ама на. Не знаех, че е такава гнус... :(
Та така. Браво на всички, доволни от себе си :) Аз вчера реших, че повече няма, но днес мисля, че не може така да е по зле, вместо да подобрявам резултати, та догодина пак. М...а му! :)
Абе, много готини бяха по постовете! :) Догодина пак да ги вземете :) И оня от къщичката преди Ярема, дето ни пита що не сме се писали скороходци като не караме :) Ама на другия с водоструйката не му давайте повече да пръска! Докато се усетя наби всичко от венците в спирачката! Чак ме напуши смях, не знам що :)
Аватар
bigchicken
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikolaysh33 » Пон Юни 15, 2015 8:25 am

Първата Обиколка на Витоша е вече зад гърба ми. Беше много приятно с доста положителни емоции и кал. Успях да финиширам за около 7 часа и 30 мин. , но сега при излезлите резултати виждам, че съм финиширал за 10 часа и нещо разбираш ли :D . Дочух, че не съм изолиран случай и има доста объркани резултати което е странно. Дано си оправят грешките.
nikolaysh33
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Пет Мар 13, 2015 4:56 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот dounax » Пон Юни 15, 2015 8:43 am

Поздравления на всички участници. Впечатление правят много силните резултати тази година, над 40 човека са взели обиколката под 5 часа. Въпреки че подобрих времето си от предишните участия, изпаднах с 10 места назад. Нивото се е вдигнало и някои имена се набиват на очи, колко са дръпнали с "материала" :clap:
Усмихнати, със спортсменско поведение, пускаха се шеги въпреки високото темпо. Имаше хора в педесетицата на Боснек-Чуипетлово с лоша техника на педалиране- колената и стъпалата в страни от идеалната успоредна линиия, педалите биваха натискани с пети, каданс под 60 оборота в минута. Поработете върху това и ще се изненадате от резултатите догодина (същото важи за мен в техническата част) :agree:.
Извинявам се на колегата, който изгуби инерцията си заради мен в началото на изкачването при Владая, не включих правилната предавка навреме.
Организацията беше отлична- храна, маркировка, отношение, благодаря за което :)
Един пичага завърши с време под седем часа с джапанки, предлагам организаторите да му дадат 1 час бонус за хендикепа :D
Аватар
dounax
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 4:13 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот t_i_t_o » Пон Юни 15, 2015 8:59 am

Тази сутрин класирането си е "таковало таковато", дано да го оправят, аз съм +3 часа от реалността :)

П.С. И тази година ужасно много селяци хвърлящи опаковки от гелчета й фафли :( ...даже пред мен един го направи, ама късно ми дойде идеята да го снимамам...
t_i_t_o
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Юли 03, 2004 1:28 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот dreamer78 » Пон Юни 15, 2015 9:27 am

Това с разминаването във времената доста ме учудва. До вчера ми изписваше коректното време 07.20 ч., но днес вече е с 01.09 ч. повече, а именно 08.29 ч., което е абсурдно! Колкото до даването на път на по-бързите ще кажа, че е добре да се съобразяват, къде е възможно да се изпреварва и къде не. Нямам никакво намерение да спирам или да влизам в храстите, защото някой е решил, че трябва непременно да ме изпревари на някоя тясна пътека. На старта си застанах в задната колона, за да не преча на по-бързите, но ми направи впечатление, че доста хора са се надценили и бяха застанали в предната, където очевидно не им беше мястото! Това дразни и обезмисля честното поведение на останалите и си мисля, че за другата година организаторите трябва да помислят за друг тип организация на старта, защото честността на българина не е на необходимото ниво, поне за сега! От друга страна, това разделение води до неравнопоставеност между участниците, което не е правилно. Поздрави на всички и започвайте да тренирате за догодина! ;)
Scott Pro-Racing & Trek 1.1 & Trek X-Caliber 8
dreamer78
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Юни 16, 2012 5:07 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Reactor » Пон Юни 15, 2015 9:27 am

Inzagi написа:https://www.youtube.com/watch?v=sU4mDyj8DSI

Благодаря на човека който намери изгубените ми ключове от колата !

:beer: Лежаха си спокойно на Тихия кът.Едно момче ги забеляза.Взехме ги и ги предадохме на пункт Владая :)
Радваме се,че все пак са стигнали до теб. :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот damon » Пон Юни 15, 2015 10:26 am

Хубаво мероприятие се получи. Аз си подобрих времето малко повече от очакваното и съм доволен. Иначе наистина на старта беше малко странно с "кошарките" - аз очаквах, че както миналата година ще отчитат баркодовете на входа, а впоследствие разбрах, че май съм влязъл в грешното място - не видях никакви табели, но е имало. В крайна сметка на изкачването няма проблеми със застигания, а на равното бях по-бърз от хората около мен. Но е добре да се помисли за по-стриктно разделение - примерно още при записването да се определя кой къде е - спрямо резултати от предишни години и прочее, и да има вход спрямо номера - по един човек с баркод четец просто да определя кой за коя редица е - ако се буташ на грешното място те пращат където ти е мястото. Идеята за отделяне на стартовете с някакви минути също трябва да се помисли - на практика тази година пак си беше масов старта.

Най-големия минус в организацията за момента ми е времеизмерването - засега (понеделник сутринта) всички времена на мен и моите познати са грешни (с много часове отгоре). Бяха верни няколко часа след финала и от там нататък - тотална обърквация. По света се правят доста по-сложни многоетапни измервания и ми е странно откъде се получават тези грешки при положение, че тук имаме старт, междинна точка и финал. Вероятно има обяснение, но все пак не бива да се получава, не е и добра реклама за фирмата по времеизмерване.

Колкото до останалата организация - беше на ниво! Храна имаше навсякъде в изобилие, поне по времето когато аз минавах, а и имаше няколко допълнителни пункта за вода като този между Боснек и Чуйпетлово. На практика може да се кара и с едно шише, винаги има къде да го напълниш. Много приятна изненада бяха също и двата мобилни сервиза на Бариерата и Брезите - общо взето бяха постоянно заети, а могат да спасят доста хора от отпадане. :clap:
damon
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1445
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 4:09 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот slavei » Пон Юни 15, 2015 11:03 am

Анелия написа:
wheels написа:
krach написа:. Изключвам 1вите 10-20-30-100 които гонят време и позиции ама те няма да си правят път един на друг. Всички останали са олимпийци! :beer: :beer:

Само не си прав за тази част. Точно там само казваш от коя страна изпреварваш и те пускат. Няма смисъл да задържаш по-бързи от теб, това не е Формула 1. :)

Точно така се оказа :(!:
За лош късмет спуках гума точно преди въпросния тесен участник. Едно 15 мин се размазвах с бози и спрей докато се оправя и потегля. Вече ме бяха минали стотици, натрупаната преднина в изкачването се стопи, попаднах в "тапа", но никой не искаше да ме пусне. "Почивах си" цели 11 км до асфалта, за да тръгна тогава наистина да карам. Освен времето за гумата, бях изгубила доста време в чакане на участници, които не искаха да ме пуснат въпреки молбата ми.
По-нататък, когато започнах да изпреварвам още по-бързи участници (бяха по-напред все пак) и все повече толерантността се увеличаваше. Явно това са хора, които знаят къде са и какво правят. Докато тези, които бяха тръгнали уж на олимпийски принцип не искаха да жертват от секундите си.
Здраве да е :wavey:


Хриси миналата година беше имала същия проблем. Явно доста "мъже" имат проблем с това да ги изпреварва жена.
Иначе те разбирам напълно. Миналата година се успах. Когато стартирах нямаше никой на старта и на практика се наложи да изпреваря 1000+ души по трасето до финала... Положението е трагично! Имам материал за цяла книга ;)
http://moitePlanini.com - Пътеписи, новини, легенди
slavei
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1350
Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 3:51 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта