unsigner написа:Как е с батерията? Аз ползвам Cyclemeter, ама като всичко с GPS здраво хапва ток; примерно не мисля че обиколката на Витоша (10+ часа за мен далеч от хубава мрежа) ще ми издържи телефона.
Ozzie написа:Няма да ти слагам иконка с бири, 'щото предполагам нямаш 18 години, за да имаш право да консумираш алкохол, но пък нямаме иконка с бутилка лимонада или боза, така че...
Ozzie написа:Няма да ти слагам иконка с бири, 'щото предполагам нямаш 18 години, за да имаш право да консумираш алкохол, но пък нямаме иконка с бутилка лимонада или боза, така че...
Има значение къде сте и каква апаратура ползва любимият ви оператор
heep написа::offtopic:
при вас Oruxmaps отваря ли гармински карти?
capola написа:heep написа::offtopic:
при вас Oruxmaps отваря ли гармински карти?
Виж това, може да ти помогне - http://oruxmaps.foroactivos.net/t2651-how-to-use-garmin-img-files
GPS heights are based on an ellipsoid (a mathematical representation of the earth's shape), while USGS map elevations are based on a vertical datum tied to the geoid (or what is commonly called mean sea level). Basically, they are two different systems, although they have a relationship that has been modeled.
The main source of error has to do with the arrangement of the satellite configurations during fix determinations. The earth blocks out satellites needed to get a good quality vertical measurement. Once the vertical datum is taken into account, the accuracy permitted by geometry considerations remains less than that of horizontal positions. It is not uncommon for satellite heights to be off from map elevations by +/- 400 ft. Use these values with caution when navigating.
Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта