Габровци и други .

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Габровци и други .

Мнениеот Naria » Пет Ное 06, 2009 1:40 am

Какъв е марширута за събота? :)

<edit> а, извнявам се, то пишело,че на място ще се реши
Life changes. People don't.
Аватар
Naria
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 1:05 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот MuTeB` » Пет Ное 06, 2009 8:32 pm

Утре 11часа на Автогарата :agree:
Аватар
MuTeB`
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 10:12 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот MuTeB` » Съб Ное 07, 2009 6:51 pm

Ето Снимки от Днес http://www.album.bg/kokalaudio/ :agree:
Аватар
MuTeB`
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 10:12 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот psixopat » Съб Ное 07, 2009 6:52 pm

Браво Кала супер са. :agree: Прасето също :D
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот digimortales » Съб Ное 07, 2009 7:39 pm

е много добри снимки и личи че сте си изкарали много добре. съжелявам че няма да мога да се включа в утрешното каране :banghead: . както днеска така и утре съм на лов за прасета :beer: еи такива каквто сте ги срещнали днес :D .
Но от понеделник съм в отпуска и мисля да покарам през седмицата. Ако има навити и свободни байкари давайте да организираме нещо да покараме из габровските гори и планини, просто който е навит да пише.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот MuTeB` » Съб Ное 07, 2009 8:38 pm

Еми аз Утре няма да мога да дойда.... :bawling: :banghead: :banghead: :banghead:
но през седмицата аз съм съгласен... само да нее Сряда :beer:
Аватар
MuTeB`
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 10:12 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот toddon » Съб Ное 07, 2009 9:13 pm

Утре се включвам и аз стига достатъчно кал да има :D
toddon
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 8:22 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Ное 08, 2009 6:03 pm

И в днешния хубав ден, покарахме юнашки.Сборен пункт, потеглихме, взехме и Ани, и давай яко въртене. Слънчево време на което всички се порадвахме, и останхме много доволни от деня. Имаше змий, имаше туристи, имаше и какво да намерим по пътя. Имаше и байри , имаше и равно, имаше и спускане. А най важното, има и снимки. http://www.album.bg/silvestroff/albums/112379/
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот toddon » Нед Ное 08, 2009 6:51 pm

Чудесно време, и хубаво си покарахме..... качвахме се, слизахме и така цял ден. Даже и голяма змия намерихме.
Ето и от мене снимки...Само калта беше малко, но да се надяваме че за следващият път ще се събере.
http://www.album.bg/toddon/albums/112399
toddon
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 8:22 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот Анелия » Нед Ное 08, 2009 7:52 pm

Невероятен уикенд си изкарах!
Тръгването ни за пътуване към Централна България се позабави и пристигнах в Габрово с близо час закъснение, за което много се извинявам на всички :bowdown: След като Ботев по потник не ми се понрави, бях се навлякла с потник, тениска, overshoes и уиндстопер, а в раницата освен 2 л вода, бях напъхала зимно яке, още едно яке против дъжд, шушлеково долнище и СКИОРСКИ ръкавици! Бях подготвена за Балкана :eyebrow: Ще ме изненадват те с мъгла и дъжд! Този път не на мене :nono: Е, и! Пак ме изненада времето :rofl: През цялото време беше слънчево и топло. Направо горещо на моменти по баирите нагоре.
Събота направихме малко, но много живописно каране в околностите от Боженци и невероятна пътечка надолу към селцето. Есента природата е също много красива. В неделя, о, да, в неделя пък беше голямото въртене :bowdown: Знам, че така се случва обикновено с чуждоземни гости: домакините искат да покажат много готини маршрути и места. Смесено каране по черно и асфалт. За пръв път да ми хареса каране по асфалт. Но то беше нагоре по тесен планински път, виещ между горите, отрупан с жълти есенни листа. Много ми хареса карането като цяло, само искам да се извиня и на домакините, че заради мен трябваше да се припираме и нямаше достатъчно време за почивки, а всички бяхме вече поизморени. Е, заради това пък качването от Трявна нагоре ще го помним дълго :boggled: Скоростното спускане по асфалт ни дойде добре като почивка и така завършиха 2 невероятни за мен дни. Видях Габрово, Боженци, Плачковци, Трявна и още други квартали, села и вилни зони.
Искам да благодаря на всички за чудесната компания през двата дни и за добре подбраните маршрути (от всичко по малко).
Знаете, че в Шумен ви очаква същото + сладолед :eyebrow:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот Анелия » Нед Ное 08, 2009 10:02 pm

Колелото и аз сме изкъпани и дори качих моите снимки от събота: цък.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот todor_todorov » Пон Ное 09, 2009 10:12 am

:wavey:
Ани, че то останало ли е място за МАНДЖА в раницата :rofl: , то такова каране с 1-2 вафлички няма та изкарат :popcorn:
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Габровци и други .

Мнениеот botroid » Пон Ное 09, 2009 7:00 pm

Баси предизвикателните, стръмни и изцеждащи Тревненски баири, сцепихме се! :crazy2: А това са само предпланините. Нататък е още по-хард ;) Видях голям зор накрая, щот силното слънце, насрещния вятър, липсата на вода и най-вече това, че си забравих яденето и цял ден нищо не апнах, ме докараха до криза :unhappy: Изказвам благодарност на toddon и Анелия, че ми помогнаха да излезя от нея, иначе едвам щях да се довлача до Габрово със зомбиран поглед и на автопилот :boggled:
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот Анелия » Пон Ное 09, 2009 7:13 pm

@Тошко, за манЖа винаги ще си оставя място, за мен не се грижи :D Още повече, че си носех и запасите от калории от вечерното преяждане и препиване :drunk: :dunce: :piggy: та хич не ми беше до ядене цял ден :puke2:
@Борко, да знаеш, че си за бой :smash: Цял ден нищо да не си хапнал и да си траеш. Казваш:" Вижте кво, пичове, дайте един сандвич щото моите са вкъщи." А не да чакаш да се строполиш :nono: Лично аз върнах цял сандвич и няколко корнита обратно. Предполагам и другите са имали резервна храна. Другия път ще следя зорко кой по колко гориво вкарва, за да не се получават такива неща :magnify:
А за това, че на врщане се озорихме, бях виновна аз, защото не ми се придвижваше на ход 200 км :rofl: Още ми е смешно като се сетя как изчислявахме колко вафли ще ми трябват ако изяждам една на всеки 30 км :rofl:
:wavey:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот MuTeB` » Сря Ное 11, 2009 7:26 pm

Нещо За Събота-Неделя...
Аватар
MuTeB`
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 10:12 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Сря Ное 11, 2009 7:56 pm

Естествено че ще се кара.Неделя в 08.00. на автогарата.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот botroid » Чет Ное 12, 2009 11:01 pm

Интересува ме дали има свободни хора в събота, че си търся компания за суркане по големия улей на Градище, въобще за нещо такоз по-нанадолно кат Моровеци-Недевци или Мъхченица-Фърговци-Жълтеш например.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот digimortales » Пет Ное 13, 2009 10:28 am

оо да на градище на улея е много яко. оня ден бях там. Ето как е обстановката:
http://vbox7.com/play:64fae729
http://vbox7.com/play:08b0e22d
http://vbox7.com/play:7cec2223
събота и неделя не мога ,че съм на лов, но днеска съм свободен ботройде ако си навит за днеска или който е навит да караме днес да звънне:0878404339 да напраим нещо на бързо
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Съб Ное 14, 2009 8:19 pm

Утре в 08.00. на автогарата. Ще се ходи по големия байр. Узана, а от там или до Исполин, или до Мазалат. Ще решим на място до къде, според условията.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Ное 15, 2009 6:50 pm

За карането карахме, за калянето се окаляхме, с една дума изкефихме се. До Мазалат добре, а на връщане още по добре.Леко позаваля, но за кратко. Прекрасни пейзажи се показаха , в момента в който излязохме от гората до портала към Мазалат.Невероятна гледка бяха триглавите. Попихме чай, поядохме боб, и се прибрахме по живо и здраво.СНИМКИТЕ ОТ ДНЕС: http://www.album.bg/silvestroff/albums/113534/
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот toddon » Нед Ное 15, 2009 7:42 pm

Ура..... за всички имаше кал в изобилие. От нищо не мога да се оплача в този ден, освен от задната спирачка.
Надявам се, че всички са се прибрали благополучно, а следващия път да си носим и сапуни....
Снимки и от мен...
http://www.album.bg/toddon/albums/113550
toddon
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 8:22 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот digimortales » Нед Ное 15, 2009 8:48 pm

да това се казва каране. и ние се прибрахме по живо по здраво.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Чет Ное 19, 2009 8:06 pm

Наближава неделя. Нали си знаете в 08.00. на автогарата. Да видим как ще е нагоре по Потока, и Бедеци.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот psixopat » Чет Ное 19, 2009 8:10 pm

С удоволствие бих дошъл, но съм рожденник и няма как :beer: Приятно каране ви пожелавам. :agree:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот botroid » Чет Ное 19, 2009 10:19 pm

Има ли някой за Енина, през Катуните или Гусевето? :eyebrow: Ще ми се да се брулна надолу за последно тая година, преди падането на снега.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот digimortales » Чет Ное 19, 2009 11:03 pm

еиии борка пак вкарваш култови идеи :D ако времето е добро и позволява аз съм за :agree:
психопат кво те бърка 4е си рожденник давай да се черпим по балкана и да караме ве. таман като вкараме по една ракия за твое здраве ще спуснем по бързо до енина :D
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот toddon » Пет Ное 20, 2009 12:55 pm

Botroida, това няма ли да е множко предвид накъселия ден? Или ще се носят газови фенери? :D
Тази неделя мислех да пропусна, но като гледам какво хубаво време се е задало май ще се кара.....
toddon
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 8:22 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Пет Ное 20, 2009 7:53 pm

Хайде ще скокнем до южна , както предложи Ботройда. Качваме се на билото, пък за нататък ще се решава на баира .
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Габровци и други .

Мнениеот botroid » Пет Ное 20, 2009 7:53 pm

toddon: няма да е множко, все пак там сме карали не един път и всичко с разписанието е ясно. По обяд сме в Енина и за прибиране остават 3-4 часа, предостатъчно е, не е накрай света :) Идеята ми е да се посетят казанлъшките даунхили, наречени тей, щото там ходят спускачите от КЗ да тренират. Едното от тези две трасета сме го кръстили "малкия Сопот" :eyebrow: Доста атрактивно е, най-хард от тези на които съм бил, има обилно количество камъняк за газене, голямо тръскане пада, технично е и не позволява високи скорости. Другото трасе е "Гусевето", защото почва от бившата хижа на ГУСВ, сега наречена "Еделвайс". То е стръмно надолу, дигат се над 50 км/ч на места и е много подходящо за грубиянски суркания без изисквания за техничност.
Времето е необикновенно добро за края на ноември и ще е голям пропуск, ако не се възползваме за по-дълъг преход, защото изпусне ли се момента сега, чак април месец ще може да се кара по тези места.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Габровци и други .

Мнениеот L-E-G-O » Съб Ное 21, 2009 7:24 pm

Стартирам нареждането на раниците... сега :^:
8 часа на автогарата дочух :magnify:
Пазете ми място за фиатчето :nuts:
Вода и RAM тръгнат ли ... нямат спиране
Аватар
L-E-G-O
 
Мнения: 264
Рейтинг: 1367
Регистриран на: Нед Авг 06, 2006 6:35 pm
Местоположение: Севлиево

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 79 госта