Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот mover » Съб Окт 01, 2011 12:08 am

@emata, това няма да е най-красивото ви преживяване, ама като сте луди глави ... СЛОЖЕТЕ СИ СВЕТЛООТРАЗИТЕЛНИ ЖИЛЕТКИ! - облечете ги, а ако сте с раници, вържете ги (наденете ги) върху тях.



:offtopic:
stendec написа:Аз преди карах шосейка .......................................................... (и след 15+ реда) .... не ме псувайте

Пич, ако имаше Нобелова награда за най-дълго изречение, щяха да ти я дадат.
Дори и немските класици пишат, пишат, ама след 5-6 реда не издържат и слагат точка, а твоите редове ги изброих над 15!
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот stendec » Съб Окт 01, 2011 10:15 pm

mover написа:@emata, това няма да е най-красивото ви преживяване, ама като сте луди глави ... СЛОЖЕТЕ СИ СВЕТЛООТРАЗИТЕЛНИ ЖИЛЕТКИ! - облечете ги, а ако сте с раници, вържете ги (наденете ги) върху тях.



:offtopic:
stendec написа:Аз преди карах шосейка .......................................................... (и след 15+ реда) .... не ме псувайте

Пич, ако имаше Нобелова награда за най-дълго изречение, щяха да ти я дадат.
Дори и немските класици пишат, пишат, ама след 5-6 реда не издържат и слагат точка, а твоите редове ги изброих над 15!


Аз мислех че форума е хората споделящи обща страст да комуникират и да се организират и помагат. не знаех че на някой му пука толкова за правописа, при положение че се разбираме прекрасно не виждам проблем, но ако дразни толкова ще се старая за в бъдеще :peace:
Аватар
stendec
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 2:21 am
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот emata » Нед Окт 02, 2011 10:52 pm

Само да ъпдейтна : супер преживяване беше ! :clap:
Утре ще разкажа.
Аватар
emata
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1386
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 3:04 pm
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот stendec » Нед Окт 23, 2011 10:13 pm

emata написа:Само да ъпдейтна : супер преживяване беше ! :clap:
Утре ще разкажа.

нищо не разказа :boggled:
Аватар
stendec
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 2:21 am
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот emata » Чет Яну 05, 2012 11:22 am

Малко снимчици от октомврийското ни велотрипче:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
emata
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1386
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 3:04 pm
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот vallio74 » Чет Яну 05, 2012 11:44 am

Сигурни ли сме,че е било през октомври :) А за следващия път искам с вас,да разчитам ли да не ме забравите?
Аватар
vallio74
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 1:19 pm
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот emata » Чет Яну 05, 2012 11:51 am

vallio74 ,yep, 2ри октомври, един прекрасен неделен ден. ;)
Аватар
emata
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1386
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 3:04 pm
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот Raffy » Пон Мар 19, 2012 12:24 pm

Ema, кога ще повторим?

PS: Не ми знаеш тукашното профилче, та сз съм тоя със светло синия комплект дрешки :) ...дето ви избягах с 15 минути още на Вакарел :P :P :P
Аватар
Raffy
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 7:55 pm
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот rodopi_biker » Сря Юли 25, 2012 2:19 am

Здравейте!
Преди няколко дена се опитах да направя обратния варянт на този маршрут - от Пловдив до София.
Отдавна се канех да го мина, но мързелът все ми прошепваше "недей". Накрая се реших да тръгна.
Нямам истинска шосейка, за това използвах
обикновен велосипед - чист твърдак , сравнително лек и със сликове 26х1,50.
SL375003.JPG
(291.25 KiB) 204 пъти

Ето на кратко какво се случи:
Приготвих си вечерта партакешите (инструменти за гума, верига и спирачки, 2л. вода, енергийна напитка,
телефон и др.) в една раница. На сутринта станах преди изгрев слънце, заредих с гориво (3 пържени яйца)
и тръгнах още по тъмното. Беше приятно прохладно предвид юлските жеги, колелото се движеше леко и
безшумно по празните пловдивски булеварди. Тамън взе да се зазорява и аз излязох от града.
SL374975.JPG
(287.63 KiB) 168 пъти

Въртях си аз педалите по главния път Е80, километрите се трупаха и след час и нещо вече бях в Пазарджик. Там имаше леко
лутане по улиците на града, но с Божията помощ (по-точно с помощта на една карта) намерих правилния път и
продължих. Тамън се бях зарадвал на прогнозата за времето с Емо Чолаков, който обещаваше източен
(в случая попътен) вятър, но уви - вятъра беше срещу мен. Та както и да е, яваш-яваш продължих да се движа.
Пресякох жп линията на теснолинейката и от тук започнаха мъките с катеренето на нанагорнище.
SL374985.JPG
(281.18 KiB) 168 пъти
Бързо превключих
предавките от 48/14 на 48/22 и продължих нататък.
SL374986.JPG
(285.37 KiB) 150 пъти
След малко преминах транзит през Белово. Вече беше към
10 часа и слънцето започна да напича. От тук започна и фаталният ми проблем в това пътуване. Постепенно
звукът от въртенето на педалите започна да наподобява тротинетка.. а в последствие и 300 кубиков кросов мотор.
Проверих веригата, дерейльора и венците, но всичко си беше ток и жица. Реших, че средното движение ми прави
сакатлъци и си викам "само да пристигна в София и ще ти ... " .. абе мислех си да го сменя. Продължих пътуването
си и преминах през Костенец.
SL375000.JPG
(291.15 KiB) 164 пъти
SL374993.JPG
(290.65 KiB) 147 пъти
Вече бях минал повече от половината път и нямаше как да се върна. По едно време
веригата излезе от задните венци. Поставих я на мястото си и след като старателно се опитах да си почистя
ръцете от машинното масло ги замазах още повече. Вече минавах през кв. Момин Проход сред смаяните погледи
на миновачите, които така и не проумяваха защо аджаба колело издава такива промишлени звуци. Само след 1-2
километра изведнъж започнах да въртя на празен ход. Задния венец се въртеше свободно и в двете посоки, и
беше неспособен да задвижва колелото.
SL375006.JPG
(287.76 KiB) 158 пъти
След като изрекох около 20 нецензурни изречения по адрес на роднините
на това колело се осъзнах, че няма как да продължа движението си при тези обстоятелства. Алтернативите бяха:
1. да го бутам пеша точно 94 км. до Пловдив
2. да го бутам пеша около 75 км. до София
3. да хвана някой влак и да се прибера
След като изпих една енергийна напитка разумът се всели в мен и ме подтикна към третото.
Качих се на колелото и понеже имаше наклон без проблем стигнах до гара Костенец без въртене.
Изчаках търпеливо бързия влак за Пловдив и се качих в него без билет. Неисках да разнасям тая таратайка
до софия за това риших да се върна в Пловдив. Не след дълго минаха кондукторите от които възнамерявах
да си купя билет. След като ми казаха цената /близо 20лева/ се споразумяхме да слеза на следващата гара
и да си купя билети за пътническия влак.
SL374990.JPG
(290.31 KiB) 168 пъти
Така и стана. Всичко ми излезе 3.95лв. Прибрах се с влака в Пловдив.
Бях минал 94км + 7км бутане напразно.
SL375014.JPG
(287.88 KiB) 165 пъти
Единственото за което съжалявах е, че неуспях да се видя с гаджето ми, която ме чакаше във София.

Сега след като сменя задните венци с малко по-качествени съм твърдо решен да мина разтоянието от
Пловдив до София, както и обратното.
Аватар
rodopi_biker
 
Мнения: 216
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 2:21 pm
Местоположение: Пловдив / София

Предишна

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 86 госта