Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот mrdaka » Вто Апр 19, 2011 12:29 pm

Здравейте,
отдавна се каня да се прибирам от София до Пловдив с колело. :idea: Нямам шосейно, затова ще си ползвам планинското, като му сложа сликове. Деня на пътуването се очертава да е разпети петък (каква символика) 22.04.2011, прогнозата за времето за момента е да е слънчево. Ще се радвам да си намеря компания :)

Плана засега е да се кара възможно най-малко по магистралата, а основно да катаме по Е80.

Другите ми планове за Великденските дни са:
В съботния ден планувам да посрещна веломаратона, който обикаля България в Пловдив.
В неделя (Великден) ще взема частично участие във веломарато от Пловдив до Кърджали.
В понеделник, крайната цел е София, като ще се позва помощ от БДЖ или друг вид транспорт :)

Пак бих се радвал, ако някой иска да се присъедини. :lol: Весело посрещане на великденските празници. :peace:
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот jeep0700 » Вто Апр 19, 2011 8:19 pm

Детското в мен напира да разбере:
- каква скорост смяташ да поддържаш
- пред колко км. смяташ да почиваш
- по колко време смяташ да почиваш
- как изглежда велосипедът ти и колко тежи
- удобен ли ти е велосипедът
- как изглеждат сликовете и с какъв размер са
- с какви резерви от вода и храна плануваш да тръгнеш
- какво плануваш да включва аварийният ти комплект
- как плануваш да се справиш с проблема, ако нещо се счупи непоправимо на пътя

Поздрави
Аватар
jeep0700
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 4:36 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот mrdaka » Сря Апр 20, 2011 10:18 am

Здравей, веднага ти отговарям, как бих карал ако съм сам. Ако има човек с мен, нещата подлежат на промяна.

- средна скорост за цялото пътуване около 23 км/ч +/- малко. (Не се съзтезаваме, целта е просто да стигнем и да ни е приятно пътуването)
- големите почивки през около 40 км (на тях се почива над 5 мин, яде се и т,н, но целта е да не истиват телата ни ) + 20 км след голяма почивка може да се спре за 1-2 минути.
- Това е велосипеда ми със слика, тежи около 12 кг и ми е супер удобен.
- Вода мисля да тръгна с 1-2 литра и по пътя да си пълня бутилката. За храна ще си нося сандвичи + някакви шоколадови десертчета.
- Аварийният комплект ключва 5ца шестограма. отверка, резервна гума, лепенки, шанги, добра помпа, тефлонова смазка, парцал, силиконов спрей. Може да влюча и някакви лепенки, марли и т.н.
- Всичкия ми багаж за велигднеските празници трябва да се събира в раницата ми.
- Ако нещо се счупи непоправимо на пътя, с Божията помощ ще се справим. Ако не можем само със собствени усилия и с наличната божествена намеса, то като краен вариан имаме мобилни комоникаций, с които ще призовем някой кръвен роднина от Пловдив/София да ни прибере. Подобно изживяване ще ни направи още по-съпричастни с мъките Христови.
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот eternal_cycle » Сря Апр 20, 2011 7:48 pm

Хаа, браво! Густо ми правиш :D :clap: :beer:
Аватар
eternal_cycle
 
Мнения: 249
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:17 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот mrdaka » Пет Апр 22, 2011 7:05 am

И сам война е войн :eyebrow:
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот mrdaka » Съб Апр 23, 2011 10:19 am

Стигнах, още вчера 157.59 км, 6 часа и 5 минути въртене, 26.32 км/ч средна скорост, около 1ч и 30 мин почивки и 59.2 км/ч максимална скорост :) С две думи беше най-готиното ми пътуване от София до Пловдив, ever ! Като се прибера в София, ще мога да кача снимки да разкажа повече за пътуването си.
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот mrdaka » Вто Апр 26, 2011 10:47 pm

Така, ще се опитам да разкажа за това неворятно пътуване. По принцип писането не ми се отдава и не ми е много любимо занимание, но предвид преживяното си струва да разкажа. Не за друго, а туко виж някой се заразил с ентусиазъм и поеме по същото пътуване. Та пътуването ми започна в петък, 22.04.2011, след като се успах с половин час, станах и шибнах приготвената вчера чаша кафе на екс и си направих още едно-две за отскок. Блъсках всичко в раницита и настоих предния дерайорьор да сменя като хората. Погледнах карата за последно и поех по пътя .. без карта .. че къде може да го сбъркам този път !? На един дъх Стигнах до края на София:
Изображение
чао чао голямо село ... минах директно покрай ченгетата в началото на магистрала и без никакъв проблем се запътих към първата отбивка. Мисля че тук някъде ме задмина една кола с три байка отзад и ми подсвирна окуражаващо :) Сигурно са онези от С.К.А., писна ми от тях, появяват се където и да ида. Имах чувството, че и на край света да ида, ще се пръкне някой с байк и джърси на С.К.А. Да след като проспах първата отбивка и повъртях още малко, реших да спра да почина и да заредя батериите с някой сандвич:
Изображение
Продължавам да въртя педалите и на първата отбивка преди Ихтиман слязох от магистралата. Километража ми показваше 30 км/ч средна скорост :) Добре е, викам си аз, с това темпо, ей сега съм в Пловдив. Мисля, че малко преди отбивката се случи това от, което ме беше страх: изпреварване през аварийната лента на магистралата. За мое щастие, през цялото време карах много плътно прибран, буквално на 20 сантиметра от десния край на аварийната лента. Този ми стил на каране ме спаси да не бъда отнесен от BMW X5. На стария път нямаше такива BMW-та:
Изображение
Имаше друга опасност, един ... да го наречем "шофьор", както си се движеше съвсем нормално, без да има никой друг, освен мен, в радиус от половин километър, влезе в насрещното и се опита да ме прегази, БУКВАЛНО. Поне така ми изглеждаше на мен, после видях, че има голяма дупка в неговото платно, но все пак се наложи да аз изляза извън пътя... поуката е да внимавате, като карате. След като го напсувах и се поуспокоих, иначе веселото ми настроение, не само се върна, но премина в още по-весело. Птички, тревички, миризми на пролет и т.н. "Това е най-якото пътуване EVER" си мислех аз :) Стария път е супер за пътуване с велосипед. На следващия ден в Пловдив, се запознах с един англичанин, който от е дошъл в България, за да кара от София - Пловдив - Търново - Варна. Пича е ходил и в Индия на подобно пътуване. Еми, Индийците имали по-хубави пътища от нашия E80. Та продължавам си аз с усмивка на уста, опиянен от пролетта, до село Мирово. По средата на незавидно западащото село се появи:
Изображение
Човека на снимката ми обясни, че рисунката била вдъхновена от "Извора на белоногата". Копнеех за красиви места и пред мен се появи тъмно кафява табела "Траянови врата 10 км". Чувствах се супер свеж и си викам, е какво са 10 км ... баири ! Мамка им мръсна, да бяха написали, че ще се катерим на билото ... направо си заприлича на планинско, а на този баир:
Изображение
Не само, че включих на най-малкия венец отпред, ами даже и бутах. Планината ме тегли да поема по тази пътека:
Изображение
Но за днес имам друга цел, Пловдив и бонус "Траянови врата"
Изображение
Който иска може да разгледа другите снимки от албума, а най-добре да иде до там. А там започва, като че ли, девствено тресе:
Изображение
Кой знае, някой ден може да се върна да го изследвам. Върнах се по асфалта, но не от където съм дошъл. Излязох на магистрата в насрещното, после по един тунел минах до плътното за Пловдив.
Изображение
Имаше и слизане от магистралата, която отиваше на някакъв път, който се виеше като змия под магистралата. Реших да тръгна по него, без да знам какъв е и на къде точно отива. Беше адски красиво, но забравих да снимам. Тук вдигнах 59.2 км/ч, изпреварвайки една Лада "Нива" :clap: Пътя там е страхотен и с удоволствие бих се върнал, пак, и пак, и пак .... та води до магистралата. По точно до първия от двата големи моста. Реших отново да се върна на магистралата, за да избегна слизането и после изкачването обратно. Минах по двата моста и въртях .. скука, няма птички, само фучащи коли. Копнеех да сляза. Спрях на бензиностанцията до която магистралата беше единствен вход и изход. Зверски ми се пиеше кафе. Изпих си кафето, събрах всички погледи и хорското любопитство и поех пак по своя път. Ако имах карта в мен може би щях да избера по хубав маршрут, но вече не бях така свеж, а до Пловдив имаше 50 км по магистралата.
Изображение
Еми на магистралата нямаше какво интересно да се види, освен тази триколка:
Изображение
Така, стигнах и до Пазарджик, който винаги ми е бил много интересен град. Града на гейовете в България, защо най-голямото открито гей общество се намира в град, като Пазарджик, а не в София, Варна или Бургас? Имам си теория, но това друг път :) Планувах тук да почивам, но града беше пълен с много тъмни балкански субекти, който бързо са хванали тен от многото работа на полето ... и виждат в моето колело избавител на някой техни дребни проблеми ... реших да почивам извън града. А там .. точно след края на града, видях един ресторант, пред който бяха паркирани разни джипове, скъпи коли и един мотор. Викам си, на тия пари да им даваш няма да се качат на колелото ми. Та влязох с мисълта за топла супа, но уви ресторанта работи само за частните си клиенти, които си правеха малко пиршество. Все пак ме попитаха какво искам, а аз веднага: "една бира". Е дадоха ми една бира, почнаха да ме разпитва какъв съм и за какво се боря ;) Разказвах им разни неща докато си пиех бирата, общо взето им разнообразих деня. След това поех по пътя си.
Изображение
Оставаха ми последните 20-30 км до вкъщи ... беше ми много зор, слънцето печеше, бях жаден, а вода нямаше ... спрях се само на това място
Изображение
Поредния намерил смъртта на пътя, просто близките са били по-заможни ... и аз ще умра един ден, но не днес. Днес ще стигна до Пловдив:
Изображение
Голяма радост ме обзе, направо бях окрилен ... беше толкова готино ... Пловдив
Изображение
15 минути по късно, вече бях на вратата на бащината къща , което е края на най-хубавото ми пътуване, от София до Пловдив, за сега.
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот Боян Бановски » Сря Апр 27, 2011 7:47 am

:agree: , :beer:
Аватар
Боян Бановски
 
Мнения: 351
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 5:33 pm
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот colson » Сря Апр 27, 2011 8:42 am

:agree: Вече съм навит за тръгване до руините на Траянови врата.
Карай всеки ден!
Аватар
colson
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1795
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:02 pm
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот pavle » Чет Апр 28, 2011 2:38 pm

С нетърпение чаках разказа, но след като го прочетох останах разочарован заради някой глупости, които си написал... например за Пазарджик.
Инициатива "Алабак"
аз ремонтирам колото си при Пацо - Вело 2009
Аватар
pavle
 
Мнения: 315
Рейтинг: 1550
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 12:38 pm
Местоположение: CA / PA

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот mrdaka » Чет Апр 28, 2011 3:47 pm

Не съм искал да обидя никога или нещо такова. Сори, че си разочарован но това са моите впечатления, който съм придобил. Пазарджик го свързвам с гей парадите, които завършваха с бой над горките гейове( и публикации в новинарските сайтове, които чета). С мебелна къща Явор, за чийто собственик съм чувал, че е гей. Като се кача в влака за Пловдив, всички гей облечени хора слизат на пазарджик. А иначе моето пътуване, явно си е минало през циганският квартал там.
Изображение
гей статия за Пазарджик 1
гей статия за Пазарджик 2
гей статия за Пазарджик 3

ПС: аз подкрепям свободата на сексуалните отношения между хората и гей общностите ме радват
Изображение
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот pavle » Чет Апр 28, 2011 11:37 pm

Ами доста време съм живял там и смея да твърдя, че не се различава с нищо от другите места на които съм живял. Такива паради имаше поне няколко и в София. И също, че шефа на някоя фирма е един какъв си, не значи, че трябва да се слага етикет на града. :peace:
Инициатива "Алабак"
аз ремонтирам колото си при Пацо - Вело 2009
Аватар
pavle
 
Мнения: 315
Рейтинг: 1550
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 12:38 pm
Местоположение: CA / PA

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот stendec » Пет Юли 22, 2011 1:15 am

Mrdaka супер!! наистина се радвам какво пътешествийце си си спретнал .. аз сега планирам този уикенд да отида до Пловдив, аз съм си от София но обичам Пловдив .. имах бивше гадже от там изкарахме 3.5 години ... софия -пловдив ми беше като да отида до магазина (с кола де )
моя план е обаче да го взема само по магистралата и то без много спирания и без много багаж ей така за спорта и обратно после с рейса или влака .. ще пробвам без много спирания само до тоалетна или за вода и шоколад на някоя бензиностанция ... ще си взема само гуми помпи туулче каска и това е . знам че по страничните пътища е по красиво ама аз имам роуд байк и мтб .. мтб -то сам го подготвил за кал камани и тн че участвах на витоша 100 и сега пак ще участвам на "път за никаде" на банско и даже току що си купих нови гуми ама за кал и каманяк (втб велосираптор ) не ми се купуват и сликове .. а с роуд байка като ти гледам снимките на нашите "страхотни пътища" ще ми изпадат зъбите, той и по гладко ако минеш през стотинка разбираш колко е камоли по ....
надявам се да не се опъне много 157 км .. ще пробвам без почивка :banghead: и без това забелязах че при мен ако спра за повече от 2 -3 мин се разкисвам и после се едно ме карат насила да карам.. ще взема и фото апарата ама на магистралата .... не вярвам нещо интересно да изскочи
Аватар
stendec
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 2:21 am
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот THEZOGGO » Пет Юли 22, 2011 9:14 pm

stendec написа:моя план е обаче да го взема само по магистралата и то без много спирания и без много багаж


Като шофьор би трябвало да знаеш Закона за Движение по Пътищата, а именно:

Раздел XIII. Автомагистрала. Автомобилен път

Чл. 55. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) На път,
обозначен като автомагистрала със съответния пътен знак, е разрешено движението
само на автомобили и мотоциклети, чиято конструктивна максимална скорост
надвишава 50 км/ч. Движението на други пътни превозни средства, както и движението
на пешеходци, воденето на животни и навлизането на автомобили, теглещи пътни
превозни средства с гъвкава връзка, е забранено.


Тоест, забранено е карането на велосипед по магистралата. Има го в закона, не си го измислям.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот stendec » Пет Авг 05, 2011 7:10 pm

THEZOGGO написа:Тоест, забранено е карането на велосипед по магистралата. Има го в закона, не си го измислям.


Много интересно ? ти да не си катаджия ? или адвокат ? защото аз това съм завършил ПРАВО, и аз съм го чел това но съм и виждал как се правят закони и тн. да не говориме че половината от законите са малоумни но това друга тема, ... ако караш с превишена скорост може да убиеш някой а така не застрашавам никой освен мене. но не казвам да се нарушават законите не че не ги нарушаваме ежедневно .. ако ти си шофьор не ми казвай че караш само по правилата ... но ... аз се чувствам по сигурно на магистралата защото карам на ръба на авариината лента и дори и някои глупак да изпреварва през нея пак има място защото лентите са осезаемо по широки от автомобилите и има место а болшинството спазват скоростта от 120 130 км/ч докато на другите пътища е по една лента в посока и пак карат с по 100 -120 само където минават на 20 см от мене и пак се задминават безумно има дупки криволичат няма видимост и какво и още не да не говориме че с шосейно колело на този асфалт ....
Аватар
stendec
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 2:21 am
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот stendec » Съб Авг 06, 2011 12:43 am

Иначе беше супер само с едно спиране за 5 мин на една бензиностанция и няколко спирания за разговор и за тоалетна за по минута. карах направо към гарата на автобусите носех си резервна фланелка и къси гащи с пристигането на гарата си взех билет и се преоблякох взех си хапване и на рейсчето . искаха ми 5 лв допълнително за колелото ама си струваше. малко се поизгърбих краката не ме боляха ама задните части и китките и дланите ... беше нещо страшно но пак бих го направил но можеби ако някой знае пътека или коларски път както е витоша 100 ама до пловдив
Аватар
stendec
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 2:21 am
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот cvb » Съб Авг 06, 2011 8:46 am

юристи под път и над път буквално :dontknow:
майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот stendec » Съб Авг 06, 2011 2:45 pm

cvb написа:юристи под път и над път буквално :dontknow:

под път над път или на магистралата :D
само това съм завършил но не го практикувам :beer:
Аватар
stendec
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 2:21 am
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот traveler » Съб Авг 06, 2011 6:18 pm

stendec написа:Иначе беше супер само с едно спиране за 5 мин на една бензиностанция и няколко спирания за разговор и за тоалетна за по минута. карах направо към гарата на автобусите носех си резервна фланелка и къси гащи с пристигането на гарата си взех билет и се преоблякох взех си хапване и на рейсчето . искаха ми 5 лв допълнително за колелото ама си струваше. малко се поизгърбих краката не ме боляха ама задните части и китките и дланите ... беше нещо страшно но пак бих го направил но можеби ако някой знае пътека или коларски път както е витоша 100 ама до пловдив

За коя гара говориш?Автогара "ЮГ" на връщане с автобус за София ли?
traveler
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 12:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот stendec » Пет Авг 12, 2011 9:31 pm

traveler написа:
stendec написа:Иначе беше супер само с едно спиране за 5 мин на една бензиностанция и няколко спирания за разговор и за тоалетна за по минута. карах направо към гарата на автобусите носех си резервна фланелка и къси гащи с пристигането на гарата си взех билет и се преоблякох взех си хапване и на рейсчето . искаха ми 5 лв допълнително за колелото ама си струваше. малко се поизгърбих краката не ме боляха ама задните части и китките и дланите ... беше нещо страшно но пак бих го направил но можеби ако някой знае пътека или коларски път както е витоша 100 ама до пловдив

За коя гара говориш?Автогара "ЮГ" на връщане с автобус за София ли?


това е добър въпрос не знам точно как се казва мисля че е Централна автогара срещу жп гарата до едно кръгово ако идваш от тунела към тримонциум продалжаваш и после в дясно ... ..
да и направо си купих билет хапнах набързо и се преоблякох и така .. билета беше 13 лв а за колелото 5 кинта направо на шофьора незнам дали има такава такса ама той така каза и ...
Аватар
stendec
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 2:21 am
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот emata » Сря Сеп 28, 2011 2:12 pm

Моя милост и още две момичета смятаме да направим едно каране до Пловдив този уикенд. :D
Какво ще ни посъветвате ? :8D:
Аватар
emata
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1386
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 3:04 pm
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот stendec » Сря Сеп 28, 2011 11:08 pm

Ами незнам ... вие от каде смятате да карате ? но откадето и да е като съвет може би .. стандартните неща задължително помпа резервна гума, комплект за лепене на гуми, комбиниран инструмент "туулче" някоя дрешка по дебела за резерва, може би храна някаква въпреки че вече има бензиностанции на всеки 10 км там има и пиене и ядене но за всеки случай ,...
ААА и най- важното Някой които да сте сигурни че може да ви прибере ако му се обадите защото може (не знам колко сте карали) но ако ви писне по някое време или се уморите много или нещо се повреди което не може да поправи на место и тн... ако това се случи 3 жени на средата на пътя ....да лажем че няма да е от най- приятните преживявания.
друго какво .... примерно почивайте по често но не за дълго защото ще се "разкиснете" и после се тръгва трудно схващат се мускули и тн . поне при мен е така. даже може да поспирате за малко без да сте се уморили защото ако карате до край и се преуморите след това и да починете после болката се връща бързо, друго ... може би каданса (скоростта на въртене на педалите) според възможностите подберете такава предавка че да ви е лесно (не прекалено ) но да не се напрягате много така или иначе не сте тръгнали да се състезавате а да стигнете да се разходите и тн. бавно но славно както се казва. пазете се от колите разбира се. зависи от предпочитанията може да карате и в насрещното движение така и вие ще виждате какво идва към вас и евентуално ще може да реагирате адекватно. луди има всякакви.
и на последно място но много важно Желание .... ако има желание всичко става
успех ви желая. а ако се откажете ние неделя се събираме групичка жени мъже да покараме на лукорско до кремиковци. :peace:
Аватар
stendec
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 2:21 am
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот stendec » Сря Сеп 28, 2011 11:10 pm

cvb написа:юристи под път и над път буквално :dontknow:


нали знаеш вица : какво е 100 адвоката на дъното на океана? ...... . ..... - Едно добро начало!!! :beer:
Аватар
stendec
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 2:21 am
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот emata » Чет Сеп 29, 2011 4:16 pm

Хаха, наистина три жени на пътя не е мн. добре, но имаме голямо желание да го направим и ще внимаваме.
И аз се притеснявам от колите и дали колелата ни ще са наред, но да се надяваме, че няма да има инциденти
и повреди. :D
Интересувам се главно къде да караме, за да не рискуваме по магистралата.
На връщане мислим да сме с влакчето. :)
Аватар
emata
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1386
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 3:04 pm
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот Slimy » Пет Сеп 30, 2011 9:42 am

stendec написа: а ако се откажете ние неделя се събираме групичка жени мъже да покараме на лукорско до кремиковци. :peace:


С голямо желание бих се присъединил с вас, евентуално мога да офертирам и двама приятели.Чувал съм че там било хубаво за каране :)
Slimy
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1228
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 2:27 pm

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот Inzagi » Пет Сеп 30, 2011 8:20 pm

после чакаме пътеписа подплатен със снимки :)
emata написа:Моя милост и още две момичета смятаме да направим едно каране до Пловдив този уикенд. :D
Какво ще ни посъветвате ? :8D:


Свържете се с автора на темата ,той ще ви даде доста полезни съвети със сигурност.
Чакаме пътепис подплатен със снимки :) Успех !
Гарантирам че ако го направите това нещо и го разкажете после тук ще има доста голям интерес :)
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот sailman » Пет Сеп 30, 2011 9:22 pm

emata написа:Интересувам се главно къде да караме, за да не рискуваме по магистралата.
На връщане мислим да сме с влакчето. :)

Не съм твърде в час с хАсфалтовите подвизи, ама ако не искате да карате по магистралата (нещо, дето аз го считам за пълна дивотия, а и доста опасно начинание) може би е добре да се насочите към стария път за Пловдив, а именно: София - Нови Хан - Вакарел - Ихтиман - Мирово - Костенец - Белово - Пазарджик - Пловдив.
Може би има и други варианти, ама както рекох по-горе не практикувам шосеизъм, та не знам...По-дълго е в километри от "магистралният" вариант - към 170 км. идва, ама е доста по-безопасен и спокоен (може би?! :dontknow: ) маршрут.
Умната преди всичко, де... :agree:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот taurus13 » Пет Сеп 30, 2011 9:35 pm

emata написа:Хаха, наистина три жени на пътя не е мн. добре, но имаме голямо желание да го направим и ще внимаваме.
И аз се притеснявам от колите и дали колелата ни ще са наред, но да се надяваме, че няма да има инциденти
и повреди. :D
Интересувам се главно къде да караме, за да не рискуваме по магистралата.
На връщане мислим да сме с влакчето. :)

Ама хич не е добре. По магистралата е по сигурно откъм хорски посегателства, но никак не е безопасно откъм колите, да не говорим, че е забранено. По другите пътища, не бих ви препоръчал да се движите 3 жени сами, освен ако случайно не сте ангелите на Чарли...и не сте въоръжени и опасни. Все някой кавалер от форума ще се намери, да ви придружи...
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот stendec » Пет Сеп 30, 2011 10:51 pm

Аз преди карах шосейка и от едно известно време съм само на мтб .. но просто ми беше като ... нещо което да направа задължително да отида до Пловдив с колело . ако заех планински маршрут до там щеше да е супер но . а за магистралата вече си е личен избор гледам всички с форума като се спомене за каране по магистрала и полудяват почват да четата морал да цитират закони и се ядосват .... не знам защо но .. аз лично карах и дори и сега шосейка близо 3 години карал сам и по пътища и по магистрали и в града и извън него, най - страшно ми е било по малките пътища защото са тесни обрасли няма видимост асфалта е напукан дупки канавки боклуци и какво ли още не, а за шосейката това е гадно (с мтб по пътя с по гладки гуми няма значение настилката и дупки ама за роуд байка е огромна с тези тънки гуми напомпани на 7-8 бара и твърда вилка ...) а за самата безопастност според мен няма сравнение, ако се спазваха правилата можеби да ,,... но по извънградските пътища се кара с същата скорост като по магистралата секи юурка с по 100 -130 завоите са остри няма видимост разни дървета клони храсти и тн стърчат налагало ми се е да излизам на платното за да ги заобиколя. кретените се задминават по 2 ма по трима има някви странични улици крастовища и тн .. но най вече че колите минават на 30 см от мене, не ми е много комфортно!!!!! а това чее забранено на магистралата ... ок така е ама кво от това предпочитам да на ме сгазат и да наруша малко закона не е като да ограбиш банка. да не говориме че на полицаите не им пука много правили са ми забележка ама и много кратно ме игнорират въобще .. лентите са широки много повече от колите, ако караш в аварйината лента савсем близо до мантинелата оставяш дори и авариината празна ако случайно нещо ... дори и някой да мине от там или да има спряла кола има място .. иначе колите минават на по 4 метра от мене ... което е доста по спокойно качил сам една снимка не че не сте виждали магистрала и коли но може да не сте обърнали внимание колко е широка лентата и колко колата. има место за 3ма велосипедисти и една кола, както и да е не се опитвам да кажа че е безопасно или че е много приятно (затова минах на мтб по интересно и забавно е ) но секи си има избор .. аз вече не карам по пътищата но когато се наложи избирам магистралата! не навивам никой не ме псувайте :beer:
zx450y250_764663.jpg
Аватар
stendec
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 2:21 am
Местоположение: София

Re: Разпети петък София -> Пловдив 22.04.2011

Мнениеот stendec » Пет Сеп 30, 2011 11:00 pm

ssIMG_0727ss_resize.jpg
ssIMG_0727ss_resize.jpg (263.01 KiB) Прегледано 3666 пъти
ssIMG_0729ss_resize.jpg
ssIMG_0729ss_resize.jpg (184.35 KiB) Прегледано 10728 пъти
ssP1150879ss_resize.jpg
(383.61 KiB) 268 пъти
60979_126316444087196_100001265222792_155434_7531204_n.jpg
60979_126316444087196_100001265222792_155434_7531204_n.jpg (72.34 KiB) Прегледано 3713 пъти
60979_126316437420530_100001265222792_155432_639989_n.jpg
60979_126316437420530_100001265222792_155432_639989_n.jpg (62.35 KiB) Прегледано 3726 пъти
х
Аватар
stendec
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 2:21 am
Местоположение: София

Следваща

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 80 госта