25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот Admin » Пон Юли 20, 2009 10:26 pm

Ето каква е идеята:
Отиваме на 25 юли рано сутринта в Паничище, хижа "Гюндера". Хижата всъщност си като хотел - с хубави стаи и чудесна кухня. Информация за нея, включително телефони за резервация можете да видите тук: http://vibs-bg.com/show_firm.php?id=277

Ден 1 - събота. Каране в района на Рилските езера. Предвиждам 2 или три качвания с лифта - при едното ще доизбутаме до Бъбрека и ще се спуснем през х. "Скакавица". При другото вероятно ще търсим пътеки към х. Ловна. Пътеките са много технични, ако не обичате трудни терени, няма да ви харесат.

Ден 2 - неделя. Тръгване с пускането на лифта. Качване с него до х. "Рилски езера". Избутване до Раздела - 2-3 часа. Спускане от раздела до Рилския манастир през вр. Баучер - уникална пътека с дължина 13 км, доста технична и то почти по цялата си дължина, изключително разнообразна и панорамна. Спускането по нея би трябвало да ни отнеме към 2 часа с включени размотаване, снимане, гледане, моткане и т.н. След това по шосето от Рилския манастир се спускаме до гр. Рила, където имам вила - там карането приключва.

Заради странната програма през втория ден, ще има едни сериозни транспортни усложнения. Вариантите са два:
1. Ако сме хора само за една кола (моята), ще трябва другите да ме изчакат във вилата, докато аз отида с автобус до Дупница, оттам с маршрутка до Паничище, за да си взема колата и после да се върна с нея до вилата, да натоваря пътниците и да си ходим в София.
2. Ако сме с повече от една кола, ще трябва в събота по някое време (преди или след карането) да отидем поне две коли до вилата, да оставим там едната и да се върнем обратно в Паничище. Така на следващия ден ще имаме при вилата кола, с която шофьорите ще могат да стигнат отново до Паничище, да вземат колите си, да се върнат и да натоварят пътниците.
Има и трети вариант - ако има хора, които нямат желание да се спускат към Рилския манастир и предпочитат да си карат само в района на езерата и втория ден, някой такъв би могъл да докара колата ми до Рила (ако е добър шофьор) или да дойде със своята дотам да ме вземе до Добринище (срещу поемане на този допълнителен разход, разбира се).
Съзнавам, че подобно разкарване и чакане ще е крайно неприятно, но няма друг начин при такъв формат на карането. А пътеката си заслужава.

Какво още не е ясно?
1. Не съм сигурен дали колата ми ще е готова дотогава, тъй като вторник или сряда влиза за ремонт. Би трябвало да е.
2. Не е ясна прогнозата за времето - трябва ни хубаво време, иначе няма смисъл.

Нека хората, които имат интерес към мероприятието, да пишат тук, пък с наближаване на уикенда неизвестните неща ще отпадат едно по едно.
Ако сме само с една кола, ще трябва да бутаме и караме по-експедитивно, защото ще сме притиснати от времето, за което аз ще трябва после да стигна от Рила до Паничище, за да си взема колата.
Ако сме повече от една кола, карането в неделя ще е по-спокойно, но пак не е добре да се размотаваме излишно.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот nicky bike » Вто Юли 21, 2009 5:24 am

Аз съм навит за това каране като ще пропусна съботата.

Може да се включа вечерта.
Ако има някой който му е удобно да пътува в събота след обяд може да оставим едната кола в гр. Рила за да има кола за щофьорите.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот TheAnimal » Вто Юли 21, 2009 3:41 pm

Admin написа:Ден 1 При другото вероятно ще търсим пътеки към х. Ловна. Пътеките са много технични, ако не обичате трудни терени, няма да ви харесат.

Любчо, единствено за х. Ловна става черния път, който се хваща от х.Пионерска. Другия вариянт е от Рилските езера да хванете синята маркировка(Душевадката) и да излезнете на разклона за х.Вада но от там бутането за навръщане се увеличава. А старата пътека която минава през гората може да се каже, че е станало непроходима и маркировката е поизчезнала. Поне това са вариянтите които знам аз за х.Ловна.
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот rivanov » Вто Юли 21, 2009 4:06 pm

:wavey: :clap: :wavey: :clap:
Jules, if you give that fuckin' nimrod fifteen hundred dollars, I'm gonna shoot him on general principles.
Аватар
rivanov
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1467
Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот Admin » Вто Юли 21, 2009 4:15 pm

Радо, ти ако идваш, ще можеш ли да осигуриш една колица, че май се падаш вече седми човек, а мойта повече от 5 няма как да качи. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот Bobi » Вто Юли 21, 2009 7:46 pm

Пишете ме и мен за събота вечер и неделя... :devil:
http://www.bikestore-bg.com
Боби бомбата
Аватар
Bobi
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1585
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 6:34 pm
Местоположение: София,България

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот PtD » Сря Юли 22, 2009 12:29 am

Хм. Според зависи може с моята колица да довтасам... Но си зависи... :popcorn:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот outfaced » Сря Юли 22, 2009 8:23 am

Admin написа:При другото вероятно ще търсим пътеки към х. Ловна. Пътеките са много технични, ако не обичате трудни терени, няма да ви харесат.


има от долното езеро до х. Вада, ама не я препоръчвам
до Ловна май само пътища останаха, по които вървят УАЗ-ките. Макар че на картата и няква пътека има ... ще чакаме проучването с интерес :)

само информативно, това през през х. "Скакавица" колко технично е ?
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот rivanov » Сря Юли 22, 2009 8:24 am

Admin написа:Радо, ти ако идваш, ще можеш ли да осигуриш една колица, че май се падаш вече седми човек, а мойта повече от 5 няма как да качи. :D


Предполагам, че ще мога, но нямам багажник. Ако взема комбито 3 души с колелата без проблем... Но с ГОЛФу ще е по-драматично. Ще проуча какво е положението днес.

Довечера сбирката на баба яга ли или ... !? Да се разберем направо довечера!
Jules, if you give that fuckin' nimrod fifteen hundred dollars, I'm gonna shoot him on general principles.
Аватар
rivanov
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1467
Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот vlassadar » Сря Юли 22, 2009 9:32 am

Аз се колебаех от едната крайност до другата.
Сега последно, в петък не ми се виси тук и съм свободен, мисля да отида да проуча лифта и терените за фрирайд около него. Имам спомени че голяма част от гората е караема. Идеята е за карта за целия ден (от 8.30 до 20.00 работи!), като не очаквам да има опашки и много хора. Събота не обещавам че ще се движа по програмата на мероприятието, но в неделя - да :)
Колата ми обаче няма да ми е на разположение, та някой ако му се кара от петък, и има средства за транспорт да свирне. В краен случай ще търся служебна кола ако има навит, но ако отивам сам, може да се помъча и с междугрАДския транс-спорт
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот TheAnimal » Сря Юли 22, 2009 10:12 am

В хижа "Гюндера" няма свободни места.
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот Admin » Сря Юли 22, 2009 12:16 pm

TheAnimal написа:В хижа "Гюндера" няма свободни места.


Е това много зле ни закопава! :bawling: Много, много зле!

Другари, при това положение остават два варианта:
1. Променяме генерално концепцията и преминаваме от возене на лифт към бутане по следния маршрут: ден 1 - отиваме до вилата ми в Рила, оставяме колите там, качваме се по пътя през яз. Калин и спим в хижа "Иван Вазов" (ако има места). Всъщност това беше най-първият замисъл, обаче впоследствие измислих мързеливия вариант с езерата. Този вариант е доста лесен и от логистична гл.т. - няма да го има това разкарване на колите.
2. Някой да знае читаво място за спане в района на Паничище, където нощувката да не е много скъпа (до 20 лв. на легло)? Честно казано, не ми се спи по хижите Пионерска и Скакавица, а и доколкото чух, покрай тоя лифт в тях съвсем няма места напоследък.

Би могло да се мисли за спане на палатки, но мен такъв вариант не ме влече.

До довечера трябва да уточним някакво сигурно ядро от хора за всеки от двата варианта, ако изобщо някой от тях се окаже осъществим.

Да си призная, аз все по-силно клоня към първия вариант (преход) - довечера ще го обсъдим и ако има достатъчно сподвижници, може направо да се обадим да запазим места в хижа "Иван Вазов".
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот Admin » Сря Юли 22, 2009 12:23 pm

outfaced написа:само информативно, това през през х. "Скакавица" колко технично е ?


Много технично на някои места. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот TheAnimal » Сря Юли 22, 2009 12:25 pm

А защо не в хижа Ловна? Тя не е далече от лифта. Е условията не са от най-добрите, но е вариянт по-добър от хижа Иван Вазов.
п.п. Аз ще водя наще до Рилските езера, няма да карам и мога да кача човек без колело при нас.
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот Admin » Сря Юли 22, 2009 1:29 pm

Не знам, на мен хижа "Иван Вазов" ми е доста любима. Цялата схема за езерата я градих около хижа "Гюндера", тъй като там условията за мен са с идеално съотношение цена-качество. Като се има предвид, че и без туй цялата галимация с колите ще е доста сложна, ако ще се спи в обикновена хижа, аз просто предпочитам да си го направя като преход. Въпросният преход ще е възможен и с тежки велосипеди, само че бутането е наистина душманско - около 16 км, демек поне половин ден.
Затова предлагам, ако някой не знае хубаво място за спане в Паничище, подобно на хижа "Гюндера", да разделим нещата на две - този и уикенд ще го направим като преход - така всичко ще е много по-лесно за организиране, а по-нататък ще решим за кога да си запазим отрано места в хижа "Гюндера" и ще отидем за 2-3-4 дни да караме в района на езерата.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот vlassadar » Сря Юли 22, 2009 2:56 pm

и на мен иван вазов ми беше един от вариантите, мястото е райско. А тъкмо гледах на картата пътя как сече нагоре линиите и се вие, и си спомням едни снимки с уникалния път. Склона е леко южен, ще е нечовешко, но все ще се намери място за къпане по пътя.
Боби беше склонен за х. И. Вазов повече от другите варианти но не знам откъде мисли да се качва, тъй като тръгва следобед от София
Довечера ще се разберем, мисля да намина към 8
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот Admin » Чет Юли 23, 2009 8:18 am

Другари, сряда вечер дойде и отмина, а вестите са още по-лоши - и в хижа "Иван Вазов" няма места. :bawling: Тия хора нещо много са плъзнали по планините.

При това положение успявам да измисля само два варианта, които ще гледам да изясня до обяд:

Вариант 1 - в събота се качваме до х. Пионерска и правим 1-2 качвания с лифта. След това се товарим обратно на колата и отиваме на вилата ми, където двама души ще могат да спят в къщата, а останалите ще разпъваме палатки в двора. В неделя тръгваме рано сутринта (не по-късно от 7 ч) и правим прехода Рила - Пастра - Калин - х. Иван Вазов - Рилски манастир - Рила за един ден. Ще бъде тежко каране, но във всички случаи не е непосилно. Спускането отнема около 2 часа, така че ако сме при х. Иван Вазов около 14-15 ч, всичко ще е наред.

Вариант 2 - след малко се захващам да проверя къде биха могли да се намерят места за спане в Паничище, достъпни с лек автомобил - ще знънна в х. Пионерска и другаде евентуално. Ако се намерят такива места може да отидем направо за два дни в района на езерата.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот Admin » Чет Юли 23, 2009 9:40 am

Звъннах и в хижа Пионерска - няма места. Явно всичко в района на Паничище и езерата е заето твърде отрано.

При това положение програмата остава следната:

Събота - тръгване рано от София, оставяме колите при х. Пионерска, качваме се 1-2 пъти с лифта + малко бутане, спускаме се накъдето решим - аз предлагам едното пускане да е от ез. Бъбрека през х. Скакавица. Другото ще го решим на място. Пътеките са предимно технични, на места доста трудни. Аз лично за този ден ще си нося всичката защитна екипировка. Ако има желаещи, могат да се включат и само за този първи ден, стига да си имат транспорт.

След края на карането се товарим отново на колите и отиваме във вилата ми, където ще спим. Двама души могат да спят в къщата, останалите сме на палатки в двора. Като минем през Дупница, може да си купим месо и да го пекнем на огнището в двора.

Неделя - тръгваме рано от вилата, желателно е още към 7 ч. Изкачваме се с колелата или колите до с. Пастра, оттам каране и предимно бутане по пътя до яз. Калин, оттам спускане до х. Иван Вазов (желателно е да я достигнем ранния следобед), оттам още малко каране и бутане до Раздела и оттам спускане по пътеката към Рилския манастир с връщане по шосето до Пастра или Рила (зависи къде са колите). Този преход ще е много сериозен и тежък - 40-50 км дължина, около 2000 м денивелация. Не е подходящ за хора с тежки велосипеди или лоша физическа издръжливост, още повече, че ще трябва да се движим със стегнато темпо. Все пак мисля, че няма да е проблем да го направим за един ден.

Очаквам хората, които искат да се включат за двата дни, т.е. които ще ползват преспиването, да пишат тук или да ми се обадят до днес вечерта, за да имаме някаква яснота. За мен описаното по-горе е вече окончателен вариант, остава само да се групираме. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот 4getcredo » Чет Юли 23, 2009 9:48 am

Хммм :scatter:, може да цъфна сутринта в неделята :nuts:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот Admin » Чет Юли 23, 2009 10:12 am

:D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот PtD » Чет Юли 23, 2009 11:08 am

+1 за преспиването. :nuts:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот 4getcredo » Чет Юли 23, 2009 11:43 am

PtD написа:+1 за преспиването. :nuts:

Admin написа::D


За вторника обаче не приемам оправдания, свързани с неделята... да знаете :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот vlassadar » Чет Юли 23, 2009 12:03 pm

Перфектно - очаква се времето да е доста по-хладно за неделя, макар че е далече и сигурно захлаждането ще стане в понеделник. Това е едно катерене, което от години ми се върти в главата като вариант за достъп до И. Вазов. Ще свалим по 2-3 кила на края на деня :D
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот Admin » Чет Юли 23, 2009 12:31 pm

Хммм, на мен никак не ми харесва, че точно в неделя може да се развали времето... нещо много се дърпа тоя уикенд, не ще да ни позволи да си караме спокойно. :(!:

Марто, ти мислиш да дойдеш чак в събота вечерта, или ще караш и през деня?

Тези, които искат да се изкъпят в неделя привечер във вилата, да си носят кърпи, защото там няма достатъчно. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот outfaced » Чет Юли 23, 2009 3:08 pm

Все пак мисля, че няма да е проблем да го направим за един ден.

и аз така мисля, ама се радвам, че първо вие ще пробвате :D :peace:
веселба се очертава ... живо ще се интересувам от някои тракове. Надявам се ще има GPS на борда.

Пък времето над Рила винаги е било локално ... то там си вали, дори и да пече долу - както дойде. Някви глобални застудявания май няма на хоризонта.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот Admin » Чет Юли 23, 2009 9:10 pm

Време е за последни подробности и уточнения:

1. Както казах и горе, във вилата има баня (макар и мизерна), но който иска да се изкъпе, да не забрави да си вземе кърпа, че там не знам какви и колко има.

2. Нощувка
Пак напомням, че в къщата има две свободни легла. Аз няма да спя вътре, ще отстъпя мястото на някой нуждаещ се гостенин. :wavey: Във всички случаи обаче, който има палатка и шалте, нека ги вземе, защото няколко от хората имат само чувал. Аз имам палатка ( :^: ) за двама, ако трябва, ще я отстъпя изцяло и ще си спя в колата.

3. Програма - вече изяснихме основните неща.
Предлагам тръгване в събота около 7:00 ч от София. Така ще сме при лифта преди 9:00 (предполагам, че от толкоз работи) и ще имаме шанс да намерим място на паркинга, надявам се.
Хората, които ще караме в събота, е желателно най-късно около 17 ч да тръгнем обратно от Паничище, за да може да хванем в Дупница или Рила отворени магазини/пазар и да купим мръвки за огъня и зеленчуци за салатата (съжалявам, но тази година градината на вилата ни не е обработваема, то иначе нямаше да можем да спим там :D ).
Тези, които ще дойдат направо вечерта, т.е. няма да карат в събота, трябва да пристигнат в Рила до 19-20 ч, за да може по светло да опънем палатките и т.н.
Къщата ни е в края на селото, до нея се качва стръмен път, половината е бетонен (отскоро), другата е черен. Като цяло идеята ми е да качим колите горе и дори да не сваляме колелата от багажниците, за да може на следващия ден направо с колите да отидем до с. Пастра, за да спестим 8 км леко каране по асфалт и да започнем направо с тежкото. :rofl:
Няма как да ви упътя за стигане до къщата. Затова ще трябва при достигане на центъра на град Рила да спрете и да ми се обадите, тогава ще ви дам инструкции и ще сляза да ви пресрещна на определено място.
В неделя ставаме в 6:00 ч. Трябва наистина максимално бързо да се оправим за тръгване и дори да закусим (който желае). 7:00 ч трябва да тръгнем.
7:30, живот и здраве, вече ще сме паркирали в Пастра, разтоварили колелата и започваме същинското каране.
Кога ще се върнем, никой не знае. :D

4. Храна
За вечерята в събота ще трябва да купим нещо по пътя. За закуска в неделя сутрин мисля да спретнем едни пържени филийки (който иска, може да си вземе и други неща било за вечеря, било за закуска). Това означава, че трябва да имате храна за събота през деня, неделя през деня и евентуално за събота сутринта, ако не обичате да закусвате твърде рано. В неделя вечер едва ли ще имаме време за кръчма, по-скоро ще се прибираме към София и там кой където и каквото намери, ще яде. Това ще се разбере допълнително.

5. Транспорт - засега положението е следното:
Аз и Юли сме с коли. Аз мога да взема спокойно още трима души, той може да вземе двама.
Утре ще се разпределим окончателно, като се разбере кой ще идва последно и кога. В общи линии който идва в събота привечер, трябва да си има кола, освен ако не се комбинира с друг такъв.
Владо ще дойде направо от планината, на връщане ще се прибере с Боби Бомбата, който ще дойде в събота вечер с кола.

6. Екипировка - Това си е индивидуален въпрос, но аз ще подходя по следния начин:
За събота ще нося всичката си екипировка - Full Face, наколенки и налакътници.
За неделя ще нося ХС каска и наколенки.

Ако съм изпуснал нещо и имате въпроси, питайте! :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот PtD » Пет Юли 24, 2009 1:48 am

Май се очертава да хартисам - промениха се семейните планове. Все пак нищо не е сигурно до утре през нощта :Р
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот gdude » Пет Юли 24, 2009 10:38 am

Любо,няма защо да спиш в колата ;),ако се наложи мога да взема и втората палатка(тя е за 3-ма души).В мойта палатка има едно място,също мога да взема и още един чувал :) :beer:
gdude
 
Мнения: 656
Рейтинг: 1641
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 8:24 pm
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот Alien » Пет Юли 24, 2009 6:34 pm

Аз, аз! Къде ще ходим?

Едит: нещо треело да чета за няква храна и такива... не ми се занимаа са. Земете и за мен.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Re: 25-26 юли 2009 г. - неясна програма, но обещаваща!

Мнениеот Harka » Пет Юли 24, 2009 11:03 pm

:agree:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта