Наем на кола - пикап - джип за 1 ден!

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Наем на кола - пикап - джип за 1 ден!

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 18, 2018 7:40 pm

Иначе ако противния разбере кое кара хората от видеото да хванат греблата и да се грижат за пътеките в Байк парка - ще разбере:

Видео: https://youtu.be/OLdbSsfbmb0

Те не са клиенти. Те искат да карат на чисто.

Само трябва някой от управителите на Байк парка да ги организира. Да ги направи част от всичко...

Но тук... всеки търси вина... но не в себе си.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak

Рейтинг: 686

Мнениеот skiman » Пон Юни 18, 2018 8:08 pm

И пари да ми даваш няма да карам с теб. Няма измислена такава сума още бизнесмене.
Иди на лекар, сериозно.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman

Рейтинг: 2000

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 18, 2018 8:14 pm

Оки Bro :) това го знам и предварително.
Аватар
zoomaniak

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 18, 2018 9:28 pm

skiman написа:И пари да ми даваш няма да карам с теб. Няма измислена такава сума още бизнесмене.
Иди на лекар, сериозно.

Е с колко пари се качваш на Боровец. Мастер - 100-300 лв поне аз. За Надя дубъл. Тоест минимум в джоба иам 500 лв.

Нали не се ограничаваш... :nono:

Ако е без спане шъ рипна с минимум 100 лв.

Поправи ме ако греша... но пазя касов бон от всичко и включително веган ресторант / любим наш / където не влизаме с по-малко от 150 лв кеш.

Пазя е имам снимани бонове... щото тук вярвате на тракове или видеа. На други места вярват на снимки на бон...

Ако съм те разбрал правилно...
Аватар
zoomaniak

Мнениеот nkc20 » Пон Юни 18, 2018 10:38 pm

Ти в началото постоянно питаше за щяло и нещяло.
Много внезапна метаморфоза се осъществи в теб - изведнъж почна да говориш назидателно на хората тук. Мен ме остави, "аз съм карал веднъж на Тасос с водачи" ("голям срам" :blush: ), но говориш назидателно и на много по-опитни.
Добре, като имаш хупер-мега-ултра бизнес нюх (а по твои думи и доста сериозни финансови възможности), хвани се, организирай нещо, събери група, определи поне горе-долу къде ще карате. Понеже не може да кажеш на 10 човека: "наемаме пикап и отиваме на Витоша... или пък в Родопите... може и Стара планина или на Боровец... или някъде на юг в Пирин или Беласица... в краен случай може и в Странджа или Осогово"). Действай, понеже досега май доста повече пишеш, аз дори не мога да смогна да ти прочета всичко.
nkc20

Рейтинг: 1289

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 19, 2018 4:57 am

nkc20 написа:Понеже не може да кажеш на 10 човека: "наемаме пикап и отиваме на Витоша... или пък в Родопите... може и Стара планина или на Боровец... или някъде на юг в Пирин или Беласица... в краен случай може и в Странджа или Осогово"). Действай, понеже досега май доста повече пишеш, аз дори не мога да смогна да ти прочета всичко.

Добре. Ето това е истина... скоро ще пиша по темата.
Аватар
zoomaniak

Мнениеот skiman » Вто Юни 19, 2018 7:16 am

Баце, аз ям кебапчета и пържоли. Яденето на "мърлявото" ми е към 5 кинта. С тия веган простотии на некой друг. На Боровец зимата ми излиза 50 тина лв. Лятото по-малко.
Почни да ядеш мръвка, че си се изнервил нещо.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman

Мнениеот MIKEY MOUSE » Вто Юни 19, 2018 8:23 am

skiman написа:Почни да ядеш мръвка, че си се изнервил нещо.
...

Не , не си прав !Човекът не е нервен , той е третият на вечния подиум - Александър Македонски, Наполеон, Стаменчо...та за тва... :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE

Рейтинг: 1658
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Мнениеот madsnake » Вто Юни 19, 2018 9:13 am

Зоофиле, много трудно ти ловя мисълта. Или аз съм тъп, или ти е такова изразяването. Май тотално ще спра да се опитвам да прочета какво си написал...
Аватар
madsnake

Рейтинг: 1896

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 19, 2018 9:52 am

madsnake написа:Зоофиле, много трудно ти ловя мисълта. Или аз съм тъп, или ти е такова изразяването. Май тотално ще спра да се опитвам да прочета какво си написал...

Написах, че за хора, които нямат коли. Нямат удобни коли и др., фактори е най-яко да се наеме превозно средство - като група от 4 човека /1 с книжка/ трябва да си разделят разход за 1 ден от 30-40 лв + 12 лв за багажник за 4 байка - багажника може да излезе по-скъп разход - зависи какво има в наличност при фирмата.

Като получа оферти ще ги дискутираме.

Група от 8 човека става малко около 50-60 лв на глава за 2 дни при около 200 км в една посока - тоест плащаме за около 400 км + наем + други транспортни разходи. И тук чакам оферта.

За транспорта на 8 байка - чакам оферта, но надали ще мръднат онези 50-60 лв драстично.

Но както казах /Ще пиша по-късно/.

Та така... рано ми е още да пиша точни цифри.

А думата Зоофил - не ви отива. До сега на никой не съм лепнал тук прякор.
Аватар
zoomaniak

Мнениеот madsnake » Вто Юни 19, 2018 10:40 am

Не съм го написал с цел да те обидя, така ми звучи ника ти просто. Прощавай за което. Това, което си написал в последният пост е крайно разбираемо вече. Все едно двама човека пишете, едното се разбира, другото е крайно разхвърляно и омазано.
Аватар
madsnake

Рейтинг: 1896

Мнениеот banzai » Вто Юни 19, 2018 11:53 am

Както се каза, организации си има. Това, че ти не знаеш за тях е отделен проблем. Но ако не те устройва или не се вписва в твоите идеалистични социалистически помисли за това какво може да бъде и как текущите шътъли разбираш ли за нищо не стават (ти ползва ли такава услуга да се изказваш ?), покажи на тия хора как се прави. Другия вариант е да хванеш щайгите и да борднеш нещо на терминал 2. При всички положения спри да мрънкаш, досадно е. Поредния недооценен. "България не ме обича" :rofl: Те другите столици и тяхното метро сигурно не се наводняват като небето се отвори.
Второ, научи се да караш. С това спускане седнал, няма как да стане. Слушай какво ти пишат хората и се раздай малко. Не е лесно, но стискаш зъби и действаш - доста по-добре ще се отрази на твоето мтб развитие. Няма кой да те чака 25 мин да спускаш нещо което се спуска за 5 мин. Това е чудесен шанс да създадеш един социалистически шътъл, в който се тачи бавното спускане, точенето на ДДС и всичко е прекрасно и РОЗОВО. :rofl:
Трето спри да се хвалиш къв си бил голям в сивия сектор навремето и сега в какъв Дон ДДС си се превърнал, същевременно проповядвайки ценности из форума. Издишаш някъде, леко на самозванко ми биеш.
Четвърто, ако ще правиш ендуро ревизии на ендуро части и ще караш по ендуро пътеки между даунхил блоковете, отивай на стадиона да я продадеш тази котва и си купи някое истинско колело, но първо се научи да караш (т.2).
И последно има една тема за кратки въпроси - използвай я ;)
Със здраве :beer:
Аватар
banzai

Рейтинг: 1639

Мнениеот Petar_stoychev » Вто Юни 19, 2018 12:06 pm

banzai написа:И последно има една тема за кратки въпроси - използвай я ;)
Със здраве :beer:

:offtopic: По-добре да не я ползва,че никой няма да може да се дореди от него...
Pulse QRS Stealth
Аватар
Petar_stoychev

Рейтинг: 1420

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 19, 2018 1:25 pm

За кратки въпроси ми е нисък рейтинга и нямам право да пиша :crazy:
Аватар
zoomaniak

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 19, 2018 1:31 pm

banzai написа:Четвърто, ако ще правиш ендуро ревизии на ендуро части и ще караш по ендуро пътеки между даунхил блоковете, отивай на стадиона да я продадеш тази котва и си купи някое истинско колело, но първо се научи да караш.

Дай ми време.
Третото ни/ми колело - ще е ендуро проект - рамка и къстъм сглобка. Но нека се науча да карам или поне спрямо възможностите... ми.

Иначе по темата 30-35 лв на час взимат Хамалите за извозване. Имат обезопасяващи ленти и всичко останало за превоз на Байковете.

Това за хората без коли го пиша. Но като му дойде времето ще пусна отделна тема.
Аватар
zoomaniak

Мнениеот banzai » Вто Юни 19, 2018 3:17 pm

zoomaniak написа:За кратки въпроси ми е нисък рейтинга и нямам право да пиша :crazy:

Карма! :lol:
Аватар
banzai

Рейтинг: 1639

Мнениеот Петър Велков » Сря Юли 11, 2018 9:21 am

zoomaniak написа:За кратки въпроси ми е нисък рейтинга и нямам право да пиша :crazy:

И този ти е много, честно казано.

Пък аз не бях забелязал, че и тук се е пръкнала тема в стил "пет литра кофа с десет литра лайна".

Най-забавното е, че "служебната" ми кола е пътнически джип, а туристическото ни дружество дава под наем ремаркета за велосипеди - с място за по 15 и 18 велосипеда, съответно. Само дето има подбор на "клиентите" и за някои просто няма как да стане :dontknow:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 2017 (Fox 36 + X2 + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard (Dura-Ace)
Аватар
Петър Велков

Предишна

Назад към Индивидуални карания