Юндола- Якоруда - х "Грънчар"- вр. Мусала

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Юндола- Якоруда - х "Грънчар"- вр. Мусала

Мнениеот MIKEY MOUSE » Съб Авг 10, 2013 8:46 pm

Уважаеми дами и господа,
Планираното занятие , на което бях поканен за участник е на път да се разсъхне , а аз вече съм зарибен и затова Ви отправям настоящата покана:
Събота-17 август тг- Белово -Юндола - Якоруда
-х "Грънчар - спане
неделя -18 август - х. "Грънчар"- Кайзеровия път- преди х "Заврачица " -наляво - включване в основната пътека към върха - връх Мусала- спускане към долината на р. Марица - х. Марица - природен феномен - Черната скала - с. Радуил - Костенец - Белово.
Вариант - при добро темпо -спане на върха -това е последното решение на организатора, само че групичката му ще носи спални чували и ще остави велосипедите на х. "Грънчар" , а аз моят- ще си го карам по целия маршрут.
Тук изниква един въпрос- има ли възможност за преспиване на върха без бивачни съоръжения.
Моля желаещите , а и консултантите да споделят тук намеренията и информацията .
Благодаря ВИ. :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Юндола- Якоруда - х "Грънчар"- вр. Мусала

Мнениеот Vatman » Пон Авг 12, 2013 8:51 am

Това е доста сериозен и вълнуващ маршрут, но спането на върха само с чувал си е сериозно предизвикателство... не, че не може, но със сигурност няма да може да се спи през повечето време на нощта и на другия ден ще е неприятно, което ще скапе удоволствието от прехода... има една вероятност да бъда там по това време и да се включа от Юндола - Якоруда - Грънчар - (пеша) - върха и връщане същия ден до хижата... :dontknow:
Vatman
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 2:00 pm
Местоположение: с. Каменица, община Велинград

Re: Юндола- Якоруда - х "Грънчар"- вр. Мусала

Мнениеот mariko » Пон Авг 12, 2013 10:15 am

Vatman написа:Това е доста сериозен и вълнуващ маршрут, но спането на върха само с чувал си е сериозно предизвикателство... не, че не може, но със сигурност няма да може да се спи през повечето време на нощта и на другия ден ще е неприятно, което ще скапе удоволствието от прехода...

:offtopic: Зависи какъв ти е чувала.

Иначе има вариант да си осигуриш и спане вътре, но трябва да се обадиш предварително и да попиташ може ли- не всеки път разрешават. Съжалявам, че не мога в момента да ти дам и телефона, но нямам връзка с човека, който го има. Потърси из нета и ФБ страницата на връх Мусала.
"Те са живели и хвърляли зар, само това ще остане-
огънят вложен в самия комар с много пари проиграни"
Аватар
mariko
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Сря Мар 20, 2013 10:13 am
Местоположение: София

Re: Юндола- Якоруда - х "Грънчар"- вр. Мусала

Мнениеот traveler » Чет Авг 15, 2013 12:18 pm

В крайна сметка ще се състои ли инициативата?Също така не разбрах кой или кои са организаторите?Колкото до спането на Мусала някак си не си го представям без палатки.Иначе маршрута ми се струва интересен.
traveler
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 12:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Юндола- Якоруда - х "Грънчар"- вр. Мусала

Мнениеот MIKEY MOUSE » Чет Авг 15, 2013 8:19 pm

traveler написа:В крайна сметка ще се състои ли инициативата?Също така не разбрах кой или кои са организаторите?Колкото до спането на Мусала някак си не си го представям без палатки.Иначе маршрута ми се струва интересен.

Да ! Стартираме. След 14 часа -събота ,двете групи /от Банско и Юндола/ трябва да са поели по пътя -след Якоруда. Първоначалния план е -още събота - на върха. Това е за сега. :wavey:

ПП "...така не разбрах кой или кои са организаторите..."-ПАРТИЯТА И ПРАВИТЕЛСТВОТО са организаторите , кой друг?! Я се стегни малко !! :smokin:
"
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Юндола- Якоруда - х "Грънчар"- вр. Мусала

Мнениеот TheAnimal » Пет Авг 16, 2013 11:22 am

Не вдявам, защо при наличието на хижа, ще спите на върха? :dontknow:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Юндола- Якоруда - х "Грънчар"- вр. Мусала

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пет Авг 16, 2013 8:20 pm

TheAnimal написа:Не вдявам, защо при наличието на хижа, ще спите на върха? :dontknow:



.... и аз, ама отборът има началници,а всички началници... / без коментар, щото .../
Нали знаеш: В Германия се раждат -германци
в Англия се раждат англичани
в Япония - японци ... и т.н
.
.
в България се раждат единствено и само -началници!
Те тва е! :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Юндола- Якоруда - х "Грънчар"- вр. Мусала

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пет Авг 30, 2013 7:17 am

За да приключим темата:
Заниманието се проведе,почти по план -моя, не този на ръководството.Първи ден: Белово-Юндола-Якоруда- Трещеник- х. "Грънчар"- финал- 17ч 30 мин.- това аз, другият отбор с трима ръководители / по примера на един планински ориентировач/ решиха да се правят на много големи юнаци и да изкачат два върха -първенците на Българските планини Вихрен и Мусала за един ден.Изкачиха Вихрен , от хижата се качиха на велосипедите с тенденция да достигнат х."Грънчар", да си оставят велосипедите, да качат Мусала, да преспят там и на другата сутрин да се върнат. "Да ама не"-както казваше един ТВ водещ и агент на ДС- след два телефонни разговора на мен ми стана ясно ,че нощно катерене на Мусала няма да има . Моите хора дойдоха по тъмно -към 21 часа и всичките им мераци да се правят на планинари им бяха затихнали.
На другата сутрин успях да ги събудя за да ме изпратят към Мусала, те върнаха обратно, а аз "велосипедирах" самостоятелно по трасето - "Грънчар"-Мусала- Леденото езеро- х."Мусала"- Боровец.../тук колелото започна да се разпада/-пуснах по инерция до края на с .Марица и до бензиностанцията започнах ремонти. Безуспешни!Намери се човек и ме изсипа пред гарата в Костенец. Прибрах се по светло.
Това е. Направете си изводи, ако желаете. :wavey:

ПП Една от най-красивите гледки ,която съм съзерцавал: Луна , бягащи облаци, леко вълнение на езерото пред хижата , отвсякъде ,наоколо -върхове и скали. Този пейзаж е незабравим,ако някой успее да го заснеме с подхоходящ ракурс- купувам снимката.Моите фотографски способности са достатъчно наивни за да се заема с това изкуство. Очаквам снимките Ви - хижа Грънчар- езерото -лунна нощ. :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта