Влашка неделя, т.е. миткане във Влахина

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Влашка неделя, т.е. миткане във Влахина

Мнениеот 4getcredo » Чет Мар 14, 2013 10:12 pm

Тази неделя мисля да изкарам намереното и да довърша започнатото. Смятам да тръгна около 8.00-8.30 от западния край на с. Полена до Симитли (41.838514,23.092423). Ще дойда от Благоевград. Търся си компания. :wavey: Аз най-вероятно ще трябва да се прибера към 13-14 часа, но компанията може да се позабавлява и в други посоки. Айде, терористи, обединявайте се! :lol:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Влашка неделя, т.е. миткане във Влахина

Мнениеот 4getcredo » Пон Мар 18, 2013 1:39 pm

Пореден епизод от Митьовите въленения :D Дано не са ви втръснали ;)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Влашка неделя, т.е. миткане във Влахина

Мнениеот joropc » Пон Мар 18, 2013 1:58 pm

Ехааа.. :agree:
:beer:
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Влашка неделя, т.е. миткане във Влахина

Мнениеот 4getcredo » Пон Мар 18, 2013 2:18 pm

Забравих да кажа по-важното :) Пътеките са кратки и няма кой знае какви шеметни спускания, обаче може да се получи адски технична и натоварваща врътка с редувания на няколко спускания и няколко качвания. Особено нагоре има адските участъци, които освен сила искат и доста техника. :clap:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Влашка неделя, т.е. миткане във Влахина

Мнениеот kibikoff » Пон Мар 18, 2013 9:15 pm

Изображение Изображение

ухххх, поет с :guiter: ... кулило и фото
:D

Изображение Изображение Изображение
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Влашка неделя, т.е. миткане във Влахина

Мнениеот Antares » Вто Мар 19, 2013 12:04 pm

Щуров, туй става ли като за откриване на сезон? Тоест за зимно-залежал се тюфлек?
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Влашка неделя, т.е. миткане във Влахина

Мнениеот 4getcredo » Вто Мар 19, 2013 12:16 pm

Antares написа:Щуров, туй става ли като за откриване на сезон? Тоест за зимно-залежал се тюфлек?


Още за нищо не става ;) Освен ако не искаш да се повреш из леко напъпилия храсталак :D Иначе цялото каране, миткане насам-натам ми отне около 5 часа и за 25 км се натрупа около 1200 днв. Имаш ли ГПС? Мога да ти дам други по-сигурни тракове от района. Мястото е много красиво.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Влашка неделя, т.е. миткане във Влахина

Мнениеот Stuny » Сря Мар 20, 2013 7:48 am

4getcredo написа:Имаш ли ГПС? Мога да ти дам други по-сигурни тракове от района. Мястото е много красиво.


дай , дай
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Re: Влашка неделя, т.е. миткане във Влахина

Мнениеот 4getcredo » Чет Апр 11, 2013 10:07 am

Айде пак! :D

Замислил съм го за неделята, за почти цял ден. Моята изходна точка отново е Благоевград (мога да побера двама байкарона) и викам към 8.00-30 да се тръгне от Черниче или към 9:00-30 от Брестово (зависи от избора на маршрут).

1. От Черниче - изкачване към основното Коматинишко било в посока запад.
1.1. Ляв завой към Коматиница и връщане по пряката пътека от Брестово към Полена (по-краткия вариант с малко неизвестни);
1.2. Пак ляв завой към Коматиница и изпробване на едно евентуално спускане към манастира Св. Арх. Михаил в дерето от другата страна, после качване към Брестово и отново пряката пътека към Полена (по-дълъг вариант с малко повечко неизвестни, но множество запомнящи се гледки и преживявания :D)

2. От Брестово - с кола по асфалтовия път през с. Кадийца до въпросното село. После каране по билото и след това спускане (има два варианта - 1 и 2) към водослива на р. Вранещица и Дебочишкото дере. Следва носене по ръба на Дебочишкия рид (там трябва да се доочертае една пътека, дето преди време не можах да я схвана цялата). Каране по Дебочишкото било и спускане по една луда пътека отново към Манастира ама от другата страна. После връщането към Брестово (по 3 или 4). Този маршрут също е дива работа, но ще видите места, дето рядко ще ви се удаде случай :D

Изображение
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Влашка неделя, т.е. миткане във Влахина

Мнениеот 4getcredo » Вто Апр 16, 2013 12:08 pm

Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 82 госта