На юг към Беласица и Огражден през ноември

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот r2d2 » Сря Ное 14, 2012 2:27 pm

TheAnimal написа:Вземете си и бански, може да отскочим до някой извор.


... това е нешо ново ... откога каза ползваш бански за къпане ... :nono:
The most vulgar character of all time.
They beeped out every single word he said ...
Аватар
r2d2
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 2:06 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот r2d2 » Сря Ное 14, 2012 2:32 pm

Другари, аз ще пътувам на 16.11. Смятам да тръгна рано сутринта около 0600ч, за да се включа в карането за деня.
Засега съм сам в автомобила, ако има някой желаещ можем да си правим компания. Ако пък има свободно място в колите бих пътувал и по този начин?
Място за велосипеда ми не е необходимо, ще го изпратя с буса на Савин.
The most vulgar character of all time.
They beeped out every single word he said ...
Аватар
r2d2
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 2:06 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот Admin » Сря Ное 14, 2012 8:05 pm

Ето го предварителният план по дни:

Четвъртък, 15 ноември
Пристигане в Яворница - към 10:30-11:00 ч
Мятаме багажа и направо се отправяме към Огражден, където ще проучим 1-2-3 пътеки - колкото ни стигнат силите. Става дума за кратки пътеки в ниската част на планината, може да се наложи да се качим по един и същи черен път два или повече пъти. Целта на проучването е да изясним тази финална част за неделния маршрут, за да нямаме чуденки в края на карането.

Петък, 16 ноември
За хората, които ще дойдат от София сутринта има два варианта: или да дойдат до Яворница и оттам заедно да се върнем до Петрич, или направо да се чакаме в Петрич. Вторият вариант е по-добър, но ако имате нещо ценно в колите, може би ще е по-добър първият, за да ги разтоварите в къщата. Вие си преценете според това какво ще носите и как оценявате риска от евентуално разбиване на превозното средство. (Не че искам да звуча параноично, просто в моята кола избягвам да оставям ценни неща за дълго време в големите градове.) Каквото и да решите, обадете се към 9:00 ч, за да ни известите и да знаем ние какво да правим.
Ориентировъчно и при двата варианта ще ви чакаме към 10:30-11:00 ч.
Ако срещата е в Петрич, най-добре да е при стадиона - с питане ще го намерите. Срещу входа му има жилищен блок с малък паркинг пред него, където ще се чакаме, а колите всъщност може и на друго място да ги оставим после, където ще е началото на маршрута.
Маршрутът ще е кратък - до заслон Божкиното и обратно по много яка пътечка. В долната част всъщност има много пътеки, така че който има желание, може да се покачим по черния път още 1-2 пъти, за да спуснем и тях. Като се накараме доволно, се прибираме в Яворница.

Събота, 17 ноември
Тук планът е простичък - тръгване от Петрич, качване до хижа Конгур, спускане по страхотна технична пътека обратно до Петрич. Маршрутът не е много дълъг, така че няма да тръгваме супер рано - ще изчакаме поне леко да се затопли. Доколкото разбрах, никой няма да пътува в събота сутринта, което е добре - ще тръгнем в пакет с колите от Яворница. За този ден можете да си заредите съответната GPS следа от прикачения файл, като в нея всъщност е и маршрутът за петък.

Неделя, 18 ноември
Големият ден, пазете всички сили за него.
Маршрутът ще е много голям и ще ни преведе както през някои вече проучени и страхотни пътеки, така и през някои нови пътеки и пътища, които ще трябва за първи път да проверим/караме. Дължината на целия маршрут ще е около 50 км, което означава и солидна денивелация.
Във всички случаи тръгването ще е колкото се може по-ранно, целта е по изгрев да тръгнем от Самуиловата крепост.
Вариантите са два: по-лесният ще е да се организираме така, че две коли да останат долу, а с останалите направо да се качим до Гега и да започнем карането от там. Така спестяваме 12 км изкачване по асфалт, което си е час и половина. В края на деня двете коли долу ще качат шофьорите на останалите до Гега. По-сложно е като логистика, но ще ни осигури повече светли часове за каране, така че си струва. Според мен ще е възможно, тъй като Савин ще е с бус и ще може да качи повече колела, а хората ще се сместим в колите. Другият вариант е да си караме целия маршрут отдолу. Ще изберем окончателно в събота вечерта.
В приложения файл има две GPS следи за този ден.
Ograjden_za15-18november2012 - в тази следа са всички проучени и набелязани за проучване отсечки, но са махнати асфалтовите пътища. Направих я най-вече за мен, тъй като ще ни трябва още в четвъртък, но който иска, може да си зареди нея.
project_18november2012 - това е самия проектомаршрут за неделя. Само финалната му част не е уточнена, тъй като ще зависи от проученото в четвъртък. Останалите части са набелязани, но не всички са проучени, така че нищо сигурно няма, освен че нещата са несигурни. :D
Носете си фарове/челници!
Прикачени файлове
Belasica_Ograjden_15-18_11_2012.zip
(192.13 KiB) 18 пъти
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот kvelikov » Сря Ное 14, 2012 11:00 pm

В Рагнарок стана въпрос, затова го пиша и тук.
Сигурно знаете, че мостът към Петрич пропадна и в момента официалната отбивка е затворена.
Табелите ви водят към Марикостиново, но по-оферта е още преди Сандански (след Струмяни) да завиете вдясно по моста над Струма и да минете през с. Рибник.
Пътят е хубав, по-малко натоварен и с 10 км по-къс.

В петък ще направя солова акция на Славянка, а вечерта се надявам да пием бири заедно, за да може в събота да метнем Конгур с бистър ум... :drunk:
Ако има навитаци да качим и самия връх, спускането ще е още по-яко, защото там има хубави камънячести пътечки.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот TheAnimal » Чет Ное 15, 2012 8:26 am

До тук добре. Развали ни се колата.
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот outfaced » Чет Ное 15, 2012 9:06 am

ъъъм, някви шансове събота да е голямото каране а неделя по лежерното ... че някой хора след тва ни чакат 4-5 часа път
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот Джанджев » Чет Ное 15, 2012 11:05 am

@#$!*&%#@!$*$#@ :censore: :censore: :censore: Такава настинка ме тръшна, че едвам ходя. Място не мога да си намеря от яд, но уви... Весело изкарване на компанията, а пък Краси направо може да пътува със Савин вместо мен. :beer:
Shturkur Bike Team
Аватар
Джанджев
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Вто Сеп 08, 2009 6:21 pm
Местоположение: София

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот r2d2 » Чет Ное 15, 2012 12:00 pm

Ей, Джанджи, Джанджиии, нямери кога да се разболееш, значи ... благодаря за мястото :beer:
The most vulgar character of all time.
They beeped out every single word he said ...
Аватар
r2d2
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 2:06 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот TheAnimal » Чет Ное 15, 2012 12:05 pm

Симулираш и преяждаш с луканка!Даеш са с кой ще се дразня сега?
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот r2d2 » Чет Ное 15, 2012 12:08 pm

TheAnimal написа:Симулираш и преяждаш с луканка!Даеш са с кой ще се дразня сега?

... лошо ми се пишеее ... :dontknow:
The most vulgar character of all time.
They beeped out every single word he said ...
Аватар
r2d2
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 2:06 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот PtD » Чет Ное 15, 2012 2:19 pm

TheAnimal написа:Даеш са с кой ще се дразня сега?

Ooo. Ще се намери, не бой се. :evil:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот TheAnimal » Чет Ное 15, 2012 5:30 pm

Владо, предложението ти е прието. В събота ще е дългото каране, тъкмо събота вечер ще я направим силна вечер. За неделя остава Конгур, а след това и минерални бани.
Времето е екстра!
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот outfaced » Чет Ное 15, 2012 7:30 pm

TheAnimal написа:Владо, предложението ти е прието. В събота ще е дългото каране, тъкмо събота вечер ще я направим силна вечер. За неделя остава Конгур, а след това и минерални бани.
Времето е екстра!

тенкю пийпъл :clap: :love:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот Admin » Чет Ное 15, 2012 9:20 pm

Който иска да хване пътя, препоръчан от Краси Великов, да има предвид, че по табели отбивката не е към с. Рибник, а към с. Вълково или нещо такова. Точно преди Сандански е, преди хотел Мамин Кольо. Ние не успяхме да я улучим и си минахме през Марикостиново.
Днес поради страшни проблеми с колата се наложи да я сменим с друга, окъсняхме много и се задоволихме само с едно кратко 10-километрово каране около Крупник, при което проверихме 2-3 пътечки.
При това положение утре ще проучваме в Огражден за събота, един ден от Беласица отпада, карането до хижа Конгур остава за неделя. (Аз го мислех за събота по едни особени съображения, които ще споделя утре, ама не са твърде съществени).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот kvelikov » Чет Ное 15, 2012 10:43 pm

МТБ "клуб" Конгур са информирани за Админ-ските набези и при желание ще се включат.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот TheAnimal » Пет Ное 16, 2012 12:11 pm

Ужасно е тук! Някакво слънце грее, топло е. Някакви гадни гледки, Беласица е отвратително шарена. Тук снощи ни прекараха с някаква мухлясала ракия от преди 15 години. Пихме я с отвращение и едни манджи, ужас ви казвам...
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот 4getcredo » Пет Ное 16, 2012 12:29 pm

Admin написа:10-километрово каране около Крупник, при което проверихме 2-3 пътечки.

Нещо ново, интересно? Щото през уикенда може да забегна натам за кратко...

А Мира, ако ще го дава гадна, може и някакви live включвания да направеите... снимки, видео, звуци... съвременните технологии го позволяват :smash:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот kvelikov » Нед Ное 18, 2012 2:08 pm

Изображение

Докато пиша това, групата е вече на Конгур - хижата. Предстои якото спускане, а довечера всеки ще пише и разказва... :D
Аз се включих вчера и мога да споделя, че беше мнооо яко!
Любчо се е заобиколил с много силна компания и вече четвърти ден орат в района.

Ето я и моята гледна точка за карането по Огражден, а понеже някой попита как е било на Славянка, може да провери тук... ;)
Повече информация има в коментарите под снимките.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот outfaced » Пон Ное 19, 2012 8:36 am

хахаха ... яка снимка :)
Цялото мероприятие също беше особено приятно. Любо следващия път като си кани компания да внимава, че глей кво ства ... оп 20+ човека ... бабата са видя в чудо как да ни гости. Ама и тя се справи а и пътечките и гледките, особено пък компанията беше на най високо ниво. Много апетитно това кътче на нашата родина. :)
Пусто малко далеч ни иде, ама то си струва направо една седмица да се командирова там човек ... то Рила, Крупник, Петрич ... все хубавини.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот Admin » Пон Ное 19, 2012 1:11 pm

За карането - по-доволен не мога да бъда! :) Благодаря на всички за приятната компания и споделеното удоволствие. Ще пускам идните дни цяла галерия от Огражден, така че ако и някой друг иска да участва със снимки в нея, да ми прати линк към тях, за да подбера. :beer:
Преди малко се върнах и от сервиза - който е загрижен за състоянието на "белия лебед", ще го зарадвам, че си е съвсем наред и вече е вкъщи. Нафтовата помпа работи и изобщо... щети няма, за щастие.
Засега седмицата започва добре, чак се чудя дали да не я допълня и с някое каране на юг... :eyebrow: :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот beauty » Пон Ное 19, 2012 4:51 pm

Любо, благодаря за чудесните дни! :beer: :beer: :beer: Хайде пак! :):)
beauty
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 4:15 pm

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот heep » Пон Ное 19, 2012 5:17 pm

Ето малко снимки и от мен. Теглете бързо, че трият!

http://dox.bg/files/dw?a=10925eff30
:beer:
Аватар
heep
 
Мнения: 523
Рейтинг: 1632
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот abs » Пон Ное 19, 2012 6:17 pm

Ай пак! :^:
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот bikezilla » Пон Ное 19, 2012 6:25 pm

И аз доволен .. струваше си пътя. :beer:

Какво следва? Крупник? Беласишкото било за 2 дни? Моля, отговори в дати :D
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот sailman » Пон Ное 19, 2012 6:56 pm

bikezilla написа:И аз доволен .. струваше си пътя. :beer:

Какво следва? Крупник? Беласишкото било за 2 дни? Моля, отговори в дати :D

Крупник, много вероятно в неделя... :popcorn:
Или нещо в района. ш`се умува :magnify:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот emata » Пон Ное 19, 2012 7:29 pm

И аз благодаря за хубавото изкарване и готината компания. :)
Радвам се, че и колицата е наред. :)
Аватар
emata
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1386
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 3:04 pm
Местоположение: София

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот outfaced » Вто Ное 20, 2012 12:48 am

Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот Admin » Вто Ное 20, 2012 7:11 pm

Ама и аз пък да забравя да кача моите снимки... а нахалство да моля другите за това имам... :blush: :D
Ей тук можете да ги дръпнете в оригинал и необработени:
http://tranzit.dir.bg/load.php?id=GlX5Q ... Wwb1407946

Както казах, скоро ще има и галерия, за там ще открадна и малко ваши. А понеже може да се окажа на кеф и за статия, може да открадна и повечко по-нататък. Ако някой от снималите има против, да говори или да замълчи вовеки. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот joropc » Чет Ное 22, 2012 10:03 am

Admin написа:А понеже може да се окажа на кеф и за статия

Знаем бре, аз всяка вечер препрочитам статията за миналогодишното Семково.... :D
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: На юг към Беласица и Огражден през ноември

Мнениеот sailman » Пет Ное 23, 2012 10:29 pm

Пускам го и тук...Простете, ма не`ам фреме :boggled:
Такаам!
С големи извинения към Уважаемото Общество, ама в тоя период служебно съм аааадски ангажиран и не съм имал (вервайте ми!) никакво време да чета и пиша тук, а и където и да било другаде...
Та, идеята е следната:
Имаме един БУС с три места за хора и 15 места за велисупеди. За сега хората сме АЗ и Пацко...Караме пътеката към Крупник, или каквото и де е по-кораво каране в района.
Час на среща - 07:00 (мое да се уточни допълнително къде...иначе - пред Магазина или на "Шатра")
Час на тръгване - 07:30...Като идеята е (договорено е с тоя-оня) до към 09:30 да сме на площада в Крупник.
Ако има ора с коли (дето не им се занимава да носат коуеуета (че и по удобно иде) могат да се куплират с тая организация. Ако нема - дреме ми! Щи се возим сами... Кара ми се! :hbang2:
Пишете до утре следобяда, та да се разберем, к`во-що...


П.П. И, ааааа, ъъъъъ - говоря за Неделя, пардон! :blush:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 62 госта