Weekend: 15-16.IX Сливенски балкан

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Weekend: 15-16.IX Сливенски балкан

Мнениеот kvelikov » Сря Сеп 12, 2012 8:02 am

Изображение

Имах голямо желание (и все още го имам) да "закрия" сезона в байк парк Пампорово, но синоптиците упорито настояват, че ще вали и гърми.
Ако се окаже, че грешат - хубаво.
Ако ли не - има и добра новина: прогнозата за Сливен е благоприятна!
И без това Сливенският балкан ми е малко познат, а и от писания във Форума разбирам, че там МТБ не е мръсна дума... ;)

Бърз поглед върху картата (и GE) показват, че Хайдушката пътека е най-известната, а има и още няколко скалисти и апетитни.
Молбата ми е някой, който е от Сливен, или пък има прясна информация за района, да сподели, или направо да заповяда в събота около 10.00.
Метнал съм няколко трака, но повече инфо никога не е излишно.
А и за DH трасе си спомням се говореше... :smash:

Мястото при мен е вече заето, а спането (събота) ще го измислим тези дни.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: 15-16.IX Сливенски балкан

Мнениеот kvelikov » Съб Сеп 15, 2012 6:28 pm

Изображение

Абе, Сливен!

Как може да криете такива национални богатства?
Пътеките по Карандила не само къртят, но и разместват... :smash:
Лесно и бързо изкачване/избутване, оптимален наклон, страхотен камънак, линии да искаш!
Съсредоточих се основно върху Хайдушката и мога да кажа, че при правилен избор на линия се кара на 100%. Изглежда зловещо, но носи такава наслада...

Тук пак ще се идва!

П.П.
Снимки и т.н. като се прибера.
От Синоптик.бг познаха абсолютно точно - разкъсана облачност, никакви валежи и 28-30 градуса.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: 15-16.IX Сливенски балкан

Мнениеот kvelikov » Нед Сеп 16, 2012 8:05 pm

Изображение

Ето цялото Инфо + снимки + трак.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: 15-16.IX Сливенски балкан

Мнениеот kras4o » Вто Сеп 18, 2012 9:40 am

П О К Л О Н ! :bowdown:

Аз все съм си мислел, че тази пътека е ексклузивно за тОристи-пешаци, но явно за става и за джедаи с мтб.

Продължавай да ни радваш с маршрути и снимков материал. :beer:
Американски форум : питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум : питаш нещо и теб те питат.
Български форум : питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
kras4o
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 3:03 pm

Re: Weekend: 15-16.IX Сливенски балкан

Мнениеот DundyTheCroc » Вто Сеп 18, 2012 1:13 pm

Качвал съм се десетки пъти от там пеша, но не съм и предполагал, че някой ще се пусне с колело :bowdown:
Аватар
DundyTheCroc
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 3:01 pm

Re: Weekend: 15-16.IX Сливенски балкан

Мнениеот kvelikov » Вто Сеп 18, 2012 7:00 pm

Крас4о, в скрития подфорум на С.К.А. качвах всичките ни карания през последните 2-3 години (буквално всяка седмица), но там могат да четат само хора с достъп. Поради тази причина реших да направя една по-популярна (и по-прегледна) версия, в която описвам всичките си карания, като добавям GPS следа + описание + снимки.
В сайта си направих отделна страница точно за тази цел. Така всеки ще може да се възползва и да провери дали правилно съм го написал... ;)

Dundy, да не излезе сега, че съм някакъв див фрийрайдър... :D
Просто има каращи, по-каращи и най-каращи. Аз съм по средата.
Пътеката надолу на места наистина изглежда зловеща, но като тръгнеш и намериш подходящата линия, колелото само минава... На две места се наложи да пусна крак, но линията е там - при втория опит минаваш. :agree:

Иначе мястото е наистина много добро - и за учене, и за мощни изпълнения. Само дето лифта не качва байкъри, но така пък заякваш с бутането. Имаше няколко участъка, на които могат да се хванат по 4-5 линии и си струва да се задържи човек - да ги пробва всичките.

Ако Сливен беше по-близо, бих идвал доста по-често, но то може ли човек да кара навсякъде. От това лято останаха много проекто-тракове, които не можах да карам.

Радвам се, че селекцията ми ви допада и се надявам, че с тези включвания съм полезен.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 93 госта