Да прескочим Балкана 2

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Да прескочим Балкана 2

Мнениеот sergeh » Сря Авг 29, 2012 11:40 am

След като през пролетта по-опитни и информирани другарчета ме посъветваха мъдро (за което отново им благодаря!) в тази тема Да прескочим Балкана, че е рано за този преход, отново мога да повторя анонса:

Дойде време отново да се запътя по трасето Пловдив - Плевен - упражнение, което десетки години правех с МПС, но напоследък се старая планинската част в едната посока да е на собствен ход.

След като пробвах шосето с. Кърнаре - Беклемето - Троян (2010 г.) и стария военен път и пътеките над с. Хр. Даново - Беклемето - Виа Трайана (стар римски път) - Хайдушко сборище (над Троян, 2011 г.) тази година, заинтригуван от снимките и разказа на мляко с ориз намиращи се ТУК, реших да пробвам красивия Русалийски проход и маршрута с. Тъжа - гр. Априлци.

В тази връзка оповестявам намерението си (засега на 7.09.2012, 9:00 ч. - вторият от четирите почивни дни около 6 септември) да стартирам по трасето от с. Тъжа и каня желаещи за компания. Искам обаче да подчертая, че моята цел е да стигна до гр. Априлци, където ще ме чака кола и с нея ще продължа към Плевен. Маршрутът не е екстремен, но няма и да е разходка в парка като гледам снимките на joropc за северната му част (има линк към тях в старата тема). Има разни варианти за придружаващите (ако има такива) - да се върнат отнякъде обратно в с. Тъжа, да се отклонят от пътя към някоя друга хижа и т. н.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Да прескочим Балкана 2

Мнениеот dob111 » Пон Сеп 03, 2012 12:13 am

Може би не съвсем в "десятката" на темата, но искам да споделя, че това лято(последните 10-тина дни) на два пъти идвам на самоход от врачанско до Централен балкан и така се случи, че извъртях на самоход цялото посочено направление Пловдив-Плевен... :D

Първо скитане:
1-ви ден: 90-100км дивно асфалтово каране из Предбалкана и нощувка на Рибарица
2-ри ден: на излизане от Рибарица преди да започне качването за Шипково видях табелка "х.Ехо", която много ме съблазни и така се се озовах, почти случайно, сам и за първи път, на ръба на Балкана. Излязох на една седловина с много папрати, леко на изток от х. Ехо. После х.Козя стена, Беклемето. Спуснах в Кърнаре, където нощувах.
3-ти ден: Кърнаре-Сопот-Карлово-Пловдив и т.н. ...

Второ скитане:
1-ви ден: същото страхотно 100км каране до Рибарица и нощувка там.
2-ри ден: Рибарица-Шипково-Терзийско-Бели осъм-Зеленика. От махала Зеленика хванах черен път, който в последствие се превърна в брутален, изровен и ултрастръмен полупът, надупчен с иманярски копки. Тоя път почти перпендикулярно катери Беклемето и ме изведе на ханчето преди северната страна на билото. След това върха на прохода и Орлово гнездо, където(както беше и планът ми) да видя групата от Супермаратона.
3-ти ден: заслон Орлово гнездо-Троян-Ловеч-Плевен

@sergeh, като нищо може да стигнеш от х.Тъжа до Плевен за един ден. :agree: Ако го минеш на самоход ще се изкефиш на усещането от промяната и от това как си се приземил от ръба на Балкана чак дълбоко долу в северна България.
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Да прескочим Балкана 2

Мнениеот sergeh » Пон Сеп 03, 2012 10:06 am

Сигурно си прав, но асфалтьорството не ме влече, а Априлци (Троян) - Плевен трябва да се "омеша" човек с трафика :agree:
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 96 госта