Търся си другарче

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Търся си другарче

Мнениеот novobranka » Нед Авг 26, 2012 9:29 am

Здравейте, ездачи, на две гуми! :) Имам голям проблем! Нямам другарче, с което да търкам гумите на моя нов велосипед. Някак не ми вървят разходките, когато карам сама. Има ли желаещи, които да споделят време и емоции с моя милост? Да покажат по-леснодостъпни терени. Намирам се във Варна. Новобранка съм не само във форума, така че не мога да мина 150км., но пък имам желание за напредък. Поздрави :)
novobranka
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 4:34 pm

Re: Търся си другарче

Мнениеот Ozzie » Нед Авг 26, 2012 11:26 am

Ако имаш регистрация във Facebook, следи страницата на "Устрем". Клуба редовно организира някакви разходки около Варна и тук- таме.
Може да следиш и тези две теми тук:
viewtopic.php?f=48&t=63802
viewtopic.php?f=48&t=91138
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Търся си другарче

Мнениеот novobranka » Нед Авг 26, 2012 9:34 pm

Ozzie написа:Ако имаш регистрация във Facebook, следи страницата на "Устрем". Клуба редовно организира някакви разходки около Варна и тук- таме.
Може да следиш и тези две теми тук:
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=48&t=63802
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=48&t=91138


Ozzie, аз съм начинаеща. Изобщо не мога да издържа тези преходи, които правите по 50 /100 или 150 км. Аз искам непретенциозно да въртя педалите с приятна компания, някъде близо до вкъщи. Имам си причина и да не искам да излизам на шосето. Предложете ми някакъв вариант, моля! Живея в Чайка и най-близо ми е морската градина, но там е пълно с туристи пешеходци, автомобили и карането е почти невъзможно. Да не споменавам и нещо, което сигурно ви е до болка познато, че родните ни автомобилисти имат нулева култура на каране. Та, има ли някакъв вариант за моя случай или да си продавам велосипеда? :( Над Левски има някаква гориста местност... но какъв е терена, докъде продължава и подходяща ли е за каране не зная. Някой с информация за нея?
novobranka
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 4:34 pm

Re: Търся си другарче

Мнениеот Ozzie » Нед Авг 26, 2012 9:40 pm

Над квартал "Левски" най- много да излезеш на платото (червено- бялата маркировка) на изхода на "терапията". Качването на билото е около 2 км. Кара се или се бута. Според възможностите на човека и велосипеда.
После е толкова равно, че можеш да отидеш до Златни Пясъци без сериозни усилия. А и колкото повече караш, толкова повече ще ти се иска да караш по- дълги дистанции. Бих казал, че 50 км. е оптимална дистанция за релефа тук. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Търся си другарче

Мнениеот taurus13 » Пон Авг 27, 2012 9:24 am

Айде бе - момата си търси другарче, вие я пратихте у трета глуха...в терапията(квото и да значи това) :lol:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Търся си другарче

Мнениеот Chavdar » Пон Авг 27, 2012 10:27 am

novobranka написа:Здравейте, ездачи, на две гуми! :) Имам голям проблем! Нямам другарче, с което да търкам гумите на моя нов велосипед. Някак не ми вървят разходките, когато карам сама. Има ли желаещи, които да споделят време и емоции с моя милост? Да покажат по-леснодостъпни терени. Намирам се във Варна. Новобранка съм не само във форума, така че не мога да мина 150км., но пък имам желание за напредък. Поздрави :)


Здравей, това е групата http://www.facebook.com/groups/213777315339192/ за карания в морската. Като цяло почти всеки ден се събираме да караме.
Chavdar
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Вто Юли 29, 2008 2:09 pm
Местоположение: Варна

Re: Търся си другарче

Мнениеот novobranka » Пон Авг 27, 2012 5:44 pm

taurus13 написа:Айде бе - момата си търси другарче, вие я пратихте у трета глуха...в терапията(квото и да значи това) :lol:



Прав си taurus 13, търся си другарче. Ozzie, ме заинтригува с информацията, която даде за този терен над кв. "Левски", но сама не бих тръгнала, като не зная къде отивам. Някой желаещ да минем от там? Може би Ozzie?
novobranka
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 4:34 pm

Re: Търся си другарче

Мнениеот novobranka » Пон Авг 27, 2012 5:55 pm

Chavdar написа:
novobranka написа:Здравейте, ездачи, на две гуми! :) Имам голям проблем! Нямам другарче, с което да търкам гумите на моя нов велосипед. Някак не ми вървят разходките, когато карам сама. Има ли желаещи, които да споделят време и емоции с моя милост? Да покажат по-леснодостъпни терени. Намирам се във Варна. Новобранка съм не само във форума, така че не мога да мина 150км., но пък имам желание за напредък. Поздрави :)


Здравей, това е групата http://www.facebook.com/groups/213777315339192/ за карания в морската. Като цяло почти всеки ден се събираме да караме.


Chavdar, благодаря за информацията. А ти ходиш ли да караш с тази група? Във фейсбук пише, че се събирате в сряда от 20:30 и неделя от 12:30ч. А през другите дни кога се събирате?
novobranka
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 4:34 pm

Re: Търся си другарче

Мнениеот ivondera » Пон Авг 27, 2012 7:51 pm

Новобранке ела до София на такива места ще ти покажа, че ще забравиш да се върнеш във Варна :rofl:
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Търся си другарче

Мнениеот tzezko » Вто Авг 28, 2012 11:54 am

Оп- па-а-а, тежката артилерия се намеси !!!
Аватар
tzezko
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1228
Регистриран на: Сря Фев 15, 2012 3:08 pm

Re: Търся си другарче

Мнениеот Ozzie » Вто Авг 28, 2012 12:08 pm

novobranka написа:Прав си taurus 13, търся си другарче. Ozzie, ме заинтригува с информацията, която даде за този терен над кв. "Левски", но сама не бих тръгнала, като не зная къде отивам. Някой желаещ да минем от там? Може би Ozzie?


хихиихихии...
Според прогнозата почивните дни са благоприятни за каране, ако Младши ме пусне, ще те изпотя в някой от тях, щом имаш желание. :thumb:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Търся си другарче

Мнениеот THEZOGGO » Вто Авг 28, 2012 2:29 pm

ivondera написа:Новобранке ела до София на такива места ще ти покажа, че ще забравиш да се върнеш във Варна :rofl:

Къде си бе тигре? :bowdown: :lol: :lol2: :lol2: :roll2:

Сори за :offtopic:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Търся си другарче

Мнениеот novobranka » Вто Авг 28, 2012 8:32 pm

Ozzie написа:
novobranka написа:Прав си taurus 13, търся си другарче. Ozzie, ме заинтригува с информацията, която даде за този терен над кв. "Левски", но сама не бих тръгнала, като не зная къде отивам. Някой желаещ да минем от там? Може би Ozzie?


хихиихихии...
Според прогнозата почивните дни са благоприятни за каране, ако Младши ме пусне, ще те изпотя в някой от тях, щом имаш желание. :thumb:



Ozzie, не зная кой е Младши, но... наистина ли? Само че в следващите две седмици ще пътувам и няма да съм в морската столица. От 10 нататък става...
novobranka
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 4:34 pm

Re: Търся си другарче

Мнениеот novobranka » Вто Авг 28, 2012 8:33 pm

ivondera написа:Новобранке ела до София на такива места ще ти покажа, че ще забравиш да се върнеш във Варна :rofl:



ivondera, ще го приема с усмивка... :) Благодаря, все пак!
novobranka
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 4:34 pm

Re: Търся си другарче

Мнениеот Ozzie » Вто Авг 28, 2012 8:47 pm

novobranka написа:От 10 нататък става...

дубреййй, тогава след 10-ти :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Търся си другарче

Мнениеот did » Вто Авг 28, 2012 9:09 pm

Мадераторът е търпелив и справедлив!
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Търся си другарче

Мнениеот THEZOGGO » Вто Авг 28, 2012 10:10 pm

did написа:Мадераторът е търпелив и справедлив!


:lol2: :roll2: :lol2:

http://vbox7.com/play:de91eba2

:offtopic:
Toчно тия две неща, точно за този модератор, ъъъъъъ, в голяма грешка си.

Подписа му във форума може леко да загатне, за неговата търпеливост и справедливост. :D :agree:
Ама, не бе, аз му се радвам как модерира. :^: :agree: :D

novobranka написа:
ivondera написа:Новобранке ела до София на такива места ще ти покажа, че ще забравиш да се върнеш във Варна :rofl:



ivondera, ще го приема с усмивка... :) Благодаря, все пак!


Между другото Иво не се шегува, Около София планини колкото искаш. Рила, Витоша, Стара планина. А и Иво много е вдигнал нивото, сега тренира за DH състезания, Иначе си минава по около 100-150км в планината на ден, ез проблеми. :^: :agree: Може да ти покаже различни и много важни техники при карането нагоре и надолу. :^: :agree:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Търся си другарче

Мнениеот novobranka » Вто Авг 28, 2012 10:40 pm

did написа:Мадераторът е търпелив и справедлив!



did, да не бъркам някъде с правилата във форума? :)
novobranka
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 4:34 pm

Re: Търся си другарче

Мнениеот THEZOGGO » Вто Авг 28, 2012 10:46 pm

novobranka написа:
did написа:Мадераторът е търпелив и справедлив!



did, да не бъркам някъде с правилата във форума? :)


Не съм Дид, и никога не мога да бъда него. Сори, че аз ти отговарям. Ако може на "ти", да продължа, ако ли не може на "Вие" :bowdown: .

Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!


Според тези правила. Каквото и където да пишеш, не си застрахована от минуси, изтриване на постове, бан за период от време по IP или по ник нейм, или завинаги.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Търся си другарче

Мнениеот PtD » Вто Авг 28, 2012 10:47 pm

novobranka написа:
did написа:Мадераторът е търпелив и справедлив!



did, да не бъркам някъде с правилата във форума? :)

Не, просто всички се възхищават на нехарактерното дружелюбно отношение на Ozzie :nuts: :eyebrow: :eyebrow: :eyebrow:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Търся си другарче

Мнениеот taurus13 » Вто Авг 28, 2012 11:02 pm

Дърти пергиши такива - накацахте новобранката като...мед да речем. :D Всъщност Зого не е дърт, ама е известно че ЕГН-то много му тежи отсега :lol:
Преди време в СКА форума се яви една девойка и започна да разпитва за каране и да обяснява как вече си имала екипировка, че дори и термос разбираш ли.... - в голем смут хвърли мъжките души, ама се оказа че на Радо жена му си прави гаргара, а той гледа сеира. :lol:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Търся си другарче

Мнениеот Chavdar » Сря Авг 29, 2012 1:32 am

novobranka написа:
Chavdar написа:
novobranka написа:Здравейте, ездачи, на две гуми! :) Имам голям проблем! Нямам другарче, с което да търкам гумите на моя нов велосипед. Някак не ми вървят разходките, когато карам сама. Има ли желаещи, които да споделят време и емоции с моя милост? Да покажат по-леснодостъпни терени. Намирам се във Варна. Новобранка съм не само във форума, така че не мога да мина 150км., но пък имам желание за напредък. Поздрави :)


Здравей, това е групата http://www.facebook.com/groups/213777315339192/ за карания в морската. Като цяло почти всеки ден се събираме да караме.


Chavdar, благодаря за информацията. А ти ходиш ли да караш с тази група? Във фейсбук пише, че се събирате в сряда от 20:30 и неделя от 12:30ч. А през другите дни кога се събирате?

Да, ходя да карам, а иначе почти всяка вечер караме след 20.00 ч. Понякога през почивните дни се организираме и за каране извън града.
Chavdar
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Вто Юли 29, 2008 2:09 pm
Местоположение: Варна

Re: Търся си другарче

Мнениеот THEZOGGO » Сря Авг 29, 2012 9:17 am

taurus13 написа: Всъщност Зого не е дърт, ама е известно че ЕГН-то много му тежи отсега :lol:

Уважаеми, чичо щях да кажа. :D Утре ставам на 26 години и мога да ти кажа, че адски одъртех. :^: :agree:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Търся си другарче

Мнениеот novobranka » Сря Авг 29, 2012 5:08 pm

THEZOGGO написа:
novobranka написа:
did написа:Мадераторът е търпелив и справедлив!



did, да не бъркам някъде с правилата във форума? :)


Не съм Дид, и никога не мога да бъда него. Сори, че аз ти отговарям. Ако може на "ти", да продължа, ако ли не може на "Вие" :bowdown: .

Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът винаги имат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са в грешка, виж точка 1!


Според тези правила. Каквото и където да пишеш, не си застрахована от минуси, изтриване на постове, бан за период от време по IP или по ник нейм, или завинаги.


THEZOGGO, благодаря за предупреждението...не зная кой е модератора, но сигурно е готин :)
novobranka
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 4:34 pm

Re: Търся си другарче

Мнениеот novobranka » Сря Авг 29, 2012 5:09 pm

taurus13 написа:Дърти пергиши такива - накацахте новобранката като...мед да речем. :D Всъщност Зого не е дърт, ама е известно че ЕГН-то много му тежи отсега :lol:
Преди време в СКА форума се яви една девойка и започна да разпитва за каране и да обяснява как вече си имала екипировка, че дори и термос разбираш ли.... - в голем смут хвърли мъжките души, ама се оказа че на Радо жена му си прави гаргара, а той гледа сеира. :lol:



taurus13, не съм жена на никого. Не ги плаши момчетата, че са герои от сериал :)
novobranka
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 4:34 pm

Re: Търся си другарче

Мнениеот zax983 » Сря Авг 29, 2012 8:07 pm

Какво му е на шосето? Аз така карам, че ако си на безопасна дистанция от няколко метра след мен, стресираните шофьори ще ти правят път като че минаваш по пешеходна пътека в цивилизована държава : ]

Пък по магистралата е най-добре. В аварийната лента няма кой да те закача. Слагаш си една светлоотразителна жилетка и разни светлинки, ако искаш да се презастраховаш и си готова (аз лично не виждам смисъл от тях през деня).
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

Re: Търся си другарче

Мнениеот Ozzie » Сря Авг 29, 2012 9:40 pm

PtD написа:просто всички се възхищават на нехарактерното дружелюбно отношение на Ozzie

шМъизвиня'аш, ама като цяло съм позитивно настроен, стига да не ми лазят по нервите :P

novobranka написа:..не зная кой е модератора, но сигурно е готин

'миииии... nickname-овете им обикновено са в зелено :thumb:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Търся си другарче

Мнениеот novobranka » Чет Авг 30, 2012 6:49 pm

zax983 написа:Какво му е на шосето? Аз така карам, че ако си на безопасна дистанция от няколко метра след мен, стресираните шофьори ще ти правят път като че минаваш по пешеходна пътека в цивилизована държава : ]

Пък по магистралата е най-добре. В аварийната лента няма кой да те закача. Слагаш си една светлоотразителна жилетка и разни светлинки, ако искаш да се презастраховаш и си готова (аз лично не виждам смисъл от тях през деня).


Добре, ще кажа защо не искам да излизам на шосето... Мой близък си отиде точно по този начин. Шофьор на автомобил не го зачете за участник в движението и просто мина през него. Извинявам се за предубедеността относно този въпрос, но не мога да забравя какво се случи. :(
novobranka
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 4:34 pm

Re: Търся си другарче

Мнениеот novobranka » Чет Авг 30, 2012 6:50 pm

Ozzie написа:
PtD написа:просто всички се възхищават на нехарактерното дружелюбно отношение на Ozzie

шМъизвиня'аш, ама като цяло съм позитивно настроен, стига да не ми лазят по нервите :P

novobranka написа:..не зная кой е модератора, но сигурно е готин

'миииии... nickname-овете им обикновено са в зелено :thumb:



Хаха, ама съм и аз :) Еми драго ми е да се запозная с модератора ;)
novobranka
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 4:34 pm

Re: Търся си другарче

Мнениеот taurus13 » Чет Авг 30, 2012 8:09 pm

Шосето си е опасно - един съсед имам, който баш от мен се запали да кара колео. Купи си колело, караше го половин година и след това изчезна някъде. След година го гледам куца с едни патерици. Питам го какво е станало, казва ми: - Не зная точно, бях тръгнал с колеото към вилата и после се събудих след 5 месеца от кома в болницата. Казват че камион ме е блъснал и шофьора бил избягал. Та сега човека е инвалид.
Та кой беше този, който някъде по-нагоре разправяше как безопасно карал по магистралата в аварийната лента - човек, те оттам се изпреварват бе :)
Извинявам се за офтопика.
Новобранката, не се опитвам да те отказвам от велосипеда.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Следваща

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 76 госта