Смилян

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Смилян

Мнениеот Zuk » Вто Авг 14, 2012 10:13 pm

Някой карал ли е по този маршрут? Интересува ме колко е денивелацията? Ще бъда с дете и за това питам. Ако има и GPS следа ще е най-добре.

с. Смилян - с. Букаците - с. Горово - с. Чеплят - местност Катран - с. Змиево - местност Аламушница - с. Смилян. Обща дължина: 17,5 км.
По-добре късно, отколкото по-късно.
Аватар
Zuk
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:06 pm
Местоположение: София

Re: Смилян

Мнениеот dob111 » Вто Авг 14, 2012 10:46 pm

Ако никой не ти даде трак може да проучиш маршрута и с Гугъл Ърт. Ако начертаеш примерен маршрут програмата има възможност да пресмята денивелацията му.
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Смилян

Мнениеот Zuk » Сря Сеп 05, 2012 2:41 pm

Вчера минах по "маршрута". Както ми каза една жена в селото като я потитах да ме упъти, това е по-скоро идея, от колкото маршрут. На три пъти губих маркировката, което ми струваше доста време и усилия. Бях с дете и тръгнах по тозо маршрут с идеята, че е лек, едва 17,5 км, което ще бъде 2-3 часа. Реалността се оказа друга. Важното е, че живи, здрави се добрахме обратно до с.Смилян по светло и всичко приключи благополучно. Но беше на магия. Още едно объркване или една спукана гума, можеше да докара нещата до там, че да ношуваме в гората. По едно време се замислях, ако се стигне до там, да зарежа байковете и да се опитаме пеша да стигнем до населено място.
Искам да поясня, че не ходя за пръв път в планината, както с колело, така и пеша. Смятам, че са ми ясни правилата, по които се слага маркировката. Но тук се срещнах с груби неточности в описанието, явно е правено и човек, който никога не е минавал по маршрута. Само ще кажа, че въпросните 17 км всъщност са над 30. Част от марштура е труден и за ходене, камо ли каране, Как се бутат 2 колела, да не ви разправям. Имах карта и описание на маршрута. Имах и GPS, но за съжаление нямах трак на този маршрут, а и картата, с която разполагам е доста постна в този район.
Стига съм хленчил, другата седмица ще кача трака, че сега нямам възможност. Мисля да го изпратя и до Община Смолян, Туристически информационен център с.Смилян, ИК "Сити мап" (които са издали картата http://eservices.smolyan.bg/tic/Images/TMap.jpg с този и още двайсетина маршрута), както и до ведомството опуснало средствата (европейски) за реализиране на този проект.
По-добре късно, отколкото по-късно.
Аватар
Zuk
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:06 pm
Местоположение: София

Re: Смилян

Мнениеот Zuk » Нед Сеп 09, 2012 4:42 pm

Ето и трак.

Изображение
Прикачени файлове
Smilian.txt
трак
(14.79 KiB) 53 пъти
По-добре късно, отколкото по-късно.
Аватар
Zuk
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:06 pm
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 88 госта