Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот GabaX » Сря Авг 08, 2012 6:00 am

Идеята е да се намерят желаещи, които обичат да карат на дълги разстояния в рамките на един ден.
Аватар
GabaX
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 2:11 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот GabaX » Сря Авг 08, 2012 6:03 am

Примерно тази седмица събота или неделя, ако някой има идея за маршрут от София за някъде или с превоз и връщане към София и търси компания нека да пише. :peace:
Аватар
GabaX
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 2:11 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот marsa » Сря Авг 08, 2012 8:06 am

Предполагам говориш за Шосейно каране с MTB? Ако е така с кеф ще карам(е) с теб. Може да драснеш там с какъв байк/гуми караш, какви преходи си правил до момента и т.н.

Скоро ще се осъществи и Вело скитане & чувалуване, подробности до няколко дни. Може да се включиш поне първия ден :)

П-с: А, видях че сме си писали и си се представил в друга тема, остава да се засечем и на пътя ;)
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот GabaX » Сря Авг 08, 2012 11:06 am

Относно терена може да е само шосейно или комбинирано с черни пътища с цел избягване на трафик или разучаване на дадена местност или изцяло планински. Относно колелото аз съм с MTB, а гумите са ми Maxxis Crossmark 2.1 (имам идея и за сликове, които тези дни ще си взема)
1.png
Пример за едно от последните ми карания.
1.png (314.11 KiB) Прегледано 1447 пъти

2.png
Тук нека се има в предвид, че не съм си давал зор, а и доста снимки правих, което се отрази на времето.
2.png (210.99 KiB) Прегледано 1391 пъти
Аватар
GabaX
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 2:11 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот Iced Honey » Сря Авг 08, 2012 11:15 pm

Имайте предвид още един за събота или неделя ако се организирате. Поздрави!
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот marsa » Чет Авг 09, 2012 11:15 am

Iced Honey написа:събота или неделя
Един от тези два дни вероятно ще е началото на чувалуването, подробности скоро в съответната тема. Посоката от София ще е към Ботевград по стария път под магистралата (чудесен за спокойно байково каране, защото е много разбит и трафик няма), след това през Етрополе към Златица. Може да св включите до Ботевград, или до Златица, но второто ще ви се върже към 170км.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот GabaX » Чет Авг 09, 2012 7:02 pm

За тази неделя 12.08.12 имам идея за един маршрут, който търпи промени, ако някой иска да го усъвършенства нека пише тук. Симеоново-Калфин дол-Бистрица-Железница-Ковачевци-Поповяне-Рельово-Самоков-Драгушиново-Злокучене-Мечката-Щръклево гнездо-Долни Пасарел-Кокаляне-Панчарево-Бункера-Малинова долина-Симеоново
До Симеоново ще стигна с кола, имам място за два байка още, ако някой изяви желание ще мина да го взема в границите на София, за да стартираме заедно.
Аватар
GabaX
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 2:11 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот scorpion » Чет Авг 09, 2012 9:43 pm

GabaX написа:За тази неделя 12.08.12 имам идея за един маршрут, който търпи промени, ако някой иска да го усъвършенства нека пише тук. Симеоново-Калфин дол-Бистрица-Железница-Ковачевци-Поповяне-Рельово-Самоков-Драгушиново-Злокучене-Мечката-Щръклево гнездо-Долни Пасарел-Кокаляне-Панчарево-Бункера-Малинова долина-Симеоново
До Симеоново ще стигна с кола, имам място за два байка още, ако някой изяви желание ще мина да го взема в границите на София, за да стартираме заедно.


От "Щъркела" до Пасарел ако карате по шосето е отврат.... Непрекъснато има коли до и зад теб.... Иначе ви завиждам... Тази седмица няма да мога да се включа :)
scorpion
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 9:34 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот Iced Honey » Пет Авг 10, 2012 9:01 am

за неделя ме устройва, мога да дойда с моята кола, може и да ме вземете в района на руски паметник ако е удобно. предполагам някъде 6:30 - 7:30 да се тръгне е добре?
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот marsa » Пет Авг 10, 2012 10:03 am

Здравей, писах лично на колегата, но ще напиша и тук. И аз ще дойда в Неделя, предлагам среща в Бистрица (обикновено се чакаме там или на околовръстното на Бистришко шосе). Преди 7 няма смисъл да се тръгва, аз предлагам 7 на околовръстното, или 7:20 в Бистрица, може и малко по- късно - вие се разберете. Освен това ви съветвам да не тръгвате с кола, а да повъртите 5-10км до изкачването, не се прави старт на баир.

И дайте да се прехвърлим в подходящата тази тема за напред: Шосейно каране с MTB :wavey:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот 4o4ko » Пет Авг 10, 2012 11:25 am

Имам голямо желание да се присъединя към вас но съм още малко зелен - не в форма.

Прехода който предлагате е доста тежък/дълъг за новак не е ли ?

Бихте ли ме ориентирали за време и разстояние ?
данке
Ами сега ?
Аватар
4o4ko
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 2:39 pm
Местоположение: Sofia

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот marsa » Пет Авг 10, 2012 11:43 am

Около 100км от околовръстното до околовръстното, като денивеляция не е нещо фрапиращо, сериозното изкачване е в началото. Колегите май карат с 20тина средна, мисля че е караемо и от новак, ако тръгнеш с подходящата психическа нагласа, че връщане няма :) Може да ти дойде тежко заради гумите.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот 4o4ko » Пет Авг 10, 2012 12:08 pm

Ще си ми натежи ... широки гуми/тежко колело и дебел ездач не са за 100км ... поне за сега


успех !
Ами сега ?
Аватар
4o4ko
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 2:39 pm
Местоположение: Sofia

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот GabaX » Пет Авг 10, 2012 1:22 pm

Начален старт за 12.08.12 ул. „Околовръстен път“ 216 пред Икеа-та в 07:00ч. Marsa предлага без кола, а малко да покараме до мястото на тръгване :dontknow: аз още се чудя по този въпрос. Ако някой живее по-далече ще му е в повечко и това може да е причина да се откаже да дойде и за това предлагах да тръгна с кола и да събера още двама с мен.

marsa написа:И дайте да се прехвърлим в подходящата тази тема за напред: Шосейно каране с MTB :wavey:

Marsa, защо искаш да ми "убиеш" темата, тук конкретно става въпрос за по-дълги и само еднодневни преходи, които не е задължително изцяло( или въобще ) да са на шосе.

scorpion написа:От "Щъркела" до Пасарел ако карате по шосето е отврат.... Непрекъснато има коли до и зад теб....

Колеги, този участък от маршрута така ли остава? Има ли алтернатива или това не е проблем?
Аватар
GabaX
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 2:11 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот Iced Honey » Пет Авг 10, 2012 2:58 pm

Щъркела - Пасарел е леко шит заради неделното прибиране на колите към София. Минавал съм го точно по това време, не е много оферта, но лично аз нямам идея за друг маршрут. Около 07:00 за старт не е никак зле, предлагам сбирка 6:50 на кафе около Икеа (не помня дали има бензиностанции там)и толеранс за изчакване до 7:10. Колеги, ще слагате ли по-леки (гладки) гуми или ще се кара с рошави. Поздрави!
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот GabaX » Пет Авг 10, 2012 3:46 pm

Аз съм леко накъдрен, но съм свикнал и съм доволен.
Maxxis Cross mark 2.1.jpg
Maxxis Cross mark 2.1.jpg (13.19 KiB) Прегледано 3707 пъти

Впрочем има вероятност от кратки валежи и гладки гуми не е много удачно, поне така си мисля. Аз ще си взема връхни непромокаеми дрехи за всеки случай.
Iced Honey написа: сбирка 6:50 на кафе около Икеа и толеранс за изчакване до 7:10

Аз съм за. :peace:
Аватар
GabaX
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 2:11 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот marsa » Пет Авг 10, 2012 6:22 pm

Колега не искам да ти убия темата, но поне до момента се похвали с изцяло шосейно каране и планираш отново такова. "Черно"-то присъства само на думи. Според мен е добре форумът да е по- прегледен и като се говори за шосейно да е в съответната тема. Все пак като сме в МТБ форум, ако не е упоменато друго, хората очакват в темата да се пише за МТБ каране. А и ако всеки си създаде персонална тема дублираща други, никой няма да чете и пише ;)

Колкото до тръгването аз лично съм от другия край на града и това в конкретния случай е плюс, ако отидеш на баирчето и тръгнеш от там ще ти се стори два пъти по- тегаво и след два километра ще спреш да почиваш.

С гладки гуми няма да имаш проблем, освен че ще ти мятат по- малко мръсотии по лицето и дупето :)
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот Iced Honey » Пет Авг 10, 2012 6:58 pm

Да бе, човека не иска да убие темата - това е ясно. От друга страна авторът на темата явно иска да промотира ивента по-широко - лошо няма! Ако тря да се прехвърли - ОК, но ако се вкара в маршрута и леко офроуд - така си е екстра. Той GabaX си каза - предлагайте едит на маршрута, но за сега - греда. Абе, ако има хляб в такива карания ще се развие темата, ако няма - ще отпадне и нужда от самостоятелно съществуване и ще се прелее в другата. Аз лично желая успех!

PS така като го гледам това маршрутче тея гуми са си точно за него а?http://images.internetstores.de/products/bikeparts/e65a662ab309a7ead20a955f479df7e9[1024x768].JPG
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот colson » Пет Авг 10, 2012 9:50 pm

Момчета, това трасе го карам от години и е много готино, ама в събота и неделя става отврат заради колите. Още повече, че е август. Хладното време може да облекчи трафика, ама едва ли.
Ако искате, пробвайте един не много популярен маршрут, който си е направо приказка - Нови хан - Вакарел (по стария път), оттам наляво към Белица. Спокойно трасе със завойчета, изкачвания, спускания и почти никакви коли. Няма да съжалявате.
Карай всеки ден!
Аватар
colson
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1795
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:02 pm
Местоположение: София

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот DrioniD » Съб Авг 11, 2012 1:14 pm

:beer:
DrioniD
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 8:20 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот GabaX » Съб Авг 11, 2012 7:06 pm

Iced Honey написа:тея гуми са си точно за него

Чудесен избор за този терен, чувал съм добри отзиви за тях. :agree:

colson написа:Нови хан - Вакарел (по стария път), оттам наляво към Белица

На другото каране може да го развия този маршрут, ако има вариант да се излезе извън шосето и да добавим и малко офроуд ще е чудесно. Давайте идеи.

P.S. Колеги, аз утре съм на линия в 06:50ч времето по прогноза ще е предимно слънчево и без валежи. :^:
Аватар
GabaX
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 2:11 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот marsa » Съб Авг 11, 2012 7:47 pm

GabaX написа:аз утре съм на линия в 06:50ч
:thumbu: :spin:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот GabaX » Съб Авг 11, 2012 8:11 pm

Знам, че няма да вали, но ще бъде мокро от днес. Мразя да се мокря, но ще се жертвам, предполагам по-късно през деня ще изсъхне...
Аватар
GabaX
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 2:11 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот marsa » Съб Авг 11, 2012 8:29 pm

Съмнявам се да е мокро, най- много ако пак превали през нощта да е влажно из София, после от околовръстното нагоре караме бавно, след това вече слънцето едва ли ще остави вода по пътя.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот Iced Honey » Съб Авг 11, 2012 9:01 pm

Там сме!
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот marsa » Нед Авг 12, 2012 2:42 pm

Колкото до карането - добре си покарахме, но за съжаление само двама... Колегата Iced Honey се контузи много неприятно още в началото. На излизане от Бистрица куче изскочи на пътя и колегата падна адски нелепо при скорост може би под 10км/ч, добре че беше с каска, но удари лошо рамото си. Бях почти сигурен, че е счупил ключица, но за щастие (ако може да се говори изобщо за подобно нещо) е бил по- малкият дявол и е разтегнал връзки, което до колкото разбирам се лекува основно със сериозна почивка. Колега, много ми беше приятно да се запознаем и се пази, за да ти се възстанови ръката хубаво, пък живот и здраве пак ще караме :wavey:

До колегата GabaX - http://www.bikemap.net/route/340723 - от 55 до 75 някъде е черното. То и голяма част от стария Ботевградски си клони към офроуд.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот Iced Honey » Нед Авг 12, 2012 6:42 pm

marsa написа:Колкото до карането - добре си покарахме, но за съжаление само двама... Колегата Iced Honey се контузи много неприятно още в началото. На излизане от Бистрица куче изскочи на пътя и колегата падна адски нелепо при скорост може би под 10км/ч, добре че беше с каска, но удари лошо рамото си. Бях почти сигурен, че е счупил ключица, но за щастие (ако може да се говори изобщо за подобно нещо) е бил по- малкият дявол и е разтегнал връзки, което до колкото разбирам се лекува основно със сериозна почивка. Колега, много ми беше приятно да се запознаем и се пази, за да ти се възстанови ръката хубаво, пък живот и здраве пак ще караме


viewtopic.php?f=3&t=119815
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот scorpion » Нед Авг 12, 2012 9:29 pm

marsa написа:Колкото до карането - добре си покарахме, но за съжаление само двама... Колегата Iced Honey се контузи много неприятно още в началото. На излизане от Бистрица куче изскочи на пътя и колегата падна адски нелепо при скорост може би под 10км/ч, добре че беше с каска, но удари лошо рамото си. Бях почти сигурен, че е счупил ключица, но за щастие (ако може да се говори изобщо за подобно нещо) е бил по- малкият дявол и е разтегнал връзки, което до колкото разбирам се лекува основно със сериозна почивка. Колега, много ми беше приятно да се запознаем и се пази, за да ти се възстанови ръката хубаво, пък живот и здраве пак ще караме :wavey:

До колегата GabaX - http://www.bikemap.net/route/340723 - от 55 до 75 някъде е черното. То и голяма част от стария Ботевградски си клони към офроуд.


Как беше трафика до Пасарел? По-принцим много мразя този участък през уикенда..
scorpion
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 9:34 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот GabaX » Пон Авг 13, 2012 10:59 am

Много неприятен инцидент, а Iced Honey беше така надъхан за този маршрут и съжалявам, че така се стекоха обстоятелствата и това неочаквано падане. Жалко, че с това ще запомни карането, което беше много приятно, а относно трафика, за който пита scorpion беше много спокойно напук на всички очаквания. Предполагам лошото време през изминалите дни е повлияло на трафика в наша полза. Пожелавам бързо и успешно възстановяване на Iced Honey.
И малко информация за самото каране:
Screenshot 1.png
Като песимист малко се съмнявам, че сме достигнали 91.4км но ако бъда оптимист ще си помисля че е било моментна скорост...
Screenshot 1.png (284.47 KiB) Прегледано 1284 пъти

Screenshot 2.png
Скалата на терена
Screenshot 2.png (204.05 KiB) Прегледано 1274 пъти

.jpg
Пътя по който минахме
.jpg (156.36 KiB) Прегледано 1268 пъти
Аватар
GabaX
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 2:11 pm

Re: Предложения за еднодневни преходи за 100км и нагоре.

Мнениеот marsa » Пон Авг 13, 2012 12:31 pm

Ами 90... по- скоро към 60 :idea: GPS-а се е объркал на някой по- остър завой ;)

Забравих да пусна снимка от вело(на)шествието:
Изображение

По дефилето нямаше почти никакъв трафик (но аз съм свикнал там да карам), а и колегата не се оплака, така че не ще да е било нещо фрапантно.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 94 госта