20/07 София-Костинброд-Бучин проход-Своге-Нови Искър-София

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

20/07 София-Костинброд-Бучин проход-Своге-Нови Искър-София

Мнениеот GabaX » Вто Юли 17, 2012 5:30 pm

Здравейте, тази седмица (20.07.12) ще правя първа обиколка на този маршрут София-Волуяк-Костинброд-Дреново-Бучин проход-Искрец-Свидня-Своге-Редина-Томпсън-Реброво-Луково-Владо Тричков-Нови Искър-Требич-Илиянци-Толостой-Надежда
Лошото е, че се пада петък, но друг избор нямам за тази седмица. Тръгване в 9:20ч от Билата в жк. Надежда. Аз ще бъда в 10:00ч на ЦБА-то в началото на Костинброд (Няма да мога да тръгна от началната точка, защото съм на гости там, но я задавам, ако има желаещи да се ориентират по-лесно. Разтоянието от Билата до ЦБА е 9км и се взима с нормално темпо за 30-40м) Темпото ще бъде съобразено с възможностите на участниците. След приключване на маршрута може да покараме още до НДК и Южния парк ако имаме достатъчно сили. :peace:
Аватар
GabaX
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 2:11 pm

Re: 20/07 София-Костинброд-Бучин проход-Своге-Нови Искър-София

Мнениеот Yavkata » Сря Юли 18, 2012 11:29 am

Бих ви препоръчал минаване през Градец-Царичина-Чибаовци-Свидня. Поне малко да покарате и по приятен черен път и доста по-ненатоварено от към автомобилен трафик. Пътя през дефилето в момента е в ремонт и минаването от там е гадно.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: 20/07 София-Костинброд-Бучин проход-Своге-Нови Искър-София

Мнениеот marsa » Сря Юли 18, 2012 1:59 pm

Здравей, с какъв велосипед караш, и ако е байк, имаш ли сравнително подходящи гуми?

Както каза Явката, има и по- интригуващи варианти, а между другото в конкретната посока има една отбивка между Томпсън и Чибаовци, която на някои карти е показана като път, аз преди време бях поел по нея с шосейка, но още в селото става крив каменист черен път, мерак ми е някой път да изследвам с байка.

Само за ониентир - какво време си отделяш за цялото каране, вкл. почивки, за да се ориентирам за темпото ти (в случай, че не се съобразяваш с никого)?
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: 20/07 София-Костинброд-Бучин проход-Своге-Нови Искър-София

Мнениеот GabaX » Сря Юли 18, 2012 4:35 pm

Предложението на Явката ми допада (за което благодаря за съвета и информацията за терена и ремонтните дейности ) и веднага го променям, което не означава, че е краен. Готов съм за още критики и съвети и изменения по маршрута.
София-Волуяк-Костинброд-Царичина-Чибаовци-Свидня-Своге-Редина-Томпсън-Реброво-Луково-Владо Тричков-Нови Искър-Кубратово-Бенковски-Надежда
Marsa, карам с RAM XC TWO. 1 гумите са си стандартните за модела Maxxis Crossmark 2.1 Времето за почивки принципно си комбинирам със заснемане на снимков материал на подходящите за окото места и за закупуване на вода и нещо за хапване на из път. Принципно съм отделил целия си ден за това мероприятие, няма да се състезавам с никой или да гоня време, ще се нагаждам спрямо ситуацията и терена.
Аватар
GabaX
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 2:11 pm

Re: 20/07 София-Костинброд-Бучин проход-Своге-Нови Искър-София

Мнениеот GabaX » Чет Юли 26, 2012 3:49 pm

Обиколката има доста изкачване през повечето време, но и завладяващи места и гледки, като цяло е интересна, ако човек не е сам и има някой за кураж и компания с него. Ако има желаещи някога да направят този маршрут, нека пишат тук. :peace:
Аватар
GabaX
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 2:11 pm


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 88 госта