Руски паметник - Тихия кът

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот tabakoff » Пет Юли 27, 2012 9:16 am

На мен също ми допада идеята сутрин да се прави една тренировичица. Може да се включа и аз.

А вариант ли е да се спускаме по някоя пътека. Аз знам 1-2 приятни. Някак си не обичам спускането по асфалт...
tabakoff
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 11:45 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот pascoff » Пет Юли 27, 2012 12:09 pm

Iced Honey написа:
xcrider написа:Ако става дума за техника, започни с спускането/катеренето не чак по тази със синята точка, пътеката е много технична и върви по скали в голяма част от нея. Пробвай се при пресичането на алеята преди бялата вода да тръгнеш по нея до бялата вода и оттам завий по десния разклон, ще излезеш на паркинга на тихия кът. После се спусни пак оттам, ако искаш продължи до княжево .


Привет! Днес с приятели пробвах по десния разклон - явява се шорткът до Тихия - супер е, леко за каране, приятно. Ще разкажеш ли каква е случката по левия разклон - нагоре? Митака днес каза -"От там си минал за велоралито", но нямам спомен никакъв. Поздрави!


Борис, сменяй гумите и във вторник ще щурмуваме по алеята до Златните (или до Момина скала). Мисля пак да минем по десния разклон през тихия кът, че да имаме сили за стръмното преди златните. А за четвъртък може да го направим по маршрута на ралито. За спускането има много варианти, ще ги измислим он дъ флай :)

Митака
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот boreto » Пет Юли 27, 2012 5:09 pm

Здравейте

Тези дни мисла да се кача до момина скала, може ли някои да каже най-лекия вариант за спускане стига да не е по пътя.
След време може да идвам и с вас но за сега времето ми за изкачване е доста.

Поздрави
boreto
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 10:31 am
Местоположение: София

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот xcrider » Пет Юли 27, 2012 11:06 pm

най-лекия вариант е по алеята, която минава през златните мостове, х.бели брези, тихия кът. Но от момина скала има много интересни варианти , които минават около копитото, но са по-технични.
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Iced Honey » Съб Юли 28, 2012 12:00 pm

ОК, я сега някой колега да обясни: Приемаме, че сме посока Тихия кът - Златните мостове...на шосето на дендрариума, завиваме в ляво към Копитото - пак по шосето, и 500 м преди кулата - 3-4 завоя преди кулата се шмугваме в ляво по пътеката. Та идеята ми е - какво представлява тая пътека, ще се претрепя ли или има шанс за оцеляване хехех! паскофф, ако засечеш това съобщение - това е онова място където ме заведохте и където не посмях да се пусна с вас. Пиша го тук въпроса да е в помощ на другите аверчета, които изучават с кеф района. Поздрави!
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот milestone » Съб Юли 28, 2012 2:48 pm

Човече, това си го минавал щом си участвал във велоралито Черни връх. Никой, който не знае как караш не може да ти каже дали можеш да минеш даден участък или не. Просто отиваш, виждаш, преценяваш и караш ако можеш. То не е в Алпите или Хималаите - за половин ден можеш да отидеш до Копитото и да се върнеш дори и пеш бутайки байк. И въобще "изследването" на непознати пътеки е част от тръпката на планинското колоездене. Поне за мен, въпреки че преди се занимавах повече с пешеходен туризъм (но те нещата са аналогични). Иначе си взимаш шосейно колело и си караш по асфалта, лошо няма.
За утре има интересно мероприятие точно по темата, предполагам си го видял - viewtopic.php?f=48&t=118203 . Може и аз да намина.
Аватар
milestone
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1771
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 4:37 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Zimski » Пон Юли 30, 2012 1:10 am

Колеги, ще има ли каране по този маршрут идните дни (работни). Изглежда ми доста привлекателен, но това ранно ставане.. :boggled:
Пишете моля кога ще ходите може да се присъединя.
Аватар
Zimski
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 2:39 am

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот tabakoff » Пон Юли 30, 2012 9:32 am

и аз съм навит 2-3 пъти седмично да опитам да ставам толкова рано и да покарвам.
tabakoff
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 11:45 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Iced Honey » Пон Юли 30, 2012 12:37 pm

Утре в 6:30 ще се чакаме на светофара, който е в началото на Беловодски път (разклона за Бояна - малко след Чепишев, мисля че се пада). Идеята е да стигнем малко-по нагоре от Дендрариума, а след това да го играем спускане по пътека. Лично за мен се очаква надолу да бутам, в случай че попаднем на по-технична пътека хехех!
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот tabakoff » Пон Юли 30, 2012 3:34 pm

По принцип до кога мислите да се прибирате в софия. Моята идея е в 8 и 30 де съм там, че в 9 започва работния ден.
tabakoff
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 11:45 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот pascoff » Пон Юли 30, 2012 3:43 pm

Миналия път бяхме към 8:40 в бояна. Ако всичко е наред и не се мотаме може за 2 часа да го направим, но предполагам ще има мотане утре :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот martin54 » Пон Юли 30, 2012 4:26 pm

Колеги и аз ще дойда в 6,30 :)
дано няма коли по пътя !
Canyon Yellowstone 5.0
martin54
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Сря Юни 27, 2012 11:05 am
Местоположение: София

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Iced Honey » Пон Юли 30, 2012 4:41 pm

pascoff написа:Миналия път бяхме към 8:40 в бояна. Ако всичко е наред и не се мотаме може за 2 часа да го направим, но предполагам ще има мотане утре :)


хехех, то мотаене, както знаеш паскофф, от моя страна нагоре трудно може да се получи, но виж за надолу е друга бира:)
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот xcrider » Пон Юли 30, 2012 6:34 pm

стига с това шосе, бе , :nono: ... тръгвайте по пътеките!
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот pascoff » Пон Юли 30, 2012 9:43 pm

xcrider написа:стига с това шосе, бе , :nono: ... тръгвайте по пътеките!


е по пътеките де :) а мотането ще е заради разнородната група, която се заформя ... иначе, който бърза, винаги може да се пусне преди да сме се качили до горе
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Antares » Вто Юли 31, 2012 10:17 am

Хора, тия трасета не са за без каска! Казвам го за всички, които имат идея да карат по това трасе! Понякога спусканията са по доста интересни пътечки и там паданията може да са доста лоши.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Zimski » Вто Юли 31, 2012 5:07 pm

Мераклии за днес? или късно се сещам?
Аватар
Zimski
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 2:39 am

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Iced Honey » Вто Юли 31, 2012 6:44 pm

Днес сутринта беше много добра групата момчета - имаше и каране с практически съвети, имаше и душегубка, падане, пукане на гума, а и лафчето на pascoff - " Хубаво ти е колелото, само трябва да му смениш кормилото, вилката и рамката", си го биваше! Хехех! Повече такива дни да има! Поздрави!
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот martin54 » Вто Юли 31, 2012 8:56 pm

Поздрави и от мен :)
Беше много добро, още имам яка мускулна треска на бедрата :D
Един + и от мен за лафа на pascoff !
Canyon Yellowstone 5.0
martin54
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Сря Юни 27, 2012 11:05 am
Местоположение: София

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Zimski » Пет Авг 03, 2012 4:08 pm

кара ли ви се днес?
Аватар
Zimski
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 2:39 am

Предишна

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 91 госта