Руски паметник - Тихия кът

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Iced Honey » Пон Юли 09, 2012 7:28 pm

Здравейте! Търся сподвижници около маршрута Руски паметник - Тихия кът - Руски паметник 3-5 пъти седмично преди работа с тръгване 6:30 - 07:00 или вечер след 19:30. Темпо - леко (Руски-Тихия-Руски за 90 мин. с почивка горе)
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Opavlov » Вто Юли 10, 2012 9:46 am

Здравей, интересуваме откъде точно минаваш..много кратко ми се струва.Какъв е маршрута.
Opavlov
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 23, 2012 2:40 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Iced Honey » Вто Юли 10, 2012 7:33 pm

Opavlov написа:Здравей, интересуваме откъде точно минаваш..много кратко ми се струва.Какъв е маршрута.


Здравей,

15 километра е в едната посока - Руски паметник,Алеята, Бъкстон, Бояна, Беловодско шосе и обратно...честно казано леко почва да става скучно, но може да се ескпериментира и нагоре, и надолу. По принцип съм по-добре с изкачването, въпреки, че днес един колега ме изпревари точно преди Тихия кът като пътен знак ;)

Поздрави
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Opavlov » Сря Юли 11, 2012 8:18 am

Iced Honey написа:
Opavlov написа:Здравей, интересуваме откъде точно минаваш..много кратко ми се струва.Какъв е маршрута.


Здравей,

15 километра е в едната посока - Руски паметник,Алеята, Бъкстон, Бояна, Беловодско шосе и обратно...честно казано леко почва да става скучно, но може да се ескпериментира и нагоре, и надолу. По принцип съм по-добре с изкачването, въпреки, че днес един колега ме изпревари точно преди Тихия кът като пътен знак ;)

Поздрави


Ами честно казано бях в събота в тази посока.Изглеждаше така:Гешов, бул. България , до музея на мечките стигнах и ме задминаваха много като се движех по асфалта.На връщане беше по описаният от теб маршрут като минах по пистата до влека.Може би не съм подготвен толкова..щом ми е толкова трудно.

Поздрави
Opavlov
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 23, 2012 2:40 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот tzezko » Сря Юли 11, 2012 9:32 am

През миналия сезон почти всеки ден преди работа се качвах да Златните мостове по асфалта. 6.45 тръгвах от ул"Щросмайер", около час и половина нагоре и два пъти по-малко надолу, баня и около 10 в офиса. След това не ти пука с какви полу- или цели идиоти се срещаш през деня. С удоволствие бих карал с някого по този маршрут. Мога да съм 6.45 на алеята на "Гешов".
Аватар
tzezko
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1228
Регистриран на: Сря Фев 15, 2012 3:08 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Opavlov » Сря Юли 11, 2012 2:11 pm

tzezko написа:През миналия сезон почти всеки ден преди работа се качвах да Златните мостове по асфалта. 6.45 тръгвах от ул"Щросмайер", около час и половина нагоре и два пъти по-малко надолу, баня и около 10 в офиса. След това не ти пука с какви полу- или цели идиоти се срещаш през деня. С удоволствие бих карал с някого по този маршрут. Мога да съм 6.45 на алеята на "Гешов".


Ами сутрин ще ми е трудно.Иначе бих искал да дойда..но съм бавен според мен.Вечер предпочитам или в събота сутрин.

Другата идея мие за панчарево-ловна хижа.

Поздрави
Opavlov
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 23, 2012 2:40 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Iced Honey » Пон Юли 16, 2012 10:57 pm

tzezko написа:През миналия сезон почти всеки ден преди работа се качвах да Златните мостове по асфалта. 6.45 тръгвах от ул"Щросмайер", около час и половина нагоре и два пъти по-малко надолу, баня и около 10 в офиса. След това не ти пука с какви полу- или цели идиоти се срещаш през деня. С удоволствие бих карал с някого по този маршрут. Мога да съм 6.45 на алеята на "Гешов".


Привет,

Не съм писал, защото реших да пробвам да кача до горе за да видя какво темпо го докарвам - от Руски паметник до Златните - почти 90 минути. Ако не си много по-бърз може да пробваме да направим малко серии сутрин следващите седмици.

Поздрави
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот xcrider » Вто Юли 17, 2012 12:17 am

Защо не катерите по пътеката - въздуха е по-чист, спокойствието по-голямо, и кефа повече. :agree: Е, ще ви добави едни 15 мин към времето, голям ПРАЗ. Поне ако ви мързи да катерите паветата в бояна, за да хванете пътеката оттам, която изкарва на шосето отново, малко преди "белята", се включете от белята нагоре. :agree:
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот taurus13 » Вто Юли 17, 2012 12:18 am

Егати темпото....тук си говорим за състезателно каране май. - това по пътеките или по шосето?
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Iced Honey » Вто Юли 17, 2012 7:05 am

xcrider написа:Защо не катерите по пътеката - въздуха е по-чист, спокойствието по-голямо, и кефа повече. :agree: Е, ще ви добави едни 15 мин към времето, голям ПРАЗ. Поне ако ви мързи да катерите паветата в бояна, за да хванете пътеката оттам, която изкарва на шосето отново, малко преди "белята", се включете от белята нагоре. :agree:


Привет,

Мерси за съвета! Дали имаш следа за тази пътека, или карта...не съм сигурен , че съм наясно какъв е маршрута по пътеката. Иначе си абсолютно прав - кефа е в пъти по-голям!

Поздрави,
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Iced Honey » Вто Юли 17, 2012 7:06 am

taurus13 написа:Егати темпото....тук си говорим за състезателно каране май. - това по пътеките или по шосето?


Не, не...става въпрос само в едната посока и то по асфалта...
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот milestone » Вто Юли 17, 2012 10:54 am

Iced Honey написа: Дали имаш следа за тази пътека, или карта...не съм сигурен , че съм наясно какъв е маршрута по пътеката.


Не разбрах за коя пътека става въпрос, но от колелото на трамвай 5 в Княжево нагоре до Беловодски път има пътеки колкото искаш. Има и цяла "магистрала" маркирана в жълто дори, която не вярвам да не знаеш, така че не ми стана ясно защо караш по асфалта като предпочиташ пътеките.
Вчера примерно направих нещо ТАКОВА. Е, при мен имаше продължение и нагоре, но като става въпрос за до Тихия кът мисля, че е добра идея.
Аватар
milestone
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1771
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 4:37 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Yeti » Вто Юли 17, 2012 11:10 am

Iced Honey написа:
xcrider написа:Защо не катерите по пътеката - въздуха е по-чист, спокойствието по-голямо, и кефа повече. :agree: Е, ще ви добави едни 15 мин към времето, голям ПРАЗ. Поне ако ви мързи да катерите паветата в бояна, за да хванете пътеката оттам, която изкарва на шосето отново, малко преди "белята", се включете от белята нагоре. :agree:


Привет,

Мерси за съвета! Дали имаш следа за тази пътека, или карта...не съм сигурен , че съм наясно какъв е маршрута по пътеката. Иначе си абсолютно прав - кефа е в пъти по-голям!
Поздрави,

Ето ти следа. Продължава и след Тихия кът по принцип, но участъка, който те интересува го има. Можеш да се включиш и директно от отбивката за Белята вода на шосето за копитото, но за мен частта от Бояна до Белята вода също е много приятна и е грехота да се изпуска. Стига се през една стръмна павирана уличка над Боянската черква:
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=fswxpmvpahbqhapo
След Белята вода пътя се разклонява на две. Десния път (както е в трака) е малко по-дълъг, но с по-постоянен наклон. Левия е една идея по-къс и малко по-стръмничък в началото. Събират събират се малко над Тихия кът.
Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот xcrider » Вто Юли 17, 2012 3:22 pm

от княжево е много стръмно и хлъзгащо се ( чакъл), мини си по трасето на велоралито, докъдето искаш и е спусни пак оттам, на връщане може и към княжево, защото така се удължава малко, все пак княжево е на по-ниска надморска вис. от бояна :idea: .http://velorali.com/karta.html
По-добрия вариант е да се качиш до момина скала( на 10-15 мин от златните) и да се пуснеш оттам към тихия кът, пътеката е доста по- :evil: , но щом досега си карал по шосето и по-нормалната ще ти е кеф. :agree:
Да е по пътеки е важно! :beer:
П.п. Малко се повторих с Yeti
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Iced Honey » Вто Юли 17, 2012 6:47 pm

Добри включвания и от xcrider, и от Yети, и от milestone...наистина много полезни за мен, а надявам се и за други начинаещи колеги, които следят темата. В момента съм с гуми Continental topcontact (които са найстина много, много добри за асфалт), като за начало явно ще трябва да ги сменя с другите - не помня точно кой от моделите на Schwalbe имам, за да пробвам различните варианти, които предлагате момчета. Сега има и един друг момент де, крушката си има опашка, нещо с което сигурно трябваше да започна, но нейсе! Започнах да карам преди няколко месеца със собствено тегло 115 кг при височина 190. В момента стигнах до 106 кг, като целта е за велоралито Черни връх да го докарам, живот и здраве, до 95 кг . Мисля си, че с каране с темпо нагоре по шосето час-час и половина е по-добрата тренировка за да постигна резултат, а след като сваля тежестта да се подкарам и по пътеките...но вие ще кажете дали може за целта да приложа вариант с каране по пътеката за да съчетая полезното с приятното ...Но това пък вече е леко офтопик - ако някой прецени, че ще е полезно за другите, които четат - да напише, а ако не - ако даде съвет на личен за мен ще е безценно! Мерси!
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот xcrider » Вто Юли 17, 2012 10:32 pm

Ами за карането в планината се изисква освен сила и издържливост, и техника, която няма как да придобиеш на шосето. Затова почвай да караш по пътеки. За състезанието - Да знаеш, че след като се стигне момина скала, докъдето пътеката е доста равна(липсват препятствия, не че наклона не е малък на места) и се мине 1,5 км по асфалта нагоре, почва едно 20-25мин бутане[който иска - носене с тичане], понеже е пълно с огромни камъни и е невъзможно да се кара, след това става равно/леко надолу, докато се стигне черния път към черни връх, теренът е с бая камънак, който просто друса неприятно, ако не си с хубава вилка(казвам го от моя гледна точка - твърдак с xcm). Заради същата тази вилка, от там нагоре до черни връх за мен е 60-70% бутане, просто вилката ми не реагира въобще на трошения камък, с който е застлан черния път и се движа с 4-5 км/ч, иначе бутам пак с толкова. А спускането е много технично, особено под върха, задължително мини цялото трасе поне 3 пъти, преди да участваш в състезанието. Щом досега си карал по шосе, трябва да придобиеш техника. :deal: :agree:
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот taurus13 » Сря Юли 18, 2012 7:18 pm

Абе не знам какви ги карате и колко сте начинаещи, но това за 90 мин да се стигне от Руски паметник до Златните мостове не е никакво каране на начинаещ. Aз за толкова се качвам от Бояна до Златните по пътеките и то като си дам малко зор. Айде ако много се напъна и да съм без раница и с по-леко колело да го сведа до час. :D Ама аз съм си чичка де...
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Iced Honey » Сря Юли 18, 2012 11:21 pm

taurus13 написа:Абе не знам какви ги карате и колко сте начинаещи, но това за 90 мин да се стигне от Руски паметник до Златните мостове не е никакво каране на начинаещ. Aз за толкова се качвам от Бояна до Златните по пътеките и то като си дам малко зор. Айде ако много се напъна и да съм без раница и с по-леко колело да го сведа до час. :D Ама аз съм си чичка де...


Ха-ха-ха ! Развесели ме момче! :) Шегата на страна и аз съм си чичка, сигурно повече и от теб :) Според мен, по шосето е много по-леко и бързо - друго обяснение нямам. Не мога да сравня с каране по пътека, защото още не съм стигал до Златните по която и да било пътека, освен миналата година на вело-ралито, където ако видиш списъка съм последен в класирането на финиширалите ветерани. Дори ме е хванала класическа ХC амнезия и не мога да повторя маршрута, само се сещам за някои ключови моменти, които по-горе колегата xcrider описа. Това лято обаче, съм подел кампания да преместя няколко места напред, за това търся авери сутрин да разкършваме преди работа. Дори се чудя дали ще е от полза на хората да пуснем една тема - Как да се подготвим успешно за велорали Черни Връх, но може да се окаже спамец. Поздрави!
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот xcrider » Сря Юли 18, 2012 11:54 pm

Ами популярно състезание е, не е лоша идея може би. :dontknow:
Моята подготовка от сега я почнах, през няколко дена, привечер, бояна - момина скала , днес свалих времето до 1:15ч от площада до момина, до златните 1:05ч. Имам за цел да сваля още 5 мин от времето, т.е. 1.10 до момина скала и край, почвам да си карам за КЕФ. С 15кг колело - толкова. Но както казах сложното, поне за мен, е черния път към черни. Там ако се кара, се минава 2х по бързо(зависи как караш де)...
За подготовка за това състезание, си трябва каране по пътеките. На шосето, където има постоянен наклон, как човек ще се научи да качва стръмните участъци на пътеката, без да се задъхва на първата минута?
Ама нека еМсКи се включи де, преди една година ми скри шапката с този workout http://connect.garmin.com/activity/90851319
Все пак да не изпускаме факта, че е състезател по триатлон и кара супер леко и хубаво колелце .
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот milestone » Чет Юли 19, 2012 12:12 pm

90 минути от Руски паметник до Тихия кът или до Златни мостове, че за различни неща говорите май.
Iced Honey, имаше разни теми за физическа подготовка, там има по-голяма вероятност да ти отговорят. В шосейкаджийският форум има още повече по въпроса.
За техническа и психическа подготовка ти препоръчвам следващия път като стигнеш Тихия кът да продължиш нагоре по жълтата пътека долу в ляво на КАРТАТА, през една полянка с беседка до разклона със синята точка. Оттам към Белята вода минава маршрута на спускането от Черни връх.
Аватар
milestone
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1771
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 4:37 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Iced Honey » Чет Юли 19, 2012 4:51 pm

milestone написа:90 минути от Руски паметник до Тихия кът или до Златни мостове, че за различни неща говорите май.
Iced Honey, имаше разни теми за физическа подготовка, там има по-голяма вероятност да ти отговорят. В шосейкаджийският форум има още повече по въпроса.
За техническа и психическа подготовка ти препоръчвам следващия път като стигнеш Тихия кът да продължиш нагоре по жълтата пътека долу в ляво на КАРТАТА, през една полянка с беседка до разклона със синята точка. Оттам към Белята вода минава маршрута на спускането от Черни връх.


Пичове, времето е 90 минути от Руски паметник до Златните (до Тихия Кът е 60 мин.), но говоря само в едната посока - т.е. нагоре по шосето. Дори се изненадвам, че на някои се струва бързо, защото според мен е бавно, айде да не е чак бавно, но леко средняшка работа. Отделно аз съм 106 килограма, 43 години - сметайте за какъв глиган иде реч. Отдавам го на това, че не го карате по шосето, явно по пътеките е значително по-трудно и по-бавно - без съмнение от следващия месец ще сменя гумите и ще го подкарам през гората и аз този маршрут, та ще пиша пак. Довечера май ще го пробвам това до синята точка по препоръка на miles. Благодаря на всички, които пишат на личен - утре сутринта ако има кандидати до Златните (6:30 тръгвам от Руски по алеята), да пишат - друго си е със себеподобни, вие знаете за какво говоря! Поздрави!
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот colson » Чет Юли 19, 2012 6:25 pm

Днес го пробвах по пътя от Околовръстното до Златните - 1ч. 6мин. нормално каране, така че 90 мин. от Руски паметник си е в реда на нещата.
Карай всеки ден!
Аватар
colson
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1795
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:02 pm
Местоположение: София

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Боян Бановски » Чет Юли 19, 2012 6:30 pm

Iced Honey написа: Отделно аз съм 106 килограма, 43 години - сметайте за какъв глиган иде реч.

Определено не годините, а килограмите са ти много. С тези килограми по пътеките със сигурност ще ти е зор, но в предишните постове са ти казали правилно да тренираш по пътеки за Велоралито. Твоята програма за отслабване по шосето е добра, но нямаш много време за тази година и може би е най-добре да започнеш да редуваш шосето с пътеки. Така ще придобиеш техника и увереност, които за този маршрут са силно необходими. Щом един път си го завършил това състезание значи не си толкова зле колкото казваш и явно имаш представа за какво иде реч. Само за сравнение аз съм на 45г и съм около 77 кг. Определено килограмите ми тежат доста повече от годините, поне за сега. Успех! Ще се видим на Велоралито. А ако обичаш да ставаш рано може и преди това :

Re: Тема за "бързи карания" - София

Postby Боян Бановски » Mon Jul 02, 2012 9:14 pm
Утре сутрин 03.07 вторник тръгвам от Била България в 05.20 към Тихия кът. Темпото ще е рехабилитационно-раздвижващо, но все пак до 07.00 трябва да съм се прибрал. Ако на някой му се диша свеж планински въздух сутрин рано, предложението важи за всеки вторник и четвъртък. :beer:
Аватар
Боян Бановски
 
Мнения: 351
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 5:33 pm
Местоположение: София

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот taurus13 » Чет Юли 19, 2012 7:30 pm

Абе аз да си призная, по шосето към Златните съм се качвал само веднъж или два ама през зимата, когато не може по пътеките, но то тогава и самия път е толкова тегав, че не може да се брои за адекватен тест. Ама не знам защо си мисля, че по пътеките не може пък да е толкова по-бавно. Бе то че е по-бавно е по-бавно, но нали цепят на пряко...знам ли. Иначе и на мен килограмите ми са много за XC (около90), но съм държелив и на по-умерно темпо мога да карам и 24 часа безспирно. :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Боян Бановски » Чет Юли 19, 2012 7:41 pm

Абсолютно прав си, разликата е по_малко от 10 мин. Спомням си , че преди време се напънах един път с шосейката и от Била България до Началото на Златни времето ми беше с 3 мин повече от колкото на Велоралито до Златни.
Аватар
Боян Бановски
 
Мнения: 351
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 5:33 pm
Местоположение: София

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Iced Honey » Чет Юли 19, 2012 9:40 pm

Еми не знам дали ще ми повярвате, но миналата година разбрах, едва на старта, че велорали Черни връх е до самия ...Черни връх. Мислих си, че се казва така, защото е в подножието на върха, и че представлява бродене по пътеките до и около Златните мостове. После с 300 мъки до горе, после с 300 мъки надолу, но макар и последни все пак успяхме да финишираме с един приятел. После, както преди време ми разказа The Animal, цитирам - "Преди 4 години едни приятели ме заведоха на XC около един язовир, цял ден падах, ставах, падах, ставах...и накрая на деня разбрах, че това е моят спорт". Иначе, вдъхновен от писанията тук, днес се напънах и го изкарах от Мол-а на Стамболийски до Тихия кът за 55 мин. Взех, че съвсем си повярвах и тръгнах до синята точка, за която говори по-горе Майлс. Обаче ентусиазмът ми се охлади, когато стигнах до поляната и усетих, че да се кара нагоре по офроуд пътека не е толкова проста работа - върнах се с подвита опашка хехе. Ще взема предвид съветите на колегите тук, още месец ще катеря по шосето за да сваля още 5-6 килограма и ще се тръгва по пътеките до Тихия и Златните. Ако се засечем с някого от вас, ще се радвам - със сигурност има какво да науча от вас момци. Бояне, ако успея да се вдигна по рано - ще ти пиша за някой вторник или четвъртък. Успех на всички!
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот 5L » Чет Юли 19, 2012 11:18 pm

Пътеката(то си е направо алея) от Белята вода до Тихия кът е много приятна и караема-добро начало за тренировка, както нагоре, така и надолу.
Аватар
5L
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 1:58 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот xcrider » Чет Юли 19, 2012 11:26 pm

Ако става дума за техника, започни с спускането/катеренето не чак по тази със синята точка, пътеката е много технична и върви по скали в голяма част от нея. Пробвай се при пресичането на алеята преди бялата вода да тръгнеш по нея до бялата вода и оттам завий по десния разклон, ще излезеш на паркинга на тихия кът. После се спусни пак оттам, ако искаш продължи до княжево . Предполагам миналата година си носил надолу предимно, времето ти го погледнах - 3часа спускане. Ами само ако се кара маршрута, без да се бърза, ще свалиш около 1 час, а ще ти е и много по-приятно. Ако бързаш можеш да го докараш до 1:20-30. Ама не е това най-важното. Между другото, времената, за които качвам сега алеята(написах ги в миналия пост) бяха +30 мин преди 1 година. Просто човек задобрява, не се отказвай като видиш баир пред теб. :agree:
И също така е важно да се подбере, какво се яде/пие по време на изкачването, особено при цялото изкачване до черни връх. Аз лично, за да не "капна" след момина скала,пия по време на качването вода + мед + лимон, според статиите подобни напитки възстановяват изгубения гликоген. Важно е и 2-3 часа пред натоварването да се приемат по 4 грама на килограм въглехидрати, чрез които се складира отново гликоген за тренировката. Ама за тези неща чети тук - viewtopic.php?f=3&t=71515&start=90
П.п. Сега видях поста на 5L
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот Iced Honey » Чет Юли 26, 2012 8:41 pm

xcrider написа:Ако става дума за техника, започни с спускането/катеренето не чак по тази със синята точка, пътеката е много технична и върви по скали в голяма част от нея. Пробвай се при пресичането на алеята преди бялата вода да тръгнеш по нея до бялата вода и оттам завий по десния разклон, ще излезеш на паркинга на тихия кът. После се спусни пак оттам, ако искаш продължи до княжево .


Привет! Днес с приятели пробвах по десния разклон - явява се шорткът до Тихия - супер е, леко за каране, приятно. Ще разкажеш ли каква е случката по левия разклон - нагоре? Митака днес каза -"От там си минал за велоралито", но нямам спомен никакъв. Поздрави!
Последна промяна Iced Honey на Чет Юли 26, 2012 9:04 pm, променена общо 1 път
Аватар
Iced Honey
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:43 pm

Re: Руски паметник - Тихия кът

Мнениеот xcrider » Чет Юли 26, 2012 8:46 pm

За велоралито си минал точно от левия разклон, там първата половина е доста стръмна и аз лично, минавам от там само на ... велоралито :D. Иначе десния е доста по приятен.:)Не знам защо не го променят на състезанието.>?? :dontknow: Сигурно си мислят, че хората ще пресекат шосето и ще тръгнат към владая . :D
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Следваща

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 70 госта