23-24.06. Мелник-Беговица-Солището-Мелник

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

23-24.06. Мелник-Беговица-Солището-Мелник

Мнениеот sailman » Нед Юни 17, 2012 6:14 pm

Тоя проект отдавна се върти в главата ми и мисля, че момента е узрял, та предлагам на вниманието Ви следното предложение:

Петък след работа или привечер палим колите и се затътряме до Мелник (или околностите му) и преспиваме.
Първият ден се изкачваме до х. Беговица през село Кърланово, и по разни горски пътища с неустановен характер, но съществуващи достигаме до х. Беговица, където нанкаме. Пътищата ги има и на Г.Ърт и по картите, та мисля, че от към тая страна можем да сме спокойни. Дължината на прехода е около 46 км. и вероятно ще е доста тегав, особено във втората си половина или, айде да бъда по-точен, в последните 10-на километра.(Баш, когато човек е най-изморен :crap: )
Вторият ден започва с остро изкачване (бутане) до седловината Солището (2360 м н.в.). От там ни очаква страхотна по сведения на очевидци пътека (не съм я виждал лично) до разклона за х. Пирин. Стигайки до въпросният разклон, не продължаваме към хижата. Нашият път, е по маркираната туристическа пътека към Рожен и Мелник, където ни очакват около 20 :bigeyes: !!! км. спускане. Да не споменавам екстра пътеката от Рожен до Мелник... :eyebrow:
Общо дължината на карането за този ден е към 28 км.
Ако решим, има възможност да се скъси първия етап, като преспим на х. "Яне Сандански", но тогава ще имаме доста повече изкачване (стръмно) вторият ден. Това, както се вика, подлежи на коментари...
Нощувката първата нощ ще е на чували, щото ще пристигнем късно и ще се тръгне рано. Втората я виждам по-скоро по хижите, като можем да ползваме и храна от там (това трябва да се провери). Идеята ми е да си спестим колкото се може повече от теглото на багажа, че айде, изкачването как да е, ама спущането се очаква да е доста технично, а и кефа, когато не ти тежи голяма раница на раменете е друг :eyebrow:
Утре ще се обадя на хижата, та да се информирам относно цени и условия за нощувки и възможности за хранене там, че да не мъкнем ядене.
Предупреждавам, че не съм карал в района, не познавам терена там и тая "експедиция" ще си е малко, хм, скок в неизвесността, ако мога така да се изразя.
Ако някой е ходил нагоре от Кърланово и поназнайва нещо за пътищата там, може да сподели, че освен планировката по карта и смътни спомени от преди десетина (и повече) години, друго за туй, дето ни чака аз не знам... :8D:
То т`ва е и част от чара на приключението, де ;)

Маршрута -
Melnik-Begovitsa-Solishte-Melnik.zip
(21.24 KiB) 11 пъти
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: 23-24.06. Мелник-Беговица-Солището-Мелник

Мнениеот taurus13 » Пон Юни 18, 2012 8:54 pm

Камба, това от Беговица към долината на х.Пирин съм го правил пеша преди много години и убий ме, изобщо не помня как е тая пътека. От самата хижа Беговица се изкачваше не много до билото и оттам комай беще спускане само. След превала се прехвърля в една долина, в която тече една река и прави хубави вирчета, в които съм се къпал. Колко е караемо обаче не помня, но не е имало някакви морени и скали. Накрая преди хижа Принин има и горска пътека. От хижа Пирин до Рожен, отпървом се тръгва по черен път, които май не беше много и от него се отделя пътеката. Ако не се минава през хижата, това ще се избегне, но пък тя си е интересна хижа - поне не мен винаги ми е била интересна в миналото. Е, то сега кой знае какво е станало там де. Пътеката към Рожен по спомен скоро преминаваше в нещо като горски път по едно било. Пътеката от Рожен до Мелник не съм я карал, ама колегите казаха че е супер яка. При всяко положенеие маршрута е повече за мекица, отколкото за твърдак.
Обаче вряваш ми или не, ясно си спомням как тогава преди 20 години на х. Беговица си мислех как приятно би било да имам велосипед, защото тогава тъкмо наскоро се бяха появили някакви подобия на планиснки велоспеди...да е било около 90 и някоя година. :D
Но да знаеш по това време си е е*бало мамата от жега - около Мелник на няколко пъти съм получавал лек топлинен удар. От друга страна, не знам дали не е рано за велосипеди горе - може още да има сняг. Мисля, че около 15 август е времето за там.

П.С. Според татко ми, няма да има особен сняг щото е ниско и южно. Обаче малко тежко ми се види първия ден до Беговица.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 104 госта