Солун?

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Солун?

Мнениеот synsens » Съб Юни 09, 2012 11:53 am

Здравейте, хрумна ми наскоро, че много искам да покарам байкчето в Солун някой уикенд. Градът ми е любопитен, но никак не го познавам.
И тъй, търся си компания :liplick:

Как:
- до Солун няма влак, по последни данни
- на автогарата ми обясниха, че май никоя фирма няма да се съгласи да превози колело в автобус :eek3:
- вариант с влак до Кулата и после ride 116 километра до дестинацията (струва ми се малко множко). Карта Кулата-Солун: http://goo.gl/maps/lOYI
- вариант с кола: аз нямам, но ако някой предложи такъв, мога да поема разходите за гориво
- ...други идеи?

Кога:
- между 17-ти и 20-ти юни, или уикендите през юли. Общо взето когато се намери как и с кого :)

Спане:
- една нощ в хостел, примерно.

skype: junkpaper
σύν
Аватар
synsens
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1236
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 12:52 pm
Местоположение: Sofia

Re: Солун?

Мнениеот stilo » Съб Юни 09, 2012 9:27 pm

Точно в Солун няма да ти е интересно да караш колело. Предлагам ти да посетиш планините на север от Серес. Хем по-близо, хем по-истинско. Имат няколко ски-курорта, като например Лайлас и други, където ще събереш впечатления за цяла година. Около Солун е интересен само върха с телевизионните ретланслатори - може да се качи както от север, така и от южната страна. Предпочитам Северната, защото гледката после е WOW. Планините над Полигирос също да интересни като трасета, но отиваме на многодневни карания...за един ден просто не си струва!
Аватар
stilo
 
Мнения: 545
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 8:40 am
Местоположение: on the road

Re: Солун?

Мнениеот 5L » Нед Юни 10, 2012 8:43 am

Гърция е интересна дестинция за МТБ, но без Солун и Атина.
Все пак, ако е за един ден и искаш с колело-не виждам проблем да те качат на рейс, може да се наложи да доплатиш нещо.
В никакъв случай не бих минал през Кулата, особено, ако идеята ти е да продължиш по царския път надолу с колелото. По-добрата идея е до Гоце Делев с автобус и надолу през ГКПП Илинден-самоход. Там ще трябва минеш планината по шосето, но след това има доста опции да мръднеш от главния път.
Аватар
5L
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 1:58 pm

Re: Солун?

Мнениеот rastroist » Нед Юни 10, 2012 10:44 am

В планините около Серес не е за колело ,там е само за мотор.През повечето време е изкачване ,а после е стръмно спускане.В Солун няма къде да се кара бордюрите са 50см и са тъпкани от пъркирани мотори.Движението е много и няма да ти е гот ,няма нищо общо със София. :beer:
ще си избълвам лайната за месеца ,през който ме няма

НЯМАМ ВДЪХНОВЕНИЕ!
rastroist
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1021
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 11:24 am


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 74 госта


cron