Панчарево - Ловна хижа

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот hyankov » Вто Май 22, 2012 10:10 am

Здравейте,

Утре в 17:00 мислим с един приятел да пробваме маршрута Панчарево - Ловна хижа, с тръгване от Бизнес Парка към 17:00. Може би ще минем през Камбаните. Идеята дойде от тук. Ако иска някой да се присъедини, нека пише. Ето визуализация на следата.

Допълнително, ако някой има прясно инфо за този маршрут нека сподели, защото последните отговори по темата са от 2007-ма :)

Поздрави

ПП
Подарих Интербайк-а на баща ми и вече съм със Спринт Аполон.
Откраднаха ми велосипеда:
Sprint Apolon 2011, бяло/зелено/черно, черни платформени педали, помпа на рамката. Награда ако някой го намери.
Аватар
hyankov
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 7:51 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот jd » Вто Май 22, 2012 10:51 am

След тия дъждове искренно ви съветвам да пропуснете да минавате през Камбаните, защото калта там ще е качествена и рядка :) :) :D
Весело каране иначе! :beer:
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот RedHawk » Вто Май 22, 2012 12:11 pm

Да не ви убивам ентусиазма, но след тези дъждове има много голяма вероятност горските части
от маршрута да са доста кални, а калта там е много прилепчива /където се закачи не се пуска :D /.
Не съм минавал скоро. За два дена топло време и редки превалявания може да е успяло да позасъхне,
но си имайте едно наум. :agree:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот hyankov » Вто Май 22, 2012 12:17 pm

Абе то най-добре да изчакаме ама пусто нетърпение да го карам новото колело... :roll2: Писна ми вече от гадно време, 2 седмици не се спря... :boggled:
Откраднаха ми велосипеда:
Sprint Apolon 2011, бяло/зелено/черно, черни платформени педали, помпа на рамката. Награда ако някой го намери.
Аватар
hyankov
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 7:51 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот GRUEL » Сря Май 23, 2012 9:45 am

Миналата седмица ходих последно там. Внимавайте на спускането, има паднало дърво напряко на пътеката, което се заобикаля през деренцето, да не се "очисти" някой, че там скороста си е височка и спирането е тегаво, особено ако е кално...
П.П. Няма да е лошо и да се пръснете с някакво репелентче, комарите са мутанти направо...
GRUEL
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 3:06 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот hyankov » Вто Май 29, 2012 5:18 pm

GRUEL, мерси много.

Миналата седмица естествено нищо не стана заради скапаното време. Този weekend го дават слънчево, ако е изсъхнало мислим Събота на обяд да го направим. Ако някой му се стори интересно, е добре дошъл да се включи :wavey:

ПП
Опреснена визуализация на следата - http://www.gpsvisualizer.com/display/13 ... 3.254.html
Откраднаха ми велосипеда:
Sprint Apolon 2011, бяло/зелено/черно, черни платформени педали, помпа на рамката. Награда ако някой го намери.
Аватар
hyankov
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 7:51 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот delPierro » Сря Май 30, 2012 8:42 pm

Това изкачване по черния път сега най-вероятно ще е доста кално. Аз ти препоръчвам да се качите по пътя през Германския манастир и после по черния път. Вчера се качвах и единствената сериозна кал е два завоя след голямата поляна при поделението, но тя може да се избегне като тръгнете по черен път в десния край на поляната и се включите в алеята, която започва от стената на панчаревското езеро. Иначе спускането си е калничко
delPierro
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 10:39 am

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот hyankov » Съб Юни 02, 2012 9:42 pm

Ходихме - беше много готино. Имаше кал и локви но не чак колкото да пречат много. Изкачването е доста демотивиращо - буташ колелото по баира, под теб се хлъзга а комарите хапят яко. Но спускането си заслужава! снимки :D
Откраднаха ми велосипеда:
Sprint Apolon 2011, бяло/зелено/черно, черни платформени педали, помпа на рамката. Награда ако някой го намери.
Аватар
hyankov
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 7:51 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот hyankov » Нед Юни 03, 2012 8:08 am

hyankov написа:Ходихме - беше много готино. Имаше кал и локви но не чак колкото да пречат много. Изкачването е доста демотивиращо - буташ колелото по баира, под теб се хлъзга а комарите хапят яко. Но спускането си заслужава! снимки :D


Опа, грешен линк към снимките, ето правилния.
Откраднаха ми велосипеда:
Sprint Apolon 2011, бяло/зелено/черно, черни платформени педали, помпа на рамката. Награда ако някой го намери.
Аватар
hyankov
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 7:51 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот GRUEL » Нед Юни 03, 2012 9:41 am

Ако снимките са в хронологичен ред (дано да не са...) тотално сте сбъркали концепцията на пътеката. Бутали сте нагоре по пътеката за спускане и сте се спуснали по пътя, по който се кара нагоре... :crazy:
GRUEL
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 3:06 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот hyankov » Нед Юни 03, 2012 10:57 am

GRUEL написа:Ако снимките са в хронологичен ред (дано да не са...) тотално сте сбъркали концепцията на пътеката. Бутали сте нагоре по пътеката за спускане и сте се спуснали по пътя, по който се кара нагоре... :crazy:


Хаха. В хронологичен ред са :) Спускане в обратната посока щеше да е самоубийство за нас. А в посоката в която се спускахме беше дълго и приятно :) като задобреем може и на обратно
Откраднаха ми велосипеда:
Sprint Apolon 2011, бяло/зелено/черно, черни платформени педали, помпа на рамката. Награда ако някой го намери.
Аватар
hyankov
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 7:51 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот taurus13 » Нед Юни 03, 2012 12:45 pm

Чак пък самоубийство. Едно време като си купих първия Спринт Аполон, първата ми работа беше да го кача на Черни връх и да се спусна оттам. Не ми се видя кой знае какво самоубийство. :D Нищо сложно няма в тая пътека - факт е , че начинаещите редовно си я пускат - просто опитайте. Велосипеда винаги се оказва по-проходим отколкото собственика му предполага.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот hyankov » Нед Юни 03, 2012 1:34 pm

Чак се чудя дали за една и съща пътека говорим :) Склона е кален и мазен, а пътеката тясна и с разцъфнали клони по нея :) едвам бутахме, спускането би било много трудно, само на спирачки.

За напреднали сигурно няма да е много трудно, но за новаци според мен е предизвикателство.
Откраднаха ми велосипеда:
Sprint Apolon 2011, бяло/зелено/черно, черни платформени педали, помпа на рамката. Награда ако някой го намери.
Аватар
hyankov
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 7:51 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот taurus13 » Нед Юни 03, 2012 2:30 pm

Същата е...бърза пътека, която основно пили накладки, но е относително гладка. Разцъфналите клони са проблем за всички пътеки...някой трябва и да ги чисти понякога ама трудно се организират хората за такива неща.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот GRUEL » Нед Юни 03, 2012 4:45 pm

Пътеката е лека и става и за начинаещи, изглежда страшна, ама не е, пък и никой не е казал че трябва да се минава с макс скорост...Ама щом не се чувствате готови за нея по-добре я изключете от карането, да буташ по нея нагоре си е чиста форма мазохизъм. Качете се по пътя, по който сте се спуснали, като след хижата продължете нагоре пак по него, дръжте левите разклонения и след километър-два ще стигнете до старо, изоставено хале, хващате на ляво по черния път и лежерното спускане е чак до Герман, като минава и през манастира.
GRUEL
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 3:06 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот hyankov » Нед Юни 03, 2012 5:52 pm

GRUEL написа:Пътеката е лека и става и за начинаещи, изглежда страшна, ама не е, пък и никой не е казал че трябва да се минава с макс скорост...Ама щом не се чувствате готови за нея по-добре я изключете от карането, да буташ по нея нагоре си е чиста форма мазохизъм. Качете се по пътя, по който сте се спуснали, като след хижата продължете нагоре пак по него, дръжте левите разклонения и след километър-два ще стигнете до старо, изоставено хале, хващате на ляво по черния път и лежерното спускане е чак до Герман, като минава и през манастира.


Мерси за идеята, може да пробваме следващия път. Имаш в предвид ей това, нали?

Изображение
Откраднаха ми велосипеда:
Sprint Apolon 2011, бяло/зелено/черно, черни платформени педали, помпа на рамката. Награда ако някой го намери.
Аватар
hyankov
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 7:51 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот subritual » Пон Юни 04, 2012 11:38 am

Пиша глупости,та реших да едитна мнението ама няма какво да напиша.
Дано някой оправи падналото дърво и да изсъхнат от калта планините, че ми омръзна да седя на найлони в колата. :D
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот Vasi » Пон Юни 04, 2012 8:23 pm

Планирате ли пак да минавате по този маршрут (Ловна хижа)? :)
Аватар
Vasi
 
Мнения: 72
Рейтинг: 1172
Регистриран на: Сря Яну 18, 2012 2:38 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот hyankov » Пон Юни 04, 2012 8:42 pm

Vasi написа:Планирате ли пак да минавате по този маршрут (Ловна хижа)? :)


Здравей,

Да, само че варианта предложен и очертан отгоре :) Най-вероятно следващата Събота с тръгване сутринта. Тази май няма да мога :( Довечера ще пусна публичен event във Фейсбук и линк към него в тази тема. Всеки който иска е добре дошъл.
Откраднаха ми велосипеда:
Sprint Apolon 2011, бяло/зелено/черно, черни платформени педали, помпа на рамката. Награда ако някой го намери.
Аватар
hyankov
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 7:51 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот hyankov » Пон Юни 04, 2012 11:28 pm

Не пускам нова тема защото машрута е сходен с този от заглавието.

Кога: 16 Юни
Къде: София - Герман - Ловна Хижа - Панчарево (или на обратно).

За най-прясно инфо: https://www.facebook.com/events/414887885218645 :deal:
Откраднаха ми велосипеда:
Sprint Apolon 2011, бяло/зелено/черно, черни платформени педали, помпа на рамката. Награда ако някой го намери.
Аватар
hyankov
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 7:51 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот fiderota » Нед Юни 10, 2012 6:31 pm

Ехх тия изпити да ги нямаше, нищо ще следя датите на сбирките. :agree:
Мразя насрещен вятър.
Аватар
fiderota
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Пон Апр 30, 2012 8:07 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот hyankov » Пет Юни 15, 2012 4:20 pm

Откраднаха ми велосипеда:
Sprint Apolon 2011, бяло/зелено/черно, черни платформени педали, помпа на рамката. Награда ако някой го намери.
Аватар
hyankov
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 7:51 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот GRUEL » Пет Юни 15, 2012 10:29 pm

Ако искате да поудължите малко - тракче
Изображение

100% караемо, като "финала" се пада на стената...
GRUEL
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 3:06 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот hyankov » Пет Юни 15, 2012 10:59 pm

Мерси, може да пробваме. Но северната част (т.е. тази която ти си променил), не е ли асфалт?
Откраднаха ми велосипеда:
Sprint Apolon 2011, бяло/зелено/черно, черни платформени педали, помпа на рамката. Награда ако някой го намери.
Аватар
hyankov
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 7:51 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот GRUEL » Пет Юни 15, 2012 11:09 pm

До манастира е асфалт(4-5 км), след това има малко бетонно пътче(2 км) и после си е черен път, но освен първите 2-3км пътя си върви в гората - сенчица си е, а тук таме излизат хубави гледки към софето...
GRUEL
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 3:06 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот hyankov » Съб Юни 16, 2012 4:23 pm

Снимки от ходенето - http://on.fb.me/Mg0Qhn ;)
Откраднаха ми велосипеда:
Sprint Apolon 2011, бяло/зелено/черно, черни платформени педали, помпа на рамката. Награда ако някой го намери.
Аватар
hyankov
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 7:51 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот chiburator » Съб Юни 16, 2012 8:56 pm

Момчета, карането беше супер, много красиви места! Благодаря ви за приятната компания, пускам линк към снимките
https://plus.google.com/u/0/photos/1118 ... 5236780449
Аватар
chiburator
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1247
Регистриран на: Нед Фев 12, 2012 1:04 pm

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот ferdi_mruvkata » Вто Юни 26, 2012 5:48 pm

Става ли за каране от Ловна хижа до паметника на пътя София - Самоков ?
ferdi_mruvkata
 
Мнения: 137
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 am
Местоположение: София, Габрово

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот subritual » Вто Юни 26, 2012 8:28 pm

Ами става,ама не точно.Трябва да тръгнеш по пътя надолу и да се отклониш на един U-turn наляво през едни поляни, после тръгва на север и надолу пътя,но след това прави серпентина на юг през едно дере и се слива за пътя към манастира св. Николай.Може да е пообрасло тъй, като не е много използван от към паментика.Иначе отбивката след хижата надолу е по-ясна.
Едит:Тоя обратен завой се вижда на снимката по-горе като най-ниската точка от трака :)
Успех с храсталясването
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Панчарево - Ловна хижа

Мнениеот fiderota » Пет Юни 29, 2012 4:10 pm

Обиколка на маршрута на 07.07.2012 ?
Мразя насрещен вятър.
Аватар
fiderota
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Пон Апр 30, 2012 8:07 pm

Следваща

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 92 госта


cron