с.Клисура - Паничище

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

с.Клисура - Паничище

Мнениеот krasig » Пон Май 21, 2012 10:58 am

Някой карал ли е по този маршрут?
Интересува ме дали изобщо е караемо, колко км. е, ГПС трак би свършил чудесна работа.

Благодаря.
krasig
 
Мнения: 129
Рейтинг: 1272
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 11:35 am

Re: с.Клисура - Паничище

Мнениеот hrissim » Пон Май 21, 2012 11:50 am

krasig написа:Някой карал ли е по този маршрут?
Интересува ме дали изобщо е караемо, колко км. е, ГПС трак би свършил чудесна работа.

Благодаря.

Предполагам визираш каране през Лакатишка Рила и по-точно през Обесения камък?
Прикачам ти следа.
24 километра, 100% караемо. В началото след с.Клисура е стръмничко, ама ако си здрав в краката ще можеш да го караш.
Вода има достатъчно по пътя. Добавил съм точки. Хубаво е да се отбиеш до в.Зекирица - много е близо до маршрута/няма и 500метра/ . Гледките от него към Рила са уникални.
В тази тема е засегнат и този маршрут.
Прикачени файлове
Klisura_Pionerska.rar
(5.8 KiB) 74 пъти
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: с.Клисура - Паничище

Мнениеот krasig » Вто Май 22, 2012 1:27 pm

Много благодаря за трак-а.

Дали имаш и други от околността?
krasig
 
Мнения: 129
Рейтинг: 1272
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 11:35 am

Re: с.Клисура - Паничище

Мнениеот krasig » Нед Юни 10, 2012 11:25 am

Минах го маршрута. Определено е доста приятно, но според мен без ГПС е невъзможно да се мине. Много от маркировката липсва, а има безброй пътища и според мен е абсурд да нацелиш правилния.
До Ловна не можах да стигна, защото се пресича р. Джерман, а тя е доста пълноводна в момента и "естествено" няма кой да направи мост на пътеката.
Друг съществен момент е, че над Клисура пътят е доста кален, с невероятно дълбоки коловози. Там е невъзможно да се кара.

Бирата на долна станция на лифт-а е добре охладена и става за пиене. :)
krasig
 
Мнения: 129
Рейтинг: 1272
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 11:35 am


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 80 госта