28 април - следобедно каране в Голо бърдо

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

28 април - следобедно каране в Голо бърдо

Мнениеот Admin » Пет Апр 27, 2012 8:37 am

Голо Бърдо е една страхотна малка планина между Перник, Радомир и магистралата на юг, която се отличава с небивала гъстота на пътеките.
Утре съм се разбрал с няколко души да направим следобедно каране там. Дължината на маршрута е около 20-25 км, спусканията са лесни (но са по пътеки!), изкачванията са трудни (но без тях не може!). Очаква се да е жега, което ще направи баирите още по-тегави, но няма как - сутринта част от компанията е заета.
Срещата е на паркинга на един супермаркет - само не съм сигурен дали беше Т-Маркет или Penny, едно от двете. При влизане в Радомир се пада точно след арката вляво - напускате главния път и влизате в паркинга. Там ще се чакаме в 13:30 и ще се разтоварим, а колите може да се наложи да ги оставим наоколо, ако не може на този паркинг. Ето и картинка с мястото на срещата:
radomir.jpg

Очаква се карането да приключи в късния следобед.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 28 април - следобедно каране в Голо бърдо

Мнениеот kotseto » Пет Апр 27, 2012 9:41 am

Супермаркета е Penny

Приятно каране! Ако някой участващ има време и възможност ще съм много благодарен ако драсне накратко как е било, че неделя/понеделник ще ходя в района с байка и аз :)
kotseto
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 2:17 pm

Re: 28 април - следобедно каране в Голо бърдо

Мнениеот taurus13 » Съб Апр 28, 2012 10:56 am

Споделете как мина карането. Как беше природата - зеленина, цветя или още е рано. Пътеки намерихте ли нови?
Аз в някой свободен ден пак ще ида натам да проуча една долина, че ми се вижда перспективна.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: 28 април - следобедно каране в Голо бърдо

Мнениеот Admin » Съб Апр 28, 2012 8:05 pm

Перфектно беше - толкова сухо, сякаш никога не е валяло. Пътеките обаче малко са пообрасли и има клонки, паднали напряко, т.е. имаше изненади спрямо каранията ми от декември.
Днес целта беше да вържа окончателно един маршрут, който да е с лесни спускания, за да е подходящ и за начинаещи, така че нови пътеки не сме търсили. Но това да искаш да намериш там - те пътеките са буквално по всяко било и всяка долина. Така че, Милко, особено ако ходиш в делнични дни, пращай по някое ЛС. ;)
Насрещният вятър малко ни озори, ама то като сме лабави в краката, все нещо ще ни спира. :D
Маршрутът стана чудесен, де - надявам се още другата седмица да имам време да го обработя и да го пусна, ама преди това - Кресна! :liplick:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 95 госта