28 април - 1 май - 2-3 дневно каране на юг?

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

28 април - 1 май - 2-3 дневно каране на юг?

Мнениеот Admin » Пон Апр 23, 2012 11:14 am

Другари, 4 почивни дни се задават! Не знам за кого колко ще са почивни, ама те затуй пускам тая тема.
Мен ми се ще да се разходим на юг някъде, особено като гледам таз хубава, безоблачна прогноза. Огражден сигурно вече е готова за каране, големи части от Влахина и Малашевска също. Можем да си намерим някъде къща за гости или пък да бивакуваме на палатки.
Та в общи линии засега нека видим има ли мераклии и кой как ги вижда нещата за себе си.
Аз, както стана обичайно напоследък, ще се нуждая и от място в нечия кола...
Засега мога за 2 или 3 дни, без значение кои точно от изброените четири.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 28 април - 1 май - 2-3 дневно каране на юг?

Мнениеот Yavkata » Пон Апр 23, 2012 12:36 pm

С тия темперетури дето ги прогнозират, няма ли малко да е напечено положението на юг? Аз мисля да се покрия по сенките на Средна гора.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: 28 април - 1 май - 2-3 дневно каране на юг?

Мнениеот Admin » Пон Апр 23, 2012 12:54 pm

Абе навсякъде все още е само приятно топло. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 28 април - 1 май - 2-3 дневно каране на юг?

Мнениеот 4getcredo » Пон Апр 23, 2012 1:39 pm

Ние с Пасков ще сме в Огняново (Неврокопско...). Може да поразмислиш за един ден тъдява ;)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: 28 април - 1 май - 2-3 дневно каране на юг?

Мнениеот Admin » Пон Апр 23, 2012 1:49 pm

Аз размислям и за повече, с Пасков го обсъдихме, ама ти беше офлайн. Ще те намеря да те тормозя по-късно, само че сега излизам. ;) От друга страна едно пиленце ми каза, че и Щурите може да ме зарадват с някое предложение, така че чакам и от Камбата включване. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 28 април - 1 май - 2-3 дневно каране на юг?

Мнениеот sailman » Пон Апр 23, 2012 4:55 pm

Правилно очакваш... :D
Май ще се организираме да тръгнем в късният следобяд на 29.04. - неделя и ще се приберем на 01.05 - вторник.
Очаквай включване довечера за подробности. :agree: :beer:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: 28 април - 1 май - 2-3 дневно каране на юг?

Мнениеот Admin » Сря Апр 25, 2012 4:53 pm

Тъй като засега се очертава от два стола да тупна на земята, търсят се желаещи, т.е. поне един с кола, за да се включим в карането на Щур Кур в района на Кресна, като нощувките ще са на палатки.
Програмата е следната:
Става дума за датите 30.04 - 01.05. 2012 г. Даже, при възможност ми се ще да запалим още в късния следобяд в неделя (29.04.). Някъде към 18:00 ч., примерно...
Ще се спи на палатки, като бивака ще го опнем на Каякарската поляна, или при Киро Макаров на "Рафтърската", ако на първата е много "гъсто", в което се съмнявам, де...

Като варианти за каране идеите са следните:

- Ден първи: От поляната по шосето (15 км.) отиваме до Крупник и от там, по познатият път се качваме до билото. После караме по него (билото) в посока връх Алибегов камък, и след като го налазим ще тестваме една нова пътека надолу към дефилето. Ако видим, че не става, ще спуснем някоя от готините пътечки към Горна Брезница, и от там - обратно у лагера. Като километри е някъде към 40 - 42 км., а ако се наложи върщане от Г.Б. ще нарасне с 6-7 км. още.
По пътя нема кръчми, та секи да се запаси с съестни припаси. Карането е целодневно.

- Ден втори: Отново то лагера тръгваме по шосето в посока Кресна и след като пресечем р. Струма, почваме изкачване в ляво от пътя, по един път, който през върховете Божинов гроб и Почип не извежда до мах. Дебел Дъб, и от нея, по не`кви пътища ще се изсипем в Ощава, дето ше има "Ох, баняяя, ох кеф!" Може и да слезнем за баня и на "Ладка вода", дето ни е на път после...
В Ощава има май какво да се яде, тъй че може да плюскаме там. Ще го проверя точно туй...
После се спущаме до Стара Кресна и от там има два варианта за спущане по дивни пътечки. Ще уточним кой от двата да си изберем.
Като километри е къде 33-35 км...По лежерничко, така...Нали е секънд дей Па и баня че има

Та това е, ако има някой желаещ, да казва.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 28 април - 1 май - 2-3 дневно каране на юг?

Мнениеот Admin » Чет Апр 26, 2012 1:47 pm

Всичко около моя транспорт вече се нареди, така че закривам темата и откривам очакването на празниците. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 28 април - 1 май - 2-3 дневно каране на юг?

Мнениеот hlebarka » Пет Апр 27, 2012 10:11 pm

Admin написа: Не знам за кого колко ще са почивни, ама те затуй пускам тая тема.



25% почивни, кво ми пускаш теми! :asshole:
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Re: 28 април - 1 май - 2-3 дневно каране на юг?

Мнениеот Admin » Съб Апр 28, 2012 7:51 am

Я да се обадиш някой ден да караме! Или поне мини през 1516 да се видим, ама след 22:00 ч. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 90 госта