Странджа и моренце

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Странджа и моренце

Мнениеот copenhagenov » Пет Мар 30, 2012 5:04 am

Здравейте! Имам нужда от малко помощ относно Странджа!
Преди 5-6 години карах по южното черноморие и леко навлязох навътре до село Българи и Кости и от там ми казаха за черен път до Синеморец! Беше нещо уникално, едно от любимите ми карания! Сигурен съм, че четох и тук за въпросния маршрут, сега намерих тази тема - http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... 8-strandja - от която разбирам че тази част от пътя не е ок! Някой карал ли е в тази част миналото лято, става ли за каране? Жена ми се зариби да кара и искам да не убивам в зародиш ентусиазма и!! В смисъл .. не е готова за кал в ушите, бой с тръни, пропадане в свински захранки и т.н. (търся и малко евристични отговори след тази силно снежна зима :idea: )
Ако дадете идеи за други маршрути ще е супер, особено ако има материал за еколози - за жената, аз на Кости го знам казана само!
Радвам се че открих сайта след толкова години, надявам се да съм нацелил къде да си задам въпроса! :beer: !!
copenhagenov
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Фев 17, 2012 1:28 pm

Re: Странджа и моренце

Мнениеот taurus13 » Пет Мар 30, 2012 6:14 pm

Едно време си имаше черен път покрай реката до Синеморец, но за изминалите години доста е обрасъл и когато през 2006 година се опитах да мина по него, приличаше на малка джунгла. Аз съм минавал от Граматиково и Кости до Синеморец през 1991. :)
Разбира се, сигурно има и друг път. Тя всъщност джуглата е малко след Бродилово. На Гугъла, обаче ясно се вижда, че пътища бол. Самият път покрай реката може и да е запустял на места, но като гледам има има доста варианти през баирите наоколо. Така че няма какво да му мислиш - разгледай Гугъла, начертай си няколко линии, ако имаш GPS, зареждай траковете и се мятай в дивото. Само имай предвид, че май месец вече става бая горещо и хапливите гадини излизат.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Странджа и моренце

Мнениеот Insight » Нед Апр 01, 2012 10:53 am

От Бродилово до Синеморец миналата година края на юли си беше караемо, само някъде в средния участък имаше бая надвиснали и почти затворили пътя бодливи храсти, но аз минах участъка по къс ръкав само с повърхностни драскотини.... така че това не е фатално.

По-голям проблем ми бяха треволяците, жегата и неравностите. Треволяка коварно крие дупки и коловози, та аз май и една човка отчетох. Освен това се оплита в краката и действа като спирачка... на места на практически равни участъци съм карал на най-късите предавки.

По спомен по-голяма част от пътя си е на открито и в жегата (30+ градуса) беше малък ад.

Друг коварен момент, за който се сещам е, че от време на време плажа запушва реката и тя залива голяма част от пътя към Синеморец и може последния участък да се окаже непроходим.

А иначе района прелива от екология ;-)
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Странджа и моренце

Мнениеот PtD » Нед Апр 01, 2012 3:33 pm

От екология и очки... :smokin:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Странджа и моренце

Мнениеот xcII » Нед Апр 01, 2012 5:01 pm

copenhagenov написа:...
Ако дадете идеи за други маршрути ще е супер, особено ако има материал за еколози...


ето ти една идея за лесен маршрут (т.е. само черни пътища) в Странджа от миналото лято :liplick: Иначе, покрай р.Велека има черен път от с.Младежко (от приток към р.Велека) та чак до с.Синеморец.. Покрай границата има също път, ама не знам дали си струва да се бутате в храсталаците без гледка и селца, освен ако не сте много еко гранично ориентирани :D

Силно ви съветвам, не карайте в Странджа след 15 май и преди 15 септември.. има едни мушички, които ще ви изядат кефа. Ако все пак държите или можете извън този период, то съветвам ви да си носите собственоръчно направен "шлем" от рибарски живарник, срязан на две, т.е. мрежа на главата, която държи мушичките настрана :8D:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Странджа и моренце

Мнениеот PtD » Нед Апр 01, 2012 6:01 pm

xcII написа: има едни мушички, които ще ви изядат кефа


PtD написа:...очки...


:idea: :idea: :idea:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Странджа и моренце

Мнениеот copenhagenov » Съб Апр 07, 2012 4:21 am

Мерси за отговорите и идеите! Ще го бъде трипа, тез мушици тогава ме върнаха(косвено, но..) към цигарите след 3 години въздържание, но няма да ни спрат(вече си пуша редовно :smokin: )!
copenhagenov
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Фев 17, 2012 1:28 pm

Re: Странджа и моренце

Мнениеот Insight » Сря Юли 18, 2012 8:01 am

Номерът с "очките" е, че развиват някъде ~15км/ч, след което те губят като клиент... много мотивиращо действат при изкачване. :evil:
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 89 госта