Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот RastaWarrioR » Чет Мар 01, 2012 12:47 am

Обмислям, едно епичесеко каране до Рилските езера с примерен маршрут;
Ден 1- София - Железница - Клисура - Сапарева баня - х.Пионерска
Ден 2 - http://mtb-bg.com/index.php/trails/gpst ... zeleni-rid като от хижа Вада се отбивам към Говедарци ( спане където се намери :crazy: може и в Клисура)
Ден 3 - прибиране към София по обратния път а може и на Ярлово завой на запад и по обиколната през Чуйпетлово, Боснек и т.н ако имам сили разбира се :dontknow:

Търсят се съмишленици, като времето за похода мисля да е в началото или средата на май.

Малко допълнение

http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=520729
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот pascoff » Чет Мар 01, 2012 11:31 am

С колело или със ски? :) По това време на годината ще има сняг най-верятно ...
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот hrissim » Чет Мар 01, 2012 12:37 pm

pascoff написа:С колело или със ски? :) По това време на годината ще има сняг най-верятно ...

Митак, ще има МНОГО... фирнован сняг и лед. Горе над 2000м.н.в. снега се задържа до юни включително, особено по северните склонове, по каквито е качването към Раздела или х.7-те Рилски езера - Харамията - Зелени камък.
Тая година както върви...
Колегата да си вземе поне летни котки :agree:
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот RastaWarrioR » Пет Мар 02, 2012 12:01 am

Времето за каране подлежи на обсъждане, за това и от толкова рано пуснах темата, а и какво пътешествие ще е ако няма приключения. Не съм се качвал на езерата повече от един път който беше през август но се съмнявам, че ако имаш желание няма да се намери начин ! В крайна сметка винаги може да обърнеш колелото и да намериш друг маршрут :eyebrow:
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот RastaWarrioR » Сря Мар 07, 2012 11:11 pm

Ебаси, толкова ли няма интереси към подобно каране ?
Ако трябва ще го редуцираме до 2 дни и по-малко километри :sleeping:
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот dob111 » Чет Мар 08, 2012 2:12 am

Много добра идея за каране. Кефи ме, че се пътува дълго на самоход, като се сменят места с диаметрално различна атмосфера(и в буквалния смисъл ;) ) - от Сф до 7те езера - напряко. :) Екстра си го измислил. :agree:
Бих го карал това в едно добро лятно или силно пролетно време.
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот Yavkata » Чет Мар 08, 2012 6:04 am

RastaWarrioR написа:Ебаси, толкова ли няма интереси към подобно каране ?
Ако трябва ще го редуцираме до 2 дни и по-малко километри :sleeping:

Този маршрут не е реалистичен за Май. В най -добрия случай снега горе ще е чул, че идва пролет, особено тази година.
И някак си по -добре звучи примерно:
Княжево -Обиколната-Чуйпетлово-през Верила-Клисура-през Лакатнишка Рила-Вада-Езерат(Седемте или Урдини)-Раздела- Зелени рид- Лакатнишка рила-Клисура-...Ярема-Железница -Обиколната-Симеоново.
Така се спестява всичкия излишен асфалт, и може да си го направиш и за повече дни, ама почти чисто планинско.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот RastaWarrioR » Чет Мар 08, 2012 10:48 pm

Добре де, ще го направим в началото на Юни !!!
А маршрута през Верила съм готов да го мина ама ще има ли Водач ?!?!?
Всъщност аз мисля да не поемам 100% маршрут. Ако обстоятелствата не позволяват се продължава от х.Пионерска към х.Веда и с.Говедарци а после само ние решаваме.
Искам да отбележа, че съм упорито копеле но не съм маратонец !!!!!!
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот eksa » Нед Мар 25, 2012 6:33 pm

I'm in. Бройте ме.
Но верно ще трябва да е минимум началото на юни.
И наистина няма да е зле да избегнем излишния асфалт. Дано и има някой, който да се оправя с маршрута, който се избере в крайна сметка, че аз си падам "компас". :D
Започваш на max и постепенно увеличаваш.
Горд собственик на El Capitan
Аватар
eksa
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Фев 08, 2010 9:51 pm
Местоположение: София

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот RastaWarrioR » Нед Мар 25, 2012 10:47 pm

Обмислях го с асфалт за пестене на сили.
Ако имате предложения конкретно за пътеки из Рила дайте да ги обсъдим а през Верила ще се оправим с ГПС, карти :clap: и усилена подготовка пред Гугъл Ърт
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот tabakoff » Чет Апр 05, 2012 11:41 pm

Аз съм за! Особено с преобладаващ асфалт, но и от офроуд няма да се откажа. За спането - на палатки или по хижи?
tabakoff
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 11:45 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот RastaWarrioR » Нед Апр 08, 2012 12:18 am

Оказа се, че края на май няма да съм свободен т.е. остава за началото на юни или поне тогава ще го направя. Сега идва ред на подготовката и уточняването на времето, мисля да се спи по хижи а за маршрута до Сапарева баня да е асфалт за пестене на сили :) или да ползваме трака от първия пост и спане на първата срещната хижа . Мисля, че като време ще се справим 9-10 часа. Нека всеки който иска да се включи да се запише за да е по-подредено и ако има конструктивни предложения да ги изложи.

1. Камен (съм аз )

P.s. Предлагам да оргаризираме поне една среща на живо преди похода.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот dob111 » Вто Апр 10, 2012 9:50 am

Живот и здраве - и аз се записвам за това каране. Харесва ми идеята "София-7те :nuts: рилски езера" на самоход "по диагонала". Само да се стопи горе снега и да изберем добро време.
2. dob111
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот Overlorda » Сря Апр 11, 2012 7:44 am

Аз бих се включил до Сапарева баня ама само ако е по черно през Верила :) Винаги съм искал да мина от там :D
В името на добрата бира !
Аватар
Overlorda
 
Мнения: 131
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 6:45 pm
Местоположение: София, Банкя

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот RastaWarrioR » Сря Апр 11, 2012 3:14 pm

И на мен ми харесва идеятя за Верила, обаче целта Рила :)
А другото каране може да го направим даже и по-рано ;) даже може да се намери къде да спим в с. Дрен.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот eksa » Сря Апр 11, 2012 6:20 pm

3. Симеон
там съм :agree:
Започваш на max и постепенно увеличаваш.
Горд собственик на El Capitan
Аватар
eksa
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Фев 08, 2010 9:51 pm
Местоположение: София

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот RastaWarrioR » Сря Апр 11, 2012 10:11 pm

Значи станахме трима :)
1. Камен
2. dob111
3. Симеон

Спане по хижи и подобни ( малко багаж ), преценени сили (водим се по най-бавния).
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот snupi » Пон Апр 16, 2012 3:31 pm

Ако карането е през Верила би било доста интересно. Аз също бих участвал :agree: .
snupi
 
Мнения: 80
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 7:07 pm
Местоположение: София/ жк. Стрелбище

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот azsa-bachinito » Чет Апр 19, 2012 11:56 pm

Може и аз да се бройна, но зависи кой юни.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот RastaWarrioR » Пет Апр 20, 2012 5:12 am

За мен най-удобното време е от 1 до 3 юни.
А относно Верила, може да се приберем от там.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот tzezko » Пет Апр 20, 2012 11:29 am

Ще приемете ли един "възрастен", който на 12.04. отиде с колелото до Сандански от София за 9 часа и последната обиколка на Витоша направи за 6ч. 40 мин.?
Аватар
tzezko
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1228
Регистриран на: Сря Фев 15, 2012 3:08 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот RastaWarrioR » Пет Апр 20, 2012 11:55 am

Опаааа, Приемаме разбира се :agree: Ама да знаеш, че няма да ти гоним състезателното темпо :D :D :D :D :D :D

А
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот ZariBen » Пет Апр 20, 2012 8:52 pm

всичко звучи супер! Само не мога да разбера как знаете кога ще сте свободни през Юни... аз знам само до края на месеца :)
Аватар
ZariBen
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1199
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 12:30 am

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот kotseto » Съб Апр 21, 2012 11:17 am

През Верила е страхотно каране - пътя от трака в първия пост от Ярлово до Клисура е само черни пътища и големи широки пътеки без големи наклони по билото на планината. Преди 3 години минах по него от Ярлово до х. Пионерска пеша и все си мислех колко щеше да е по-яко да съм с колелото :) Следва се туристически маршрут Е4, маркиран беше общо взето добре. Малко след като минете половината, в подножието на ако не се лъжа Голям Дебелец пътя е добре обрасъл и там беше единия ключов навигационен момент. Имаше още няколко отклонения, но не помня да сме имали някакви проблеми. Може би единствено слизането към Клисура може да се объркате - минава се през сечища, има малки разклонения на пътя и е малко прашно. Все пак говорим за последните 5-6 км така че не е голяма болка.

Имайте предвид, че вода много между Ярлово и Клисура няма - мисля че работещите чешми бяха точно две, като за едната ще се наложи да се отбиете малко от маршрута (да кажем 300-400 метра) - намира се близо до подножието на Голям Дебелец където има ловна хижа (точно там, където беше единия ключов навигационен момент). Може да се бъркам и да говорим за Върлото Присое или Малък Дебелец - трите са близо един до друг. Възможно е през юни да има повече вода - все тогава беше края на лятото и доста сухо, за всеки случай се заредете добре.

Нагоре от Клисура може да се върти директно към Пионерска/Вада през месността Обесен камък по черен път - в началото е малко стръмно, после става по-полегато и излиза на открито със страхотни гледки към Рила. На връщане ще е страхотно спускане, само дето страхотните гледки ще останат зад вас :) Трака от линка общо взето следва и този маршрут.

Дано да съм бил полезен :) Ако имам възможност бих се включил в начинанието за част от маршрута, но време дотогава има много
kotseto
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 2:17 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот hrissim » Съб Апр 21, 2012 11:21 am

С тези нови дати, които са малко по-реалистични, вече и аз може да се включа втория ден. Изцяло. Макар да е раничко, предвид снега, който тази година е много и по северните склонове ще го има до средата на юни от 2200мнв на горе. Но както и да е.
Тъй като всеки е склонен първия ден да се прави на джедай, без да е, то претоварването често се случва. С цел по-равномерно разпределение на натоварването през трите дни според мен най-добре е:
Ден първи:
София - с.Клисура по асфалт, после Клисура-х.Пионерска по черни пътища през Лакатишка Рила/както е споменал колегата над мен - покрай Обесен камък/. Разстоянията и денивелациите /изкачване/ са както следва:
- 48км.по асфалт със сумарна денивелация 750м.
- 18км. по черни пътища с денивелация 650м.
При сериозен дъжд /който не е изключен по това време на годината, че и гръмотевици/ е по-добре да се кара изцяло по асфалта до х.Пионерска, като разстоянието става 74км. и денивелация 1600м. Особено се препоръчва, ако има гръмотевици - няма билно каране/бутане/.
Ден втори:
х.Пионерска - Раздела - с.Говедарци с параметри - 26км, 1070м. денивелация изкачване /95% бутане и носене/ и сериозна денивелация спускане 1500м.
Резервни опции за местодомуване втория ден са х. Вада, х.Ловна и с.Клисура. Всичко зависи от кондицията на най-изморения участник.
Ден трети:
с.Говедарци - м.Лажо /точката на билото на Лакатишка Рила, която се достига по р.Лакатица/ - с.Клисура - прохода Бука Преслап/Верила/ - Ярлово и от тук до София по тази част от обиколката на Витоша /100-те км. на Витоша/ през Ярема, с.Железница и оттам по "Обиколната" на Витоша в източната част.
Този етап е изцяло по черни пътища с изключение на отсечката от Ярема до с.Железница/асфалт/.
Разстоянието е 74км. и сумарната денивелация качване ок. 650м.
Тъй като този етап е само по черно, последен ден с натрупана най-много умора, най-вероятно след Ярема ще има хора, които ще предпочетат асфалта, което може да се случи още от Ярлово. Отсечката Ярлово-Ярема по черно като част от обиколката на Витоша според мен е най-отровния участък. Поне аз го почувствах така.
Поработих в Мапсорс и начертах маршрути.
Все пак намерете някой с GPS, ако не - може да услужа с моя последния ден, като ще се разберем как да ми го върнете. За първия ден, ако минавате по Лакатишка Рила може да ви "поема" от с.Белчин до Пионерска или от "Лажо"

Вода
Верила като каране и наличност на вода съм я коментирал в тази тема. Тя действително е "най-сухият" участък. В Рила няма да имаме проблеми никъде. В Лакатишка Рила по маршрутите вода има на м."Лажо". Около в.Зекирица и нататък към Пионерска проблем няма.

Та, в зависимост от метеорологичното време и конкретните теренни условия /особено по северните склонове над х-Рилски езера до Раздела/ може да се включа и аз, особено ако е по-към средата на юни.
Поживьом-увидим.
:beer:
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот RastaWarrioR » Съб Апр 21, 2012 12:35 pm

@hrissim
Благодаря
Много добре си го изложил и много ми допада маршрута но :) се съмнявам в силите си на втория и третия ден и за това предпочитам асфалта до където може. Билното каране и бутане наистина зависят много от времето особено при гръмотевични бури ( срещнем ли такива не можте ме стигна :dontknow: )

Относно датите: 1-3 юни са удобни на мен, нека и другите да кажат кога и как :beer:
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот hrissim » Съб Апр 21, 2012 2:14 pm

RastaWarrioR написа:...
предпочитам асфалта до където може.
...

Това да го разбирам, че твоята идея е да караш само по асфалт до х.Пионерска? Или как? А последния ден? Ако може да сложиш вече малко повече конкретика. Аз съм лесен, щот ще се включа първия и втория дни, като първия ден мога да съм гид на тези по Лакатишка Рила до Пионерска по черно/ако има такива/.
Втория ден е най-ясен общо взето и няма вариации в основната част.
А също останалите да си преценят всеки за себе си дали ще им стигнат силите.
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот dob111 » Съб Апр 21, 2012 6:25 pm

Хрисим, в трака http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=520729 , който колегата Rasta e публикувал в първия пост е точно, мисля, пътя за твоя Ден 3 - Говедарци-Клисура-Ярлово-Железница. Като идея изглежда страхотно - на билото - ще има простор и надявам се слънце. Бих се радвал да го карам това - дали на отиване, дали на връщане.
Единствено на мен не ми се кара по онази въртоглава, "запушена" пътека от Обиколката на Витоша.
Плана също е интересна за преминаване.
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот RastaWarrioR » Съб Апр 21, 2012 8:18 pm

Първия ден асфалт чак до Пионерска или там някъде т.е.
1 ден София-Железница-Сапарева Баня или Говедарци - х.Пионерска или някоя в околието АСФАЛТ
2 ден Взима се общо решение ползваме ли лифта или не. Езерата - Зелени рид - Говедарци и евентуално Клисура. Ако времето не позволява каране из Рила където ти Хриссим ще си ни полезен :agree:
3 ден Верила до Боснек и обиколната или Верила до Ярлово и обиколната ЧЕРНО


Време е да спомена, че не смятам стриктното спазване на плановете за НЕздравословна дисциплина :D и за това и са ми такива плановете плаващи с възможност за рязка промяна. :deal:
^
Редакция
Последна промяна RastaWarrioR на Съб Апр 21, 2012 9:14 pm, променена общо 2 пъти
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тридневно пролетно пътешествие до Рилските езера и обратно.

Мнениеот hrissim » Съб Апр 21, 2012 9:03 pm

dob111 написа:Хрисим, в трака http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=520729 , който колегата Rasta e публикувал в първия пост е точно, мисля, пътя за твоя Ден 3 - Говедарци-Клисура-Ярлово-Железница. Като идея изглежда страхотно - на билото - ще има простор и надявам се слънце. Бих се радвал да го карам това - дали на отиване, дали на връщане.
Единствено на мен не ми се кара по онази въртоглава, "запушена" пътека от Обиколката на Витоша.
Плана също е интересна за преминаване.

Да, точно. Само, дет в картата има грешка в населеното място. Следата е дадена до вилна зона Ярема, а не както пише на картата вилна зона Железница.
Като гледам как всеки го дърпа на различни страни - волната програма ще е пълна първия и третия ден. :lol:
Поне като първоначални намерения, де. Мисля, че при реалното каране ще се "уплътнят" мераците.

RastaWarrioR написа:Първия ден асфалт чак до Пионерска или там някъде т.е.
1 ден София-Железница-Сапарева Баня или Говедарци - х.Пионерска или някоя в околието
2 ден Взима се общо решение ползваме ли лифта или не. Езерата - Зелени рид - Говедарци и евентуално Клисура. Ако времето не позволява каране из Рила където ти Хриссим ще си ни полезен :agree:
3 ден Верила до Боснек и обиколната или Верила до Ярлово и обиколната

Време е да спомена, че не смятам стриктното спазване на плановете за здравословна дисциплина :D и за това и са ми такива плановете плаващи с възможност за рязка промяна. :deal:


Аз мога да съм полезен, ама при този план София-Рила-София не мога да бъда особено. Доста е като километри и натоварване.
Първия ден нещо не ти го схванах.
А стриктното спазване на плановете няма как да се получи, щото ние предполагаме, ама Дедо Боже разполага.
Последна промяна hrissim на Съб Апр 21, 2012 9:17 pm, променена общо 1 път
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Следваща

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта


cron