Рибарица, хижа Ехо и други подобни

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Рибарица, хижа Ехо и други подобни

Мнениеот delPierro » Пет Юли 15, 2011 9:30 pm

Здравейте пускам една късна покана за двудневно каране из Троянски балкан. Плана е утре сутринта тръгване в 8.30 към Рибарица. Изкачване към хижа Ехо през хижа Вежен и оттук има два варианта :
- спане в хижа Ехо, което имайки предвид че очаквам да стигнем там към 17-18 часа означава, че ще има време да се помотае човек по съседните върхове (Юмрука). На следващия ден пак може да се позавъртиме по билото до обяд и след това се спускаме към Рибарица по една пътечка, която предполагам ще е доста приятна
- ако на хижата няма места (преди малко звънях и казаха че имат доста заявки за утре вечерта) правим спускането по пътеката до Рибарица. След това с колата отиваме до Троян и спим в хотел/къща за гости или подобно в района (като цяло ще се търси да е в с.Черни Осъм). На следващия ден правим един кръгов маршрут през хижа Амбарица и обратно при жегите в София

Темпото ще е доста спокойно. Засега сме двама, ако има желаещи от София да се присъединят имаме и две свободни места в колата. За контакти ЛС и skype - lubonaidenov

ПС
След малко ще кача маршрутите

Първи ден - дължина 38 км денивелация около 1500м
http://dox.bg/files/dw?a=b0efa4f811

Втори ден - дължина 24 км денивелация около 1200 м
http://dox.bg/files/dw?a=b5913fd1c7
Последна промяна delPierro на Пет Юли 15, 2011 9:55 pm, променена общо 1 път
delPierro
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 10:39 am

Re: Рибарица, хижа Ехо и други подобни

Мнениеот taurus13 » Пет Юли 15, 2011 9:33 pm

Да споделиш после как е пътечката от Ехо към Рибарица, че този маршрут е в плана ни за тази година....но може би есента. :agree:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Рибарица, хижа Ехо и други подобни

Мнениеот joropc » Нед Юли 17, 2011 4:53 pm

taurus13 написа:Да споделиш после как е пътечката от Ехо към Рибарица, че този маршрут е в плана ни за тази година....но може би есента. :agree:

пИрфектна... :magnify:
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Рибарица, хижа Ехо и други подобни

Мнениеот delPierro » Пон Юли 18, 2011 2:32 pm

За съжаление не се спуснахме по планираната пътека, а по летния път за хижата (http://dox.bg/files/dw?a=f6b29a70c9 ). Там пътеката беше само 2,3 км като до достигане на гората е полегата, а след това започва един участък, който бих определил като полигон за учене и упражняване на каране по серпентини :D . Има и доста остри и не чак толкова остри, с много къси прави участъци и с малко по-дълги, но общото е че навсякъде горния слой почва е разрохкан от конете и е леко хлъзгаво. Общо взето интересен участък на който ми трябваха поне 5-6 спирания за почивка на ръцете. След това започва дълъг, гладък и бърз черен път, който ви изкарва в горния край на Рибарица.
Имам усещането че след като СКАкалците налазите вярната пътека и я опишете както си знаете ще ме е яд че не я спуснахме , но другия път - задължително.

@ joropc
Благодаря за помощта

ПС а как по д******е се слагат интервали в началото на абзац :dontknow:
delPierro
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 10:39 am

Re: Рибарица, хижа Ехо и други подобни

Мнениеот kapitanblood » Пон Юли 18, 2011 2:39 pm

Съвсем скоро,ще я пробваме.... :agree:
Мерси за инфото.... :clap:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Рибарица, хижа Ехо и други подобни

Мнениеот xargs » Чет Юли 05, 2012 7:08 pm

Можете ли да кажете подходящо място за оставяне на колата от страната на Рибарица?
Разбрах, че има паркинг на горското покрай черната река, което е най-близо до изходната точка, но не разбрах доколко е сигурно там?
Не бих искал да си намеря колата без джанти на връщане :)

информация за хубавите пътечки там, също няма да е излишна :agree:
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Рибарица, хижа Ехо и други подобни

Мнениеот b1k3ra » Чет Юли 05, 2012 7:57 pm

Точно в Рибарица не мисля, че има за какво да се притесняваш, където и да паркираш. :peace:
XC setup: Ram XC1 26", 2х10, SR Suntour Axon RL - 10.29 kg
Road setup: Ram XC1 26", Java carbon rigid fork, Schwalbe Kojak 1.35 - 9.465 kg
b1k3ra
 
Мнения: 210
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 7:15 pm
Местоположение: София

Re: Рибарица, хижа Ехо и други подобни

Мнениеот digimortales » Чет Юли 05, 2012 8:00 pm

пътеката е голям чук много добра.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Рибарица, хижа Ехо и други подобни

Мнениеот xargs » Съб Авг 10, 2013 1:24 pm

Да повдигна малко темата за Тетевенско-рибарския балкан.

Някой карал ли маршурт сходен на следния - Рибарица - вр. Вежен - х. Ехо - Рибарица? Ако е , може ли да препоръча пътеки, предразполагащи за яко каране, както и ориентировъчно време за преминаване?

Лятната пътека от Рибарица до Ехо вече я знам, и не ми е точно по вкуса за байк, тъй че маршрута може би ще го завъртим Рибарциа - Ехо... , ако пътеките от другия край са по-предразполагащи..
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Рибарица, хижа Ехо и други подобни

Мнениеот taurus13 » Пет Авг 16, 2013 1:53 pm

То от х. Ехо има една известна официална пътека, но тя е кратка - по-надолу пада в долината и там вече е път. Другото, което веднъж пробвахме, но не сполучихме поради травма на един от групата е минаване през вр.Кавладан(този над хижата) и там по дългото ребро надолу към Рибарица. Не сполучихме тогава, защото избрахме друг път за евакуация и се зачукахме жестоко в долината на реката, където уж трябваще да има път, но той беше изчезнал напълно. Та остава ни като план да тестваме това спускане, с което май се изчерпват северните опции. Иначе с останалата част от пътя няма ядове, но не е нещо велико де - до хижата е каране 20 км по друслив калдаръм, нагоре е бутане и носене, от върха към Ехо бива за каране, ама не от всеки и нявсякъде - като цяло средностатичстически планиснки колоездач си кара на много места. Не знам зашо някой казваше, че северното подсичане на Юмрука не се карало - идеално си е, има няколко места за пренасяне само.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Рибарица, хижа Ехо и други подобни

Мнениеот xargs » Съб Авг 17, 2013 6:03 pm

Уж съм щял да споделя, ама ме е отвяло нещо.

Както и да е, на мен пътеката Рибарица - Черната Река - м. Остриките - Ехо не ми допада като байк маршрут - дълъг калдъръм, след което стръмно изкачване/спускане на серпентини през гората. Некараемо нагоре, а за мен и надолу.

Миналата година като бях там, хижарят ми каза че управата на парка била затворила всички дръиг пътеки от Рибарица към Ехо - включително и пътеката, по която предполагам сте се забили вие - Ехо - в. Кавладан - Ръждавото било - Рибарица, затова и пътя вероятно е бил в това състояние.

Поради нехаресването на този път, а и по препоръка на един колега от форума, смятам да удължа маршрута и да направим следното каране:
Рибарица - по Заводна към вр. Вежен, оттам по билото до х. Ехо откъдето поемаме по пътеката към х. Хайдушка песен, като малко преди нея се отклоняваме на пътя към х. Васильов, при излизането на асфалта свиваме обратно към рибарица и се спускаме до нея.
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=yuqhslqwzuldnzxu
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Рибарица, хижа Ехо и други подобни

Мнениеот taurus13 » Вто Авг 27, 2013 12:07 pm

Идеален път за качване до Ехо - кара се на 75%. За надолу ще е скучно - то голяма част е черен път. По принцип има такава тенденция в националните паркове - да подържат само по една пътека, а всичко друго нарочно оставят да запустее, за да не се притесняват животните. Ма то трябва да има и някъв баланс - нито само за хората, нито само за животните. Къв е смисъла да ходиш по едни и същи познати до болка пътеки.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Рибарица, хижа Ехо и други подобни

Мнениеот xargs » Вто Авг 27, 2013 12:21 pm

Ами ние това въртене го направихме, не точно както го мислехме, но се получи и беше забавно.

От Рибарица се качихме на хижа Вежен, като сбъркахме и избрахме пряката пътека, вместо да си караме по пътя нагоре. Беше си яко бутане. На хижата малко времето почна да се скапва, но все пак половината решихме да продължим и си добутахме до билото по римския път. Малко преди билото ни хвана бурята и се крихме под едни камъни, докато светкаше наоколо :(!: . Заради бурята и напредналото време продължихме направо към Ехо, без да се връщаме до Вежен. Билната пътека там е супер, но вече бяхме малко уморени. Единствено подсичането на Юмрука не е много караемо, където пак си имаше бутане и качване. На Ехо бяхме към 1930 и решихме да се пробваме да се приберем. На разклона за пътеката към Рибарица и вр. Ушите, решихме че нямаме сили да го избутаме и него, за да се спуснем после с колелата към Хайдушка Песен и разклона за черния път, и направо се спуснахме по пътеката с серпентините към Рибарица. В 22часа вече бяхме в ресторанта. За съжаление, беше повече бутане отколкото каране, но съм доволен :)
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта