Новаци

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Новаци

Мнениеот taurus13 » Чет Май 03, 2012 11:51 pm

Абе вие двамцата що не ходите да си карате някъде, та сте се хванали тук да се обяснявате. Каската пази, дори и 30 лв да струва - при несъстезтелно каране си е напълно достатъчна една такава каска. Каските ние почти всички не ги носим когато катерим, което не е правилно, но не е и толкова опасно. Надолу каската е задължителна. Повярвайте - пада се веднъж "правилно", след което каска никога няма да ти трябва повече. Брадата и зъбите са важни, но те не са жизнено важни органи - такова е сивото нещо под горната част на черепа ви.
Ако не ви харесва организацията на Новаците, не карайте с тях - не сте никакви и нямате права за критики. Това важи за всяка друга организация. А ако продължавате с писанията си тук, вероятно ще се сдобиете със забрана да пишете и ще сте свободни да си карате където искате. Казвам ви го от позицията на човек, който е видял вече доста такива философи. Не си правете труда да отговаряте - това е еднопосочно мнение.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Новаци

Мнениеот Dolph » Чет Май 03, 2012 11:57 pm

taurus13 написа:Абе вие двамцата що не ходите да си карате някъде, та сте се хванали тук да се обяснявате. Каската пази, дори и 30 лв да струва - при несъстезтелно каране си е напълно достатъчна една такава каска. Каските ние почти всички не ги носим когато катерим, което не е правилно, но не е и толкова опасно. Надолу каската е задължителна. Повярвайте - пада се веднъж "правилно", след което каска никога няма да ти трябва повече. Брадата и зъбите са важни, но те не са жизнено важни органи - такова е сивото нещо под горната част на черепа ви.
Ако не ви харесва организацията на Новаците, не карайте с тях - не сте никакви и нямате права за критики. Това важи за всяка друга организация. А ако продължавате с писанията си тук, вероятно ще се сдобиете със забрана да пишете и ще сте свободни да си карате където искате. Казвам ви го от позицията на човек, който е видял вече доста такива философи. Не си правете труда да отговаряте - това е еднопосочно мнение.

А ти повярвай,че аз съм за каската в планината с 2 ръце,но съм против лицемерието.Защото е много тъпо,да не кажа грозно една група да не си спазва собствените правила.Аз събирам 2 седмици пари за хубава каска,щото ми се кара с тях и накрая виждам пича си джитка с тях по шапка,ми не е приятно.
Никой не философства,аз лично разисквам ситуация която ме е подразнила.Вместо да си вземат бележка,те ми пишат да се игнорора.Поне не качвайте снимки на които карате без каски,било изкачване........ да бе да.
Щастието се състои в доброто здраве и в късата памет.
Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее.Само преживените неща са истински разбрани.
Мъдрост - това е способността да вършиш добре претеглени глупости.
Аватар
Dolph
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1041
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 11:03 pm
Местоположение: гр.София

Re: Новаци

Мнениеот azsa-bachinito » Чет Май 03, 2012 11:58 pm

Dolph баткото не е за тебе.
И те умолявам от все сърце никога не идвай да караш с нас.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: Новаци

Мнениеот Dolph » Пет Май 04, 2012 12:00 am

azsa-bachinito написа:Dolph баткото не е за тебе.
И те умолявам от все сърце никога не идвай да караш с нас.

Щото снимките от предходната страница които постнах не ти изнасят ли?Или говоря глупости.Тезата ми е за принципа,но явно не искаш да схванеш....
Стига с това назидателно батко,даже сме набори с теб. :D
Щастието се състои в доброто здраве и в късата памет.
Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее.Само преживените неща са истински разбрани.
Мъдрост - това е способността да вършиш добре претеглени глупости.
Аватар
Dolph
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1041
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 11:03 pm
Местоположение: гр.София

Re: Новаци

Мнениеот xapubg » Пет Май 04, 2012 12:04 am

azsa-bachinito написа:
Dolph написа:Интересно коментирате носене/неносене на каска,но никой не коментира факта, че Новаците изискват каска за да караш с тях,но допускат(явно вътрешни хора)да карат без такава???

Така..... човека със зеленото джъсри съм аз. По-горното в дебелия шрифт е пълна глупост. Абсолютно всеки на всяко едно каране на НДПК "Новаци" винаги е носил и уотребявал каска. Най-малкото като инициатор на въпросните карания ама хич не ми се бере душа заради някой лумпен като вас двамата, който от суета не си предпазва сивото вещество. Това, че каската не е била на главата по време на изкачване, а закачена на раницата, е съвсем друг въпрос. Бъди сигурен, от това че не караш с нас изпускаш само ти и то много.
Поднасям искрените си извинения на Захари, че го сметнах за бот-провокатор. Батко няма да му казвам въз основа на развилата се дотук дискусия относно необходимостта на каската - маркетингов трик. Пълна глупост. Вместо да бехте ръсили глупости къде умишлено къде не да бехте дошли - око да види ръка да пипне, но отсега нататък --> океан широк риба в морето много. Тааа какво забравям? Не се сещам.

Призовавам всички четящи темата да не обръщат внимание на постовете на бате долф и бате хари.

Благодаря за извинението и спирам да ви 'цапам' темата, в края на краищата всеки има право на мноение, а дили губим не знам аз и със вас не съм бил, но без вас винаги съм си изкарвал добре и смятам да продължавам да си бъда тип 'храсталясник' ли беше поне до първата 'крос - кръчма' ;)
НЕ ме интересува дали щеми викаш батко или не, това изказване го провокирахте ти и още двама като теб! В един момент ми омръзна да съм любезен и толерантен . Карайте си както знаете, аз както казах с ВАС не бих тръгнал никъде
Може да ме изключите от групата си в така модерния фейсбук, аз съм антика от 20 век и както казах го ползвам много рядко, регистрирах се във вашата група само за ваше успокоение и аз да докажа че аз съм аз !
За сефте ми се случва да доказвам че нямам сестра, но ВИЕ си знаете защо ви гони параноята с това отношение.
На снимката показана от "Dolph" от вашия фейсбук, ясно се вижда, че твърдението, че всички носели каски постоянно е невярно.
Пък и мисля че съм на достатъчно години, че да мога сам да нося отговорност за себе си/ действията си. В този смисъл не виждам логика в "карания ама хич не ми се бере душа заради някой лумпен като вас двамата" и моля въздържайте се от определения! Аз не съм обидил никого все още, но вашето изказване се побира идеално в графата 'обида на публично място"
Щях маже би да дойда ако не беше започнала така дискусията ни, все пак аз не съм предлагал на никого да 'си удари главата в стената' и да 'падне на глава' ....
Въпрос на човечност и толерантност, явно при вас липсва!
Спирам да пиша във вашата тема, при условие че няма обиди и провокации за в бъдеще, считам въпроса си за глупав - зададен на грешно място и на грешните хора (с малки изключения) и го приемам за приключен !
GRX8
xapubg
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Вто Май 31, 2011 9:38 pm

Re: Новаци

Мнениеот xapubg » Пет Май 04, 2012 12:07 am

THEZOGGO написа:
xapubg написа:И последно за карането в парка, заповядай когато желаеш да направим едно кръгче :) после ще кажеш как оценяваш терена, но си носи каската, че аз знам къде са паветата и ги забикалям ;)


Интересно предложение, може би щях да се съгласе преди около, ъъъъъъъъъ 15 години. Парка в който ми е кеф да карам се намира на около 35 км в северна посока от катедралата Александър Невски. Там паветата са доста по големи от тези в който и да било парк в София, а и шанса да се убиеш на места ако караш с 30 км а не с 200 е много голям. : )

Нещо не знам защо не мога да пращам лични, но с удоволствие бих те разходил из 'горната част' и по-специялно където карам аз ти ще си изкажеш мнението после за терен и натоварване.
не се заяждам, просто предлагам да 'сверим часовниците' аз съм поовехтял малко (на години човек съм все пак) ...
GRX8
xapubg
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Вто Май 31, 2011 9:38 pm

Re: Новаци

Мнениеот azsa-bachinito » Пет Май 04, 2012 12:07 am

Да, глупости са.

Така да преминем към съществената част.
След съвещание на УС бе решено следното:
Неделя, 6 април каране по маршрута - Била - (бул.) България - Бояна - обиколната алея - Железница - Плана - Дяволския мост - Панчарево - София. Тръгване 10:30 от паркинга на магазин Била на булевард България. Задължителни каска, ръкавици, изправен планински велосипед, резервна вътрешна гума, малко джобни, ако смятате да пийвате и хапвате по пътя. акъл и разум. Припомням, че най-вероятно на Панчарево ше спрем на така наречения "водопад", за да мушнем бири и кюфтета. Темпото ще е лежер. Кой е карал преди с нас знае.

Също така бе решено да се обмисли маршрут който е много интересен, но подробностите по него по-късно.

Запазваме си правото при лоши метеорологични условия или други извънредни ситуации от личен характер да внесем промени в/отменим планираното начинание.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: Новаци

Мнениеот xapubg » Пет Май 04, 2012 12:18 am

вероятно ще се сдобиете със забрана да пишете и ще сте свободни да си карате където искате. Казвам ви го от позицията на човек, който е видял вече доста такива философи. Не си правете труда да отговаряте - това е еднопосочно мнение.

Това като заплаха ли да го разбирам ? Или като нарушаване на човешките ми права да изразявам свободно мнението си (конституционни за бг). Полека че заради такива като тебе стават грешки в съда, до тука има поне 3 повода да ви осъдя, добре че ме мързи да се занимавам и да с колегата ще си караме сами, а вие си носете каските в раниците, от там пазят най-добре ....
А и не знам ние като сме 'никакви' ти какъв си ? Ако някой си е правил труда да чете ПЗДВП наскоро, там си пише 'каска', 'фар', и светоотразител !
Колко от вас карат с фар и каска по улиците ? Също така пише 'колоезденето в редица по шоце е забранено, освен в специялни случаи' или нещо такова, та тряяше ли да заобикалям двама специялни днес на тодор александров, които караха в редица в средна лента в 17:00 ? явно са били с Вашия манталитет ! А винаги толерирам, колоездачите в софия защото и аз съм такъв все пак, не че има връзка с обсъждането де, просто пресен пример какви са 90% от обществото ....
GRX8
xapubg
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Вто Май 31, 2011 9:38 pm

Re: Новаци

Мнениеот TsvetanVR » Пет Май 04, 2012 1:01 am

Абе само последната страница прочетох, ама вас не ви ли е срам да се излагате така пред целия форум!? :dontknow:
2016 Stumpjumper FSR Comp 29 с някои жокери.
TsvetanVR
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1321
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:45 pm
Местоположение: Бояна, България

Re: Новаци

Мнениеот PtD » Пет Май 04, 2012 8:40 am

xapubg написа:Това като заплаха ли да го разбирам ? Или като нарушаване на човешките ми права да изразявам свободно мнението си (конституционни за бг). Полека че заради такива като тебе стават грешки в съда, до тука има поне 3 повода да ви осъдя, добре че ме мързи да се занимавам и да с колегата ще си караме сами, а вие си носете каските в раниците, от там пазят най-добре


И тук бате ви xapubg се сдоби с възможност да мисли на спокойствие един месец. Dolph, ако желаеш, може да продължаваш и ти по неговите стъпки.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Новаци

Мнениеот AviMC » Съб Май 05, 2012 9:19 am

Astianaks написа:
AviMC написа:Хора, организирате ли каране/качване, спускане/ с начинаещи велосипедисти? Почти всичките ми приятели си продадоха байковете и ги замениха с коли :( За сега имам само едно качване и спускане с Райко/"КОлелОтО"/. Повече карам по алеите с колега, но искам да вкуся от тръпката по пътеките и завоите далеч от автомобилните газове и пречкащите се пешеходци. Пишете, моля по-често ако и когато организирате подобни мероприятия. :beer:


Човече, днес правихме каране. В събота правихме каране... Бяха обявени тук и в лицето книга също... Аз съм напълно нов и не ми беше никак трудно... :clap: Проверявай темата по-често и ще си подготвен за следващия път... :beer:

А снимките от днес ще ги кача малко по-късно, че мнооого ме мързи в момента... :roll2:

Да, излязохме с Vinbg по маршрута, който той е описал. Всичко мина благополучно с едно малко изключение. Винаги съм готов и за няколкочасов преход, както и не много екстремно спускане :)
Този уикенд съм именник, така че ще пропусна карането :beer:
ПП: Благодарности на Vinbg :peace:
Аватар
AviMC
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 4:23 pm
Местоположение: София

Re: Новаци

Мнениеот azsa-bachinito » Съб Май 05, 2012 6:37 pm

Е точно заради това трябваше да доийдеш
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: Новаци

Мнениеот Ozzie » Съб Май 05, 2012 6:50 pm

PtD написа:И тук бате ви xapubg се сдоби с възможност да мисли на спокойствие един месец. Dolph, ако желаеш, може да продължаваш и ти по неговите стъпки.

Мисля, че това действие е прекалено крайно!
:peace:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Новаци

Мнениеот azsa-bachinito » Съб Май 05, 2012 8:01 pm

Ozzie написа:
PtD написа:И тук бате ви xapubg се сдоби с възможност да мисли на спокойствие един месец. Dolph, ако желаеш, може да продължаваш и ти по неговите стъпки.

Мисля, че това действие е прекалено крайно!
:peace:

Аз пък не мисля, че е крайно, защото иначе лицето немаше никва спирка както се вижда по-нагоре. Благодаря за намесата. Все пак таз тема е за карания, а не за спор, подобен на тоз за яйцето и кокошката.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: Новаци

Мнениеот azsa-bachinito » Нед Май 06, 2012 9:02 pm

От днескашното каране ме е срам, но това е положението - има и такива карания. Макар че след кръчмата в Железница направихме останалата част от маршрута, в 7 некаде бехме на Панчарево и като цяло добре стана.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: Новаци

Мнениеот ZariBen » Нед Май 06, 2012 9:25 pm

Extra си беше карането - хубав маршрут, хубаво време и добра компания.
А иначе 65 км със сумарна девивелация 900+m ми се струва доста добрe. :D :agree:
Аватар
ZariBen
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1199
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 12:30 am

Re: Новаци

Мнениеот chiburator » Нед Май 06, 2012 10:54 pm

Добре си беше карането, само дето снимките ми са доста постнички, ма толкова можах... https://plus.google.com/u/0/photos/111841239755450099764/albums/5739464637503612017
Аватар
chiburator
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1247
Регистриран на: Нед Фев 12, 2012 1:04 pm

Re: Новаци

Мнениеот gogo333 » Пон Май 07, 2012 9:12 am

Така си беше - добро каране с елементи на провлачване на крак от моя страна, защото 4 месеца и нещо мързел си оказа влияние.
Снимките са добри, малко но от сърце :eyebrow:
Като сваля трака с диаграмата ще ги кача. :8D:
Аватар
gogo333
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 6:36 pm
Местоположение: Sofia

Re: Новаци

Мнениеот snupi » Вто Май 08, 2012 5:07 pm

Малко снимки от неделното каране: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 298&type=1 :deal:
snupi
 
Мнения: 80
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 7:07 pm
Местоположение: София/ жк. Стрелбище

Re: Новаци

Мнениеот AviMC » Вто Май 08, 2012 11:26 pm

snupi написа:Малко снимки от неделното каране: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 298&type=1 :deal:

Яко :) кога пак ще се събирате за подобно каране :beer:
Аватар
AviMC
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 4:23 pm
Местоположение: София

Re: Новаци

Мнениеот j.rachev » Пет Май 11, 2012 6:12 am

2 неща:
1. Не бива да се позволява на никого да "замърсява" темата с обсъждания "за" или "против" каските, а още повече и да се отправят заплахи към участници във форума като съд и тям подобни. Аз влизам да прочета последната страница, за да разбера дали няма да има каране този уикенд, а се натъквам на подобни драки, щото това дори не е обсъждане... а то няма и какво да се обсъжда - слагай каската и карай.
2. Къде ще се кара този уикенд?
How far are you willing to go? What sacrifice are you willing to make? How good do you really want to be?
Аватар
j.rachev
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Сря Апр 21, 2010 12:28 pm

Re: Новаци

Мнениеот gogo333 » Вто Май 15, 2012 7:47 am

Аватар
gogo333
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 6:36 pm
Местоположение: Sofia

Re: Новаци

Мнениеот Sartor » Пет Май 25, 2012 6:43 pm

Някой мисли ли да кара в неделята? Бих завъртял нещо старопланинско (при положение, че Витоша е наводнена)?

Не съм особено във форма и може да се влача доста. :blush:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Новаци

Мнениеот snupi » Пет Май 25, 2012 8:48 pm

В неделя го дават да вали. На къде мислиш да караш?
snupi
 
Мнения: 80
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 7:07 pm
Местоположение: София/ жк. Стрелбище

Re: Новаци

Мнениеот Sartor » Съб Май 26, 2012 12:15 pm

Прогнозата беше по-обнадеждаваща вчера... :(

Май и тази седмица няма да се кара. :bawling:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Новаци

Мнениеот Hell_Man » Чет Май 31, 2012 11:08 am

Едни крос-кръчми да направим събота/неделя?
В бързите карания пуснах линк с подробности.
Освен това "вися" на групировката "Новаците" с бира, така че трябва да се направи нещо по въпроса!
did написа:А аз да питам, щото си омазах каплата с пръжки, трябва ли освен да си полирам калодките и да си шкуртаковам шината?

uCkPeH написа:Пръжки не беше ли джумерки ? Меглио-то и тях ще махне :agree:

Hell_Man
 
Мнения: 285
Рейтинг: 1563
Регистриран на: Пет Апр 13, 2012 11:56 am

Re: Новаци

Мнениеот THEZOGGO » Чет Май 31, 2012 8:14 pm

Sartor написа:Прогнозата беше по-обнадеждаваща вчера... :(

Май и тази седмица няма да се кара. :bawling:

:offtopic:
Бате, те само програматорите като теб гледат да не ги намокри дъжда, че може кода да им се удави, купи си лубрикат за верижката и за фоксчето и мръдни малко от ДНК-то на културата. По цял ден там киснеш. То верно, че тоя фокс трябва да лежи спокойно на плочките пред ДНК-то, ана някой път, може да се престрашиш и да се качиш на 66 до Алеко. :D :agree: :nuts: :beer: :evil:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Новаци

Мнениеот Hell_Man » Пет Юни 01, 2012 9:24 am

THEZOGGO написа: :offtopic:
ана някой път, може да се престрашиш и да се качиш на 66 до Алеко


Цяла вечер не можах да спя от чудене: "Какво е това нещо "66" " - не са венци, не е зъбчатка, ако е скорост... :eek3: , 69 с правописна грешка не е, доста време се зачудих дали не са години... докато тази сутрин в 10:24 ме осени прозрението: "АВТОБУС Е, БЕ, ТУПАН!"
did написа:А аз да питам, щото си омазах каплата с пръжки, трябва ли освен да си полирам калодките и да си шкуртаковам шината?

uCkPeH написа:Пръжки не беше ли джумерки ? Меглио-то и тях ще махне :agree:

Hell_Man
 
Мнения: 285
Рейтинг: 1563
Регистриран на: Пет Апр 13, 2012 11:56 am

Re: Новаци

Мнениеот gogo333 » Пет Юни 01, 2012 10:28 am

Относно 69 се сещам за поза в Камасутра :beer:
Аватар
gogo333
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 6:36 pm
Местоположение: Sofia

Re: Новаци

Мнениеот gogo333 » Пет Юни 01, 2012 10:31 am

Още едно предложение за тази събота и неделя :beer:
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=49&t=112520&p=851122#p851122

Хайде ... пък дано да се раздвижим някъде. :wavey:
Аватар
gogo333
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 6:36 pm
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 107 госта