МТБ Габрово

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: МТБ Габрово

Мнениеот faki_to » Сря Авг 18, 2010 8:41 pm

бях обещал снимките от райското праскало ,ето албума http://www.album.bg/fakito/images/24368437/139584/
Аватар
faki_to
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Нед Дек 13, 2009 6:35 pm
Местоположение: Gabrovo

Re: МТБ Габрово

Мнениеот MuTeB` » Сря Авг 18, 2010 11:32 pm

и ние днеска покарахме.... :agree:
Уж отначало се бяхме запътили до Етъра да изядем по една баничка и можеше да се качим до Соколския...
след като хапнахме решихме че ще го качим....та качихме Соколския Манастир..и гледахме картата и се чудехме каде да се спуснем..за да се преберем по-бързо от жегите,но на картата има и Връх Столетов... замислихме се и викаме какво пък толкова...давай да варвим... нито резервни гуми..нищо... Само 2 сандвича..2 литра и половина вода... и един фотоапарат...та тръгнахме..имаше доста тикане големи каманаци голямо нещо...Та как да е стигнахме асфалтовия път на Шипка...и от там горе до Шипка по него се качихме...Презаредихме с вода и по 2 фафли..и викаме качихме се до Шипка...как няма да отидем до Бузлуджа...изядохме едната вавла и тръгнахме... :nuts: след спускане-качване по асфалта стигнахме и Бузлуджа...гледахме,влизахме вътре в паметника разгледахме снимахме и сега остана да се спуснем към Ябълка...но тука идва най-големия проблем както от Соколския до Бузлуджа незнаехме пътя също незнаехме каде се спуснем... гледахме карта маркировки.. мъчихме се да се обадим на някой само със psixopat ууспях да се свържа,но и той знаеше колкото нас... :D та викаме абе айде тръгваме на някаде по някоя пътека то се надоло ще излезем някаде..но уви оцелихме точно една пътека която се спускаме по един супер стръмен склон...и пътя се изравнява..и хоп почва качване :idea: след 10-20 метра се сливат 2-та пътя този от които се бяхме спуснали преди 5 минути..и айде тикай нагоре... обадих се на един приятел моторист.. каза да отидем до перките и от там да се спускме по един черен път ....да добре .. но до перките трябваше да се качваме още,а ние нямахме вода.. и не не се катереше изобщо....та от една пътечка пълна с тръъни..уш и тя започваше надоло,но пак разбира се качване... :confused: :confused: вече се чудя ще се преберали удома..? след като потикахме.. се сляхме с един път.. на който пишеше Ябълка.. :liplick: газ на доло...спускахме се и гледахме маркировката.. :nuts: излязохме на един много широк път..кадето пренасят дърва...и там газ надоло..малко състезание с камионите... и най-сетне стигнаххме след като 10:10 бяхме на Соколския...17 часа се пребрахме...
Та доста добро каране... и 2 от първоначалните ми 3 цели са изпълнени
1.Да кача Шипка..
2.Да кача Бузлуджа...
3. и сега остана Ботев.... :magnify:
Снимки.,...http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... 6995&saved
Поздрави...! :wavey:
Аватар
MuTeB`
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 10:12 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Чет Авг 19, 2010 2:22 pm

lupi написа:... Имаше и овчар с кучета но като гръмнах по едното и се разтичаха навсякаде.


Да, мастиите, циганите и комунягите трябва да се гърмят! :qright: :agree:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: МТБ Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Чет Авг 19, 2010 2:37 pm

MuTeB` написа:и ние днеска покарахме.... :agree:
... след като 10:10 бяхме на Соколския...17 часа се пребрахме...
Та доста добро каране... и 2 от първоначалните ми 3 цели са изпълнени
1.Да кача Шипка..
2.Да кача Бузлуджа...
3. и сега остана Ботев.... :magnify:


Браво, доста сте пообиколили за 1 ден :beer:
Май за Ботев ще има повторение скоро :)
Преди месец поне и нашата група се спусна от Бузлуджа към Ябълка, ама сега ми се вижда доста по-кално :smash:
Аман от дървосекачи :smash:
Иначе надолу си беше пак бутане де, защото беше доста стръмно :rofl:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: МТБ Габрово

Мнениеот MuTeB` » Чет Авг 19, 2010 3:30 pm

Еми ще чакаме и ако сме свободни ще дойдем,ако ни вземете с вас..: ) :clap:
Аватар
MuTeB`
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 10:12 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Чет Авг 19, 2010 4:29 pm

MuTeB` написа:Еми ще чакаме и ако сме свободни ще дойдем,ако ни вземете с вас..: ) :clap:

ok :agree:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: МТБ Габрово

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Чет Авг 19, 2010 8:22 pm

В неделя в 08.00. при Гошко. Посоката е Мазалат.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот lupi » Чет Авг 19, 2010 8:33 pm

От каде ще минаваме за мазалат ,че то събота и неделя има рали Узана.
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: МТБ Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Пет Авг 20, 2010 6:15 pm

Ако има желаещи да покарат в събота -> http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=63960&p=659377#p659377
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: МТБ Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Съб Авг 21, 2010 6:59 pm

Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: МТБ Габрово

Мнениеот MuTeB` » Съб Авг 21, 2010 8:12 pm

Браво добро каране сте направили... :bowdown:
и ние днеска качихме почти цялата Узана за 40 минути (което мисля че е добре.)...погледахме ралито....но надоло напраих една грешка и сега съм аут за около седмица... :boggled: :bawling: :bawling: :bawling:
Прикачени файлове
IMGP8434.jpg
(244.3 KiB) 112 пъти
Аватар
MuTeB`
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 10:12 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Съб Авг 21, 2010 8:27 pm

MuTeB` написа:Браво добро каране сте направили... :bowdown:
и ние днеска качихме почти цялата Узана за 40 минути (което мисля че е добре.)...погледахме ралито....но надоло напраих една грешка и сега съм аут за около седмица... :boggled: :bawling: :bawling: :bawling:

Много лошо падане, дано си бил поне с каска...
Къде и как се случи това?
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: МТБ Габрово

Мнениеот MuTeB` » Съб Авг 21, 2010 9:22 pm

Еми на един обратен завой тъкмо свърши 1-вият манш от Ралито и имаше почивка 30 минути..и решихме да си ходим...та тръгнахме и на 2-рия завой след тръгването...тръгвам да спирам...но спрях прекалено късно..наклоних колелото за да взема завоя,но забравих да преместя педала...който беше пуснат надоло и когато се наклоних...педала почна да се жули и колелото се преобърна и разбирасе аз се ожулих целия за да спася моято любов(колелото) от драскотони... :D Така че ако бях карал както не трябва да бях сякъл завоя от вътрешната страна.. нямаше да иимам нужда от спирачки,но така ме научи баща ми като малък.. да си описвам завоите понеже може да дойде кола и да карам с ПОВИШЕНО Внимание на ПЯСЪК...и досега никога не съм падал...това ми е първото падане през живота..с колело на 2гуми... :)
Та вече наколенки задължително закупувам..както карам повечко по асфалта не трябва да се повтаря това нещо повече.. :nono:
П.п. За седмица незнам дали ще издържа без да карам.. намазах се с един крем и доста по-добре се чуствам...2-3 дена и може би пак съм на колелото... :love: :love:

Поздрави...! :wavey:
Аватар
MuTeB`
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 10:12 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот MuTeB` » Съб Авг 21, 2010 9:22 pm

Еми на един обратен завой тъкмо свърши 1-вият манш от Ралито и имаше почивка 30 минути..и решихме да си ходим...та тръгнахме и на 2-рия завой след тръгването...тръгвам да спирам...но спрях прекалено късно..наклоних колелото за да взема завоя,но забравих да преместя педала...който беше пуснат надоло и когато се наклоних...педала почна да се жули и колелото се преобърна и разбирасе аз се ожулих целия за да спася моято любов(колелото) от драскотони... :D (това всичко за секунда стана.. :look: ) Така че ако бях карал както не трябва да бях сякъл завоя от вътрешната страна.. нямаше да иимам нужда от спирачки,но така ме научи баща ми като малък.. да си описвам завоите понеже може да дойде кола и да карам с ПОВИШЕНО Внимание на ПЯСЪК...и досега никога не съм падал...това ми е първото падане през живота..с колело на 2гуми... :)
Та вече наколенки задължително закупувам..както карам повечко по асфалта не трябва да се повтаря това нещо повече.. :nono:
П.п. За седмица незнам дали ще издържа без да карам.. намазах се с един крем и доста по-добре се чуствам...2-3 дена и може би пак съм на колелото... :love: :love:

Поздрави...! :wavey:
Последна промяна MuTeB` на Съб Авг 21, 2010 9:23 pm, променена общо 1 път
Аватар
MuTeB`
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 10:12 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Съб Авг 21, 2010 10:06 pm

MuTeB` написа:Еми на един обратен завой тъкмо свърши 1-вият манш от Ралито и имаше почивка 30 минути..и решихме да си ходим...та тръгнахме и на 2-рия завой след тръгването...тръгвам да спирам...но спрях прекалено късно..наклоних колелото за да взема завоя,но забравих да преместя педала...който беше пуснат надоло и когато се наклоних...педала почна да се жули и колелото се преобърна и разбирасе аз се ожулих целия за да спася моято любов(колелото) от драскотони... :D Така че ако бях карал както не трябва да бях сякъл завоя от вътрешната страна.. нямаше да иимам нужда от спирачки,но така ме научи баща ми като малък.. да си описвам завоите понеже може да дойде кола и да карам с ПОВИШЕНО Внимание на ПЯСЪК...и досега никога не съм падал...това ми е първото падане през живота..с колело на 2гуми... :)
Та вече наколенки задължително закупувам..както карам повечко по асфалта не трябва да се повтаря това нещо повече.. :nono:
П.п. За седмица незнам дали ще издържа без да карам.. намазах се с един крем и доста по-добре се чуствам...2-3 дена и може би пак съм на колелото... :love: :love:

Поздрави...! :wavey:

Лошо, много лошо...
Да, правилно те е учил баща ти, но не забравяй винаги педала да е поне на средно положение или в обратната страна на наклона ;)
Има и други тактики при спускане по шосе, подобни на моторджийските, но като оздравееш ще ти ги покажем :)
Освен наколенки си купи и каска! :banghead: че може да стане многооооо лошо... Имаме пресни спомени от 1 спускане от Узана по шосето... добре, че Бари имаше каска :offtopic:
Бързо възстановяване!
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: МТБ Габрово

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Авг 22, 2010 7:18 pm

Днес поредния хубав ден в който карахме. Ето снимките от него:http://silvestroff.snimka.bg/nature/22-08-2010.527751
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот rosen_tzviatkov » Пон Авг 23, 2010 7:45 pm

И съботния ден беше оползотворен в името на любимото хоби. Малко поглед назад към историята, много въодушевени хора и прекрасно време за каране. Ето материал:http://www.album.bg/rosen_cvqtkov/albums/141505/
Аватар
rosen_tzviatkov
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 8:14 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот lupi » Пон Авг 23, 2010 11:52 pm

MuTeB` написа:Еми на един обратен завой тъкмо свърши 1-вият манш от Ралито и имаше почивка 30 минути..и решихме да си ходим...та тръгнахме и на 2-рия завой след тръгването...тръгвам да спирам...но спрях прекалено късно..наклоних колелото за да взема завоя,но забравих да преместя педала...който беше пуснат надоло и когато се наклоних...педала почна да се жули и колелото се преобърна и разбирасе аз се ожулих целия за да спася моято любов(колелото) от драскотони... :D (това всичко за секунда стана.. :look: ) Така че ако бях карал както не трябва да бях сякъл завоя от вътрешната страна.. нямаше да иимам нужда от спирачки,но така ме научи баща ми като малък.. да си описвам завоите понеже може да дойде кола и да карам с ПОВИШЕНО Внимание на ПЯСЪК...и досега никога не съм падал...това ми е първото падане през живота..с колело на 2гуми... :)
Та вече наколенки задължително закупувам..както карам повечко по асфалта не трябва да се повтаря това нещо повече.. :nono:
П.п. За седмица незнам дали ще издържа без да карам.. намазах се с един крем и доста по-добре се чуствам...2-3 дена и може би пак съм на колелото... :love: :love:

Поздрави...! :wavey:


Хей човече лошото се случвѝ бързо и зор си отива ,дано скоро се оправиш че раните не са малки.И идвай с нас да покарваш в гората ,и Вско е прав кракате и рацете ще ги удариш или счупиш но ударишли си сериозно главата може и да не станеш освен наколенки си вземи и каска .Да си призная аз съм падал много и за сега се леко минавам ,но каската ми е все на главата и гледам все на нея да падна и не варди колелото него все ще го оправиш гледай да вардиш себеси .Хайде оздравявай и идвай да врътнем едно кръгче :beer: .
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: МТБ Габрово

Мнениеот MuTeB` » Вто Авг 24, 2010 8:02 am

lupi написа: Хей човече лошото се случвѝ бързо и зор си отива ,дано скоро се оправиш че раните не са малки.И идвай с нас да покарваш в гората ,и Вско е прав кракате и рацете ще ги удариш или счупиш но ударишли си сериозно главата може и да не станеш освен наколенки си вземи и каска .Да си призная аз съм падал много и за сега се леко минавам ,но каската ми е все на главата и гледам все на нея да падна и не варди колелото него все ще го оправиш гледай да вардиш себеси .Хайде оздравявай и идвай да врътнем едно кръгче :beer: .

Еми да раните се оказаха по-големички..и няма да зарастнат за 2-3 дена както си мислех...
Сега едвам едвам ходя..но не вече ми омръзна и днеска излизам и почвам да обикалям навънка..немога да си седя по цял ден удомаа..3-ти ден :crazy: вече от стола до кухнята да ям нещо малко на терасата и пак на стола това ми омръзна.! ...а за каската задължително...добре че си паднах на коленете и рацете...че ако беше на главата лошо щеше да стане извадих късмет.. :praying: За каране никога не отказвам...само да съм свободен тръгвам без да се замислям... :8D:
колелото както бях написал не че съм го пазил да не се ужули..просто като паднах то не се ужули за сметка на това аз понесох всичко... :eek3:
Но какво толкова аз трябва да съм радостен..толкова години карам колело...особено последните 3 години не се спирам...и само 1 път да съм паднал..добре е дано не се повтаря...:)
аз заминавам да се раздвижвам че ми отичат краката... :viking:
Поздрави...! :wavey:
Аватар
MuTeB`
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 10:12 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот lupi » Вто Авг 24, 2010 8:25 pm

За събота за сега се заформя една скромна групичка за каране от нашата страна та до юга Кзанлъшко,идеята за сега е Габрово, Узана ( ж.Партизанска песен)от там село Ясеново ,язовир копринка ,г-р Шипка и от там нагоре по планинката през Потока и в Габрово.
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: МТБ Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Чет Авг 26, 2010 4:44 pm

lupi написа:За събота за сега се заформя една скромна групичка за каране от нашата страна та до юга Кзанлъшко,идеята за сега е Габрово, Узана ( ж.Партизанска песен)от там село Ясеново ,язовир копринка ,г-р Шипка и от там нагоре по планинката през Потока и в Габрово.

Остава да уточним час и място на срещата, че май имало и други желаещи... :rofl:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: МТБ Габрово

Мнениеот kreator76 » Чет Авг 26, 2010 5:33 pm

lupi написа:За събота за сега се заформя една скромна групичка за каране от нашата страна та до юга Кзанлъшко,идеята за сега е Габрово, Узана ( ж.Партизанска песен)от там село Ясеново ,язовир копринка ,г-р Шипка и от там нагоре по планинката през Потока и в Габрово.

7.30 при магазина на Одрински
Изображение НИКОГА БЕЗ КАСКА В ПЛАНИНАТА И НЕ САМО ТАМ
Аватар
kreator76
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:04 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот rosen_tzviatkov » Съб Авг 28, 2010 9:23 pm

За желаещите, утре неделя сбирка 8часа пред магазина на Одрински.
Аватар
rosen_tzviatkov
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 8:14 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Съб Авг 28, 2010 9:56 pm

Eто малко снимки от днешния преход "До Южна БГ и обратно" http://www.album.bg/backozx5/albums/142009/ :beer:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: МТБ Габрово

Мнениеот N.Odrinski » Съб Авг 28, 2010 11:44 pm

Pozdravi ot Amsterdam, nadqvam se drugata sabota da bada s vas :wavey:
N.Odrinski
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 6:48 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот lupi » Нед Авг 29, 2010 6:51 am

N.Odrinski написа:Pozdravi ot Amsterdam, nadqvam se drugata sabota da bada s vas :wavey:

Адаш и ние се надяваме другата седмица да си с нас ,поздрави и амстердам от нас.
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: МТБ Габрово

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Авг 29, 2010 7:18 pm

И днес не проспахме неделята.Изкефихме се максимално. Има и снимки. http://silvestroff.snimka.bg/travel/29-08-2010.529542.all
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот digimortales » Нед Авг 29, 2010 8:49 pm

http://www.album.bg/backozx5/images/24847367/142009/

еййййй тези двете момчета с тези бири ми харесват. ама мен ме прецакаха и трябваше да се върна и да поработя :banghead: :banghead: . добре сте покарали,попили и покъпали :beer:
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот rosen_tzviatkov » Нед Авг 29, 2010 9:32 pm

Един невероятно хубав ден за каране е вече в историята, но спомените остават :http://www.album.bg/rosen_cvqtkov/albums/142073/
Аватар
rosen_tzviatkov
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 8:14 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Нед Авг 29, 2010 10:14 pm

digimortales написа:http://www.album.bg/backozx5/images/24847367/142009/

еййййй тези двете момчета с тези бири ми харесват. ама мен ме прецакаха и трябваше да се върна и да поработя :banghead: :banghead: . добре сте покарали,попили и покъпали :beer:

Доба, следващия път ник'во връщане! :smash:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 105 госта