Фат & Слоу Тийм Габрово

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Пет Авг 20, 2010 6:13 pm

За утре се отложи карането към Амбарица.
Ще компенсираме с по-кратко каране. Срещата е в 8:00 ч. на гаражите на ул. Свищовска 94-98.
Маршрута ще се доизясни на място, за сега идеята е: Баевци - Зелено дърво - Партизанска песен и от там ще има поне 2 варианта: до Лъгът или до язовира.
Ако има желаещи да заповядат :beer:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Съб Авг 21, 2010 6:55 pm

Ето и снимките от днес: http://picasaweb.google.bg/BackoZXV/AncXwK?feat=directlink :)
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Пон Авг 23, 2010 5:38 pm

В неделя нямаше каране на байкове, но пък имаше разходка в Деветашкото плато и зоопарка в Ловеч. Аз съм много доволен от разходката.
Поснимах доста, вижте сами: http://backozx5.snimka.bg/
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Сря Сеп 15, 2010 6:42 pm

В събота ще има каране + катерене :rofl:
Маршрут с байк: Габрово - Тота Венкова - х. Партизанска песен - х. Мазалат.
Оставяме байковете там и поемаме пеша към "Пеещи скали" http://www.chudesa.net/tainite-na-peestite-skali/
После обратно към х. Мазалат и от там ще му мислим според времето и силите...
Може да спуснем по кривата пътека... :rofl: :rofl: :rofl:
Среща в 7.30 ч. пред магазина на Одрински :offtopic:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот toddon » Сря Сеп 15, 2010 8:07 pm

Backo_ZX5 написа:В събота ще има каране + катерене :rofl:
Маршрут с байк: Габрово - Тота Венкова - х. Партизанска песен - х. Мазалат.
Оставяме байковете там и поемаме пеша към "Пеещи скали" http://www.chudesa.net/tainite-na-peestite-skali/
После обратно към х. Мазалат и от там ще му мислим според времето и силите...
Може да спуснем по кривата пътека... :rofl: :rofl: :rofl:
Среща в 7.30 ч. пред магазина на Одрински :offtopic:


Хубаво сте го замислили, но ако ще тръгвате по кривата пътека май по-добре да оставите Пеещи за следващия път.
Събота е откриването на DH трасето на Узана и мисля да уважа момчетата, които хвърлиха толкова труд там.....
а за неделя ще трябва да открием началото на една нова пътечка на юг
toddon
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 8:22 pm

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот psixopat » Сря Сеп 15, 2010 8:12 pm

Васко, защо пеш... :dontknow: Иначе аз съм пас с карането.Може с кола да се кача до Узана, но следващата седмица съм на линия. :agree:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Сря Сеп 15, 2010 8:52 pm

toddon написа:Хубаво сте го замислили, но ако ще тръгвате по кривата пътека май по-добре да оставите Пеещи за следващия път.

Да, естествено :agree:
Това беше шега ;) :rofl:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Сря Сеп 15, 2010 8:54 pm

psixopat написа:Васко, защо пеш... :dontknow: Иначе аз съм пас с карането.Може с кола да се кача до Узана, но следващата седмица съм на линия. :agree:

Ами защото така сме решили. За какво да бутаме по ония скали и храсталаци? :crazy:
Последна промяна Backo_ZX5 на Сря Сеп 15, 2010 8:56 pm, променена общо 1 път
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Сря Сеп 15, 2010 8:55 pm

Поздравления за DH-трасето на Узана :clap: :clap: :clap:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот sensation_blue » Чет Сеп 16, 2010 8:04 pm

хм това същото си го мислех и аз да го направя някога - да ги видя най после тези пеещи скали и то именно по същият начин - с колело до мазалат и после малко пеша... наистина няма голям смисъл от мъкненето на байковете по скалите... та взех да се замислям, но дали ще има къде да оставим колелата на сигурно място?
п.с. само аз ли не знам къде е тази крива пътека? :dontknow:
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Чет Сеп 16, 2010 8:43 pm

sensation_blue написа:хм това същото си го мислех и аз да го направя някога - да ги видя най после тези пеещи скали и то именно по същият начин - с колело до мазалат и после малко пеша... наистина няма голям смисъл от мъкненето на байковете по скалите... та взех да се замислям, но дали ще има къде да оставим колелата на сигурно място?
п.с. само аз ли не знам къде е тази крива пътека? :dontknow:


Днес си говорихме с Mr.M и ние се чудим къде точно да оставим байковете... може би няма да е точно на х. Мазалат, а някъде в гората...
А за "кривата пътека", като дойдеш с нас ще ти я покажа :agree: :D
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот kibikoff » Чет Сеп 16, 2010 9:46 pm

Момчета,
спокойно може да си оставите колелетата на х.Мазалат. Просто предупредете хижаря(без значение кой е в момента там), че си оставяте колелата и го питайте къде е най-добре да ги оставите така, че да не пречат. Може да ги обелегнете отзад до дърварника или до сами хижата да ги оставите. СИГУРЕН съм, че няма да има проблеми.
Малкият Психопат, явно не е ходил до Пеещите Скали, че ви дава акъл да отидете до там с велосипеди. :crazy:
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот lupi » Чет Сеп 16, 2010 9:56 pm

Аз съм на същото мнение че няма да има проблем и няма кой да ги бутне колелетата ако ги оставите на х.Мазалат,така че бъдете спокойни и и знаете че сме го правили това вече.
Успех на разходката :agree: и много ме е яд че ме натовариха да бачкан в събота заради тия шосейки обикалящи България ,но нищо ще го преживея :rofl:
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот lupi » Чет Сеп 16, 2010 9:56 pm

Аз съм на същото мнение че няма да има проблем и няма кой да ги бутне колелетата ако ги оставите на х.Мазалат,така че бъдете спокойни и и знаете че сме го правили това вече.
Успех на разходката :agree: и много ме е яд че ме натовариха да бачкан в събота заради тия шосейки обикалящи България ,но нищо ще го преживея :rofl:
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот botroid » Пет Сеп 17, 2010 8:02 pm

kibikoff написа:Малкият Психопат, явно не е ходил до Пеещите Скали, че ви дава акъл да отидете до там с велосипеди


Какъв е проблема да се отиде дотам с колело?! Десетки пъти сме отивали там по този начин. По-бързо е отколкото пеша, особенно на връщане, където на редица участъци от пътеката може да се кара. На отиване е един час от х.Мазалат до Скалите, а на връщане е само половин час! Пеша е прекалено бавно, неефективно, губи се ценно време, подбиват ти се краката... :) Който иска, да си блъска пеша, ама за какво отива в планината с колело тогава? :dontknow:
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Пет Сеп 17, 2010 10:43 pm

botroid написа:...за какво отива в планината с колело тогава? :dontknow:

Както писах вече, защото така сме решили :offtopic:
И все пак не забравяйте коя тема сте отвори в тоя сайт :deal:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Нед Сеп 19, 2010 10:56 pm

Ето снимките от събота: http://www.album.bg/backozx5/albums/143520/
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Нед Сеп 26, 2010 11:21 pm

Днес някои караха на рали, други към Узана, а ние тръгнахме за Узана, но стигнахме до Беляковското езеро :look:
Поздравления на участниците във велоралито на Узана, които не се стреснаха от лошото време :beer:
Ето и малко снимки от днес: http://www.album.bg/backozx5/albums/144086/
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Чет Сеп 30, 2010 9:10 pm

За събота прогнозите са за хубаво време :agree:
Среща на площада до шадраваните в 7:30 ч.
Маршрута е: х. Мазалат - Лъгът - Люляците :)
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Съб Окт 02, 2010 10:26 pm

Много хубаво каране стана днес. Имаше от всичко, даже и доста видове горски диви животни...
Ето снимки: http://www.album.bg/backozx5/albums/144430/
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот sensation_blue » Нед Окт 03, 2010 6:00 pm

Браво Васе супер снимки.
Искам да споделя и аз една глупост, която сторих вчера - подведох се по една стара карта на ПП Българка и реших най после да пробвам годен ли е пътя от Генчевци (селото след Фърговци) до Етъра по т.нар. Моморски (на друга карта Моторски) Дол. Искаше ми се да намеря приятно XC трасе за по-бързи /кратки/ карания, защото Фърговци - Костадини - Любово макар и да е хубаво, ми се стори малко късо :)
Та ... при все че хората от Генчевци ми казаха че пътя не се използва от поне 10 години аз реших че няма какво да му има и ще е живописен - така покрай рекичката...само че... толкова беше живописно обрасъл с тръни, че след поредното пренасяне на колелото през трънаци по-високи от мен, реших че и аз съм вече твърде живописно надран и реших да се върна, защото със всеки метър положението ставаше по-зле...
Затова споделям, за да не се заблуди някой да тръгне по този т.нар. път. Недейте :)
Иначе имаше и друг маршрут от самото село Фърговци (20-30 метра по-надолу по асфалта от кръстопътя за Сечен Камък/Костадини), но него пък като го видях от самото начало колко е обрасъл се отказах. Не знам надолу как е и дали там където излиза на Моморски Дол е по-проходимо, но ако е както в горния край, който пробвах - няма смисъл... жалко.
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Нед Окт 03, 2010 9:36 pm

sensation_blue написа:Та ... при все че хората от Генчевци ми казаха че пътя не се използва от поне 10 години аз реших че няма какво да му има и ще е живописен - така покрай рекичката...само че... толкова беше живописно обрасъл с тръни, че след поредното пренасяне на колелото през трънаци по-високи от мен, реших че и аз съм вече твърде живописно надран и реших да се върна, защото със всеки метър положението ставаше по-зле...
Затова споделям, за да не се заблуди някой да тръгне по този т.нар. път. Недейте :)
Иначе имаше и друг маршрут от самото село Фърговци (20-30 метра по-надолу по асфалта от кръстопътя за Сечен Камък/Костадини), но него пък като го видях от самото начало колко е обрасъл се отказах. Не знам надолу как е и дали там където излиза на Моморски Дол е по-проходимо, но ако е както в горния край, който пробвах - няма смисъл... жалко.


Само един път съм минавал от Фърговци - Генчовци - навлиза се малко в общ. Трявна, даже имаше някакъв път за Горни или Долни Маренци, не се сещам и от там през гора и поляни се излизаше на Сечен Камък. Това беше преди повече от 2 години и наистина пътеката в началото беше доста обрасла с тръни и високи треви и папрат... :crap:
Сега, като прочетох за твоите премеждия ми се доиска пак да го мина... :agree:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот sensation_blue » Нед Окт 03, 2010 9:44 pm

а Васе, това е друг път и си е доста по-добър от този който пробвах - предполагам говориш за Фърговци - Сечен Камък :) A ако си минавал през Генчевци - да и от там може, но и там беше обрасло когато го открих - явно не си пробвал от правилното място :) иначе от Фърговци миналото лято открих и спускане до Жълтеж, а Ботроида после като го пробва ме светна че на 1 поляна ако не завиваш надясно, а наляво - излизаш в началото на пътя за Трявна съвсем близо до табелета за начало на Габрово - на първия голям завой. Ще ти ги покажа някой път има едно много скоростно спускане по поляната с черен път с коловози, на които даже успях 1 път да направя хубава каскада през кормилото, позната като "човка" :D Преди това има хубави горски пътечки едната от които обаче е по-добра за rocky downhill a не за нашите твърдаци :)
Иначе това за Горни или Долни Маренци (и аз не си спомням) много ме изкушава отдавна да го мина, но не знам откъде... по-картите нещо не мога да се оправя, защото на картата има път, а на google earth не се забелязва никъде ...
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Нед Окт 03, 2010 11:07 pm

sensation_blue написа:Иначе това за Горни или Долни Маренци (и аз не си спомням) много ме изкушава отдавна да го мина, но не знам откъде... по-картите нещо не мога да се оправя, защото на картата има път, а на google earth не се забелязва никъде ...

Nicky bike със сигурност го знае, защото предния път той ни води :agree:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Нед Окт 10, 2010 5:34 pm

Днес една част от групата замина за Казанлък и караха в Средна гора.
Аз предпочетох да почивам в уж лошото време, според прогнозите на някои сайтове, които се оказаха доста неточни (сутрешната прогноза за Казанлък беше -7 градуса, усеща се като -13) :crazy:
Както и да е, сутринта като ми се обадиха от Казанлък вече съжалявах, че не тръгнах и аз :banghead:
След обяд обаче изгледите за слънчево и топло време през целия ден бяха добри :agree: и аз реших да покарам...
Ето и какво ми хрумна: Габрово - Дряново - Трявна - Габрово, но по асфалт. Не исках да се калям пак, защото вчера уж излязох да мия байка, а го окалях още повече :rofl:
Ето и снимки: http://www.album.bg/backozx5/albums/144996/ - вероятно ще са активни след 20 ч. ;)
А сега чакаме карачите от Средна гора и снимкииииииииииии :beer:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот lupi » Нед Окт 10, 2010 10:44 pm

Да ,трябва да съжаляваш щот беше супер гот страхотно слънце и поне 23 градуса ЖЕГААААААА ,но нищо ще идем пак скоро ,ето и снимчиците http://www.facebook.com/photo.php?pid=3 ... 1702320283
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот botroid » Пон Окт 11, 2010 7:37 am

Backo_ZX5 написа:според прогнозите на някои сайтове, които се оказаха доста неточни


Предполагам си гледал недоразумението "синоптик.бг". Там на информацията за Казанлък с твърде малки букви е написано, че данните се взимат от метеостанцията на вр. Ботев :)
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Пон Окт 11, 2010 4:22 pm

botroid написа:
Backo_ZX5 написа:според прогнозите на някои сайтове, които се оказаха доста неточни


Предполагам си гледал недоразумението "синоптик.бг". Там на информацията за Казанлък с твърде малки букви е написано, че данните се взимат от метеостанцията на вр. Ботев :)

Да, видях го това, но какво общо има вр. Ботев с Казанлък? :crazy:
Да напишат вр. Ботев тогава :deal:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Нед Окт 17, 2010 9:16 pm

Днес и ние покаляхме :rofl:
За жалост не можахме да тръгнем на време с основната група, но успяхме да наваксаме изоставането по пътя :agree:
До с. Здравковец беше идеално - сух асфалт и приятно време :)
Обаче след това нещата се сговниха и се "поосвинихме" яко. Аз лично до сега не бях карал в такава кал :nono: даже по едно време предната гума блокира от огромна камара кал, заклещена между нея и арката на вилката... Така е, като караме с широки гуми :rofl:
И естествено това не беше всичко :D
Колегата Mr.M за първи път спука гума в кал :nuts: Да му е честито! :rofl:
Ай стига съм писал, ето и снимчици: http://www.album.bg/backozx5/albums/145525/ :agree:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Фат & Слоу Тийм Габрово

Мнениеот Backo_ZX5 » Чет Окт 21, 2010 8:34 pm

Отново в събота - Традиционно съботно каране :D
Идеята: Каране до гара Трявна, от там с влак до гара Кръстец и после газ надолу... :eyebrow:
Ако има желаещи да покарат и да се повозят на БДЖ да заповядат в 7 ч. на площада пред Общината (на шадраваните) :deal:
Разписанието може да видите тук: http://razpisanie.bdz.bg/site/search.jsp
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта