Габровци и други .

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Мнениеот botroid » Съб Апр 05, 2008 2:43 pm

Айде в неделя да качим не един, а много баири :) Предлагам Ябълка-Мъхченица-Йововци-Плачковци-Трявна-Сечен камък-Боженци-Източник-Борики.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Апр 06, 2008 8:59 am

AЙДЕ, поредната прецакана неделя.Този дъжд дето валя цяла вечер и продължава в момента, не ми харесва.Как можа точно днес.Другата неделя се надявам времето да е по благосклонно към нас, и да минем предложения от Борката маршрут.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот botzi » Нед Апр 06, 2008 10:42 pm

Спокойно Силвестров, другата неделя го дават хубаво и топло време. А и ако байк имам до тогава направо ще е супер :) :bowdown:
botzi
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 8:56 pm
Местоположение: Gabrovo

Мнениеот bojidar » Пон Апр 07, 2008 6:30 pm

Някой от вас ще ходи ли на Тасос?
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот EmZo » Сря Апр 09, 2008 3:00 am

Скъпи другари, от Габровския колоездачен отряд! :) Този петък - ще бъдем с курса на хижа Българка, край с Кръстец. Имайки предвид, приятната прогноза за уикенда, ще е смъртен грях да не си взема скъпото двуколесно.

Това което намерих, благодарение на добрия чичко гугъл, е следното:

google написа:х. Българка - 1135 м

Изходни пунктове са: гара Кръстец - 7 км асфалтов път или 2:00 часа маркирана пътека.
съседни хижи:

* х. Извора - 3 км асфалтов път
* х. Младост - 3:00 часа
* х. Бузлуджа - 4:00 часа

За петък планирам да направя 1-2 врътки по тази маркирана пътека.

Ще ми се в събота да пробвам да отида до Бузлуджа.

Та да ви помоля да споделите, дали ви е известно как е прехода от х. Българка до х. Бузлуджа. Предвид, че го дават 4 часа пеш, дали е възможно при ранно тръгване от Българка да се развъртя до Бузлуджа и да стигна до Габрово, за да хвана влака в 20ч, или е по удачно да нощувам на хижа Бузлуджа и да хвана влака в Габрово в неделя в 14ч. (В неделя в 19ч., трябва да съм на работа :crap:)
Също така, ако имате актуален телефон на х Бузлуджа та ако преценя, че палатката и спалния ми чувал ще ми натежат, да ги оставя на колегите и да нощувам в хижата.
Много ще се радвам, ако се присъедините по някакъв начин, или се засечем някъде. Може също да споделите и други идеи за каране, включително и някакво съвместно.

Благодаря предварително. :beer:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот kibikoff » Сря Апр 09, 2008 7:23 am

над илядо метра в момента има сняг
по билото до Бузлуджа с колело ще са кански мъки

поркай в хижата :beer: и пощипвай колежките и не се занимавай с глупости :D :D
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот botroid » Сря Апр 09, 2008 8:00 pm

EmZo написа:х. Българка - 1135 м. Изходни пунктове са: гара Кръстец - 7 км асфалтов път или 2:00 часа маркирана пътека.
За петък планирам да направя 1-2 врътки по тази маркирана пътека.

Тревненския дял на Стара планина засега ни е слабо познат. По тези места планината е широка, силно разчленена, със сложен релеф, многобройни върхове, ридове, долини, внимавай да не се изгубиш там, на мен се е случвало :) Пътеки и пътища всякакви има, маркирани, немаркирани, коларски, дърварски, кви ли не. Много (приятна) работа ни чака там това лято :)

EmZo написа:да ви помоля да споделите, дали ви е известно как е прехода от х. Българка до х. Бузлуджа. Предвид, че го дават 4 часа пеш, дали е възможно при ранно тръгване от Българка да се развъртя до Бузлуджа и да стигна до Габрово, за да хвана влака в 20ч.


Имай предвид, че над 1000 м. все още е зима, има сняг тук-там, на участъци където е имало навявания има преспи от по 3-4 м. има и места където изобщо няма сняг, както и такива където снега е до колене. Зависи от изложението на самото място, дали е усойно, дали го огрява слънце или не. В момента снега активно се топи, а в края на седмицата очакваните високи температури ще доведат до бурно топене, което води до течене на потоци, мочурляви места, големи локви и кал. Някъде ще трябва да газиш през снега, някъде ще носиш колелото, накъде и ще караш :) Пътя от Българка до Бузлуджа лятно време е около 2 часа, но сега го сложи 3 ч.
Като стигнеш вр.Бузлуджа, все едно си в Габрово, спускаш се до кв.Етъра и оттам центъра и гарата. Сложи още 2 часа за по-сигурно, не че не може за много по-малко да се спуснеш, пътя е идеален.

EmZo написа:Също така, ако имате актуален телефон на х.Бузлуджа...

Виж тук, надявам се информацията да е актуална.

EmZo написа:Много ще се радвам, ако се присъедините по някакъв начин, или се засечем някъде. Може също да споделите и други идеи за каране, включително и някакво съвместно.

Възможно е в събота да се срещнем на вр. Бузлуджа и да покараме към Шипка и оттам рисковано и технично суркане към Соколския манастир.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот EmZo » Сря Апр 09, 2008 11:47 pm

Значи, локви и кал не ме притесняват. Да прегазя 3-4 преспи до колене също не ме притеснява. Не бих тръгнал, ако повече от половината преход ще е носене да речем. Но щом казваш, че е 2 часа от Българка до х. Бузлуджа при нормални условия и после бързо се стига до Габрово, значи имам достатъчно време да го направя за един ден, не че не ми се спи и на Бузлуджа, ама без другари ще е скучно.

Много ще се радвам, ако се организираме и се срещнем на Бузлуджа и от там да покараме още, стига да успея да си хвана последния влак в 20ч.
Утре може би ще получа малко Информация от Ники, за положението със снега.

На 3 март, от Шипка към Бузлуджа нещата изглеждаха така , дано нещата са се подобрили малко.

Значи аз 100% ще си взема колелото на х.Българка, така че ще се радвам да се засечем някъде. Ще говоря и с хижаря там, предполагам той, може да ми даде адекватна информация на място. Ако искате измислете и вие някакъв вариант и дано има обхват около х. Българка, та да се доразбираме от там евентуално.

В крайна сметка, ако разбера, че не може към Бузлуджа, в най-лошия случай мога да хвана влака от Кръстец и в 10:20 да съм в Габрово и от там да покараме.

@kibikoff Да поркам и да пощипвам колежките мога и в Търново. Не виждам смисъл да се ходи на хижа за това. :^:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот botroid » Чет Апр 10, 2008 4:54 pm

EmZo написа:На 3 март, от Шипка към Бузлуджа нещата изглеждаха...


Оттогава много сняг се стопи и много вода изтече :) На 16 март карахме около вр.Бузлуджа и вр.Шипка и само на две-три места се наложи за кратко време да тикаме колелетата през преспи. Като цяло се кара без особенни проблеми. Обаче около вр.Българка и едноименната хижа не се знае какво е положението, там не е открито, гора е и снега (или калта) в сенчестите места може да е премножко. Трябва да се види на място, иначе само може да се гадае.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Чет Апр 10, 2008 7:23 pm

EmZo , не бързай време има.Нека първо минеш този маршрут в обратна посока, а след това си направи сметка дали искаш да влачиш колелото, както ти го предлагаш.Един път го минавахме със Весо Денизов от Кръстец към Габрово, и двамата сме на мнение че няма да повторим.А за идната неделя 13.04.2008. ако не вали в 10.00 пред магазин Денизов.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот botroid » Нед Апр 13, 2008 5:55 pm

Покарахме здраво днес, чудесно смесено каране се получи. Качихме се на Люляците и оттам към Осеникова поляна. Понабрахме височина и на един разклон, решихме да се пуснем към Севлиевско. Добре дошло за мен, защото искам нови пътища да откривам. Надолу беше яко, продължително и технично спускане до с.Купен. Пътя поизровен и с коловози, ако се заблееш за секунда и падането е сигурно. От голямото тръскане чак ми излезе веригата от ролките на дерайльора Търни! А от камъняците по пътя пък Монката получи "змийско ухапване". Но това са дреболии :) От с.Купен поехме по асфалта, по който карането беше приятно. Цъфналите ябълки, круши, череши и праскови изпълваха с омайния си аромат чистия планински въздух. Неусетно се изнизаха селата Тумбалово, Стоките, Карамичевци, Батошево. Там решихме да подсечем и минем по непознат пряк път и да не минаваме през Г.Росица. Поехме през Кастел и по черен път до Камещица излязохме на асфалта при Гъбене. Оттам през Музга-Дебел дял се прибрахме, правейки 80 км. Останах доволен и от това, че нямаше кал по пътя. Този път разума в нас надделя, не се качихме високо в Балкана и си спестихме газене в кал и сняг, неща които вчера провалиха излета на двама от Севлиевските карачи.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот EmZo » Пон Апр 14, 2008 7:36 am

Аз пък си изкарах два прекрасни дни и открих страхотна пътека, от х. Българка към Плачковци.

Подробности и няколко снимки ТУК. ;)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот botroid » Пон Апр 14, 2008 4:44 pm

Emzo: има известен риск да караш сам по непознати места, но пък тръпката да откриваш нови пътеки и пътища е голяма. Така се чувстваш като откривател, по-интересно ти е и си значително по-доволен, отколкото ако някой ти покаже пътищата наготово.
Района където си бил, не блести с някакви кой знае какви гледки, но пък места за каране има много, несъмнено ще се открият и други интересни места за качване/спускане. За целта трябва да насочим вниманието си към Тревненската планина, досега бяхме заети с други планини и тази все оставаше настрани и някак маловажна. Но се оказва, че си заслужава да и се обръща внимание и планирам да повръткаме из нея, докато чакаме да се стопи снега във високия Балкан.
Имам забележка относно написаното в блога ти. Писал си, че Плачковци и Мъглиж са села, но те са градове :)
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот botroid » Вто Апр 15, 2008 9:27 pm

Пролетта набира скорост, горите с млади зелени листа ухаят на младост и обитателите им и техните гости се чувстват изпълнени с живот, бодрост и добро настроение :) Вероятно и вие като мен, през скучните еднообразни делнични дни си правите планове за неделя. А за всяка неделя се знае, че е като празник за колоездача ;) Защото е страхотно да се махнеш от прахта и шума на града и да се гмурнеш всред зеленото море и огромните застинали вълни на възвишенията, хълмовете и ридовете, да разпуснеш, разкършиш и отръскаш от стреса, ядовете и проблемите на всекидневието.
В края на седмицата, след дъждовете, градушките и земетресенията, го дават най-сетне здрав слънцепек. И почнах отсега да кроя планове и искам да ги споделя с вас и да кажете какво мислите за тях, а може да предложите и ваши. Защото ми се струва неправилно, при всяко събиране в неделя, постоянно да се питаме взаимно един друг накъде ще караме и да се губи време за предложения, разисквания, умувания и спорове.
Тъй като гледам, по билото снега се е стопил, време е да го качим и да видим кво стаа, а и да разузнаем нови терени. Мисля си, в неделя да минем през кв.Ябълка и да щурмуваме рида Мъхченица, да го превалим и спуснем през Йововци до Плачковци. Там да питаме тоз-оня, за пътя до х.Българка, да се качим дотам, да се поразтъпчем така, да полежим нейде на припек :8D: Може да качим едноименния връх или просто да фанем някоя пътека. А защо не и да направим опит да стигнем до Бедеци/Бузлуджа.
Също така, предлагам да се промени зимния час на срещите, който е 10:00 ч. със пролетен, например 9:00 ч. Защото сега тръгваме кажи-речи по обед, докато се изчакаме, натаманим, пригласим, обсъдим маршрут, става почти 11:00 ч. А за дълги преходи, това е неподходящо.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Вто Апр 15, 2008 11:05 pm

Ето Борката предложи маршрут, и нов час за събиране. За часа съм съгласен, нека да бъде 09.00. а за маршрута нека да се изразят още мнения. Принципно съм за.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот EmZo » Вто Апр 15, 2008 11:58 pm

botroid написа:Плачковци. Там да питаме тоз-оня, за пътя до х.Българка.


Няма какво да питате, елементарно е. Хващате баира за Кръстец и при най-високата му част където пътя се разделя на две, тръгвате на дясно и следвате само макадамения път, без да обръщате внимание на маркировки, минавате покрай Големия Бук и след малко сте на х. Българка.!
;) :beer:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Чет Апр 17, 2008 8:02 pm

Нали разбрахте, неделя 09.00 пред магазин Денизов.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот vitorino » Нед Апр 20, 2008 6:06 pm

Супер успешно каране се получи днес. Събрахме се камерен състав т.к. силна група пое към х. Рай откъм Калофер (очакваме подробности ;) ). Та моя милост , Паци Силвестров и Ботройд поехме към Махченица. Изкачването е страхотно, може да се сравни с катеренето към Бузлуджа откъм Потока. Беше приятно сухо, тук - там калчица. Под върха - сечище и паметна плоча - " ... през 1190 г. българската войска разбила тая на Исак ІІ Ангел....", оттам надолу невероятно спускане към с. Късовци. После гр. Плачковци, в центъра един планински водач ни хвана за слушатели....визитки и тнт. и ... настана вече стръмнината - с. Енчовци, Горно и Долно Радково, губене, чистене на пътеки ( "Паци и вълшебното ножче"), кал и бутане, чак до билото, оттам Сечен камък, където като ни видя дори монумента една сълза пусна. После аз към Габрово, а двоицата - да се доизчанчи към с.Боженци. Моя километраж - 60 и кусур км. Отлични впечатления от новите ми гуми - "Максис адвантаж"2.1 и органичните накладки на "Деоре" 535 с ротори 61. Силвестров и Борко също имат да споделят впечатления... :) фото - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=238843
vitorino
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 3:20 pm

Мнениеот botroid » Нед Апр 20, 2008 7:56 pm

Радвам се, че ви хареса карането :] Аз също съм много доволен. Врътнахме 70 км. за цели 9 часа каране, защото не си давахме зор. Наслаждавахме се на пролетното слънце и ароматите на цветя, борова смола, свежа трева и на цъфналите трънки и ябълки :) От кв. Ябълка изкачихме билото на рида Мъхченица. Оттам се разкри хубава гледка към Тревненската планина. Последва дълго, адреналиново и заслужаващо си много пъти да се мине, спускане до кв.Късовци на гр.Плачковци по сух и песъчлив път, който е откритието на днешния преход. В центъра на града ми направи впечатление спокойствието което цари там, също и кметството, на което е сложен голям електронен часовник с червен циферблат, който през десетина секунди показва и температурата. Таквиз неща в доста по-голямото Габрово няма кой да се сети да сложи. Също така, пред кметството са насадени лехи с красиви и шарени цветя, а край тях пейчици. Ако това беше в Габрово, цветята щяха да са изскубнати, изпотъпкани, а пейките потрошени от гамените и келешите. Поседяхме на тях, починахме, че и спусканията умарят. Отказахме се от х.Българка, решихме да свием към с.Енчовци с надежда да намерим черен път до м.Сечен камък. В селото ни упътиха към селата Долни и Горни Радковци, по някъв стръмен и тесен асфалтов път с впечатляваща денивелация. По едно време пътя свърши и поехме по неотбелязан на картата, рядко използван черен път, който не ставаше за каране и изтикахме по него до билото между Фърговци и Сечен камък. Там вече бяхме в нашенския край и се прибрахме през Боженци-Източник.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Чет Апр 24, 2008 8:54 pm

А да видим тази неделя дали ще даде време да покараме, ако е хубаво в 09.00 пред магазина на Денизов. Всички са добре дошли.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот vitorino » Съб Апр 26, 2008 7:13 pm

За да избегнем Великденския дъжд с Косиани предприехме съботно изкачване на вр. Мъхченица с идея да излезем директно на билото и стигнем до Сечен камък. Да ама не. След няколко безплодни опита по различни горски пътища, основно благодарение на страхотната маркировка :(!: , отново се свлякохме в Плачковци, оттам Трявна, Сечен камък и Габрово. Приятно мрачно, доста хладно, но сухо време, езда - четири часа и половина, километри - 59. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=238843 (последните).
vitorino
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 3:20 pm

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Апр 27, 2008 4:56 pm

Днес, кофти време, пръска, студено е, но това не попречи да се позавъртим в околностите на Габрово.Събрахме се двама, аз и Шикито, и поехме към магазина на Весо Денизов.Там изненада. Оказа се че , Весо, Мукито и Николайчо, се подготвяха за каране. Имаше от всичко, асфалт, имаше и черен път. Не направихме кой знае колко много километри, но си беше приятно разтъпкване.Леко ни понамокри дъждец, леко ни понапече и слънце, малко и мъгличка за да бъде удоволствието пълно.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот botroid » Нед Апр 27, 2008 6:11 pm

vitorino написа:...предприехме съботно изкачване на вр. Мъхченица с идея да излезем директно на билото и стигнем до Сечен камък. Да ама не. След няколко безплодни опита по различни горски пътища, основно благодарение на страхотната маркировка, отново се свлякохме в Плачковци...


След 1-ви май времето ще се оправи и ще ви заведа натам. От южната страна на Мъхченица път до върха няма, има пътека в гората, която трудно се забелязва. Стръмна е и за каране не става, има 15-20 мин. тикане. След като се изкачи върха, оттам има път чак до Сечен камък. Слизането от върха откъм северната страна също е проблемно, няма начин да се кара, наклона е екстремен! Трябва да се слиза стъпка по стъпка, рисковано е, ако се спънеш или стъпиш накриво, голямо търкаляне ще пада надолу :) На места пътя е обрасъл с шубраци и провираш през тях като индианец. Проблем са и огромните паднали дървета, провираш се под тях, над тях или ги заобикаляш. За планински туризъм с елементи на колоездене, маршрута е як :) Но който очаква 90% каране ще бъде разочарован.

Опознаването на Тревненския санджак върви с добри темпове и очаквам до месец всички неизвестности с пътищата там да бъдат решени :) По Фърговското било открих два хубави черни пътя слизащи към Тревненските села, стават за каране и нагоре и повече няма да се бъхтаме по камънаците към Г.Радевци.

Утре също е почивен ден и може да врътнем. Ако не вали сутринта, в 9:00 ч. ще мина през Дениза.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот botroid » Вто Апр 29, 2008 9:11 pm

Трите почивни дена и носа си не съм показвал навън, такова мрачно, хладно и дъждовно време повече отиваше за ноември месец. За радост времето от днес почна да се пооправя, но ще е за кратко, след втори май пак го дават да се скофтва. Затова наваксвам с каране през делничните дни, щом немое през почивните. Днес след кратък размисъл къде да карам след работа, реших да откривам нови черни пътища в околностите на Габрово и Трявна, подходящи за каране вечер за 2-3 часа, додет почне да се мръква. Та качих се на Сечен камък по асфалта, оттам поех в посока Фърговци и след 10 мин. свих вляво по непознат път, които бях запланувал да тествам. Оказа се добра находка пътя, тревист е и липсва кал. Минава по билни поляни с добра гледка от птичи поглед към Трявна. Тук-там пътя се разклонява към Тревненски села, може би Енчевци или Бангейци/Кашенци, ще се провери скоро, за да се знае :) Спускането е приятно, на моменти стръмно и кефи. Излязох на асфалта в кв.Божковци на Трявна, на 5 минути път от разклона за Габрово. Оттам отидох до Тревненската болница, отдето почва черния път за Сечен камък и след известно каране отново по билни полянки, поех по разклонението за с.Източник, дето става леко, но пък дълго спускане. И този път е хубав, тревист, а дето няма трева е успял да изсъхне, щото е на припек и изобщо не се окалях, въпреки очакванията ми за това, че даже бях взел и гамаши. Въобще доволен съм от целия този маршрут, панорамен е и почти през цялото време предлага изглед към върховете на Стара планина. Изключително е подходящ за каране след работа, ако разбира се, работното ви време свършва в по-нормални часове, а не привечер. Разстоянието е 45 км. и се изминава за около три часа при средно темпо.

Първи май (сряда) е почивен ден и които иска и има възможност, може да дойде с мен за изкачване на вр.Мъхченица от север, през Фърговци. Пътя към върха е само през гора, стръмен е и карането не е много, но въпреки това си е туризъм. Подстъпите към върха са с екстремен наклон и на всеки 2-3 стъпки тряя си почиваш :) Такоз чудо съм не съм виждал и при изкачването на вр.Юрушка грамада даже. След покоряването на върха, ще се прострем на една полянка да починем, поапнем, попийнем и след туй има няколко варианта за каране. Спускане към с.Стоевци по непознат за мен път, известен е като римски/верейски друм. Спускане към кв.Късовци или кв.Ябълка, а може да се поеме изкачване към главното било при Бедеците. Кой където иска. Срещата е 9:00 ч. в сряда на автогарата, като ще се мине и през Дениза, който иска може пък там да чака.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Сря Апр 30, 2008 8:30 pm

За неделя, 04.05.2008 Нека се сберем в 09.00 пред Дениза, та да видим на къде ще ни отвее вятъра.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот vitorino » Чет Май 01, 2008 8:46 pm

Днес, празнично и най-сетне, Ботройд, Косиани и аз качихме вр. Мъхченица. Трети опит за десет дни...... и най-вероятно това ще е карането там за тая година. Нашите приятели горските работници са "омазали" терена до безобразие към Ябълка дистрикт и да е проходимо ще трябва три месеца сахарска суша да има. Иначе покоряването бе с маршрут : Беленци, Борики, Източник, Сечен камък, Фърговци/Генчевци, Мъхченица, Ябълка, Габрово. Важното е, че открихме маркировката и пътеките. Фото в същия албум към края. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=238843.
vitorino
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 3:20 pm

Мнениеот botroid » Чет Май 01, 2008 9:12 pm

Днешния ден на труда, се превърна в честване на труда върху педалите. Тотално се разцепих, излязох в 9:00 и се прибрах в 20:00, навъртял 85 км. Аз, Косьо и Виктор покарахме по черен път към с.Борики, оттам асфалта към с.Източник и хванахме черния път за Сечен камък, после по любимия път към с.Фърговци. На разклона за Бедеците, придумах Косьо и Виктор да ги заведа в гъстаците и камънаците на местноста Мъхченица. Там си отбутахме, но пък подредихме поредното парче от пъзела. След изкачването на върха, те се спуснаха към кв.Ябълка, а аз към с.Стоевци, за да проуча запазения римския път, който е част от Верейският друм – един от най–важните пътища в древността. За съжаление в днешно време в горната си част пътя е в окаяно състояние, с пръснати едри камъни, между тях големи локви, кал, течащи по пътя потоци вода. Не бих казал, че спускането беше приятно, напротив. След известно време, почна да се забелязва стария римски калдъръм, който на места е напълно запазен. Там, където го има, пътя е сух, няма локви и кал. Знаели са как да строят пътища древните. Първоначално изпаднах в умиление, но бързо разбрах, че спускането по калдъръма е още по-неприятно, заради големите обли камъни с който е застлан. Кой е можел да предположи навремето, когато са го правили, че след 2000 г. по него ще карат с колелета. За твърдаци тоя калдъръм е кошмар! Щях да получа комоцио! :shake: Такова силно друсане няма дори при спускането към кв.Острец на Априлци! Предния амортисьор криво-ляво обира калдъръма, но задницата ужасно се мятка и спускането става много опасно, защото силно се дестабилизира колелото. Какдае, излязох на асфалта в с.Стоевци, но по поя път повече няма да мина! :irked: В центъра на селото спрях и усетих, че съм като изцеден. През цялото спускане стоях прав на колелото и силно ми изтръпнаха мускулите на краката, едвам стоях прав. А от постоянното взиране в камъните на пътя, изчисленията къде да мина и усилията да не падна, ми се беше изтощила нервната система. Хъх! Не е за сефте. Пуснах се по инерция до Трявна, почти без да въртя, щот надолнище. Просветна ми и реших да се върна в Габрово по черния път над болницата. Поех по стръмния баир и додето изкача билото над Трявна, се доразмазах. Почна силно да ми се доспива, симптом на нервно и физическо изтощение. Дремнах десетина минути и се поококорих. Стигнах до с.Източник и през Бориките се прибрах и веднага се нагълтах с вафли, няколко вида безалкохолни, ядох и сега съм горе-долу свеж :) Като цяло съм доволен от карането, нямаше инциденти, научиха се нови неща и опознаването на Тревненския Балкан е в пълен ход и върви по план.

vitorino написа:качихме вр. Мъхченица. Трети опит за десет дни...... и най-вероятно това ще е карането там за тая година... Ще трябва три месеца сахарска суша да има


Дума да не става! :nono: Аз лично, начесто си карам там и ще го правя и занапред, защото мястото е ключов кръстопът към разни интересни дестинации, основната от които е Бедеците. Да се качва през с.Поток към тях е прекалено лесно и твърде познато и приключенския фактор го няма ;)
Пътя към кв.Ябълка когато е кален, изглежда безнадежден за съхнене, но съм установил, че десетина дена да не вали и пътя е готов.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот vitorino » Пон Май 05, 2008 11:09 am

Представителна група от града на на Рачо Ковача посетихме Сопотските байк празници. Впечатляващо мероприятие, купон и прочее. Трасета отлични, за всекиму по нещо. Благодарности на милите хора донесли ми батерии за фотото чак от Карлово :) . Подробности на :beer: . Снимчици : http://www.snimka.bg/album.php?album_id=243110.
vitorino
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 3:20 pm

Мнениеот kosiani » Вто Май 06, 2008 6:37 pm

За събота-10.05-се заформя каране с преспиване на Българка,така че си правете плановете от сега. :beer:
Аватар
kosiani
 
Мнения: 172
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 8:55 am
Местоположение: Габрово BG

Мнениеот EmZo » Вто Май 06, 2008 7:54 pm

Е тази събота вече ще се затвърждава Врачанско - Габровската дружба! Крайно време е! :) С вас съм, само дайте подробностите! :^:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 117 госта