София - Хасково

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

София - Хасково

Мнениеот gesh0898 » Пон Юни 03, 2013 11:36 pm

Здравейте. Аз и един мой приятел имаме желанието да отидем до Хасково с колела. Колела си намерихме, маршрута го прегледахме, физически мисля, че сме подготвени. Обаче греда - родителите (98 сме) не ни пускат сами. Въпросът ми е има ли някой, който е навит юли месец да кара с нас до там? Не сме лигльовци, ще въртим яко, ако това е нужно за да спазваме темпото.
ПП: Някой изминавал ли го е маршрута, но без да кара по магистралата? За колко време се стига?
ТАЙНАТА
Никога не излизаш с намерение да паднеш, затова винаги слагай каска.
Аватар
gesh0898
 
Мнения: 652
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 5:43 pm
Местоположение: София

Re: София - Хасково

Мнениеот marsa » Вто Юни 04, 2013 12:02 am

Може да измислим нещо за каране, стига наистина да не се мотаете тотално :) Най-краткият вариант е по старият път за Пловдив, но голяма част от пътя е зле. Ако наистина сте добре подготвени и имате идея какво причиняват 200+км въртене и каране от сутрин до здрач, мисля че може да се избере и значително по-дълъг (и разнообразен) маршрут, например до Казанлък и от там на Юг. Преди години, когато бях абсолютно прохождащ в колоезденето, изминах разстоянието от София до Харманли (с магистралата до Пловдив) тръгвайки по изгрев и замръкнах чак последните 15км. Бях с тежко супермаркетно МТБ, което почти ме изостави, нямах идея и опит с подобно натоварване и го изкарах буквално на мускули и душа. Т.е. ако сте зле, но с яка мотивация, пак ще изкретате с поне 20км/ч средна (вкл. почивките). Ако можете да карате яко, може да гоните и 25+.

Какви са ви колелетата? Наистина, карали ли сте целодневно? Да не тръгнете с големите грайфери и по 20кг багаж?
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: София - Хасково

Мнениеот gesh0898 » Вто Юни 04, 2013 6:51 pm

Колела ще вземем под наем, защото карам 4130, всеки може да се досети, че е едно от най-неадекватните решения за въртене, нямаме и второ подходящо и ни остава варианта с момчетата от Fix 'n' Ride, които могат да ни дадат колела. Не са много висок клас,но са изправни. Едното е RAM HT1, другото е без никакво окачване.Преди карах по-дълги разстояния с една HT3 - ка, но не съм правил преходи - ако не друго, поне психически няма да е нещо супер ново за мен.
Да търсим ли шосейки? Или пътят не е за такива колела?
ТАЙНАТА
Никога не излизаш с намерение да паднеш, затова винаги слагай каска.
Аватар
gesh0898
 
Мнения: 652
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 5:43 pm
Местоположение: София

Re: София - Хасково

Мнениеот marsa » Вто Юни 04, 2013 7:16 pm

Може да се кара и с МТБ-та, силно препоръчително е да имат заключване на вилката и пододящи гуми за шосе (може да разгледаш темите по форума, писано е доста). Други екстри са рога, удобна седалка и всичко да е по мярка и настроено. Останалото е мерак. Карал съм (на етап на който съм вече значително по-опитен) си с МТБ-то разстояния от порядъка на 200-250км в светлата част на деня (или тъмната на нощта :liplick: ) съвсем спокойно, и освен малко по-ниската средна скорост (25км/ч е напълно нормална и постижима) мога да кажа, че не съвсем оптималното като предназначение колело не може да развали кефа. Шосейките може и да не ви изкефят от първото каране и по-скоро не му е момента да си правите експерименти (не толкова заради настилката).

Между другото може да се мине покрай Искъра: Самоков - Костенец и т.н, там шосето е значително по-добре, хрумват ми и други варианти.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: София - Хасково

Мнениеот Stoks1 » Пет Юли 05, 2013 8:34 pm

Аз съм от Димитровград, всяка година пътуваме разстоянието Димитровград - Кюстендил със семейството ми като отиваме при баба ми и дядо там. За София най-добре е да минете през стария път, а той е през Пловдив - Пазарджик - Белово - Костенец - Боровец - Самоков и от там продължавате или пък идвате насам. Като да не забравяме, че Боровец си един доста сериозен баир и от двете страни, най-вече от към Костенец. Доста завой и доста голямо изкачване. Там може да се направи голяма скорост на идване :) . След него насам вече няма да имате проблеми става равно, но в тези поля гледайте да уцелите и хубаво време, че по принцип е много жега... Ако мога да ви помогна с нещо казвайте :) Може да се видим в Хасково като дойдете... :beer: :beer:
Аватар
Stoks1
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 1:32 pm
Местоположение: Димитровград

Re: София - Хасково

Мнениеот marsa » Нед Юли 07, 2013 11:08 pm

Доволно!

Изображение

Разбира се ни сполетя от всичко по малко като метеорологични условия и обстоятелства, но най-важното беше, че сглобявахме байк на няколко пъти по трасето (с каквото не успя да се загуби от чарколяка :smash: ). Много воля, браво момчета!
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: София - Хасково

Мнениеот Stoks1 » Пон Юли 08, 2013 9:56 am

Разкажете малко повече, откъде минахте, каква ви беше средната скорост, за колко часа го взехте София - Хасково? Видяхте ли нещо интересно по пътя, дайте малко повече снимки :agree: :agree:

П.П. иначе браво за волята на момчетата :)
Аватар
Stoks1
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 1:32 pm
Местоположение: Димитровград


Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 104 госта