Западен Парк 2

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Jumpup » Чет Мар 08, 2018 1:32 pm

Ако можете по добре изместете дърветата без да режете иначе наистина ще ви глобят. Другия вариянт е да се маскирате като цигани :D все пак те са Богопомазани и не ги глобяват, целият парк окастриха! :banghead:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Lucky Loser » Чет Мар 08, 2018 6:33 pm

Jump, не е точно така. Има случаи цигани с патрулка отпред и отзад на каруцата, пълна с дърва, да ги карат към РПУ-то на Тодор Александров и Константин Величков. А изпопадалите дървета - има такива по 15 метра и за да ги вдигнем трябва да си направим маратон - цял уикенд гледане на Попай Моряка и ядене на спанак :D
За момента положението става само с една камера на 640х480 да си направим видео клип стил black-ърска група хах :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1849
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот LimitlessV » Съб Апр 21, 2018 9:38 am

Здравейте,
Има ли желаещи да направим едно разчистване от въпросните дървета през седмицата?
LimitlessV
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 1:31 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Lucky Loser » Съб Апр 21, 2018 3:39 pm

Здравей,

Ако имаш моторна резачка(без такава ще е доста трудоемко), готов съм да помогна, само ми драсни едно ЛС ден-два преди това.

Поздрави!
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1849
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот LimitlessV » Сря Апр 25, 2018 2:39 pm

Lucky Loser написа:Здравей,

Ако имаш моторна резачка(без такава ще е доста трудоемко), готов съм да помогна, само ми драсни едно ЛС ден-два преди това.

Поздрави!



Здравей,
Резачка лесно ще намерим проблема са властите. Днес подадох сигнал в общината и имам някаква малка надежда да се свърши нещо. Жалко, че братята роми не се утопляват и през топлите месеци :dontknow: ...дърветата ще изчезнат още преди да са паднали.
Някой да се е занимавал предишни години да реже падналите дървета?(oсвен ромите и общината)
LimitlessV
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 1:31 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Lucky Loser » Сря Апр 25, 2018 3:07 pm

Специално за циганите, няколко пъти съм бил свидетел и все са обирали вече изпопадали и начупени клони от земята. Не казвам, че не режат, но аз поне не съм ги виждал.
Може би глупав въпрос, но дори и някой да дойде, дали би станал тоолкова голям проблем като кажем, че просто си разчистваме пътеките, по които спортуваме ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1849
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот LimitlessV » Сря Апр 25, 2018 6:43 pm

Lucky Loser написа:Специално за циганите, няколко пъти съм бил свидетел и все са обирали вече изпопадали и начупени клони от земята. Не казвам, че не режат, но аз поне не съм ги виждал.
Може би глупав въпрос, но дори и някой да дойде, дали би станал тоолкова голям проблем като кажем, че просто си разчистваме пътеките, по които спортуваме ?

Извинявай, но лично съм ги виждал как режат на няколко пъти зимата. Преди години имаше полиция в парка, сега само цигани.
Относно това дали някой ще мрънка, ако трябва да съм честен не ми се вярва, но ако дойдем с мотрната резачка и започнем да режем дори и падналите дървета, доста врява ще вдигнем.
Ако нищо не се предприеме в близките няколко дни(5-6 дни) ние като будни граждани и бесни колоездачи ще се задействаме. :hbang2:
Има и вариант просто да избегнем дърветата като направим нови трасета, но това не гарантира че следващото лято няма да е същото.
Ще ви държа в течение. Иначе Lucky в Петък се очертава да съм свободен следобед, ако нямаш планове пиши едно лично съобщение и може да организираме едно вечерно каране с комарите ;)
LimitlessV
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 1:31 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Dim » Чет Апр 26, 2018 10:45 am

Относно кучетата! Задължително спирате, слизате от колелото и ако то тръгне да налите, тръгвате към него с висок и респектиращ тон като ползвате байка за щит, до сега винаги е работило при мен, като накрая аз ги гоня, а те бягат с подвита опашка! Все пак не са вчерашни и много добре знаят кой къде стои в хранителната верига, само трябва да им се напомни! ;)
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Lucky Loser » Чет Апр 26, 2018 11:19 am

Какво общо има това с рязането на дървета и въобще разговора от по-горе?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1849
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Dim » Чет Апр 26, 2018 11:34 am

Lucky Loser написа:Какво общо има това с рязането на дървета и въобще разговора от по-горе?

Ти май четеш през редовете ;) Колеги по-горе коментират премеждия с псета, но ако много държиш да се правиш на интересен мога да ти съдействам активно и да завържем една вербална схватка, гледам си падаш отворко ;)
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Lucky Loser » Чет Апр 26, 2018 12:48 pm

Ако имаш предвид:
vla40 написа:И аз съм я засичал и кучетата са ме гонили. Карахме надолу 2ма човека и приятеля ми пред мен караше. Кучетата естествено първо него подгониха,даже едното се засили и се бутна в него ?! После и мен ме подгониха, но за кратко време.

Мнениеот vla40 » Вто Ное 12, 2013 9:57 am
... да, не взимам предвид мнения от преди 6 години :)
П.С. Страшен "отворко" съм, радвам се, че си го разбрал.
П.П.С. Страшно добре преценяш хората, тия букви направо ти говорят ;)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1849
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Dim » Чет Апр 26, 2018 1:02 pm

Има ли значение откога е мнението, макар че не съм забелязъл, но това с кучетата е сериозен проблем, с който всеки се е сблъсквал и споделям моят опит и похват и не смятам, че за нещо полезно, дори и да е не на място, трябва да се захапваме!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Lucky Loser » Чет Апр 26, 2018 1:07 pm

Съгласен съм! На всеки му се е случвало да го подгони и надали на някой му е приятно.
:offtopic: Не знам кой захапа първи :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1849
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Dim » Чет Апр 26, 2018 1:26 pm

Важното е да се реагира адекватно, падал съм заради овчарски кучета, защото се опитах да им избягам като завърта на макс, но вината си беше в мен, те реагират инстинктивно и за това не съветвам да се бяга, даже не е сигурно дали ще е успеете ако попаднете на опорито псе, имам такъв случай, в който след като си мисля, че вече съм се изплъзнал и намалявам и се обръщам, за да се уверя, че песа е точка, се оказва, че тоя е на двайсетина метра зад мен, кофти тръпка!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот martinic3 » Пет Май 04, 2018 3:52 pm

Здравейте някой може ли да ме упъти къде е пътеката? Аз знам само за скоковете пресичащи главния път.
martinic3
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 29, 2017 2:01 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 04, 2018 8:21 pm

Dim написа:Важното е да се реагира адекватно, падал съм заради овчарски кучета, защото се опитах да им избягам като завърта на макс, но вината си беше в мен, те реагират инстинктивно и за това не съветвам да се бяга, даже не е сигурно дали ще е успеете ако попаднете на опорито псе, имам такъв случай, в който след като си мисля, че вече съм се изплъзнал и намалявам и се обръщам, за да се уверя, че песа е точка, се оказва, че тоя е на двайсетина метра зад мен, кофти тръпка!


В ловните магазини се продава лютив спрей до 3 метра фърга :) иначе в кв. Слатина нарочно карам в ромския квартал по кучешките улици. Уча се дали само лаят :) тръгна ли да ги мачкам и бягат :) и за най-инатливите спирам и ги пръскам по нослетата :) не умират :) но спират да лаят вече - щото минавам по едно и също трасе над 5 пъти.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Lucky Loser » Сря Сеп 04, 2019 3:40 pm

След работа мисля да отида да покарам по трасетата в парка. Към 18:30 ще бъда там. Някой, ако му се кара и си търси компания, може да пише на Л.С. :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1849
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Yash » Сря Сеп 04, 2019 9:19 pm

Пиши, ако тези дни смяташ да ходиш отново.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот iPop » Чет Сеп 05, 2019 9:31 am

Можете ли да ги тракнете и да ги качите в Trailforks :D
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Lucky Loser » Чет Сеп 05, 2019 9:50 am

Само да се ориентирам какво е Trailforks :)

Ако не в Неделя, то другата седмица пак ще отидам дотам и ще ги засека. Иначе ги имам в Komoot, ако ти върши работа.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1849
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот iPop » Чет Сеп 05, 2019 10:04 am

Lucky Loser написа:Само да се ориентирам какво е Trailforks :)

Ако не в Неделя, то другата седмица пак ще отидам дотам и ще ги засека. Иначе ги имам в Komoot, ако ти върши работа.


Trailforksе app-ът на pinkbike за пътеки и тн.
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Lucky Loser » Чет Сеп 05, 2019 10:08 am

Добре. А може просто и ти да дойдеш, мисля, че ще ти харесат ;)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1849
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Западен Парк 2

Мнениеот Lucky Loser » Пет Яну 10, 2020 11:51 am

Ако има някой (не)нормален, който мисли да кара трасетата в парка, да знае, че от лявата страна на големия скок има голямо паднало дърво.
Минавайте с повишено внимание покрай него, защото може да се ударите в иначе счупените му клони.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1849
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Предишна

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта