Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот Jabsco » Пон Фев 14, 2011 4:54 pm

did написа:При такова XC-спускане разликите във времената ще са от порядъка на няколко стотни.

Дано сте наясно, как се мери време с такава точност.



Това не е изобщо крайният вид на трасето и даже в този си вид долната част е доста по-технична от кокото изглежда. Състезанието ще включва доста нови участъци, така че каращите тук да нямат нечестно предимство. Ще се опитаме да направим трасето максимално интертесно и за напреднали, така че да не се притесняват че ще е прекалено XC, като разбира се ще бъде напълно достъпно и за начинаещи. Времеизмерването ще се прави от професионалисти.
Също така тази вечер очаквайте и регламент.
Аватар
Jabsco
 
Мнения: 660
Рейтинг: 1925
Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 7:50 pm
Местоположение: София

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот Jabsco » Пон Фев 14, 2011 6:24 pm

По-долу е правилникът на състезанието. Ще бъде публикуван и на първата страница от темата, а най-долу има линк за сваляне. Искам най-вече да отбележа че регистрацията по e-mail е вече задължителна .

Правилник

Задължително:

• Предварителна регистрация чрез e-mail: [email protected] с трите имена и дата на раждане до 20 март.
• Присъствие на родител/настойник на ненавършилите 14 години към датата на състезанието.
• Подписана декалрация от родител/настойник за всички ненавършили 18 години към датата на състезанието. Ако родителят/настойникът не може да присъства декларацията трябва да е заверена от нотариус.
• Сключена застраховка „Злополука”, като застраховки на място няма да се правят.
• Такса за участие: 10лв. Таксата се плаща на място при регистрацията.
• Стегната и закопчана каска по време на тренировъчните и състезателните спускания.
• Съобразяване с всички разпоредби и препоръки на съдии и маршали.
• Препоръчителни са каска с подбрадник, протектори за тяло и ръкавици.

Забранено:

• Бутане нагоре по трасето – ползвайте предвидените за целта пътеки и алеи;
• Спиране по трасето за повече от 5 секунди. Ако трябва да спрете, изнесете колелото си извън трасето, за да не пречи на останалите.

Формат на състезанията:

По-бързото време от 2 състезателни спускания.

Категории:

Категория А: 1997-1998
Категория B: 1996-1995
Категория С: 1994-1993
Категория D: Жени (всички възрасти)
Категория E: "Елит" (затворена)

Категория "Елит" ще бъде затворена и основно с демонстративен характер.

Програма (27.03.2011) :

08:00 – 10:00 – Регистрация
08:00 – 09:00 – Оглед на трасето
09:00 – 13:00 – Тренировки
13:30 – 15:00 – Първо състезателно спускане
15:30 – 17:00 – Второ състезателно спускане
15 минути след края – Награждаване
Последна промяна Jabsco на Пон Фев 14, 2011 7:05 pm, променена общо 3 пъти
Аватар
Jabsco
 
Мнения: 660
Рейтинг: 1925
Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 7:50 pm
Местоположение: София

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот TeDo_BaPHa » Пон Фев 14, 2011 6:53 pm

:offtopic:
Поправете смисловите неточности и правописните грешки :).

Честито за инициативата!
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот Stiviracing » Вто Фев 15, 2011 5:41 pm

Jabsco написа:• Присъствие на родител/настойник на ненавършилите 14 години към датата на състезанието.
• Подписана декалрация от родител/настойник за всички ненавършили 18 години към датата на състезанието. Ако родителят/настойникът не може да присъства декларацията трябва да е заверена от нотариус.
• Сключена застраховка „Злополука”, като застраховки на място няма да се правят.



Да питам,от къде се зима такава декларация,ако наще са с мен ??? Пак ли от нотариос трябва ? :dontknow:
Stiviracing написа: моляяя за отговорр :bowdown:
:clap:
HARDTAIL---RACING
Xl3B@Rk@T@ - Sn@ip3rIsT
Аватар
Stiviracing
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 3:06 pm
Местоположение: София

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот r0bz0mbie » Вто Фев 15, 2011 6:32 pm

Ако родителите ти са с теб, мисля че декларация написана на ръка върши работа :agree:
Аватар
r0bz0mbie
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1241
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:43 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот nikobelic » Вто Фев 15, 2011 6:48 pm

А какво трябва да представлява тази декларация.Какво трябва да пише в нея :dontknow:
Аватар
nikobelic
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 4:13 pm
Местоположение: София

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот donduche » Вто Фев 15, 2011 6:49 pm

Eto primer za deklaraciata:
Аз ...................еди кой си, декларирам, че съм съгласен синът ми да участва в състезание за деца по планинско - колоездене и т.н. И поемам отговорността относно неговото здраве и безопасност. Подпис ТАТЕ и нещо такова... :clap:


Да питам,от къде се зима такава декларация,ако наще са с мен ??? Пак ли от нотариос трябва ? :dontknow:
Stiviracing написа: моляяя за отговорр :bowdown:
:clap:[/quote]
Аватар
donduche
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1163
Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 4:35 pm
Местоположение: София

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот nikobelic » Вто Фев 15, 2011 6:57 pm

Мерси donduche :smash:
Аватар
nikobelic
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 4:13 pm
Местоположение: София

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот Jabsco » Вто Фев 15, 2011 7:25 pm

Ще публикуваме декларации, ще има и на място.
Аватар
Jabsco
 
Мнения: 660
Рейтинг: 1925
Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 7:50 pm
Местоположение: София

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот Doncho* » Вто Фев 15, 2011 10:17 pm

Училищната застраховка на Generali важи ли ?
Аватар
Doncho*
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1069
Регистриран на: Вто Май 19, 2009 9:32 pm

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот NWD » Вто Фев 15, 2011 11:03 pm

Doncho* написа:Училищната застраховка на Generali важи ли ?


Prey написа:Застраховка може да се сключи при всяка застрахователна компания, а ако не ме лъже паметта, може да се направи и в училище.
Аватар
NWD
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1056
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 5:44 pm
Местоположение: Пакистан

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот Jabsco » Сря Фев 16, 2011 10:19 pm

Трябва да се провери каква точно е тази застраховка, не е сигурно че ще стане.
Аватар
Jabsco
 
Мнения: 660
Рейтинг: 1925
Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 7:50 pm
Местоположение: София

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот storm » Чет Фев 17, 2011 1:08 am

Поздрави за организаторите ! :beer:
Звучи интригуващо и обещаващо - дано е така ! :beer:
Само един въпрос не намери отговор в 4 страници питане и отговаряне :
ko3er написа:п.п. Има ли някакви критерий за категория Елит или само предварително избрани хора ще могат да се пуснат?


Тъй като тази година навърших 18 ми е интересно има ли смисъл изобщо да се разхождам до София, освен като евентуален зрител.
Предварително Благодаря !
Сърдечни поздрави и пожелания за успех :beer: :beer: :beer:
Барзи :peace:
Всеки луд :crazy: с номера си :scatter:
Аватар
storm
 
Мнения: 183
Рейтинг: 1269
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 12:05 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот BurNiNg_IcE » Чет Фев 17, 2011 10:23 am

storm написа:
ko3er написа:п.п. Има ли някакви критерий за категория Елит или само предварително избрани хора ще могат да се пуснат?

Тази категория е затворена, т.е. има вече избрани хора, които да карат в нея. :agree:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот vla40 » Чет Фев 17, 2011 11:36 am

Jabsco написа:Трябва да се провери каква точно е тази застраховка, не е сигурно че ще стане.

Ами на мен госпожата ми по физичеко каза че я имаме тази застраховка,дори и извън часовете ако си счупим нещо пак важи.А как ще докажем че сме си я направили ? :confused:
Аватар
vla40
 
Мнения: 637
Рейтинг: 1394
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 7:54 pm
Местоположение: София

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот diddy » Чет Фев 17, 2011 12:12 pm

vla40 написа:
Jabsco написа:Трябва да се провери каква точно е тази застраховка, не е сигурно че ще стане.

Ами на мен госпожата ми по физичеко каза че я имаме тази застраховка,дори и извън часовете ако си счупим нещо пак важи.А как ще докажем че сме си я направили ? :confused:


Ами искаш си полицата и я показваш в деня на състезанието. :)
Life's a climb but the view is great!!!
Аватар
diddy
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1333
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 9:51 pm
Местоположение: София

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот rarekin » Чет Фев 17, 2011 12:27 pm

vla40 написа:
Jabsco написа:Трябва да се провери каква точно е тази застраховка, не е сигурно че ще стане.

Ами на мен госпожата ми по физичеко каза че я имаме тази застраховка,дори и извън часовете ако си счупим нещо пак важи.А как ще докажем че сме си я направили ? :confused:


Застраховката за такъв вид рискове е специална застраховка. Най-вероятно училищната ви застраховка не покрива такива рискове.
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот Prey » Чет Фев 17, 2011 1:37 pm

Застраховката, от която се нуждаете за състезанието се нарича "СПОРТНА ЗЛОПОЛУКА'' и може, да се направи в училище(аз лично съм я правил докъто съм бил ученик)!! Носете си застрахователните полици, защото който няма такава, няма да бъде записан :peace:

Специялни застраховки, не са нужни, тъй като мероприятието, ще се проведе в ЗАПАДЕН ПАРК СОФИЯ, а не в планината ;)
Ще помоля rarekin, както и всички останали да не пускат информация в която не са 100% сигурни, че е вярна, защото така стават обърквания.
:stupid:
Аватар
Prey
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1812
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 8:14 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот rarekin » Чет Фев 17, 2011 2:00 pm

Prey написа:Застраховката, от която се нуждаете за състезанието се нарича "СПОРТНА ЗЛОПОЛУКА'' и може, да се направи в училище(аз лично съм я правил докъто съм бил ученик)!! Носете си застрахователните полици, защото който няма такава, няма да бъде записан :peace:

Специялни застраховки, не са нужни, тъй като мероприятието, ще се проведе в ЗАПАДЕН ПАРК СОФИЯ, а не в планината ;)
Ще помоля rarekin, както и всички останали да не пускат информация в която не са 100% сигурни, че е вярна, защото така стават обърквания.


Колега.
Аз не съм давал никаква 'информация', а предположих, че застраховката му от училище няма да му свърши работа, тъй като не е специализирана застраховка, каквато се изисква за подобен род мероприятия. Аз не съм виждал какво пише в застрахователната му полица и затова изказах ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ! Ти виждал ли си я? И не ми слагай думи в устата. Не съм твърдял, че специализирана застраховка за състезания е = 'Планинска застраховка'. Поне в ДЗИ правят разграничения между Обща, Състезателна и Планинска застраховка. Най-сигурно е да провери какво пише в застраховката, която има или да се консултира на място в компанията, към която е застрахован. Иначе хвърляме боб какво е положението и какво трябва да се направи. Всъщност, предния ми пост беше точно с такава насоченост.
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот Doncho* » Чет Фев 17, 2011 11:53 pm

NWD написа:
Doncho* написа:Училищната застраховка на Generali важи ли ?


Prey написа:Застраховка може да се сключи при всяка застрахователна компания, а ако не ме лъже паметта, може да се направи и в училище.


Ами всъщност на картичката(застраховката) пише : "Групова застраховка ЗЛОПОЛУКА"
Тази не става ли ?
Аватар
Doncho*
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1069
Регистриран на: Вто Май 19, 2009 9:32 pm

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот donduche » Пет Фев 18, 2011 7:01 pm

Пичове!!! Стига сте занимавали организаторите с тия застраховки... Ето ви линк http://www.hdi.bg/bg/56ecdb/4ed14d четете внимателно и се застраховайте. Цената мисля, че беше около 3.40лв. за един ден, защото си правих миналата година. Успех на малките даунхилари... :beer:
Аватар
donduche
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1163
Регистриран на: Пет Авг 06, 2010 4:35 pm
Местоположение: София

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот alxxx » Сря Фев 23, 2011 7:20 pm

• Предварителна регистрация чрез e-mail: [email protected] с трите имена и дата на раждане до 20 март. Това значи че трябва да се запишем до 20 март или че рожденната дата трябва да е до 20 март :)
Аватар
alxxx
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 6:48 pm

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот niki_can133 » Сря Фев 23, 2011 7:31 pm

alxxx написа:• Предварителна регистрация чрез e-mail: [email protected] с трите имена и дата на раждане до 20 март. Това значи че трябва да се запишем до 20 март или че рожденната дата трябва да е до 20 март :)


Може би е и двете, но не съм сигурен.
Изображение
niki_can133
 
Мнения: 206
Рейтинг: 986
Регистриран на: Вто Апр 07, 2009 11:09 am

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот alxxx » Сря Фев 23, 2011 7:54 pm

niki_can133 написа:
alxxx написа:• Предварителна регистрация чрез e-mail: [email protected] с трите имена и дата на раждане до 20 март. Това значи че трябва да се запишем до 20 март или че рожденната дата трябва да е до 20 март :)


Може би е и двете, но не съм сигурен.


Доста е неясно :D
Аватар
alxxx
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 6:48 pm

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот Jabsco » Сря Фев 23, 2011 9:34 pm

Това значи че трябва да се запишем до 20 март или че рожденната дата трябва да е до 20 март :)


Означава че крайният срок за регистрация е 20 март.

За застрховките още веднъж: необходимо е да носите полица за застраховка "Злополука", която да е валидна на 27 март и да е на ваше име. Ако са ви правили в училище застраховки поискайте от там полицата. Ако ви я дадат и тя е "Злополука" значи важи, НО тя трябва да е на вашето лично име, не групова за класа, училището и тн.
Аватар
Jabsco
 
Мнения: 660
Рейтинг: 1925
Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 7:50 pm
Местоположение: София

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот iuziud » Пет Фев 25, 2011 7:12 pm

Ето някои снимки на трасето от днес 25.02.2011 г.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
iuziud
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1237
Регистриран на: Сря Мар 31, 2010 9:38 am
Местоположение: София

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот Doncho* » Съб Фев 26, 2011 11:26 am

Това трасе на мен ли ми се струва така или наистина е само Право?
Аватар
Doncho*
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1069
Регистриран на: Вто Май 19, 2009 9:32 pm

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот did » Съб Фев 26, 2011 11:50 am

Doncho* написа:Това трасе на мен ли ми се струва така или наистина е само Право?

и равно. и няма камъни. има само 2-3 изкуствени скокчета, каквито в планината никой планински колоездач не може да намери.

странни са ви представите за DH.

Идеалният велосипед за бързо преминаване на такова трасе би бил XC-твърдак с максимум 130 мм ход на вилката и "спускач", умеещ да върти надолу.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот Jabsco » Съб Фев 26, 2011 12:11 pm

Doncho* написа:Това трасе на мен ли ми се струва така или наистина е само Право?


Струва ти се.

did написа:и равно. и няма камъни. има само 2-3 изкуствени скокчета, каквито в планината никой планински колоездач не може да намери.


Камъни няма, но не е равно.

did написа:Идеалният велосипед за бързо преминаване на такова трасе би бил XC-твърдак с максимум 130 мм ход на вилката и "спускач", умеещ да върти надолу.


За горната част определно, за долната въртене само не е достатъчно.
Аватар
Jabsco
 
Мнения: 660
Рейтинг: 1925
Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 7:50 pm
Местоположение: София

Re: Състезние по MiniDH в Западен парк, София

Мнениеот batpeci10f » Съб Фев 26, 2011 5:57 pm

did написа:
Doncho* написа:Това трасе на мен ли ми се струва така или наистина е само Право?

и равно. и няма камъни. има само 2-3 изкуствени скокчета, каквито в планината никой планински колоездач не може да намери.

странни са ви представите за DH.

Идеалният велосипед за бързо преминаване на такова трасе би бил XC-твърдак с максимум 130 мм ход на вилката и "спускач", умеещ да върти надолу.


Did абсолютно съм съгласен с теб хората в БГ си мислят че за всяко трасе за спускане трябва 200мм ход отпред и отзад.Това трасе е идеално за твърдак ,само да го нямаше тъпото ограничение за годините щях да покарам с кеф там :beer:
batpeci10f
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 10:22 am
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 101 госта