Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот BurNiNg_IcE » Сря Апр 13, 2011 9:11 pm

dEcLiNe написа:
IGS написа:Клуб "Свободно Измерение" възнамерява да организира "Купа Златица 2011 - Спускане" на 24-25 Септември 2011г. :D
Подробности очаквайте в близките месеци!

Поздрави!

:nuts: :nuts: :nuts:

От колко време го очакваше? :D
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот airborneone » Сря Апр 13, 2011 9:53 pm

dEcLiNe написа:
IGS написа:Клуб "Свободно Измерение" възнамерява да организира "Купа Златица 2011 - Спускане" на 24-25 Септември 2011г. :D
Подробности очаквайте в близките месеци!

Поздрави!

:nuts: :nuts: :nuts:

YES, YES, YES, YES, YES!!!!!!!!
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот Night_Falcon » Сря Апр 13, 2011 9:57 pm

dEcLiNe написа:
IGS написа:Клуб "Свободно Измерение" възнамерява да организира "Купа Златица 2011 - Спускане" на 24-25 Септември 2011г. :D
Подробности очаквайте в близките месеци!

Поздрави!

:nuts: :nuts: :nuts:

Eто на това се надявах последните 3 месеца! Евала! :clap:
Аватар
Night_Falcon
 
Мнения: 1227
Рейтинг: 1376
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 12:21 pm

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот k0cTaHeB » Сря Апр 13, 2011 10:30 pm

Ох, котьоо! :blush:
Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот prokalnatiq » Чет Апр 21, 2011 9:18 pm

Малко информация от първа ръка, защото ви обичам, а вземате нещата присърце.

Състезание няма да има. Ще ви кажа и защо, на който не му се чете да не чете.

Когато се появи идеята в края на миналата година, всички бяха много ентусиазирани. Аз се заех да я доразвия. Програмата ми се получи и включваше за два дни: XC състезание, шосеен критериум, изложение на нови модели велосипеди и test ride. Проучвах трасета, обикалях с велосипед и с джип, всичко беше замислено много добре. Когато дойде време за подготовката обаче, всички които бяха обещали подкрепа, започнаха да се оправдават, че имат други ангажименти и проблеми и няма да помогнат, някои дори не ми вдигаха. Като казвам всички, имам предвид всички, а те не бяха малко. Общини, фирми, физически лица и пр. Това беше може би най-мащабната ми идея досега. След куп разочарования след няколко години във велосипедния бизнес, реших, че трябва да го направя. Е така за идеята, защото както много от вас знаят, далавера няма. Разкопаха и града - щели да го газифицират, нали всичко друко е ОК, та и го разкопаха. Все едно бомби са падали. Шосето отпадна автоматично. След това последваха и разочарования в бизнеса. Проблеми с доставчици, липса на желана стока и др. Сред таргета ми се затвърди се и всеобщо разпрозтраненото мнение в малкия "град", че всички велосипеди са еднакви, правят се на едно място и тук само им се слагат лепенките. Тъй че, защо да купуват "скъпи", като тези от 150 лв. са същите, а за парите които струват по-скъпите, ще си вземат "моторче" или гоуфче.

Както и да е, мога да пиша много по-въпроса, но сега просто исках да ви отговоря.

Състезание в Сандански няма да има. И велосипеди няма да има. Защото тук в малкия град или село /чудя се вече/, е срамно да се кара велосипед. Това означава, че нямаш пари за моторче или кола.

ТАКА ЧЕ:

Аз повече с "глупости" няма да се занимавам - колелета - молелета и пр. В края на сезона, магазините ми ще затворят, а аз ще си карам колата за да не ми се смеят, но

ЩЕ ПРОДЪЛЖАВАМ ДА ВИ ОБИЧАМ!


Много съжелявам. Нос поред мен понякога е по-добре да не се предваш. :agree:
Късмет за напред!

Поздрави!
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот did » Пет Апр 22, 2011 8:46 am

Много тъжен коментар за ситуацията в малките градове, но и много верен. :crap:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Pinky76 » Пет Апр 22, 2011 10:08 am

Да,наистина много тъжно.Но честно да кажа и на мен така ми изглежда перспективата за цяла България и за колоезденето и за вело-индустрията(където и под каквото форма я има тук у нас) и като цяло.

Честно казано повечето хората сме станали по-лоши от животните и тук мога да дам много примери ако трябва.
Ще кажа нещо,което е ясно на повечето,но не се казва,а именно че когато са намесени пари дори приятелствата не важат,всеки си гледа неговия интерес.И са много малко хората,които правят нещо за другите безвъзмездно или ако са на загуба.

Та аз,който също съм от малък град мога да кажа как стоят нещата тук.Всичко запада малко по-малко и то защото всички отиват към големите градове да се реализират,а може би едва 1-2% успяват наистина.Останалите стават пак бачкатори и се сбръчкват от работа само че взимат повечко пари отколкото ако бяха останали в селото или градчето си и те така и не се връщат.Няма никакво развитие на личността,а всичко е сведено до поведение,което е изгодно на индивида и пробивно в обществото.А пък най-перспективните всеки знае,че още като се дипломират и хайде в чужбина(половината като студенти,другите като бачкатори).Е кой може да ги обвинява,но аз ще кажа само че ние които сме останали сме по-корави от тях,защото стоим тук и всеки по-различен начин гледа да промени нещо и да направи тази родина наречена България по-добро място.

Аз отдавна да съм заминал или при майка си или в Западна Европа.И аз ще стана един от онези бачкатори и така живота си тече;обществата се развиват,напредват във всички аспекти,а ние все повече се приближаваме до държави като Хаити,някои Африкански и Азиатски.

Е какво да кажа аз повече,без пари не става нищо в момента в света.Докато на Запад хората си живеят и работят спокойно,ние тук сме в постоянна паника и напрегнати.И излизат наяве някои много лоши черти на индивидите.Е поне ние се знаем какви сме наистина,да не си мислят другите че са по-различни.Просто са по-задоволени.

А относно колоезденето - аз вече отдавна се замислям защо се бъхтя вече толкова много години за едното нищо и май другата година ще трябва да се примиря и да ви напусна като състезател.И да почна да мисля за семейството и някога мога и да се върна като състезател-любител като Уолтър с хубаво колело каращ за удоволствие;то се е видяло че профи колоездене няма да има в България(то нека се оправи държавата за младите като се почне от образованието и да стигнем чак тогава до спорта).

Тук една вметка - колко много таланти,които аз лично познавам се отказаха от МТБ-то(а и от други спортове) - от МТБ-то са поне 50(като 5-10 от тях бяха колкото мен,а и по-добри),пък и аз и другите които останахме ни се забави толково много развитието с това,че нямахме и все още немаме никаква проста материална база - айде като едни състезателни байкове,екипировка,възстановителни,състезания извън България,това е основното.То аз в "отборите",в които съм бил едвам-едвам ми поемаха(поемат) пътните за 1-2 състезания през годината.

Еми жалко е за хората,които управляват държавата и или имат много пари - направете нещо,за да можем ние всичките да живеем на едно по-добро място,ама нека е за всички(богати,бедни,роми,турци,дори животни).Аз мога да ви кажа,че животните на Запад и в Америка имат повече права и се грижат за тях чужди хора по-добре отколкото се грижи държавата за нас или някой приятел го е грижа за познатите му.

Нещо позитивно накрая,нека промяната започне в нас и скоро може и други хора да се осъзнаят,че не всичко е пари и ако някой чужд човек страда,страдаш всъщност и ти(стига да не го смятаме това за нормално) и естествената постъпка е да му помогнеш.:agree:

:beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Келеша » Съб Апр 30, 2011 10:03 pm

Аз съм на същото мнение Тошко карам си вече за удоволствие не за призови места :DРеалноста е такава за съжаление,щом караш колело значи си недорасляк, според да не кажа всички смятащи се за нормални хора пуфтящи с цигарки и моторетки.Като се замисля само за едно състезание траещо няколко часа, колко тренировки и свободно време ти трябват,не че не си заслужава но през повечето време си сам.Наистина тръпката е голяма,всички са на стартовата линия и се юрват като стадо подивели мустанги :rofl:след финала си просто смазан но доволен :Dдали гониш резултати или не все пак си е състезание.При всички състезания съм забелязал че от всички участници може би 10 се борят за призови места,мнозинството е по скоро да разпускат за което много им завиждах особенно на брадъра :rofl:не че обича да се влачи :D обаче ако има възможност може и да подремне :popcorn:Аз все още не съм се отказал окончателно,но предпочитам груповите мероприятия без състезателен характер.
Келеша
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1282
Регистриран на: Нед Сеп 19, 2010 8:49 pm

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Анелия » Нед Май 01, 2011 5:40 am

Седя си тук в едно село на един остров в Гърция, пропътувала стотици километри, а не мога да измина 1 км за един час пеш в селото. Защо ли? Защото на всяка крачка се срещам с познати. Много познати. Българи. Българките в списъка на състезанието в Тасос наброяват десетина. На последното състезание в Стара Загора бяхме само 2. Какво кара българите и българките да се юрнат на 2 дни път с камили, да изхарчат стотици евро, а не уважават собствените си състезания? Нима този пясък и червени чукари са по-красиви от сенчестите гори на Средна гора? Е, нямаме море наблизо, ама на кого му дреме за морето, и без това е още студено.
И в такива мисли и чуденки съм тези дни... :idea:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Watanabe » Нед Май 01, 2011 10:17 am

Келеша написа:... за съжаление,щом караш колело значи си недорасляк, според да не кажа всички смятащи се за нормални хора пуфтящи с цигарки и моторетки...


Мда, уважаемий съседе по град и по баири. Такова е първоначалното мнение като хора "на положение" когато видят някого с колело. Но обикновено точно такива така са се разплули, че шкембаците им вървят две минути преди тях. После почват да подпитват колко стурва е откъде да си купят такова колело. Даже и се стига до куртоазна покупка последвана от осъждането на колелото на строг тъмничен затвор забравено в някоя маза.
За моторетките не си прав- вземи се една такава машинка например - и там има кеф.
Изображение
Мене ме кефи, че по състезанията винаги има и ентусиасти, несъстезатели, които просто си карат. Мисля, че ако МТБ събитията, от рода на организирани велопоходи, се разширят, подкрепят се от държавата повече, а не само когато политиците решат да си направят Пи Ар, тогава ще стане масовост в участията като в някои доста по малки, но пък и по- на запад държави.
Watanabe
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:26 pm
Местоположение: Шумян

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Pinky76 » Нед Май 01, 2011 10:03 pm

Анелия написа:Седя си тук в едно село на един остров в Гърция, пропътувала стотици километри, а не мога да измина 1 км за един час пеш в селото. Защо ли? Защото на всяка крачка се срещам с познати. Много познати. Българи. Българките в списъка на състезанието в Тасос наброяват десетина. На последното състезание в Стара Загора бяхме само 2. Какво кара българите и българките да се юрнат на 2 дни път с камили, да изхарчат стотици евро, а не уважават собствените си състезания? Нима този пясък и червени чукари са по-красиви от сенчестите гори на Средна гора? Е, нямаме море наблизо, ама на кого му дреме за морето, и без това е още студено.
И в такива мисли и чуденки съм тези дни... :idea:


Ей това и на мен ми е много чудно.Аз лично не дойдох тази година защото съм участвал вече 3 години подред и знам какво е.Не е лошо като за 1-ви път,но ние тук в България имаме къде,къде по-добри терени за каране.Пък и най-вече финансовата част ме спря тази година(200 кинта) мининум да хвърля на вятъра за едно каране,пък и да стана 1,2,3,101,200 място какво?Все тая ако ме питаш мен,въпреки че аз когато карам на състезание винаги се влагам на мах.И накрая само си харча парите,а днеска такъв купон беше на Старозагорския бревет.Страшно трасе с толкова много баири и просто супер беше.

И според мен отиват там повечето българи(а те са хиляди целогодишно) най-вече на почивка със семействата(не че в България не е по-хубаво откъм природа,ама сме във всичко останало много зле),а толкова много жени да карат на МТБ състезание ми е малко чудно и то в Гърция.Да не живеят там в момента?И пита ли ги дали ще идват и на състезания по МТБ и в България?Добре дошли са,стига да имат желание. :agree:

И последно за Тасос - пуснете една тема за това как сте карали(всички българи и бате Уолтър) и напишете малко впечатления,класиранети,линкове....
Няма да е излишно за повече тук.

А относно поста на Данчо (Келеша) - еми аз засега не съм се отказал,ама е скапана работа да си мислиш,че някой ще види колко труд влагаш и ще ти даде шанс за изява.Еми не съм само аз,а и другите момчета,ама те си мислят еми аматъори.Еми направете ме профи и ще бъда такъв.Или направете някой друг.В момента има 1 изявен юноша по-добър от всички мъже българи,с изклювение на мен и ако не стане профи шосеен състезател другата година ми е интересно някой ще се заинтересува ли за него и за това,че може и да стане и профи по МТБ или ще го оставите аматъор до живот?А той е все още на 18 и има време да се развие и да стане супер състезател стига да му се даде възможност.Аз също не съм си казал последната дума,но ако не може двамата,помогнете на по-младия. ;)

Мога много да говоря тук,ама няма смисъл.Ще видим едни неща до края на годината и пак ще пиша мнението си относно БГ колоезденето най-вече.
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот bokicha » Пон Май 02, 2011 8:50 am

Ае, стига сте плакали бре!
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Pinky76 » Пон Май 02, 2011 11:46 am

bokichaa написа:Ае, стига сте плакали бре!


Бокич,може и това да не е начинът.Но да се отрича действителността също не е умно нещо.
Вие както и повечето,които карате по състезания сте малко или много уредили живота си и сега просто се забавлявате.
Е наш проблем,както ще кажете всички,ама защо в едните страни е едно,а другите не.А и ние сме още млади и си мислим,че на талантливите хора ще се даде шанс и подкрепа да постигнат мечтите си,но явно не може.Незнам дали ме разбирате,но откъм помощ имам предвид не само финансова,а най-вече нещо да се прави за бъдещето и за останалите след нас.Е аз не виждам да се прави засега,дано ме опровергаете в бъдеще.
Бях няколко години еди къде си и това,че не бях малко нахален и да си поискам моето,ме мачкаха яката и освен това пак недоволни.А аз просто тогава исках едно коректно отношение и да се чуствам част от общото.Нищо повече.

И накрая - защо децата в България не се занимават активно със спорт?Еми защо да се бъхтят за нищо,а останалите които се занимават за удоволствие.То това е лесно и зависи от човека дали иска или не.

Айде аз повече няма да пиша,но незнам не чуствам вече,че МТБ-то и състезателния спорт е за мен тук(незнам как щеше да е в друга страна,но все пак) и сега хайде преориентация.Еми ще правиш каквото живота и обществото ти налага,иначе няма да имаш с какво да се прахранваш.Хайде после защо обществото е такова и ни трябва от време на време алкохол да забравим какво е гадно в една страна пълна с добри и качествени хора.Не че аз пия,но знам каква е практиката на доста млади,а и по-стари петък и събота вечер.Но аз(както и всички останали би трябвало) се стремя и за развитие и пълноценност,където тук го няма.

Това е последния ми пост тук - който съм издразнил с писанията си или много рева.Не просто ми е тъжно(и особено за няколко случая сега като се сетих),иначе аз съм положителна личност,но ....така го чуствам.
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Daniel Panev » Пон Май 02, 2011 12:01 pm

Pinky76 написа:Бях няколко години еди къде си и това,че не бях малко нахален и да си поискам моето,ме мачкаха яката и освен това пак недоволни.А аз просто тогава исках едно коректно отношение и да се чуствам част от общото.Нищо повече.

В живота, като цяло, е така...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот kibikoff » Пон Май 02, 2011 12:06 pm

Пинки,
не разбирам за какво рИвеш? че теб за теб няма спонсори? или че за децата няма?

ако искаш да си Про - докажи се!
другото е хленчене по форумите!!!
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот EmZo » Пон Май 02, 2011 2:09 pm

Pinky76 написа:В момента има 1 изявен юноша по-добър от всички мъже българи,с изклювение на мен и ако не стане профи шосеен състезател другата година ми е интересно някой ще се заинтересува ли за него


Извинявам се, че и аз ще оспамя, ама не се сдържах. Що за ограничен човек трябва да си за да правиш подобни крайни изказвания? Направо не ми го побира главата. :bigeyes: Смяташ, че познаваш възможностите на всички, които карат планинско колоездене в България ли? Нима мислиш, че няма хора, които не ходят по състезания, но карат добре и ти познаваш всички карачи в България?

Ако си толкова добър и недооценен в България, никой не те кара насила да стоиш тука. Иди в чужбина и с твоите големи възможности стани професиналист и се издържай от това. Въпреки, че ако Woulter представлява нивото на любителите в чужбина, май няма да ти е лесно никак.

Тия пък профи шосейните състезатели май и тяхното ниво е едно ...

Преди две седмици реших да пробвам как е на шосейка, взех колелото на един приятел (Drag Blade 56 2х7 52/13 [аз съм за 54 ръст]). За първи път през живота си се качих на шосейка, 2 или 3-то по сериозно излизнае с велосипед за сезона . Карахме 3-ма човека аз, един приятел който кара шосейно от одавна но и той само за удоволствие и един картотекиран "професинален" колоездач от ЦСКА с TREK 2,8 3x10 53/11 подходящ размрер. Еми 107 километра карах с неговото темпо. Даже като спряхме да изпием по една кола с другия младеж на първите около 60 км, бяхме с 5 минути пред него. Аз бях на една колa и половин бидон вода, той си беше взел 10 (десет) хапчета с аминокиселини + Isostar в бидона + инжекции с B12 редовно. Просто давам повод за размисъл над нивото на великите недооценени "професионалисти". Не искам да се самоизтъквам, аз съм в категорията турист, айляк, не тренирам не си давам зор, карам за кеф.

Всъщност kibikoff ти го е казал кратко ясно и точно! :agree:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Pinky76 » Пон Май 02, 2011 3:23 pm

kibikoff написа:Пинки,
не разбирам за какво рИвеш? че теб за теб няма спонсори? или че за децата няма?

ако искаш да си Про - докажи се!
другото е хленчене по форумите!!!


Аз съм се доказал отдавна.И то с ограничени ресурси.За повече ако ми се даде възможност.А възможностите са неограничени.Но не съм искал да рева по форумите,а просто ми е тъжно за цялата картинка.И давам пример с мен.А иначе знам как е за всички наистина талантливи деца в България,особено ако искат да се занимават със спорт.Знам,просто един форум е това,но аз от зимата пиша подобни постове,така че явно тако го мисля.

EmZo написа:
Pinky76 написа:Извинявам се, че и аз ще оспамя, ама не се сдържах. Що за ограничен човек трябва да си за да правиш подобни крайни изказвания? Направо не ми го побира главата. :bigeyes: Смяташ, че познаваш възможностите на всички, които карат планинско колоездене в България ли? Нима мислиш, че няма хора, които не ходят по състезания, но карат добре и ти познаваш всички карачи в Бълга


Относно това - еми това си е така.Аз просто констатирам.Който е много добър и не идва на състезания,нека дойде или да покараме заедно за кеф.Аз не се кефя на състезанията толкова колкото преди.А за карачи - на състезание се кара едно,на тренировка или обикновено каране друго.Няма база за сравнение.Аз знам какво мога,какво още мога да постигна и колко съм пропилял досега от развитието си като колоездач става въпрос.За другото вече всеки си има личен живот и не се коментира тук.А с теб май бяхме заедно на Мусала лятото.Кажи впечатления от там или който беше там и си спомня.

Относно дали съм ограничен - еми май да,защото само с МТБ се занимавах досега.Прост човек съм аз май. :D
Крайно изказване - аз само намекнах за някои неща и не ми се влиза тук в подробности.Знам,че на вас,които карате за кеф хич,ама хич не ме разбирате за какво говоря,но това да го оставим настрана.Всеки да си мисли каквото иска.Относно Уолтър и качествата му като човек и личност,няма да коментирам тук - освен да кажа,че по-добър човек не съм срещал досега в живота си.

Относно колко е добър - да аматъор на средно до към високо Европейско ниво.Е защо ние сме по-слаби от него в момента,нищо че го настигаме малко по-малко вече.Не сме толкова талантливи или не тренираме или сме нямали неговите елементарни условия за трениране и каране по състезания като подкрепа за аматъор и сега ги нямаме пак де :D (колело спонсорско на първо място и прочие.... и това от юношеска възраст).Е защо така?Е щом в чужбина се грижат така за аматъорите - да се отнасят така и с нас тук.И ако имаше поне някакви наченки на аматърско МТБ да сме на нивото на Уолтър вече и само да вървим нагоре,а не да го гоним още.

Тук се сетих пак за една случка отпреди няколко години,когато тренирах тенис.Незнам дали съм я писал досега,но ето:
Тренирах тенис и за няколко месеца напреднах малко.Само,че бях на основната тренировъчна програма(а именно - плащаш към 30 лева на месец и играеш малко).Като за начинаещи добре,ама съм съм напреднал вече.И какво тренъора вика - еми ще се уморя ако играя вече с теб,тук не е школа за напреднали.Покажи ми как да изпълнявам правилно сервиз.Отивам,моля му се 10 минути.Идва вика - ей така и отиде в кафето да седне пак или май беше да тренира с един друг трениращ,ама плащач.Ако искаш - мини на частните уроци - на ден по 10 лева ми вика(това преди 6-7 години вече) и ще играя с теб сериозно.И сам се научих,ама много по-бавно и вече станах стар за тенис.Пак си играя за кеф,но тръпката я няма вече.Открих колоезденето случайно.И веднага разбрах,че там ми е мястото.И пак 2-3 години сам се уча и напредвам,ама стоическата и бавното и хоп пак станах най-добър.Е ядно не съм бил много добър,щом Уолтър беше в началото с много над нас,а другите са било слаби колкото мен тогава.Оттогава мина много време...Последните години пак е една мъка особено по финансовата част,а това за напредналите е вече най-важното,освен тренировките.Така,че ако се работеше правилно и кой с мен от когато започнах досега,да съм станал 10 пъти по-силен и добър,стига да съм жив и здрав.Ама тогава и сега на никой не му пукаше особено.И казвам,че не хленча за себе си - просто разказвам една история,моята история.Нищо повече не искам или очаквам от никого.Просто една история.

Еми за частните уроци по всичко при учениците сега.Толкова много се учи в училище,че почти всеки,който иска да кандидатства в елитно училище и да получи добро образование трябва да ходи на частни уроци.Ама тези,които нямат пари.Значи - образованието е за тези с парите,а яденето?Пак пари се иска и то все повече.Много лоша картинка.

И аз не се лъжете,че давам все лични примери,аз ще се оправя спокойно.Така изказвам мнението си за България и обществото.Така просто обяснявам и разяснявам.Не хленча за себе си всъщност.Разказвам една лична история за пример.Отдавна съм го преодолял този момент и съм го превъзмогнал.Но все пак ми е тъжно не мога да го отрека.

А къде са клубовете,които се занимават с деца и ги водят по състезания.Къде се работи с подрастващите?Ако са 1-2 местата,където се прави това съм съгласен,не повече.А в шосейното колкото и аматъоско да е в България за юношите - има поне 20 клуба,където скоро се записаха поне 15 нови деца при нас да карат колело.Е пак аматъорско е по-добре от любителско,нали?И децата са далеч от улицата нали?И е по-добре от малки да тръгнеш по правилния път,а не по-късно в живота да го откриваш сам и то след като си видял доста лошо.

Май ставам все по-краен.Еми незнам защо така,досега винаги съм се стремил в живота да угаждам на другите и да има разбирателство,да не би случайно да засегна който и да е било дори малко и да не влизам в конфликти.Ама...

Знайте ли какво -то че няма смисъл да пиша повече тук няма и ако не пиша,ще е по-добре за всички.Така като си мисля,изтрийте ми акаунта тук и ще следя форума само като гост вече.
Ще помоля админа(Любо) да ме банне доживот моля.Мерси предварително.

Съжалявам,ако съм ви загубил времето с моите глупости,но те са доста релеванти за действителността в България и как стават нещата в обществото.Пак казвам - не рева за себе си,просто така ми е по-лесно да се изкажа.Давайте бана и да преключваме.

Тодор,чао! :agree:
:beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Raffy » Вто Май 03, 2011 11:49 am

В календара не видях "100 километровата обиколка на Витоша". Някой да знае нещо по въпроса?
Аватар
Raffy
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 7:55 pm
Местоположение: София

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот angel91 » Вто Май 03, 2011 4:51 pm

Raffy написа:В календара не видях "100 километровата обиколка на Витоша". Някой да знае нещо по въпроса?

Да няма го в календара, още няма дата. Те обикновенно я съобщават един месец преди събитието.
Изтрит подпис. Нямаше чувство за хумор.
Изображение
angel91
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 11:26 am

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот lostrider@ » Вто Май 24, 2011 3:55 pm

Обиколка на Витоша на 2 Юли. :beer:
Само дано да няма промяна в плана и изобщо да се състои. :praying:
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот dimitariv1 » Сря Авг 10, 2011 9:17 pm

3-4 септември / Беклемето (Троян) / DH / клуб Mountain Hill


Това състезание изчезна от календара в сайта ...Това означава ли, че е отменено???
Пиши на КИРИЛИЦА - БЪДИ БЪЛГАРИН ПОНЕ ЗА ЕДНА МИНУТА!!!
Аз НЕ чета мнения на латиница, а ти ?!
Гледай Спорт Онлайн
Аватар
dimitariv1
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 4:22 pm

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Admin » Чет Авг 11, 2011 2:37 pm

Засега не е ясно дали ще може да се проведе, заради това го няма в календара. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 88 госта