Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Pinky76 » Пон Окт 25, 2010 10:37 pm

did написа:"Зарибяването" и показването на юношите и жените на кефа от спорта не е задължително да става само по състезания.
Това си е работа на клубовете, която трябва да тече подмолно, постоянно, ежеседмично, даже ежедневно. Тази работа не се нуждае от много големи мероприятия, наградни фондове, спонсори и т.н. Достатъчно е да има повечко клубове, достатъчно добронамерени хора с идеи и всичко постепенно се намества. Пък състезанията са само мерило за резултатите, които са постигнати в тази "невидима" работа.


Прав си дид,но шосейните отбори,където още развиват юношеско колоездене обират талантливите и издръжливи спортни момчета и така няма юноши в планинското колоездене.Така че отборите по МТБ в БГ може би трябва да помислят и над този аспект може би сега повечко в следсъстезателния сезон. :agree:

did написа:Не е естествено да наградиш най-добрите "охлюви" и най-добрите "състезатели", понеже между тях има много други, които също заслужават награда.

Помислете, как бихте се чувствали, ако ви набедят за "състезател", все завършвате пети-шести и никога не виждате стълбичката с медалите, а някой, който кара много по-слабо от вас, получава почести и награди в някаква измислена категория? Това би имало смисъл, ако въпреки класиранията на 5-6 място, вашият спонсор си ви поддържа и не ви пука за честта и славата. Ако и вие нямате спонсор, както нямат и тези в "хоби" категорията, защо на тях да се дава награда, а на вас - не?


Тук също си прав,не е справедливо.Но има решение и за това.Както казах важен е балансът.И по долу обяснението.

did написа:По принцип идеята за разделяне на "състезатели" от "хоби категория" е чудесна, но изисква МИНИМУМ удвояване на бюджета на всички мероприятия, за да няма недоволни участници. Най-малкото, редно е ВСЕКИ от "състезателите" да получи по-голяма награда от победителят в "хоби", ако е карал повече или по-бързо. Удвояването на позициите, които трябва да бъдат наградени е по-малкия проблем.
Аналогияга с Университет би означавала да дадем стипендия на отличниците и да похвалим официално пред целия Университет тройкаджиите. А как ще се почувстват тези, които са с оценки 4 и 5? Не са ли точно те потенциалните "отличници"?


Значи Хоби категория в чужбина е разделена на Хоби Fun за хора,които искат само да се позабавляват малко и да покарат за удоволствие и Хоби Sport,където са по-сериозните карачи.Които по една или друга причина не са при Елит състезателите.Но в последствие оттук може да имаме голям прилив на таланти към Елит. :agree:
В Бг като за начало може да въведем само Хоби Sport и да видим как ще тръгне.А относно наградите при тази категория те е добре да бъдат символични,тъй като наистина много по-голямото ниво при Елит не оставя шанс на някои от тях за изява в Елит,но така пък ще се надъхат и амбицират още повече,за да са на нивото на най-добрите.А за хоби карачите остава славата на тяхното състезание и може би скоро ще се престрашат и при нас.Нито повече нито по-малко.То е ясно,че истинското каране и борба ще е в Елит и Under-23 категориите. ;) :) Това е доста добра и пролижима идея за ХC състезание с обиколки.За вело-ралитата там е по-сложно.

Е това е горе долу.Лека от мен :agree:
:beer: :beer: :beer:
[/quote]
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Admin » Пон Окт 25, 2010 10:54 pm

И аз смятам, че за да има различни категории по критерия постижения/отношение към състезанията, е необходимо участниците в повечето надпревари да надхвърлят 200 души.
Тогава би могло да се мисли за деление на категории като любители/спорт/експерт/елит, каквито има по света, но обърнете внимание, че и там идеята на тези категории е най-вече постепенното израстване на състезателите. Ако започваш сега да караш, в общия случай отиваш в любители. Печелиш 2-3 състезания и вече имаш право да се запишеш в спорт. Ако и там се справяш добре, отиваш на следващото ниво и т.н.
Състезанията в крайна сметка се правят заради съревнованието, така че не е най-важното да се осигуряват награди за повече хора, разделени на групички, а да се осигурява стимул за растеж/развитие на най-добрите състезатели.
За хората като мен, които нямат никакви състезателни амбиции, винаги ще я има приятната компания на приятели, организираните карания (масови или не) и т.н.
Аз лично не смятам (с редки изключения), че състезанията трябва да стават по-масови откъм любители, които просто си карат по трасето. За момента това е естествена даденост, тъй като всеки любител на планината може срещу 20-30 лв. да покара по маркирано трасе (намалява рискът от изгубване, няма нужда сам да си съставя маршрута, да проучва и т.н.), получава и подклепления на контролните пунктове, нощувка на преференциална цена и в повечето случаи приятна компания. Т.е. за момента част от състезанията са просто достъпна форма на организирано каране. Надявам се, че полека-лека организираните карания ще стават все повече и ще започнат да се конкурират със състезанията точно за групата на любителите, така че в състезанията да останат най-вече хората, които искат да карат спортно и да мерят сили.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот did » Пон Окт 25, 2010 11:02 pm

Аз нямам какво да добавя. Очевидно едни и същи факти изглеждат различно, когато се гледат от различни гледни точки.

В момента организаторите на състезанията трябва сами да имат свободата да решат, дали да се делят състезателите на категории, а не БКС или някой друг, понеже става дума за принципи и много разходи. Правилата на UCI важат само за състезания, регистрирани в календара на UCI. Другото е частна инициатива и там тези правила са само препоръчителни или пожелателни.

Когато БКС започне да покрива поне част от разходите за състезанията, тогава ще може да дава и "единни стандарти", които да трябва да се спазват и да има претенции за "организиране" на "шампионат". Кавичките не са случайни. Докато БКС само "консумира" състезания, които други правят, по-добре да си натиска по-ниско парцалите. Както се казва - който плаща, той поръчва музиката. Пък от БКС искат хем да им се пуща тяхната музика, хем да им се плаща... :nono:

Като направите разделянето на състезателите в 1-2 състезания, направите калкулацията на финансите, усетите настроенията на състезателите и ви се случи всичко, което е ясно, че ще се случи, пак ще си пишем "по принцип" подобни размисли.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Окт 26, 2010 7:55 am

Преди доста време четох статия за състезание по планинско колоездене в САЩ, което бе определено за едно от най-тежките по тамошните земи. Армстронг участваше и победи със завидна преднина, като втория бе само състезател по планинско колоездене. Никой не се сърдеше, че се е съзтезавал срещу Армстронг, а напротив, радваха се, че са премерили сили на "своя земя" срещу една от легендите в колоезденето. В този ред на мисли това, което прочетох за Паралелна вселена ми се струва типична проява на родния ни манталитет, който явно трябва да се взема доста сериозно предвид. Та, did, разбирам опасенията ти.

В един хубав момент ще се стигне до разделение на спортисти и хоби. Може да сме вече близо или още далеч - да видим, въпрос на време : - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Pinky76 » Вто Окт 26, 2010 1:08 pm

Аз си мислех за нещо от този род за ХCM маратоните(вело-ралитата):
http://www.climbingguidebg.com/index.ph ... y&sid=2636
и страницата на маратона:
http://caribrodskimtbmaraton.awardspace.com./

Участвал съм на това състезание и се писах при Хоби Спорт класа,защото нямах лиценз и по-добре,защото профитата бяха много над мен тогава.А и се караше по-малката дистанция.Наистина нямаше много профита участници,но цялостната система е много добре измислена.

И ето и малко инфо за системата при Сърбите:
http://www.mtbserbia.com/ и
http://www.mtbserbia.com/2009/serbian-mtb-xc-league/

Има доста интересна информация и за състезания извън Лигата и т.н.Дори да не се осъществи както при тях,трябва да има някакво развитие спрямо сега и някаква точкова система.Това е моето мнение. :agree:

Мисля,че трябва да се върви по техния път.А всички останали глупости за класиране и недоволни - еми време е да се промени манталитета ни(поне на нас участниците по състезанията) и да приемаме карането дали състезателно или не от гледната точка на Уолтър.Поне има от кого да се учим и да вървим напред. :)

:beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот kvelikov » Пет Ное 19, 2010 10:04 am

marfi написа:Има всичко на всичко 52 уикенда, махни този на великден и зимните 12 поне оставаш с 39 (супер оптимистичен вариант) махни Тасос и Шамбала (2) - 36, държавни шампионати, балканиада и вече обявените бягания и май датите не останаха толкова много.


Прав на 100%! :agree:
Ако сложиш и дъждовните, бройката съвсем се стапя...
Аз съм нов в тази общност (на година и половина, едва проходил :baby: ), но си спомням как повечето съфорумници допреди година въздишаха, че в нормалните държави има събития всеки weekend.
И не само това, а даже се припокриват, като феновете се чудят кое да изберат.
Може би е дошло времето и при нас да стане така?
Май трябваше да внимаваме какво си пожелаваме... :eyebrow:

Добрата новина е, че има толкова много хора, които имат желанието да правят карания, състезания, съБития.
Лошата е, че май няма толкова много колоездачи, които да участват навсякъде.

Вроденият ми оптимизъм ми казва, че 2011-та ще е една различна година.
МТБ-идеята ще запали много нови байкъри, а този сайт (Форум) ще ги обедини.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот airborneone » Пет Ное 19, 2010 10:20 am

:offtopic:
kvelikov написа: Ако сложиш и дъждовните, бройката съвсем се стапя...

Какво му е на дъжда, че да не се кара като вали?
Хеле пък на състезание става 100 пъти по-интересно.

kvelikov написа:
МТБ-идеята ще запали много нови байкъри, а този сайт (Форум) ще ги обедини.

Я питай в някой вело магазин колко нови велосипеди продават(колко на "стари кучета"), че да изчислим колко нови байкъри ще има....
п.п.
Дай малко оптимистични хапчета, че мойте свършиха... :D
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот kvelikov » Пет Ное 19, 2010 10:27 am

Давам:
скоро една уважавана и доста информирана птичка ми каза, че за 2009-та година в БГ са продадени около 30 000 велосипеда!!!
Разбира се, тук влизат и "машините" между 120-200 лева, даже са мнозинство, но все пак бройката си я бива.
Ако дори само 10% от тези хора се "запалят", това са 3000 души.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот airborneone » Пет Ное 19, 2010 11:45 am

kvelikov написа:Давам:
скоро една уважавана и доста информирана птичка ми каза, че за 2009-та година в БГ са продадени около 30 000 велосипеда!!!
Разбира се, тук влизат и "машините" между 120-200 лева, даже са мнозинство, но все пак бройката си я бива.
Ако дори само 10% от тези хора се "запалят", това са 3000 души.
:beer:

Добра птичка си намерил
Ако каже и общата стойност на 30 000 велосипеда може да изчислим колко от тях се доближават до "велосипед".
п.п.
Аз до колкото си спомням драг и спринт (примерно) изнасят по-голямата част от продукцията си в чужбина,
ако 30 000 са и тези велосипеди, картинката ще е различна.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот kvelikov » Пет Ное 19, 2010 12:01 pm

airborneone написа: ... може да изчислим колко от тях се доближават до "велосипед"...


:D Ясно е, че са далеч от това определение, но нали ако им хареса, ще си купят по-висок клас, ще почнат да четат, да търсят сродни души и рано или късно ще попаднат тук.

Темата е за календар, а аз се отклоних в "размисли и страсти", за което се извинявам... :blush:
Просто съм оптимист за Календар 2011 и смятам, че по-големия брой събития е един голям плюс, който ще генерира и по-голям брой велосипедисти.

Качеството, разбира се, трябва да е винаги преди количеството.
Обратното може да доведе до деформации, които никой не желае.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот Pinky76 » Пет Ное 19, 2010 3:00 pm

Така и сте почнали да си говорите за колко велосипеда се продават годишно,колко от техните собсвеници карат наистина колело и то не само до магазина и обратно и т.н.
Аз си мисля,че това трябва до го оставим на велофирмите и да се насочим към хората,които въртят педалите(тоест карат колелото).

Ето какво си мисля: състезанията почват да стават все повече и повече;има увеличение на участниците.
Специално на Мърдагъскара(есен) се видя голямо раздвижване на пластовете от към участници:имаше много жени,аве много народ :D ,повечето от които може би ще се запали да участват и на други такива карания/състезания или просто да спортуват за здраве с приятели в планината.Давайте в същия дух момчета и момичета. :agree: :beer:

Относно качеството обаче - мисля,че просто няма такова.Има едни 20-30 души(които тренират по-сериозно и тук също си личи голямата разлика във възможностите,а върха на пирамидата - Уолтър,е за там просто няма да коментират колко сме далеч,пък и е друга тема);почти всички от които са вече над 30-35 и са се запалили преди няколко години поради една или друга причина.Еми време е да се обърне внимание на по-младите,които в момента ги няма никакви.
Нз дали при каранията на отделните групички/клубове в планината има доста момчета/момичета на възрасти между 14-15 до към 20-21 години и колко често излизат да карат те.

Значи имаме си клубове(някои са групички за организирани карания;други са малко по-състезателно насочени клубове).Аз познавам повечето момчета от повечето клубове в България и мога да кажа,че те наистина обичат спорта и биха направили много за да помогнат и на начинаищите в него.Под начинаище може да се причислят и тези,които не са се занимавали със колоездене,но са много талантливи и спортни и лесно биха напреднали много и са млади разбира се.
Ето тук трябва да е насочено вниманието на клубовете по МТБ.Набиране на млади кадри за в бъдеще и дали те ще се занимават по-серизоно с МТБ и състезания или просто ще заобичат каранията в планината на чист въздух и в приятна компания,това зависи изцяло от тях.Не само клубовете.Може да се отделя време поне да се мисли в тази насока от всички,които се занимават с МТБ.

Имаме си курсовете за начинаещи организирани от Нашата Група.За съжаление не съм присъствал,защото не съм от София,но със сигурност за се запалили много нови лица за спорта и са научили основните техники на каране в планината,което е много важно.Така и трябва да се процедира - да се почне да се гради от основата и оттам да се развиваме нагоре постепенно и задружно.Та къде да намерим обаче новите таланти????

Еми в училищата!В София особено има толкова много училища и ученици(тоест голям избор и подбор може да се направи),та все ще се запалят доста млади момченца и момиченца по спорта.Та за да не изглежда,че имаме други намериния като отиват възрастни мъже в училище и заговарят деца и юноши, е най-добре да се прави организирано и официално.Тоест хора от клубовете с фланелки или екипи на дадения клуб организирано отиват един ден в това училище,друг ден в другото.Говори се с директори,преподаватели и ако дадат разрешение се говори с учениците.

Може да се направи лек урок,демонстрация или просто разяснение за какво иде реч и представлява МТБ-то( може да се направи в голямото междучасие кратко или в час по физическо ако разрешат).Та как ще се организира този урок за юношите по спорт и подробностите му да оставим настрана(клубовете ще се справят с това).Идеята е да се даде друга гледна точка на тези млади хора и че спорта е нещо хубаво и ако опитат няма да ги заболи.Може би това ще помогне индеректно поне в малка степен на много проблемни свързани с застоелия начин на живот на много тинейджъри,ходенето и кисненето по кафенетата и т.н.Тоест ние бихме искали да се стремим едно да набираме кадри за спорта и едновременно да дадем на тези юноши една друга перспектива.Дори един от тях да реши и да се захване с МТБ ще е успех.Това за социалната страна на инициативата.

А за талантите - аз ви казвам,че има много такива деца.Но те сами или техните родители няма да ги запишат да спортуват(най-малкото пък да се сетят за планинско колоездене,където нямаме школи изобщо.)Тези деца имат достатъчно свободно време все още и какво по-добре за тях да смесват ученето със спорта.Така,че това че нямаме школи по МТБ не трябва да ни спира.Организирайте се,обсъдето го на клубните сбирки момчета,вижте дали е възможно дори частично.А как ще ги обучавате тези юношки - еми или ги включвате към общите каранията за тези които си им личи,че имат голям талант(повярвайте ми след няколко карания те ще напреднат и дори задминат повечето от вас много и няма нужда от начални уроци за тях.Просто им идва отвътре на тях).А за останалите може да отделя през ден един от клуба(те и няма ако решат да почнат да карат по-серизоно колело да излизат всеки ден) малко от времето си и да кара с начинаещи.Може и всеки ден да е различен човек.Това като за начало;за по-напредналите все ще се намери група,а за такави като нас и млади които имат амбиции да се занимават дори професионално с този спорт,еми засега държавата не предлага такива възможности.Но поне да започнем от някъде можем.

Това е само като идея нахвърлено.Знам,че може да се доразвие и да се направи на практика,а и знам че много от вас имат такава амбиция и желание.

И за накрая Админа да премести моя и на другите момчета коментари в другата тема по-късно,но писах тук само защото би се прочело повече и така.

Със здраве :beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот colson » Пет Ное 19, 2010 8:02 pm

Добре звучи това за училищата, Тоше, но някак като... като утопия. Сигурен съм, че във всяко училище има по 1, 2 или 5 вело-таланта, но те никога няма да разберат това. Защото няма кой да ги качи на колело. Или пет пари не дават за това. Или кой знае защо...
Оня ден катеря един градски баир, от най-яките, а встрани на една пейка 5-6 младенци "юноши младша възраст", всеки един от които може да ми бъде внук, си пафкат нещо и се хилят. Качих аз баира разтуптян до пръсване и си мисля, как всяко едно от тия пишлемета с лекота би се справило с тая стръмнина. Да, ама не! Щото друго е да настъпиш газта на колата, нали..? Ако имаш книжка, де... Какви ти колелета... А и мацките.. ха-ха...
Спирам да пиша, че песимизма ми е безкраен...
Карай всеки ден!
Аватар
colson
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1795
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:02 pm
Местоположение: София

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот did » Пет Ное 19, 2010 8:26 pm

Понеже и без това темата ще се трие и дели някак, ето още един офтопик:

Не мрънкайте за децата, а просто работете, за да им се създадат условия.

Организирайте детско състезание покрай всяко друго.
Съдавайте някак условия за достъпно практикуване на колоезденето.

Другото ще си дойде само, даже вече идва. Няма място за песимизъм!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот vpravov » Пет Ное 19, 2010 9:40 pm

did написа:Понеже и без това темата ще се трие и дели някак, ето още един офтопик:

Със зор успях да се въздържа от :offtopic: -а, ама твоят пост съвсем "наруши дисциплината"! :D :beer:
colson написа:Сигурен съм, че във всяко училище има по 1, 2 или 5 вело-таланта, но те никога няма да разберат това. Защото няма кой да ги качи на колело. Или пет пари не дават за това. Или кой знае защо...

Съмнявам се да има дете в БГ, което да не го научат да кара колело. Според мен, ако някое от тях наистина обикне колоезденето, няма как да не продължи да се занимава, независимо сериозно или като хоби. За периода на пубертета няма какво да коментираме. В този период всички момчета мислим с "чушката" и за густото на "чушката" и единствения начин да се задържи и надгради върху основата е да се поддържа(от някой друг) мотивацията. Имайки предвид силата на рекламата върху "празното поле"(независимо за продукти или lifestyle), няма как да се мине без нея. Ако се замислите по-сериозно, ще си дадете сметка, че дори "соца" се стараеше сериозно с пропагандата при набирането на спортисти. В момента обаче "държавната машина" не помага и всъщност само личната мотивация на тези които ще мотивират е определяща. Както и комерсиални интереси, разбира се, които в пазарната икономика би трябвало до известна степен да заместят "за честта и славата". Та без да се постигне баланс между идеализъм, мотивация и достатъчно средство за препитание, нищо по-сериозно няма да се постигне. Хора с идеализъм и мотивация,мисля че се намират. А мисля, че и "комерса" вече достатъчно осъзнава интересите си. Така, че съм оптимист! :agree:
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот kvelikov » Съб Ное 20, 2010 12:03 am

Тоше, да си жив и здрав! :agree:
Най-накрая някой ме разбра защо пуснах М.Ъ.Р......-училището. :D
Явно за в бъдеще трябва да се изразявам по-добре.
100% си напипал правилната посока и си абсолютно прав за работата с мишоците на 14-15 години...

Живот и здраве, като се видим януари на зимния М.Ъ.Р... ;) , ще има да говорим.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот DTD » Пон Яну 03, 2011 9:44 pm

22-24 Юли - Чепеларе / DH+XC / Държавен Шампионат / UCI CN

Това значи ли, че е първокласно състезание по UCI? Ако не, то какво точно значи CN? Благодаря предварително. :beer:
Човешката глупост е безкрайна.
DTD
 
Мнения: 1312
Рейтинг: 1793
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 10:43 am
Местоположение: гр.Шумен

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот did » Вто Яну 04, 2011 12:05 am

DTD написа: какво точно значи CN?


Значи "Национален шампионат".
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот DTD » Вто Яну 04, 2011 1:15 am

Благораря did! :beer: А да попитам за това състезние има ли изготвено трасе или ще се прави след края на зимата? Като цяло информация за самото състезание? Знам, че е малко рано, но се опитвам да планирам по-от рано сезона. :)
Човешката глупост е безкрайна.
DTD
 
Мнения: 1312
Рейтинг: 1793
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 10:43 am
Местоположение: гр.Шумен

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Virtuous » Вто Яну 04, 2011 10:48 am

А да попитам за това състезние има ли изготвено трасе или ще се прави след края на зимата?


По официална информация трасето е почти готово, но има още за build-ване ! :beer:
Mountain biking is not a life.. It`s a lifestyle

Изображение
Аватар
Virtuous
 
Мнения: 656
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 1:44 pm
Местоположение: Asenovgrad

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Келеша » Съб Фев 05, 2011 11:56 pm

Никой в тая държава не се интересува от младото поколение :dontknow:това са излишни разходи според управниците.Велоалеи защо да се правят като повечето пушат цигари и ходят по барчета.Велоклубовете бих казал че не са в състояние да възродят нещо, при положение че са една шепа хора срещу негативното мнение на доста повече хора от тях самите :crazy:Такава е истината за съжаление.Родителите на повечето малчугани и младежи не че не са в състояние да им купят хубави велосипеди, а просто за тях това е нещо като федербала, минава и заминава и няма смисъл от инвестиция.Трябва да се промени мисленето на много хора което ще отнеме много време.Същото е като на един пушач да му говориш колко е вредно и от утре да не пуши цигари :PИма и нещо друго че при повечето прояви има риск от инциденти и ако има деца някой трябва да отговаря за тях, все неща свързани със разправии ако нещо лошо се случи.Но успехи без рискове няма, пределно ми е ясно че с негативизъм нищо положително няма да се случи.Аз лично в клубове не членувам, бях в един но там видях че не се набляга на младите кадри а на материалните неща.По точно правеше се всичко възможно те да не останат в тоя клуб, търсеше се бройка сега са има няма 5 човека :lol:Не зная как е положението при другите велоклубове :dontknow: дано не е така.
Келеша
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1282
Регистриран на: Нед Сеп 19, 2010 8:49 pm

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот PowerSlide » Вто Фев 08, 2011 6:47 pm

:bowdown: :bowdown: аллах аллах Данчо, готвиш се психически за състезанията ли :eek3:
Остави клубовете и организациите настрани, виж там нещо тренировки, не оставяй всичко на случайността и за последния момент :nuts:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот _SoRa_ » Чет Мар 24, 2011 6:25 pm

Тук може да видите снимки на изграждащото се трасе за състезанието в Сливен.
https://picasaweb.google.com/1075186590 ... irectlink#
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот crossenduro2 » Пон Мар 28, 2011 10:27 am

_SoRa_ написа:Тук може да видите снимки на изграждащото се трасе за състезанието в Сливен.
https://picasaweb.google.com/1075186590 ... irectlink#

Не е тук мястото, но да попитам. Лифта ще се ползва ли на състезанието? Каква ще е таксата за него? И дали ще има някъде място, където ще има основни инструменти, гуми и др. ?
Изображение
crossenduro2
 
Мнения: 884
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 9:15 pm
Местоположение: Добрич

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот i love bikes » Пон Мар 28, 2011 12:07 pm

Добре изглежда трасето. Колко е дълго, мерили ли сте го? Имам една забележка - на 17 снимка, мисля че е добре да се махне счупеното дърво, което стърчи в ляво. Ако е възможно сложете мрежа върху дъските за да е по-сигурно преминаването оттам (все пак мислете и за безопасността по трасето :) )
На 9та снимка - как ще се минава? Дървото не пречи ли?
На 6та снимка - за този участък има ли достатъчно скорост за преминаване? Изглежда ми равен, като изключим страничният наклон.
:beer:
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот Tonkataa » Сря Мар 30, 2011 12:34 pm

В Стара Загора ще има ли състезания за 14 годишни
Tonkataa
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 4:17 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот _SoRa_ » Сря Мар 30, 2011 5:12 pm

Трасето все още не е довършено.
Дървото от 9та снимка ще бъде отрязано. Но се надявам в скоро време всичко да е ок и през август да се проведе състезанието :agree:
Има неща за доуточняване с общината, природен парк "Сини камъни" и горското. :deal:
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г. - странични коментари

Мнениеот prokalnatiq » Пет Апр 01, 2011 12:01 pm

Цялата следваща седмица съм свободен, ако ви трябва помощ за издграждането на трасето под лифта в Сливен ме викнете, все ще има нещо за което ще съм нужен. Вчера видях 2ма с колела за спускане да карат по Георги Данчев в посока център към 18:30, съмняваме че са работили по трасето. :beer: :beer: :agree:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот diddy » Сря Апр 13, 2011 4:32 pm

IGS написа:Клуб "Свободно Измерение" възнамерява да организира "Купа Златица 2011 - Спускане" на 24-25 Септември 2011г. :D
Подробности очаквайте в близките месеци!

Поздрави!



Ииима ли някакъв начин да го отложите с една седмица :blush: :blush: :blush: - много искам да карам по ваще трасета ама няма да съм в БГ тогава :bawling: :bawling: :bawling: ???
Life's a climb but the view is great!!!
Аватар
diddy
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1333
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 9:51 pm
Местоположение: София

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот TheAnimal » Сря Апр 13, 2011 7:16 pm

Трасетата са си там целогодишно! Незнам какво мрънкаш?
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Календар на МТБ събитията през 2011г.

Мнениеот dEcLiNe » Сря Апр 13, 2011 7:46 pm

IGS написа:Клуб "Свободно Измерение" възнамерява да организира "Купа Златица 2011 - Спускане" на 24-25 Септември 2011г. :D
Подробности очаквайте в близките месеци!

Поздрави!

:nuts: :nuts: :nuts:
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 99 госта