Обиколка на Витоша 2015

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikiorlov » Чет Май 28, 2015 9:27 am

Понеже се очакват доста хора да се включат извън организацията, пък и от опит знаем, че не всички са така толерантни и подхождащи с разбиране като колегата "maionezata". Затова и на пунктовете няма да бъдат допускани хора без номера до "кетеринга".

Затова, ако все пак решите да въртите точно в този ден по маршрута се подгответе добре! Включително:
резервни гуми, каска, храна, вода и всичко останало което прецените, че може да ви е нужно.

Таксата включва и застраховка. При инцидент, без такава, си има бая сериозни тарифи в планинското спасяване...

Пак казвам: няма да бъдат спирани такива хора, но няма да бъдат и толерирани. И аз мисля, че така е най-правилно! Нали?
Аватар
nikiorlov
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 8:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот xargs » Чет Май 28, 2015 10:48 am

Аз имам един въпрос за старта. Пак ли ще е групов и едновременен за всички записани, или ще бъдат разделени състезателите на групи?

Върти ми се, че миналата година времеизмерването почваше от момента, в който пресечеш старта. Това значи ли че ако отида с 30 минути по-късно, с цел избягване на трафика, ще ми се отчете правилно време.

:dontknow:
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот marsa » Чет Май 28, 2015 12:12 pm

Ти ако идеш 30 минути по-късно, с цел да имаш чисто трасе, за да се състезаваш, още преди Тихия Кът ще си в голямата тарапана и то в най-лошия вариант - отзад напред. Въпроса за предишно класиране в записването загатва, че може би ще има някакво разделение на старта, което е логично. Спред мен една лидерска група от 50-100 човека и основна група от останалите е добра опция.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikiorlov » Чет Май 28, 2015 1:22 pm

Точно така ще бъде, "marsa".
Няма да бъде както миналата година с индивидуално време за стартиране, защото това е международно прието изискване.

Идеалният вариант е всеки коректно да прецени къде в тълпата да се позиционира...
Инак може да се стартира и един час по-късно, но това време няма да бъде редуцирано на финала!!! (по изисквания за велосипедните състезания това. За скороходците ще бъде друго.)

Може би най-лесно ще е, ако всеки ,който е решил да се състезава, да прецени реално за какво време ще смогне да мине по маршрута и да търси съответната група от "конкуренти" в кошарата на старта където да се позиционира.
Не се вплътнявайте прекалено много!
Оставяйте си място "за дишане" преди старта!
Съблюдавайте ги тези неща сами - няма ресурс да го правят организаторите в този момент.
Отнасяйте се съзнателно към ситуацията и подтиквайте околните да правят същото.
Така всичко ще мине приятно и интелигентно :)
Знам, че всички са способни на това!

Те тези неща са логични, но друго си е като са написани. (сега ми хрумна)
Аватар
nikiorlov
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 8:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот doodko » Чет Май 28, 2015 3:57 pm

nikiorlov написа:Точно така ще бъде, "marsa".
Не се вплътнявайте прекалено много!
Оставяйте си място "за дишане" преди старта!
Съблюдавайте ги тези неща сами - няма ресурс да го правят организаторите в този момент.
Отнасяйте се съзнателно към ситуацията и подтиквайте околните да правят същото.
Така всичко ще мине приятно и интелигентно :)
Знам, че всички са способни на това!



Ако човек се нареди по-назад едва ли тези 20 или 30 секунди ще му костват провал на състезанието :D Първите 50-100 човека са там, за да се състезават и те обикновено са най-отпред, останалите - по-скоро заради тръпката и удоволствието от самото участие. Тези неща (за вплътняване, място за дишане, толерантност и т.н.) определено са валидни и за карането по време на самото състезание. Нищо не пречи на по-бързите да викнат приемрно "минавам отляво" преди да изпреварят или ако има "задръстване" да си изчакат реда на опашката... Нещата са казвани многократно и са ясни, но е добре да се повтарят. :eyebrow:
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Анелия » Чет Май 28, 2015 7:37 pm

nikiorlov написа: Може би най-лесно ще е, ако всеки ,който е решил да се състезава, да прецени реално за какво време ще смогне да мине по маршрута и да търси съответната група от "конкуренти" в кошарата на старта където да се позиционира.
Съблюдавайте ги тези неща сами - няма ресурс да го правят организаторите в този момент.
Отнасяйте се съзнателно към ситуацията и подтиквайте околните да правят същото.
Така всичко ще мине приятно и интелигентно :)
Знам, че всички са способни на това!
Те тези неща са логични, но друго си е като са написани. (сега ми хрумна)


Те са логични, но не винаги се получава. Не веднъж съм била свидетел как хората през първия километър се напъват на спринт без да се замислят, че имат още много. После "умират", но вече за задръстили някоя тясна пътека и са запречили, бутайки, други, които си разпределят по-разумно силите и не се впускат в безумни скорости в началото. За щастие на Витоша 100 има достатъчно дълъг и широк асфалт в баир, където става разпокъсването, но все пак ще е хубаво за вбъдеще да се помисли и организационно за нещата, тъй като участниците нарастват всяка година. Румънските колеги от Първо бягство в Букурещ (там участват коло 2500 души наведнъж) решават този въпрос като разделят кошарите по номера. А номерата зависят от предишните издания на същото състезание или в краен случай в още няколко други също толкова мащабни и сериозни състезания. :peace:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот kvelikov » Чет Май 28, 2015 7:44 pm

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Euler » Пет Май 29, 2015 4:23 pm

Мисля, че разликата в тръгването м/у първите и последните на опашката е няколко минути. То и като разстояние е голямо. Може би половин километър е колоната с колоездачи. Ако се бориш за нещо, няколко минути не са малко. Ако си само за участието, няколко минути на фона на 5 и повече часа е нищо. Още повече, че катеренето продължава по много широк булевард и можеш да караш с каквото искаш темпо.

По неприятно е по панорамните алеи, където разликата в скоростта може да е много голяма, но се изпреварва много по-трудно.
Ако се чудите дали колелото, което сте си харесали, а не може да пробвате, ще ви пасне... Ако се чудите, дали позицията ви върху байка е подходяща...
Предлагам инженерно-графично решение на проблема. :)
Euler
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:55 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Tonko » Пет Май 29, 2015 8:47 pm



Ей Великов,
Ама добре си го написал. Евала! Жалко за мен, че чак сега успя да ми пресече погледа таз твоята туршия.

Нека Хобито бъде с теб ;)


Колеги цъкнете на линка, заслужава си!
Аватар
Tonko
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 8:37 pm
Местоположение: Eindhoven, The Netherlands

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikiorlov » Съб Май 30, 2015 2:23 pm

Организацията на Старта ще бъде следната:

В най-предна позиция ще бъдат подредени стотината доказани състезатели с добри времена от предишни състезания.
Вероятно дори ще бъдат отделени с преграда зад тях от останалите.

А останалите ще се САМООРГАНИЗИРАТ с критерий СЪСТЕЗАТЕЛНА амбиция или БЕЗ СЪСТЕЗАТЕЛНА амбиция в още две големи групи.

Като:

АМБИЦИОЗНИТЕ състезатели да имат идея с какво време и темпо е реално да се представят и така ще заемат по-прецизната си позиция спрямо участнизите от тяхната гупа.

Останалите - тези без претенция за място и време, тези с идея просто да направят обиколката или да покарат спокойно - нека бъдат така толерантни и да оставят достатъчно място за да могат да се разминават с до последно прииждащите бързащи велосипедисти.

И така 3 групи:

1. Доказани състезатели.
2. Амбициозни състезатели.
3. Без състезателни намерения.

Хората във 2-а и 3-а група сами трябва да се САМООРГАНИЗИРАТ и да си помогнат помежду си. Да го направят разговаряйки и обяснявайки на неориентираните с приятелски тон...

Отнесете се сериозно и отговорно! Съблюдавайте и останалите да сторят същото и нека всичко мине в духа на приятелските отношения!
Не допускайте изнервяне - както на вас самите, така и на хората около вас.
Внимавайте за аварии и паднали на пътя непосредствено след даването на старта - тогава е най-опасно, а хората са си бая голямо число!
Аватар
nikiorlov
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 8:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Balkancruiser » Нед Май 31, 2015 1:18 am

За тази година реших да правя дуатлон. Никога не съм бягал 100км, усещам как ще ми се стопят всичките лайна някъде около Ярема, обаче пуст ентусиазъм :P
Идвам си в България специално за състезанието. Ще го правя и благотворително за една НПО с надеждата някой и друг колега от офиса да им вкара кинти в помощ :peace:

Нямам търпение да дойде 13ти :-)
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikant » Нед Май 31, 2015 10:50 pm

От фейсбука:

От 1-ви юни (понеделник) можете да получите състезателните си номера от магазин Алпи през нормалното работно време на магазина (10:00 - 19:30 ч. от понеделник до петък и 10:00-19:00 ч. в събота). Моля не забравяйте да носите/помните своят ID номер!

https://www.facebook.com/vitosha100km/p ... 2302402613
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот zImage » Пон Юни 01, 2015 10:37 pm

nikiorlov написа:Организацията на Старта ще бъде следната:

...

1. Доказани състезатели.
2. Амбициозни състезатели.
3. Без състезателни намерения.

Хората във 2-а и 3-а група сами трябва да се САМООРГАНИЗИРАТ и да си помогнат помежду си. Да го направят разговаряйки и обяснявайки на неориентираните с приятелски тон...


:bowdown: :clap: :beer:
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Vorac » Вто Юни 02, 2015 12:26 pm

nikiorlov написа:Затова и на пунктовете няма да бъдат допускани хора без номера до "кетеринга".


Ми много ясно. Да ядеш и пиеш без да платиш винаги си е било кражба. Освен това би било безобчливо човек без номерче да се нареди преди някого с номер. Аз си карам по тези правила и се чувствам морално ОК.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikant » Вто Юни 02, 2015 7:30 pm

Официален GPS Track за Витоша 100

П.П.
За директно изтегляне
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот marsa » Вто Юни 02, 2015 9:55 pm

Днес с още едно баце карахме трасето с идеята да минем по дадения трак на 100% и да добием представа за състоянието на ландшафта. Имах намерение да наснимам разни нови, съответно неочаквани опасни места по трасето, както и отбивки по новите участъци. Вярвам, че тази година трасето ще бъде отлично маркирано и дано няма саботажи, така че дано следващите снимки не са необходими, но все пак не е излишно да се запознаете с някои ключови места.

Качвам снимки с маркировка със зелено за правилната посока и червено за грешната. На линка след снимките може да се види запис на който същите снимки са отбелязани с местоположение, така че да се ориентрате. На първите 2 снимки се вижда мястото, което се отклонява миналогодишната промяна (преди Ярема) спрямо старото трасе. След това много трябва да се внимава да не се подмине разклона преди "къщичката", която си е харабията къще всъщност. След това в стръмното песъчливо изкачване има важен разклон надясно, който е най-дискутираното място от миналогодишното състезание. Всъщност в цялата тази нова част се следва стриктно бяло-зелено-бялата маркировка - тя се препокрива с тази на трасето. Тук-таме има и табелки към Ярема. Непосредствено преди излизането на Ярема отново има подла отбивка в ляв завой. След излзиането на шосето закратко, от миналата година би трябвало да знаете, че след десен завой се влиза в гората. Миналата година това бе точно преди жълтата табела, сега това спускане е заменено. Има доста подъл участък, в който се кара през треволяк и поне днес на места трудно се отгатваше наличието на път. Предполагам всичко описано ще бъде добре маркирано.

За състоянието. Беше писано по-нагоре за доста кал, счупени мостчета и паднали дървета. Днес беше доста сухо. На практика заради кал сме спирали 2-3 пъти, бих казал че беше по-сухо от миналогодишното състезание. Ако няма сериозни валежи следващите десетина дни, трасето ще е супер за каране. Имаше само 5-6 повредени мостчета, предполагам и по тях ще се работи. Дърветата на практика бяха почистени. Видях поне на десетина места следи от паднали дървета, които в последствие са изрязани. Само едно има, което се заобикаля и едно, което се гази. Тук-там имаше повечко растителност над пътеките, но нищо брутално. Да се внимава по откритите спускания, че тук-там има кофти коловози и стават изненади.

Снимки:
http://postimg.org/gallery/m63czet6/
Запис от каране по дадения трак:
http://www.sports-tracker.com/workout/b ... 0f8d8ef9b1
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот pufa » Вто Юни 02, 2015 10:13 pm

Добре де пиша на посочения е-мейл, също и в фейсбук и никой не ми отговаря. Мога ли в крайна сметка да си получа стартовия номер в деня на състезанието като предоставя моето ID? Не мога да ида до магазина им в София само заради един номер и след това още веднъж за самото състезание...
Аватар
pufa
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 10:45 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот kgm » Вто Юни 02, 2015 11:39 pm

Обади им се по телефона и питай за номера. Забрави да ти отговорят където и да било. Почти всички въпроси си стоят без отговор.... от организаторите. Явно нямат човек който да ги гледа тези неща. Ясно е че останалата им работа е прекалено много, но кратки отговори може да се дават. Естествено не и на въпроси от типа "кога е старна на пешеходците..." - то си пише в сайта разбира се.
kgm
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 11:05 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikiorlov » Сря Юни 03, 2015 8:07 am

"marsa", едно голямо БРАВО за труда, който сте си направили и за това че го споделяте с всички. Местата ще бъдат добре маркирани! Дано няма изненади като 2014... Дърветата сигурно също ще бъдат махнати за деня на обиколката...

pufa написа:Добре де пиша на посочения е-мейл, също и в фейсбук и никой не ми отговаря. Мога ли в крайна сметка да си получа стартовия номер в деня на състезанието като предоставя моето ID? Не мога да ида до магазина им в София само заради един номер и след това още веднъж за самото състезание...


Може и преди старта. Хубаво е да не е в последния момент, но щом ти се налага...
За всички, които решат да си вземат номерата в деня на проявата - Бъдете по-рано на старта за да го сторите, т.к. няма да бъдете единствените и рискувате да чакате опашка, после да се занимавате с монтиране на номер и т.н. и т.н. Може и старта да изтървете!
Аватар
nikiorlov
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 8:41 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот Euler » Сря Юни 03, 2015 8:40 am

миналата пролет беше много дъждовна, че и буреносна. Спря да вали буквално една седмица преди обиколката, но беше достатъчно да поизсъхне трасето.
Сега времето е относително сухо. Но има още 10 дена, в които може всичко да се промени. Гледам утре и бури дават, така че като нищо ще падне някое друго дърво.
Ако се чудите дали колелото, което сте си харесали, а не може да пробвате, ще ви пасне... Ако се чудите, дали позицията ви върху байка е подходяща...
Предлагам инженерно-графично решение на проблема. :)
Euler
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:55 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот zImage » Сря Юни 03, 2015 11:29 pm

Днес минах от старта до Кладница и ми направиха впечатление неща:

  • Толкова сухо трасето никога не е било на състезание в няколкото (4?) ми предишни участия. Даже някои от поточетата са напълно пресъхнали както споменава и баце марси по-горе.
  • Спускането от Тихия Кът до Владая е ремонтирано и вместо обичайните коловози сега е сравнително равен път с макадам и напречни бетонни канавки покрити с решетка от дъски. Малко проблем е, че на няколко (3?) места липсват дъските и има риск да се човкира или пука гума. Аз ги прескочих, но някой по-късно забелязал или по-неопитен може направи фал. Другото е, че на пътя с коловозите можеше да си намериш линия по която да се пускаш бързо и стабилно, а сега макадамът е по-рохкав и "игрив" – може да се случат кофти "подхлъзвания".
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот bigchicken » Пет Юни 05, 2015 10:44 am

И на кал и на сухо все става :)
Аз се надявам каращите по тротоарите в града тази година да не спират на всяко бордюрче на сингъл трака :) Би трябвало да са натренирани поне за това :) Или аз да не закъснявам пак така на старта :)
Евала на ентусиазма на хората! Всяка година се появяват все повече и все по всевъзможни образци на велосипедостроенето от далечното минало, които сигурно и в парка са трудни за каране. Но хората си минават цялото разстояние и са нахилени след това :) Много хора мрънкат, че колелото им не ставало и нямало как да ходят на такива мероприятия, но явно си опира само до желание. На десет да им хареса в планината все си е файда. Лично аз съм сръчкал няколко човека да се включат, очаквал съм да ме мразят след това, а те се скъсваха да ми благодарят, че съм ги навил :) Което не пречи аз да си се мразя всеки път още преди Чуйпетлово :)
И за пореден път, милички, когато има само една линия за каране не бутайте по нея! Моля!
Аватар
bigchicken
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот krach » Съб Юни 06, 2015 7:04 am

Не велосипеда прави карането. Преди 4 години 1вото ми участие беше с валяк от карфур за 150 лева и минах и задминах не един и двама с колела за по 4 цифрени суми (не че съм мега карач, просто и на Клепе да му дадеш това за 150 лева пак ще финишира преди другите....ако някой не излъже по трасето :rofl: ).
За сингъл трака има лесно решение, бъди там преди тези дето бутат. Ако пък си след тях значи те са по - добри във въртенето нагоре и са си заслужили мястото на което са (моментното място). И това че на тебе ти пречат е само и единствено твой проблем. Ако е един да те пусне, ама като си в цялата група бутащи за какво да се хабят всеки един по един да спира да те пуска, ще стане по - голяма тарапана.
Ето по - миналата година точно на сингъл трака спуках гума, до преди това се движих добре, но след това ме настигна цялата тази тайфа, която визираш. Ами нямаше какво да направя :dontknow: Чаках си, нервирах се на себе си и така.
Миналата година не успях да спукам и на сингъл трака карах с група която караше с моето темпо или аз с нейното. Чат пат някой бързак ме настигаше при което го пусках....и все пак, ако някой някъде по трасето е преди тебе значи е по - добър в нещо от тебе. Дали в изкачването по асфалт/черно, дали при пускането.

Цялото това го пиша да не се нервирате на хората около вас които са същите като ВАС. Изключвам 1вите 10-20-30-100 които гонят време и позиции ама те няма да си правят път един на друг. Всички останали са олимпийци! :beer: :beer:
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот nikant » Съб Юни 06, 2015 8:01 pm

krach написа:Не велосипеда прави карането.
......................................................................
Всички останали са олимпийци! :beer: :beer:


Абсолютно съгласен с написаното.
Всички останали изисквания са само добри пожелания, поне практиката това показва.
В един идеален свят никой на никого няма да пречи или поне така си мисля.
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот wheels » Пон Юни 08, 2015 10:07 am

krach написа:. Изключвам 1вите 10-20-30-100 които гонят време и позиции ама те няма да си правят път един на друг. Всички останали са олимпийци! :beer: :beer:

Само не си прав за тази част. Точно там само казваш от коя страна изпреварваш и те пускат. Няма смисъл да задържаш по-бързи от теб, това не е Формула 1. :)
Аватар
wheels
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 9:20 am
Местоположение: Шумен

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот MartinBG » Пон Юни 08, 2015 11:35 am

wheels написа:
krach написа:. Изключвам 1вите 10-20-30-100 които гонят време и позиции ама те няма да си правят път един на друг. Всички останали са олимпийци! :beer: :beer:

Само не си прав за тази част. Точно там само казваш от коя страна изпреварваш и те пускат. Няма смисъл да задържаш по-бързи от теб, това не е Формула 1. :)


Изпреварването там е опасно, тъй като пътеката е тясна. Както казаха по-горе - ако попаднеш на "тапа" там (след 10+ км, преобладаващо изкачване), значи толкова си можеш и вместо да притесняваш другите по пътеката, по-добре отложи спортните амбиции, докато не излезеш на шосето преди Кладница. До финала има още много километри. ;)
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот bigchicken » Пон Юни 08, 2015 5:20 pm

MartinBG написа: Както казаха по-горе - ако попаднеш на "тапа" там (след 10+ км, преобладаващо изкачване), значи толкова си можеш и вместо да притесняваш другите по пътеката, по-добре отложи спортните амбиции, докато не излезеш на шосето преди Кладница. До финала има още много километри. ;)


Единственото, което написах бе, че се надявам каращите по тротоарите в града да не спират на всяко бордюрче горе, щото би трябвало да са натренирани. Това на шега, разбира се. По добре да спират, отколкото да се пречукат :) И казах, че се надявам да не закъснявам на старта както миналата година. Точно по този повод :) Та нямаше нужда да пишеш толкова неща, които са изписани в темите предишни години :)
И помолих за пореден път бутащите да не бутат по единствената линия за каране. Тук смятам няма кой за кво да възроптае. И аз си бутам, но си правя труда да правя място на каращите. Което включва обръщане и следене кой какво прави.
Та така. Като си е тясно и няма какво да се направи е ясно. Ама айде на другите места да се съобразяваме!
Аватар
bigchicken
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот manqks » Пон Юни 08, 2015 9:24 pm

nikiorlov написа:Хората във 2-а и 3-а група сами трябва да се САМООРГАНИЗИРАТ и да си помогнат помежду си. Да го направят разговаряйки и обяснявайки на неориентираните с приятелски тон...

Представям си как се "САМООРГАНИЗИРАТ" българи ! :roll2:
Аз само да вметна нещо друго - миналата година последните 4-5 поста нямаше нищо останало за ядене. Сега вярно, че бях един от последните , ама въпреки това завърших 30 мин преди края на състезанието.
Не че нещо, просто повярвайте за последните ентусиасти, които се движат с последни сили, им е доста важно на поста да има нещо за да се подсилят. Въпреки, че се бях подготвил и имах доста храна . в края на деня всичките ми запаси бяха привършили, а силите ми бяха на ръба. И в този момент единственото, което те крепи е , че на пункта ще починеш и ще се подсилиш.
Еми не е много приятно до края да те посрещат само с минерална вода на празен стомах.
А и за капак на всичко накрая като финиширах ми дадоха тениска размер ХЛ, въпреки че бях написал предварително М.
В крайна сметка това не може да ми убие ентусиазма и тази година пак съм се записал на дуатлона. :)
Успех и безаварийно на всички тази година :)
manqks
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Апр 25, 2015 11:15 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот jeku. » Пон Юни 08, 2015 9:51 pm

Според мен няма смисъл да участват хора с липса на подготовка и издържливост на състезание 100км маратон, просто заради "модата". За да има смисъл изявата, а и на вас да ви е кеф, трябва да се тренира, а не да се чудите как да оцелеете на баира преди чуйпетлово.
jeku.
 
Мнения: 626
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Ное 19, 2012 6:25 pm

Re: Обиколка на Витоша 2015

Мнениеот wizard7791 » Пон Юни 08, 2015 10:24 pm

Официалния Трак от сайта как може да го използвам ако нямам техника GARMIN, а съм с прост смартфон? Ако някой има приложение от сорта на Bike Map или Endomondo може ли по някакъв начин да сподели пътя през апликацийката? Участвам за трети път и не се чувствам достатъчно сигурен с маркировката по пътя имайки предвид събитията от миналата година? :peace:
Валентин Железов, 17
София
Аватар
wizard7791
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 11, 2013 7:50 pm
Местоположение: София, Овча Купел

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 92 госта