Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот Admin » Съб Окт 04, 2014 9:25 pm

Велорали DRAG Черни връх 2014 - първи резултати

Около 200 души стартираха днес, 4 октомври, от площада при Боянското ханче в посока Черни връх, с което за пореден път бе подобрен рекордът за брой участници в тази традиционна надпревара над София. Ето как изглеждаше почетната стълбица в отделните категории:
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... ah-results
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот vla40 » Съб Окт 04, 2014 9:37 pm

Само според мен ли маркировката беше доста добра.. Никъде не се изгубих и нямаше проблеми. Състезанието си беше на ниво за мен. :beer:
Аватар
vla40
 
Мнения: 637
Рейтинг: 1394
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 7:54 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот THEZOGGO » Съб Окт 04, 2014 9:48 pm

Поздравления за първото място на Васил. :beer: :)

Какви са времената на първите трима съответно на изкачването и спускането по отделно?
Колко е положителната денивлация от старта на Боянско Ханче до в. Черни Връх?
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот po_taka » Съб Окт 04, 2014 11:12 pm

аз откъде минах: http://www.gpsies.com/map.do;jsessionid ... zieqhfvzvz има си "изгубвания"
Хареса ми и верояно догодина ще ми е 3я пореден път!
Но, маркировката на места просто липсваше и ви теглих доста благозвучно едни майни, на места беше много добра, на места беше доста странна.
Чая на върха бе прекрасен :)
Тези червени ленти и мен ме прокараха през едни стълби нагоре.
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот vlassadar » Нед Окт 05, 2014 9:25 am

Някой ако е намирал Go Pro 2, или е чул някой да е намерил, моля да ми драсне на лични, ще има много :beer:

Състезанието е любимото ми в календара, с единствен минус и за мен - начина на записване. С толкова много желаещи това трябва да се промени за догодина.
С достатъчно оглеждане маркировка има навсякъде и трудно може да се объркаш, но вероятно ако нямаш "набито" око и ти е за първи път трасето, не е лесно. За спрея - аз не искам всеки път когато минавам през всички тези маршрути да ми се набиват на очи искрящи стрелки. Сигурно забелязвахте едни червени стрелки, оставени за друг маратон - този от НДК до Черни връх? И това е един вид замърсяване и дразни окото. Белия цвят се слива и ако не се оглеждаш за стрелките, понякога се виждат трудно
Можеше да се добавят повече ленти, които след състезанието някой да събере - така маркираните места никой не пропускаше, нали?
Туристите са ваша грижа да ги пазите, както и извън състезанията. Ако карате бързо - викате отдалече и сте готови да спрете ако трябва.
На Конярника една женица беше силно загрижена че караме колела - щели сме да се повредим. На нея явно й беше екстремно и пеша там :)
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот mrdaka » Нед Окт 05, 2014 9:58 am

Много се изкефих на състезнието. Един супер готин ден в планината с разнообразна и добра комплания. Метеорологичните условия бяха супер.

Тъй като броя на участниците се увеличава с всяка година, е нормално да идвад хора, които не са стъпвали във витоша преди това. Организаторите можеше да се постараят да направят маркировката "като за тях". Факт е, че тя не беше такава. За хората които не са за пръв път във Витоша, карата на тресето вършеше перфектна работа. На мен картата ми беше абсолютно достатъчна да се ориентирам по цялото тресе.

Поздрави и до година пак :)
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот mariovel97 » Нед Окт 05, 2014 11:23 am

vlassadar написа:Някой ако е намирал Go Pro 2, или е чул някой да е намерил, моля да ми драсне на лични, ще има много :beer:

Състезанието е любимото ми в календара, с единствен минус и за мен - начина на записване. С толкова много желаещи това трябва да се промени за догодина.
С достатъчно оглеждане маркировка има навсякъде и трудно може да се объркаш, но вероятно ако нямаш "набито" око и ти е за първи път трасето, не е лесно. За спрея - аз не искам всеки път когато минавам през всички тези маршрути да ми се набиват на очи искрящи стрелки. Сигурно забелязвахте едни червени стрелки, оставени за друг маратон - този от НДК до Черни връх? И това е един вид замърсяване и дразни окото. Белия цвят се слива и ако не се оглеждаш за стрелките, понякога се виждат трудно
Можеше да се добавят повече ленти, които след състезанието някой да събере - така маркираните места никой не пропускаше, нали?
Туристите са ваша грижа да ги пазите, както и извън състезанията. Ако карате бързо - викате отдалече и сте готови да спрете ако трябва.
На Конярника една женица беше силно загрижена че караме колела - щели сме да се повредим. На нея явно й беше екстремно и пеша там :)



Виж събитието в Facebook. Там едно момиче е писало за въпросната камера.
mariovel97
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 5:26 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот outfaced » Нед Окт 05, 2014 1:13 pm

Малко жалко ... такова хубаво състезание като идея, толкова хора му гласуват всяка година доверие, а организаторите вместо да вдигат и те нивото си седят на едно място и го карат както преди години. Що така :dontknow:
Да се сблъскват всяка година с различни проблеми, разбирам. Ама те все едни и същи и на същите места. Да направиш пропуски в маркировката 2-3 пъти ... как да е, ама 10 пъти вече показва просто нежелание за развитие.
То е ясно, че хората и без това ще си се изкефят, ама след като някой го организира като състезание е редно да допринесе за още по добро каране и изживяване.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот KrK » Нед Окт 05, 2014 1:51 pm

Още след края на миналагодишното издание си казах, че няма да стъпя повече на това състезание именно заради маркировката, каквато просто не съществуваше. Не се учудвам, че и тази година нещата не са се променили особенно.
Може би за хора без особенно състезателна цел маркировката не е проблемна, могат да спрат, да нащракат снимки, да пийнат и да се огледат накъде да хванат.
В планината каранията са ми предимно от състезание на състезание, но такова лутане не съм имал никъде другаде.
Мургаш е може би най-старателно обозначеното трасе, а като чета коментарите тази година е било на още по-високо ниво. Хубаво би било организаторите на "Черни връх" да си вземат бележка.
KrK
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 12:10 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот RastaWarrioR » Нед Окт 05, 2014 2:44 pm

То вече доста я предъвкваме таз тема но явно такъв е стила на Веломания, предлагам да се примирим и другата година състезанието да стане част от колоориентирането :)
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот m1rtyyy » Нед Окт 05, 2014 5:42 pm

Кога ще се качи галерията със снимки ??? Имаше няколко фотографа по трасето :) Във Фейсбук страницата на Драг има една галерия но е доста малка.. предполагам ще има още доста снимки ? :beer: :beer: :beer:
m1rtyyy
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Фев 11, 2013 11:41 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот pacy4 » Нед Окт 05, 2014 8:29 pm

На финала водещият по едно време каза, че е някой е предал загубено го про и му търсиха собственика.
mariovel97 написа:
vlassadar написа:Някой ако е намирал Go Pro 2, или е чул някой да е намерил, моля да ми драсне на лични, ще има много :beer:

Състезанието е любимото ми в календара, с единствен минус и за мен - начина на записване. С толкова много желаещи това трябва да се промени за догодина.
С достатъчно оглеждане маркировка има навсякъде и трудно може да се объркаш, но вероятно ако нямаш "набито" око и ти е за първи път трасето, не е лесно. За спрея - аз не искам всеки път когато минавам през всички тези маршрути да ми се набиват на очи искрящи стрелки. Сигурно забелязвахте едни червени стрелки, оставени за друг маратон - този от НДК до Черни връх? И това е един вид замърсяване и дразни окото. Белия цвят се слива и ако не се оглеждаш за стрелките, понякога се виждат трудно
Можеше да се добавят повече ленти, които след състезанието някой да събере - така маркираните места никой не пропускаше, нали?
Туристите са ваша грижа да ги пазите, както и извън състезанията. Ако карате бързо - викате отдалече и сте готови да спрете ако трябва.
На Конярника една женица беше силно загрижена че караме колела - щели сме да се повредим. На нея явно й беше екстремно и пеша там :)



Виж събитието в Facebook. Там едно момиче е писало за въпросната камера.
Аватар
pacy4
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Bulgaria, Stara Zagora

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот vla40 » Нед Окт 05, 2014 9:12 pm

Пълните резултати на всички състезатели кога ще излезнат ?
Аватар
vla40
 
Мнения: 637
Рейтинг: 1394
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 7:54 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот m1rtyyy » Нед Окт 05, 2014 9:13 pm

pacy4 написа:На финала водещият по едно време каза, че е някой е предал загубено го про и му търсиха собственика.
mariovel97 написа:
vlassadar написа:Някой ако е намирал Go Pro 2, или е чул някой да е намерил, моля да ми драсне на лични, ще има много :beer:

Състезанието е любимото ми в календара, с единствен минус и за мен - начина на записване. С толкова много желаещи това трябва да се промени за догодина.
С достатъчно оглеждане маркировка има навсякъде и трудно може да се объркаш, но вероятно ако нямаш "набито" око и ти е за първи път трасето, не е лесно. За спрея - аз не искам всеки път когато минавам през всички тези маршрути да ми се набиват на очи искрящи стрелки. Сигурно забелязвахте едни червени стрелки, оставени за друг маратон - този от НДК до Черни връх? И това е един вид замърсяване и дразни окото. Белия цвят се слива и ако не се оглеждаш за стрелките, понякога се виждат трудно
Можеше да се добавят повече ленти, които след състезанието някой да събере - така маркираните места никой не пропускаше, нали?
Туристите са ваша грижа да ги пазите, както и извън състезанията. Ако карате бързо - викате отдалече и сте готови да спрете ако трябва.
На Конярника една женица беше силно загрижена че караме колела - щели сме да се повредим. На нея явно й беше екстремно и пеша там :)



Виж събитието в Facebook. Там едно момиче е писало за въпросната камера.


Както и колегата каза, погледни събитието във фейсбук ;) Там едно момиче "Йоана", е писала, че е намерила едно GoPro, най-вероятно става дума за твоето! Успех! :popcorn:
m1rtyyy
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Фев 11, 2013 11:41 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот ride_the_mountain » Пон Окт 06, 2014 8:42 am

Много се изкефих!
Дълго, приятно и панорамно в горната си част изкачване съчетано с едно от най-хубавите и разнообразни спускания в България!
Включването на пътеката от Копитото е супер идея !!! :nuts:
Състезанието е яко и няма място за хленчене, а е нужно повече подготовка! Догодина пак живот и здраве :clap:
ride_the_mountain
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1445
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 2:40 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот 4getcredo » Пон Окт 06, 2014 9:52 am

Маркировката причиняваше обърквания на няколко места, но когато я сравнявате с други състезания, трябва да имате поне две неща предвид: 1) Витоша особено през уикенда е много посещавана планина - ленти и подобни кратко-временни означения биват премахвани, размествани бързо и пр. от незнаещите туристи; 2) Плетеницата от пътеки е много гъста - особено в долната част откъм Бояна и другите Витошки квартали. Аз самият се обърках на финалната част и по думи на мои приятели, минали 30 мин преди мен, на обърканото място е ималко лента. Когато аз минах, нямаше. В годините спреят, точно заради по-голямата си ненатрапчивост, се е показал май като най-оптимален вариант.

Аз отдавна не се бях качвал на Черни връх и мнооого се изкефих на спускането - въпреки крампите в краката :smash:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот t_i_t_o » Пон Окт 06, 2014 12:35 pm

Излязоха резултатите - http://velorali.com/cherni-vrah-2014.pdf
В челната една трета съм - доста добре като за мен :)
t_i_t_o
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Юли 03, 2004 1:28 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот pacy4 » Пон Окт 06, 2014 1:56 pm

Филм4е от спускането - http://www.youtube.com/watch?v=nhEbKu3DAuI
Аватар
pacy4
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Bulgaria, Stara Zagora

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот Петър Велков » Пон Окт 06, 2014 4:12 pm

"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот vlassadar » Пон Окт 06, 2014 11:32 pm

Камерата се намери наистина, вчера врътнах пак Бояна-Момина скала, защото там предполагах, че е изпаднала, чак после прочетох постовете тук и във Фейса - хиляди благодарности на всички и особено на Йоана :beer: :beer: :beer:
...за пореден път не мога да снимам това спускане, но се радвам че го има снимано
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот Admin » Сря Окт 08, 2014 8:23 pm

Готови ли сте за снимки от състезанието до Черни връх и обратно? Ади е готова да ви зарадва с доста такива!
http://www.mtb-bg.com/index.php/gallery ... -stefanova

Не забравяйте, че можете да направите и свой собствен календар, като използвате за него снимки от Аделина Стефанова. Повече подробности можете да научите тук:
http://www.mtb-bg.com/index.php/other/m ... g-fotobook
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот Vorac » Чет Окт 09, 2014 10:32 am

Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот LIL » Чет Окт 09, 2014 11:23 am

Благодаря на всички фотографи за готините снимки. И Любчо Админски да знае, че ако се пречукам някъде ще му тежа на съвестта...като командос със снайпер изниква ненадейно...очаквам го на някое трасе залегнал с камуфлажна мрежа :D
Аватар
LIL
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1789
Регистриран на: Пет Мар 20, 2009 10:40 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот Annni » Чет Окт 09, 2014 11:57 am

Аватар
Annni
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Юли 07, 2014 3:56 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот overjoyed » Чет Окт 09, 2014 2:28 pm

Почти всички ми се усмихваха и за мен беше удоволствие да снимам :)
Радвам се, че са ви харесали
"My ally is the Force, and a powerful ally it is."
Аватар
overjoyed
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 11:00 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот Admin » Пет Окт 10, 2014 8:50 am

Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот Admin » Пет Окт 10, 2014 9:53 pm

А ето я и галерията с моите снимки:
http://www.mtb-bg.com/index.php/gallery ... botusharov
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот nikant » Съб Окт 11, 2014 4:38 am

Петър Велков написа:И още едно: https://www.youtube.com/watch?v=hRCU6Ks7y5A

Браво, много добър клип
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот connann » Съб Окт 11, 2014 10:06 am

Петър Велков написа:И още едно: https://www.youtube.com/watch?v=hRCU6Ks7y5A


Най-ми хареса стратегическото изчакване на 3:06 https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=hRCU6Ks7y5A#t=186, за да видиш дали не се затъва в локвата :clap: ;)
Аватар
connann
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Съб Сеп 21, 2013 12:39 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот bonter » Нед Окт 12, 2014 9:08 am

Маркировката си беше на ред. Щом аз не се загубих! Организацията на доста добро ниво. Имайте в пред вид фактора - туристи. Не трябва да се сравнява с други състезания, все пак това е национален парк.Решението за белия цвят на стрелките е добро, откроява се на фона на жълтите листа по земята. Но помислете, не може да оцапаме цялата гора с боя, само заради едно състезание. Все пак на места, може и да се наложи да се поспре и малко да се помисли. Лично за мен състезанието беше уникално. Бих искал да участвам отново догодина.
Благодаря на организаторите за страхотното изживяване.
Аватар
bonter
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 3:08 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта